RAHVUSLANE

Rahvuslane

kolmapäev, 22. jaanuar 2020

On hilja

Allikas: Facebook

Read more...

Sattusin seda uudist lugema

Sattusin seda uudist lugema mõnda aega tagasi ja kuidagi ei andnud rahu küsimus, millena meile hakatakse serveerima Kersti puhkusereisi Antarktikasse.
Tõesti - üle 18 tuhande kuus palka ja tagatisi saav ametnik reisib riigi raha eest, kuigi riigi elanikel just kõige paremini ei lähe.

Reis pole ju odav ning iga sendi kulutamine riigis, kus suur hulk rahvast elab alla vaesuspiiri, peaks olema meile otseselt või kaudselt kasulik!?
Ja siis, justkui oleks keegi mu palveid kuulnud, sattusin "Ringvaates" nägema saatelõiku, kus Kaljulaiu tseremooniameister Taavi Linnamäe rääkis Reikopile, miks reis on "Eestile vajalik ja kasulik".

Eesmärke olla kolm:
Esiteks läheb Kaljulaid Antarktikaase "Eesti lugu rääkima". Kahjuks jäi vähimagi selguseta, kes seda lugu kuulama hakkavad? Antarktika avastamisest saadik seal märkimisväärseid rahvakogunemisi korraldatud pole, ju nüüd asjad muutuvad. Suuremad sealsed kogukonnad moodustavad pingviinid ja loivalised; näis, äkki siis neile?
Teine eesmärk olla "ID-kaardi tutvustamine". Antarktikas on see kindlasti väga vajalik; kujutan ette, et seal võib ID-kaardiga soojem olla küll.
Kolmas eesmärk olevat "kliimaprobleemide tutvustamine Antarktikale".

Seda viimast, nagu ka kogu eelnevat jama, on nii keeruline kommenteerida, et ma ei hakka üritamagi.
Maksumaksja rahast on lihtsalt kahju...

Allikas: Kaarel Hansberk, Facebook

Read more...

Head eestlased, head rahvuslased! Kutsun Teid kõiki liituma aktsiooniga - EESTI RAHVA TÄNUMEDAL II

Autasustame kodanikualgatuse korras Vabadusvõitlejat, TIIT MADISSONI ja hindame tema elutööd EESTI RAHVA TÄNUMEDALIGA!

Nagu me kõik teame ei ole Eesti Riik Vabadusvõitleja, Tiit Madissoni elutööd vääriliselt hinnanud, teda ei ole mitte kordagi(!) riiklikult tunnustatud, kuigi teeneid riigi ees on ette näidata küll ja veel!

Arvan, et siin on koht, kus me peame üksmeelt RAHVA TAHET üles näitama.

Poolehoidu saate üles näidata kahel moel, mõlemad aspektid on vajalikud ja tähtsad:
1. Saate anda oma toetusallkirja ELSK.EE kodulehel või voldikule
2.Medali valmistamiseks ootame Teie annetusi, mida saate teha spetsiaalselt selleks ettenähtud arveldus arvele:
EESTI LEEGIONI SÕPRADE KLUBI MTÜ
EE827700771004386677
Selgitusse: ER TÄNUMEDAL

Kõikide toetusallkirjade andjate ja kõikide annetajate nimed eraldi kantakse köidetud Tänuraamatusse, mis antakse üle koos Tänumedaliga.

Allikas: Facebook

Read more...

teisipäev, 21. jaanuar 2020

Tõrvikurongkäik

Allikas: Facebook

Read more...

Ülo Vooglaid: valetamisele tuleb lõpp tehaPortaali Objektiiv videoproduktsioon

Read more...

Riik on loonud surnud ringi, kust võlglastel ei ole võimalik välja rabeleda

Ettevõtja Evelin Liiva kirjutas oma Facebooki seinale mõned mõtted seoses Delfis ilmunud artikliga “Võlgnike elu muutub kibedamaks: seadusemuudatus lubab nüüd arestida ka osa miinimumpalgast“, milles kohtutäiturite sõnul on Eestis on tekkinud olukord, kus võlgnike kaitse on tugevam, kui sissenõudjate oma. Evelin Liiva leiab aga, et riik peaks tekitama olukorra, et selliseid võlgnevusi ei tekikski. Kas sina oled tema mõtetega nõus või kuidas peaks sinu arvates seda olukorda lahendama?

Tööandjana näen ma, kuidas meil on riigis teadlikult loodud surnud ring.
Ring, kust võlglasel ei ole paljudel juhtudel üldse võimalik välja rabeleda.
Toon lihtsa näite. Kaks noort saavad kokku ja loovad pere. Sünnib järjest kaks last. Võetakse elu alustamiseks laenud ja järelmaksud. Ühel hetkel aga pere laguneb. Näiteks ema jääb kahe lapsega üksi ja isa kaob maailma avarustesse. Ema nimel on üürikorter või mõni järelmaksudest.
Ta kukub hoobilt sügavale auku, kust välja rabeleda suudavad vaid tugevamad.
Jaa, enamus ütleks nüüd, et kes see tegi, ise tegi.Olen nõus, ise tehaksegi kõik otsused, aga minu mõte on hoopis laiem.

Meie riigis on veatult ja halastamatult loodud süsteem, kuidas maksusid korjatakse, kuidas inimesed peavad oma kohustusi täitma ja kohtutäituritele tuleb aina võimu juurde.
Justkui hästi toimiv riik, eks.
Aga ei ole. Hea riik on see, kes hoolitseb oma kodanike eest ka ennetuse korras.
Võlaorjuse ennetamine, narkomaania ennetamine, alkoholismi ennetamine jne jne.
Iga inimene ei peaks saama kõiki laenutooteid nii kergekäeliselt tarbida. Meil peaks olema, nii väike riik, nagu me oleme, ühtne laenuregister.

Ühtsed ranged reeglid laenutoodete saamiseks ja just selleks, et hoida ära massiliselt inimeste vajumist põhjatusse auku, kust välja rabeleda on paljudel võimatu.
Maksmata laenud ja pere toitmine tekitavad tohutu stressi – seda leevendatakse näiteks alkoholiga – edasi tekivad terviseprobleemid – sealt edasi kehv töövõimekus – sealt edasi juba kellel alkoholism, kellel sügav depressioon. Lapsed kasvavad vaesuses ja meeletu stressi keskel, suureks saades ei oskagi nad muudmoodi mõelda, kui nii, et elu ongi üks pidev kannatuste rada.
Ma mõistan, et igaüks vastutab ise oma tegude ja otsuste eest, aga kui meil on väga heal tasemel välja töötatud kõige kogumise süsteemid, siis peaks olema ka ennetussüsteemid.
Kui maksaks õige (võlgadese sattumise) ennetustöötajatele sama palju tasu, kui näiteks kohtutäituritele?

Mis te arvate, kas leiduks motiveeritud tegijaid ja kas meie ühiskond võiks selle läbi oluliselt parema pöörde teha? Meie järeltulevad põlved näeks maailma ehk hoopis helgema nurga alt?

Evelin Liiva, ettevõtja

Allikas: Evelin Liiva Facebook
Foto: Shutterstock

Alliks: https://www.telegram.ee/arvamus/riik-loonud-surnud-ringi-kust-volglastel-ei-ole-voimalik-valja-rabeleda

Read more...

esmaspäev, 20. jaanuar 2020

“Räägime asjast” 19.01.2020

Link: https://www.mixcloud.com/raadiosaade/r%C3%A4%C3%A4gime-asjast-19012020/
 

Read more...

Vaadake tählepanelikult!


Read more...

Eestis elavate Iraani kodanike arv on kümne aastaga kasvanud 76 korda

Eestis elavate Iraani kodanike arv on viimastel aastatel teinud suure hüppe. Kui 2018. aasta 1. jaanuari seisuga elas Eestis 119 ning 2019. aasta 1. jaanuari seisuga 195, siis käesoleva aasta alguses 307 Iraani kodanikku. Seega tõusis Eestis elavate Iraani kodanike arv eelneva aastaga võrreldes 2019. aasta alguseks 64 ning 2020. aasta alguseks 57,4 protsenti.
Kümne aastaga on Eestis rahvastikuregistri andmetel elavate Iraani kodanike arv kasvanud 76 ning Nigeeria kodanike arv 71 korda, vahendas BNS.

Eestis elavate Iraani kodanike arv on viimastel aastatel teinud suure hüppe. Kui 2018. 1. jaanuari seisuga elas Eestis 119 ning 2019. aasta 1. jaanuari seisuga 195, siis käesoleva aasta alguses 307 Iraani kodanikku. Seega tõusis Eestis elavate Iraani kodanike arv eelneva aastaga võrreldes 2019. aasta alguseks 64 ning 2020. aasta alguseks 57,4 protsenti.
Rahvastikuregistri andmetel elas Eestis 2010. aasta 1. jaanuari seisuga 4 ning viis aastat hiljem 48 Iraani kodanikku. Seega on kümne aastaga Eestis elavate Iraani kodanike arv kasvanud 76,7 korda.

Praeguseks elab Eestis 713 Nigeeria kodanikku
Rahvastikuregistri andmetel elas Eestis käesoleva aasta 1. jaanuari seisuga 713 Nigeeria kodanikku. Eelmise aasta 1. jaanuari seisuga elas Eestis 600 Nigeeria kodanikku. Seega kasvas rahvastikuregistri andmetel Eestis elavate Nigeeria kodanike arv käesoleval aastal mullusega võrreldes 18,8 protsenti.
2018. aasta 1. jaanuari seisuga elas Eestis rahvastikuregistri andmetel 435 Nigeeria kodanikku, seega tõusis Eestis elavate Nigeeria kodanike arv 2019 aasta alguseks 38 protsenti.
Aasta 2010. 1. jaanuari seisuga elas  Eestis rahvastikuregistri andmetel kümme ning viis aastat hiljem 108 Nigeeria kodanikku. Seega on kümne aastaga Eestis elevate Nigeeria kodanike arv kasvanud 71,3 korda.

Bangladeshi kodanikke elas rahvastikuregistri andmetel 2018. aasta alguses 189, aasta hiljem 255 ning käesoleva aasta 1. jaanuari seisuga 330. Seega tõusis Eestis rahvastikuregistri andmetel elevate Bangladeshi kodanike arv 2019. aastal eelmise aastaga võrreldes 35 ning 2020. aasta alguseks eelmise aastaga võrreldes 29,4 protsenti.
2010. aasta 1. jaanuari seisuga elas Eestis 12 ning aasta hiljem 33 Bangladeshi kodanikku. Kümne aastaga on Eestis rahvastikuregistri andmetel elavate Bangladeshi kodanike arv kasvanud 27,5 korda.

Ka Eestis elavate Pakistani kodanike arv on kasvanud
Rahvastikuregistri andmetel elas 2018. aasta 1. jaanuari seisuga 156, möödunud aastal alguses 240 ning käesoleva aasta alguses 353 Pakistani kodanikku. Seega tõusis 2019. aasta alguseks Eestis elavate Pakistani kodanike arv eelmise aastaga 47,1 ning käesoleva aasta alguseks 54 protsenti.
Kümne aasta eest elas rahvastikuregistri andmetel Eestis 19 ning 2015. aasta 1. jaanuari seisuga 57 Pakistani kodanikku. Seega on Eestis elavate Pakistani kodanike arv 18,5 korda.
India kodanikke elas rahvastikuregistri andmetel Eestis 2018. aasta alguses 532, aasta hiljem 691 ning ning käesoleva aasta 1. jaanuari seisuga 849. Seega tõusis Eestis rahvastikuregistri andmetel elevate India kodanike arv 2019. aastal eelnenud aastaga võrreldes 30 ning 2020. aasta alguseks eelnenud aastaga võrreldes 22,9 protsenti.
2010. aasta 1. jaanuari seisuga elas Eestis 126 ning viis aastat hiljem 282 India kodanikku. Seega on kümne aastaga Eestis rahvastikuregistri andmetel elavate India kodanike arv kasvanud 6,7 korda.

Allikas: http://www.pealinn.ee/koik-uudised/eestis-elavate-iraani-kodanike-arv-on-kumne-aastaga-kasvanud-76-korda-n249437

Read more...

pühapäev, 19. jaanuar 2020

Huvitavat pühapäevaks: Riigikaitsesaade "Si Vis Pacem...", Henn Põlluaas ja Anti Poolamets Eesti-Vene piirileppestPoliitikud Henn Põlluaas ja Anti Poolamets selgitavad, miks peab Eesti loobuma Eesti-Vene piirileppe ratifitseerimisest. Saates arutletakse, miks oleks vale loobuda Tartu rahu järgsest piirist ja kinkida Venemaale põlised Eesti alad. Eesti ei tohi anda Venemaale võimalust legaliseerida Teises maailmasõja aegset annektsiooni, leiavad Põlluaas ja Poolamets.

Read more...

  © Blogger template Ramadhan Al-Mubarak

Back to TOP