RAHVUSLANE

Rahvuslane

pühapäev, 19. mai 2019

Pühapäevased pildid


Read more...

Riigikogu infotund, 15. mai 2019Riigikogu liige Helmen Kütt küsis peaministri ülesannetes siseminister Mart Helmelt, kuidas kavatseb valitsus omastehooldajate olukorda parandada. Kütt viitas, et kõik kolm koalitsioonierakonda on lubanud murega tegeleda ning soovis selgitust, kuidas ja millal sellega algust tehakse.
Helme vastas, et valitsuse eesmärk on omastehooldajate koormust vähendada. Ta ütles, et hooldajatel võiks olla asendajad, kes annavad neile puhkepäevi ja võimaluse tööl käia. Samuti on ministri kinnitusel plaanis üle vaadata riigi ja omavalitsuste vaheliste kohustuste ja võimaluste tasakaal. Helme sõnul arutatakse neid küsimusi riigi eelarvestrateegia koostamisel, kus pannakse konkreetsed numbrid ja suunad paika. Minister andis lootust, et sügava puudega inimeste hooldamise eest makstav hooldajatoetus võib tõusta miinimumpalgani järgmisest aastast juhul, kui jõutakse selleks vajalike kokkulepeteni kohalike omavalitsustega. Tänases infotunnis olid saadikute küsimused suunatud siseminister Mart Helmele. Riigikogu liikmed soovisid saada vastuseid valitsuse positsioonide ja aktuaalsete poliitiliste sündmuste kohta seoses sellega, et siseminister osales infotunnis peaministri ülesannetes.
 Helme vastas Jevgeni Ossinovski küsimusele valitsuse plaanide, Jürgen Ligi küsimusele uue siseministri, Riina Sikkuti küsimusele vabaduste, Hanno Pevkuri küsimusele õigusriigi toimimise, Taavi Rõivase küsimusele Euroopa Liidu, Katri Raigi küsimusele riigi eelarvestrateegia 2020–2023, Heidy Purga küsimusele Eesti Rahvusringhäälingu ajakirjanike survestamise, Heljo Pikhofi küsimusele demokraatia aluspõhimõtete, Yoko Alenderi küsimusele haldusalas toimuva, Sven Mikseri küsimusele valitsuse ühtse poliitilise liini, Maris Lauri küsimusele süvariigi, Aivar Sõerdi küsimusele aktsiisipoliitika ja Jaak Madisoni küsimusele passides märgitud sünnikoha kohta.

Read more...

Martin Helme: Kaks päeva Euroopa rahandusministrite koosolekuid

Hakkan varsti lennuki peale kobima, selja taga kaks päeva Euroopa rahandusministrite koosolekuid ehk Ecofin nõukogu, kui Brüsseli keeles rääkida.

Eesti meedia viimaste nädalate ja kuude kajastuse põhjal võib jääda mulje, nagu oleks Eesti meie erakonna valitsuses osalemise tõttu muutunud paariaks, pidalitõbiseks, kellega keegi ei taha enam rääkida. Võin oma värske isikliku kogemuse põhjal öelda: mitte midagi taolist.

Kolleegid teistest riikidest olid väga sõbralikud, soovisid õnne ametisse saamise puhul ning jõudu tööle.

Euroopas toimuvad valimised mõnes riigis iga natukese aja tagant ning valitsused vahetuvad kogu aeg. Kellelegi ei tule pähegi hakata tegema näguseid selle pärast, et valitsuses osaleb mõni erakond, kellega nad kodumaal koostööd ei teeks. Samuti nägin väga lähedalt, kuidas kõik riigid seisavad oma huvide eest, ajavad oma asja. Meie peame sama tegema!

Kahe päeva jooksul oli juttu õige mitmetel erinevatel teemadel, millest suurem osa on loksunud juba mõnda aega ja loksuvad veel edasi. Mul oli aga eriti hea meel, et kuigi ma töökoosolekutel rääkisin kolleegidega inglise keeles, siis ametlikul koosolekul panin kõlama ilusa eesti keele.

Allikas: Monika Helme, Facebook

Read more...

reede, 17. mai 2019

MATTI ILVES: Le Pen kutsub Macroni järgima Charles de Gaulle'i eeskuju ja tagasiastuma, kui Le Pen´i partei saab rohkem hääli ELi valimistel

Varem lubati Prantsuse president Emmanuel Macron´ile mitte mingit pingutust, et takistada Marine Le Peni Rahvusliku Liidu parteid haarata rohkem kohti Euroopa Parlamendi valimistel.

Nüüd on Marine Le Pen esitanud härra Macronile „ultimaatumi” seoses Euroopa Parlamendi tulevaste valimistega, viidates kindral Charles de Gaulle'i pärandile.
Le Peni sõnul loovad Euroopa Parlamendi valimised usalduse hääl Macronile ja kui ta kaotab selle "usalduse hääle", peab ta järgima kindral de Gaulle eeskuju ja astuma tagasi.

„Me peame olema järjepidevad. Macron on partei liider. Ta paneb mängu kogu oma kaalu. Seega muutuvad need Euroopa Parlamendi valimised rahvahääletuseks Macroni vastu. Neil asjaoludel peab ta tegema nii kui kindral de Gaulle: kui ta kaotab, siis peab ta lahkuma, ”ütles poliitik telekanalile LCI.
De Gaulle lahkus Prantsuse presidendi ametikohalt aprillis 1969, pärast tema senati kavandatud reformi ja kohalike omavalitsuste valimistel ei saanud ta üleriigilise rahvahääletuse ajal rahva heakskiitu.

Le Pen süüdistas Prantsuse presidenti ka miljonite kodanike ignoreerimises ja isegi nende vastu võitlemises.
Varem märkis Pariisi ajaleht, et Prantsuse president Emmanuel Macron lubas teha kõik, mis tema võimuses, et vältida Marine Le Peni partei võitu ELi parlamendivalimistel.

Hiljutine Ipsose küsitlus näitas, et eelseisvatel Euroopa Parlamendi valimistel ületab Rahvuslik Liit (RN) Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroni La Republique En Marche'i, saades 22% häältest.
Küsitluse kohaselt oleks Macroni REM-partei omakorda veidi maha jäänud - 21,5 % häältest.

Arvata on, et see vahe kasvab Le Pen´i kasuks ja Marine Le Pen´ist võib nüüd tõesti saada Prantsusmaa president.

Kasutatud allikas: https://voiceofeurope.com/

Read more...

DELFI VIDEO | Mart Helme rahapesust: see asi on ikka väga-väga hull. See pomm plahvatab ühel hetkel

Link: https://arileht.delfi.ee/news/uudised/delfi-video-mart-helme-rahapesust-see-asi-on-ikka-vaga-vaga-hull-see-pomm-plahvatab-uhel-hetkel?id=86198807&fbclid=IwAR08yk6f7R2yIYRCrhDBP2t_V7CJ4bgL3rBo7KHfICUYhra84qmzkAvPERo


Siseminister Mart Helme ütles täna, et Eesti pankade kaudu toimunud rahapesust jäi siia maha piisavalt raha, et kõiki kinni maksta. Olukord rahapesuga on väga hull, sest Ameerika Ühendriigid on sekkumas. ...

Read more...

Varro Vooglaid: Andrus Karnau kutsub avalikult ERRi üles kehtestama EKRE poliitikute sõnavõttudele boikott

ERRi pikaajaline poliitika-teemalise saate “Olukorrast riigis” üks juhtidest, Andrus Karnau, kutsub avalikult ERRi üles kehtestama EKRE poliitikute tegemistele ja sõnavõttudele boikotti. “Pange lihtsalt EKRE liikmetele eeter kinni,” on tema soovitus ERRi uudistetoimetuse peatoimetajale Anvar Samostile, mis ei jäta tõlgendamiseks ruumi.

Tegu on järjekordse kinnitusega sellest, kuivõrd korrast ära on ERRis lood seadusest tuleneva poliitilise tasakaalustatuse nõude järgimisega.

Allikas: Facebook

Read more...

neljapäev, 16. mai 2019

Fookuses: SAPTK petitsioon tuletab ERRi juhatusele meelde kohustust täita rahvusringhäälingu seadustSaates “Fookuses” räägivad Varro Vooglaid ja Markus Järvi SAPTK petitsioonist ERRi juhatusele, mille eesmärgiks on tuletada neile meelde, et rahvusringhäälingu seadus poliitilise tasakaalustatuse ja mitmekülgsuse nõuetega pole mitte valikuline visioonidokument, vaid täitmisele kuuluv seadus. Petitsioon on PDF-failina kättesaadav siit:
https://objektiiv.ee/wp-content/uploads/2019/05/ERR-petitsioon-.pdf

Read more...

REPLIIK | Mart Helme kohtu alla

Mart Helme valitsuse pressikonverentsil.

Mart Helme süüdistab ERR-i Washingtoni korrespondenti Maria-Ann Rohemäed rängalt. Nii ERR-i enda stuudios kui ka eile riigikogus süüdistas ta korrespondenti süstemaatilises valetamises ja USA presidendi Donald Trumpi laimamises.

Mart Helme on siseminister, mitte mingi suvaline onu Heino poe tagant võpsikust, seega on tema sõnadel kaalu. Tema suu kaudu süüdistab ajakirjanikku Eesti riik.
See pole võrdsete heitlus, vaid kuulub pigem samasse kategooriasse autokraatiate ühe lemmikvõttega: vaigistada ebamugavat tõde rääkivaid ajakirjanikke riigi ülekaalukate ressursside abiga. On eriti tähtis, et toimetus oma ajakirjanikku üksi ei jätaks. Solidaarsest pöördumisest ei piisa.

Helme tuleks kohtusse anda. Nagu Indrek Tarandi peksjatele võib tallegi jätta suuremeelselt võimaluse vabandust paluda ja oma piinlikud ütlused tagasi võtta.

 Krister Paris

Allikas: https://epl.delfi.ee/arvamus/repliik-mart-helme-kohtu-alla?id=86218713
____________
Vasakradikaalid lähevad peast juba täiesti segaseks, kui tahavad ministrit kohtu alla anda tõe rääkimise eest!
M.I. 

Read more...

Urmas Reitelmann: Rahvusliku aate kandjad on erakordselt sümpaatsed ja armsad inimesed

Tänane päev tõestas taaskord, et rahvusliku aate kandjad, emakeelest olenemata, on erakordselt sümpaatsed ja armsad inimesed.

Le Pen on lisaks fantastiliselt populaarne. Tulime Vene tänavalt üle Raekoja platsi Mustpeade majja. Ühtäkki olime ümbritsetud prantsuse ristlusturistidest, kes oma riigi populaarseima erakonna juhi kohe ära tundsid. See oli südantsoojendav ja rõõmus kohtumine kõigile, suruti kätt ja sooviti edu.

Fantastiline stseen, millest “Kadrioru Lendav Tsirkus” undki ei oska näha.

Ja lõpuks eesti “ajakirjandusest”. Neile serveeritakse Euroopa parlamendi valimiste eel nelja riigi rahvuslike erakondade esindajaid otse kandikul ja imbetsillid küsivad ainult Marine Le Peni pangalaenu ning Krimmi kohta ajahetkel, kui terve kontinent on teelahkmel ning oma saatust muutmas. Ma ei suuda ikka veel lakata imestamast kui monumentaalne võib olla rumalus.

Allikas: Facebook

Read more...

kolmapäev, 15. mai 2019

Tiit Madisson: esimesed tõsised karid uue võimuliidu teel

Koalitsioonikõnelused EKRE, Keskerakonna ja Isamaa vahel. Foto: Scanpix

“Eesti poliitikal silma peal hoidnuna ei julge ma võimukoalitsioonile kahjuks pikka iga ennustada,” kirjutab vabadusvõitleja Tiit Madisson. 

Oma hääle EKREle andnuna pooldasin minagi rahvuskonservatiivide liitumist uue valitsuskoalitsiooniga. Kuigi tähelepanelikult Eesti poliitikal silma peal hoidnuna ei julge sellele võimukoalitsioonile kahjuks pikka iga ennustada. Miks siis?
Esiteks. Loodud koalitsioon on oma olemuselt liialt eripalgeline, nagu tuntud vene kirjandusklassiku Ivan Krõlovi (1769–1844) valmi “Luik, Haug ja Vähk” järgi moodustatud. Julgen väita, et EKRE koalitsioonikaaslased – eriti Isamaa – on pikka aega kuulunud Reformierakonna loodud nomenklatuursesse Süsteemi ja igati nautinud “pumba juures olekut”, kui kasutada rahvalikku väljendit. Korruptiivse Süsteemi liikmena on Isamaa (endine IRL) riigipiruka jagamises korduvalt osaledes igasugustest altpoolt tulevatest, ühiskonda parandada püüdvatest initsiatiividest (mille autoreiks on oma riigi ja rahva tulevikust hoolivad kodanikud) piltlikult väljendades teerulliga üle sõitnud. Loodetavasti on ülearune hakata siinkohal meenutama kõiki poliitilise eliidi ehk establishmendi meie rahvusriiklust hävitavaid ettevõtmisi. 
Reformierakonna loodud ja juhitud Süsteemi kuuludes pole Isamaa-IRL-il tekkinud mingit tõrget

Eesti valitsemisel. On ju praegugi Raivo Aeg justiitsministrina (endise Kaitsepolitsei peadirektorina), Urmas Reinsalu ja Jüri Luik korduvalt ministritoolidel istununa kindlalt kuulunud Brüsseli-meelse establishmendi hulka. Loomulikult nautinud ka vastavaid hüvesid, ilma et sealjuures oleks millegi eest vastutatud.
Ajupesumeedia, mis on paarkümmend aastat igati õigustanud-kaitsnud tagurlikku ja rahvuslikke huve eiravat Süsteemi, ei ole tegutsenud ühiskonna valvekoerana ehk nn neljanda võimuna. Nii nagu peaks olema demokraatlikus süsteemis. Valeliku propaganda abil on kallutatud informatsiooni ja otsese valetamise abil kallutatud “meediausku” paraku üsna rohkearvuline individuaalse mõtlemisvõimeta ühiskonna osa. Sellesse kuulub ka vasakpoolne varesbarbaruslik haritlaskond, multikultistunud elukogemusteta ja rahvustundeta noorsugu, lisaks veel individuaalse mõtlemisvõimeta “uhked ja hääd” rahvuskaaslased, kes on valmis naabrimehel viimased püksidki jalast koorima. Selle seltskonnaga on imelihtne manipuleerida, nagu käimasolev reformikate poolt algatatud (laimu)kampaania on demonstreerinud. 

Käimasolev EKRE demoniseerimise, sildistamise ja laimamise kampaania toimib ikka veel üsna edukalt ja ilmselt jätkub seni, kuni konservatiivide närvid üles ütlevad ja nad loobuvad Eesti ühiskonna õiglaseks muutmise katseist. Sellele osutab ka asjaolu, et EKRE juhid ei suutnud Süsteemi poolt lintšitud Marti Kuusikule (kes ministriks saanuna väljendas soovi kontrollida e-hääletuse turvalisust) kiiresti asendajat leida [artikli avaldamise ajaks on EKRE esitanud ministrikandidaadiks Kert Kingo – toim]. EKRE vastase hüsteeria edukust iseloomustab asjaolu, et ärahirmutatud ühiskonnas ei juleta isegi avalikult tunnistada oma poolehoidu EKREle! Nii kaugele on jõudnud paljukiidetud nn euroopalikud liberaalsed väärtused omandanud Eesti polariseerunud ühiskond!
Olen kindlal arvamusel, et kui koalitsioon ei suuda reformarite ülesehitatud ringkaitselist Süsteemi tõsiselt kahjustada, jäävad meie lootused tõsta riik pea pealt jalgadele vaid ilusaks unistuseks. Seega tuleb meil ilmselt ka leppida sellega, et edaspidigi hakkab rahvusmeelseid põhiseadusest hoolivaid kodanikke jälitama “põhiseaduse kitseks”(!?) loodud meelsuspolitsei, milleks on muutunud Kaitsepolitseiamet. See justkui peaks kuuluma vastse siseministri Mart Helme võimuvaldkonda, kuid kelle reformimiseks on paraku vajalik koalitsiooni üksmeelne toetus, mille saavutamine on kahjuks utoopiline. 

Üks EKRE juhte, rahandusministriks saanud Martin Helme puutuski Süsteemi ringkaitsega praktiliselt kokku, kui püüdis muuta Eesti Rahvusringhäälingut (ERR) poliitiliselt tasakaalustatuks ja selle alusdokumendile vastavaks. Seda katset ei toetanud isegi kumbki koalitsioonierakond. “Kallid koalitsioonikaaslased” vaid itsitasid pihku: las rapivad seda äärmuslikku EKREt, ehk muutub parketikõlbulikuks, kui veendub oma pürgimuste ebaõnnestumises! 

Pealegi puudub EKREl kultuuriministri portfell, et saaks seda Süsteemi kuuluvat ja kodanike ajupesuga tegelevat maksumaksja palgal olevat Rahvusringhäälingut administratiivsete vahenditega korrale kutsuda. Seetõttu võivad EKRE vastast viha pritsivad marksistlike vaadetega Tralla-taolised propagandistid ohtu kartmata oma sappi rahvuslaste peale välja valada ja poliitilisi oponente edasi rünnata. Harjuda tuleks ilmselt sellegagi, et 1987.–1991. aastal taasiseseisvusliikumises osalenuid sildistavad ülikõrge isikliku egoga wimbergid “elus pettunud vanameesteks”.

Keskerakonnaga näis EKREl opositsioonis olles koostöö igati sujuvat. Peale seda, kui Edgar Savisaare poliitikasse toodud “broilerid” oma invaliidistunud liidri üle parda heitsid (saades seeläbi parketikõlbulikeks), muutus Keskerakonna poliitika kardinaalselt. Täielikult loobuti kõigist oma senistest poliitilistest põhimõtetest. Poliitika jälgijana leian siiski, et kindel kokkupuutepunkt EKREl ja Keskerakonnal näib siiski olevat: seni mujal maailmas ebaturvaliseks peetud Reformierakonna valitsemise ajal sisse seatud e-hääletuse äralõpetamine, mida peaksid toetama mõlemad parteid ja ilmselt ka kolmas koalitsiooni osapool. Paraku on olnud keeruline infotehnoloogia ministrit (kelle kompetentsi peaks e-hääletuse probleem kuuluma) kohale määrata. Sest keegi ei soovi ennast ja oma peret kartellimeedia laimukampaania sihtmärgiks seada, nagu juhtus Marti Kuusikuga.

Kuna olen oma teadliku elu jooksul võidelnud ebaõigluse vastu, siis läks mulle hinge 26. novembril 2018 EKRE meeleavaldusel toimunud eurosaadiku Indrek Tarandi SDE juhtkonna juuresolekul korraldatud räige provokatsioon, õigemini meie “eliidi” ja ajupesumeedia reageering sellele. Sellega tõestas Süsteem veelkord oma ebaadekvaatsust, osutades oma taipamatust, mis ühiskonnas tegelikult toimumas on. Kas tõesti pidid lausa sajad tuhanded neti- ja telejälgijad uskuma oma silmi või seda, kuidas “eliit” neid laialt nähtud sündmust uskuma sundis?

Selle asemel, et üle aegade kõige jälgitum intsident ehk sulaselge provokatsioon summutada või maha vaikida, alustas siseministri ametisse saanud usin rahvusriiklust vihkav sots Katri Raik hoopis politsei mõjutamist meelepärases suunas. See demonstreerib veelkord, et Süsteemi koondunud establishment ei suuda oma mullis elades arugi saada, mis ümberringi toimub. Kahjuks minule tundub, et Süsteemi koondunud nomenklatuur naudib oma karistamatust ka uue valitsuse ajal.
Põhja ringkonna prokurör Alar Lehtmets on uurimise käigus tunnistanud, et “oma seisukohti kaitstes vägivalla kasutamine on lubamatu”. See, et Süsteemi asjapulkade (eesotsas Brüsselist meid valitsema saadetud mittelegitiimse presidendiga, keda keegi valinud ei ole) poliitilise hinnangu alusel ei pidanud prokuratuur vajalikuks “ohvri” ehk provokaatori tegevust isegi uurida, näitabki poliitilist tellimust teostava organi kallutatust. Taoline tegevus näib jätkuvat ka vastse koalitsiooni justiitsministri Raivo Aegi valitsemise ajal. Mõtlemisvõimeliste õiglusest hoolivate kodanike ees ei ole see loomulikult märkamatuks jäänud. Ajades väärikatel kodanikel vere keema ja süvendades veelgi vastasseisu mõtlemisvõimelise, õiglusest hooliva kodanikkonna ja “eliidi” ehk poliitilise ladviku vahel.

Pärast seda, kui Tarandi kallal “vägavallatsenud” mehed olid sunnitud provokaatorilt andeks paluma ja 2000 eurot maksma, loeti kohtuasi lõppenuks. Kas sellega saavutati õiguslikult lõhkikäristatud ühiskonnas õiglus ja rahu? Vaevalt küll. Mõlemad süüdistatavad, aktiivselt Eesti iseseisvuse taastamisel osalenud rahvusmeelsed kodanikud küll vangimajja ei sattunud, kuid alanduseks oli see protsess mitte ainult neile. 

Sellised sündmused juhtuvad ajal, kui hakkasime äsja lootma, et õiglus ja õigus Eesti Vabariigis taastatakse. Kui aga EKRE vajab oma toetajate abi, andku teada! Paneme kollased vestid selga ja koguneme tänavaile rahvuslippude alla oma meelsust avaldama!

Allikas: https://objektiiv.ee/tiit-madisson-esimesed-tosised-karid-uue-voimuliidu-teel/

Read more...

  © Blogger template Ramadhan Al-Mubarak

Back to TOP