RAHVUSLANE

Rahvuslane

kolmapäev, 19. juuni 2019

Endine õiguskantsler: rahandusminister Martin Helme järgis põhiseadust

 Endine õiguskantsler Indrek Teder. Foto: Scanpix

Endise õiguskantsleri Indrek Tederi hinnangul kaitses rahandusminister Martin Helme Euroopa Stabiilsusmehhanismi (ESM) küsimuses Eesti põhiseadust. Vandeadvokaat Teder rõhutab, et riigi suveräänsus ei tohi olla illusoorne ja ESMist tingitud suveräänsuse vähendamine tuleb panna rahvahääletusele.

ESM kujutab endast organisatsiooni, mille eesmärk on anda tõsistesse rahalistesse raskustesse sattunud euroala liikmesriikidele finantsabi ja tagada seeläbi finantsstabiilsus.
Rahandusminister Martin Helme kaitses möödunud nädalal Luksemburgis seisukohta, et ESMi otsused tuleb vastu võtta ühehäälselt. Peaminister Jüri Ratase väitel aga polnud Martin Helmel selleks volitusi. Peaministri büroost öeldi meediale, et Jüri Ratas võttis juba reedel tagasi rahandusminister Martin Helme protokollitud eriarvamuse.

Indrek Teder: Eesti otsustusõigus ja suveräänsus väheneb
Indrek Tederi sõnul tähendab stabiilsusmehhanismi aluslepingu laiendamine Eesti otsustusõiguse ja sellega suveräänsuse vähendamist. “Hämatakse, et niisama lihtsalt ongi võimalik Eestile rahvusvahelisi kohustusi kaasa toonud rahvusvahelist lepingut laiendada,” kirjutab Teder Eesti Päevalehes, lisades:
“Rahandusminister Martin Helme ei olnud sellise olukorraga nõus ja minu meelest järgis ta seeläbi justnimelt põhiseadust – pidades silmas meie suveräänsust. Riigi suveräänsus ei tohiks olla udu, pilveke, illusioon.”
Indrek Teder viitab oma artiklis ka riigikohtuniku Jüri Ilvesti eriarvamusele 2012. aastal riigikohtu otsuses, kus viimane nentis, et vaidlusaluste sätete “üheks varjatud eesmärgiks on – hälbida Euroopa Liidu õiguse põhimõtetest ja usurpeerida rahvaste poolt liitu astumisel esinduskogudele antud volituste ulatust.”
“Seega tuleb Euroopa Stabiilsusmehhanismi küsimus panna rahvahääletusele. Võimalik küsimus, mida võiks küsida: kas nõustute Eesti suveräänsuse vähendamisega Euroopa stabiilsusmehhanismi osas?” kirjutab Teder.

Martin Helme: Eesti peab saama kaasa rääkida
Martin Helme märkis juba möödunud nädalal sotsiaalmeedias, et ühehäälsuse säilimise nõue on kogu aeg olnud Eesti positsioon.
“Mingit soolot ei olnud. Tõenäoliselt ei uskunud lihtsalt mitte keegi Eestis, et meil tuleb kunagi minister, kes seisab Eesti huvide eest nii järeleandmatult,” kirjutas Martin Helme oma Facebooki-kontol.
“Miks ma seda tegin? Sest me räägime sadadest miljonitest (maksimumis 1,3 miljardist) eesti maksumaksja rahast, mida praegu märgitakse ära suurtele Euroopa pankadele hädaabi laenuks. Ma ei nõudnud selle reformi peatamist või ära jätmist, ma ei nõudnud Eesti välja astumist ESM-ist, ma nõudsin, et selle otsuse juures, kus otsustatakse kellele, kui palju ja mis tingimustel meie raha antakse, peab ka Eesti saama kaasa rääkida. Kuna meie osalus ESM-is on väga väike, siis ainus viis, kuidas meie hääl loeb, on ühehäälsuse puhul. See on vähim, mida me saame nõuda, kui me juba selles süsteemis sees oleme,” selgitas Helme.

Uudise koostas Veiko Vihuri

Allikas: https://objektiiv.ee/endine-oiguskantsler-rahandusminister-martin-helme-jargis-pohiseadust/

Read more...

Kuidas need "tõendid" midagi tõendavad?

Võib-olla mul pea ei võta piisavalt hästi, aga ma küll ei saa aru, kuidas need "tõendid" midagi tõendavad. Pigem jääb mulje, et teatud ringkonnad otsivad juba pikemat aega ettekäänet Iraanile kallale tungimiseks. Millised ringkonnad? Eks ikka need samad, mis otsisid ja leidsid võimaluse sõjaliseks rünnakuks Iraagi, Liibüa ja Süüria vastu. Korra on USA juba Iraanis tõsiseid sigadusi korda saatnud, kõrvaldades ühemõtteliselt omakasupüüdlikest motiividest lähtuvalt (nafta) 1953. aastal CIA poolt organiseeritud riigipöörde kaudu demokraatlikult valitud ja elementaarseid riiklikke huve kaitsnud peaministri Mohammad Mosaddeghi ja sillutades nii teed islamirevolutsioonile. Paistab, et neid samme ei käsitleta üldse vigadena, rääkimata sellest, et vigadest midagi õppida.

Muuseas, tähelepanuväärsete faktidena tasub kogu selle teema taustana esile tuua kolm tõsiasja: esiteks, see, et Iraani näol on tegu maagaasivarudelt teise ning naftavarudelt neljanda riigiga maailmas, teiseks see, et Iraan on korduvalt väljendanud kavatsust loobuda gaasi- ja naftatehingutes dollari kasutamisest arveldusvaluutana, ning kolmandaks see, et erinevalt USAst ei ole 1979. aastal asutatud Iraani islamivabariik ühelegi riigile kallale tunginud. Need on asjaolud, millest ei ole avalikus arutelus tavaks rääkida, ent samas on need ka asjaolud, mis on kõnealustes küsimustes keskse tähtsusega, meeldib see kellelegi või mitte.

Allikas: Varro Vooglaid, Fscebook

Read more...

Meie presidendil kodune etiketikursus läbimataMeie presidendil kodune etiketikursus läbimata:
1) Kui kuningannal on kübar, siis ka vastuvõtval naisriigipeal peaks olema peakate.
2) Ja suurem fopaa: Kuningannale ei anta kunagi esimesena kätt. Õnneks polnud presidendil seljas pusa "Sõna on vaba"...
Allikas: FB

Read more...

teisipäev, 18. juuni 2019

MATTI ILVES: EBASEADUSLIK ESM ON JÄLLE ÜHA ENAM PÄEVAKORRAL

Pildil, Itaalia euro
Seda seepärast, et Itaalia riigivõlg on suur probleem, 2018. aastal moodustas see 132,2 protsenti SKT-st. See on märksa suurem, kui praegu Kreekal. Kuna Itaalial on märksa suurem majandus, ELi kolmas, kui Kreekal (umbes 5 korda), siis peavad nad sellise võlaga veel vastu, aga mitte enam kaua.

Rahandusminister Martin Helme nõudis ESM-i kasutuselevõtuks ühehäälset otsust, kuid lõpuks jäi ta selle nõudega üksi, samui ka ükski riik ei ühinenud veto nõudega. Globalistide käsilane Ratas on juba kahetsusväärselt teatanud, et ta vetot seoses ESM-ga ei toeta.

Pankurid on maailmas väga kasumiahned ja neid ei huvita võlgade andmises üldse riikide majanduslik seis, peaasi, et nad intresse tasuda suudaksid.
Käesoleva aasta alguses ületas maailma võlg 233 triljonit dollarit! Maailmapanga andmetel ületab see maailma SKT 288 protsenti. Euroopa Liidus euroalal on võla lubatud maksimum ainult 60 % ja enamus riike ületab seda, isegi Saksamaa - riigivõlg kusagil 70 % SKT-st.

EL tahtis Itaaliat karistada ja määrata neile kõrge trahv, umbes 2 miljardit €, kuid selles loobuti, sest kuidas karistada E. Liidule pealemaksvat riiki? Eks nii varsti peame hakkama maksma Itaalia võlgu ESMi kaudu. ESM ise on üks ebaseaduslik moodustis. Hästi räägib sellest EKRE eelmiste Euroopa Parlamendi valimiste kandidaat õppejõud Paul Tammert videos:


Nüüd ootab meid ees väga suur rahakulutus ESMi kaudu Ilaalia päästmiseks. Juba Kreeka päästmine ole meie vaesele riigile raske ja nüüd väheneb majanduskasv, suureneb riigivõlg ning inimeste vaesus. Praegu on võlg Eestis Euroopa madalaim 8 % SKPst aga rahaliselt on see suur, iga inimese kohta (kaasaarvatud lapsed) 21 700 eurot ja tervikuna umbes 28,6 miljardit €.

Nii et jääb soovida meile siis ikka head ja solidaarset teiste rikkamate riikide võlgade tasumist, nüüd lausa otse pankadele ESMi kaudu. Elagu Euroopa Liit!

Read more...

Kliimamuutustest seda mida nad teile rääkimata jätavad. Puust ja punaseks.

Link: https://vimeo.com/341639790?fbclid=IwAR0fPdeUM4Cq7GLeG4lTCCuFtLlJ-K336OiU2g-vY6kkJq3Ybq9r32qwTWk

Kliimamuutusteste inimtekkelisusest on saanud omamoodi usk

Taivo Sepp:
Kliimamuutusteste inimtekkelisusest ja CO2 põhjustatud kliimasoojenemisest on saanud omamoodi usk, kes kahtleb on ketser. Noored teevad kliimastreike. Nõutakse kiiret tegutsemist. Ja valitsused tegutsevadki.
See video siin aitab selgitada kuidas asjad tegelikult on. Puust ja punaseks. Seda peaks neile noortele kliimaaktivistidele koolis rääkima, et jääajad olid ka enne kui inimene üldse siia planeedile tekkis.
Aga kuulake vaadake ise. Sain just valmis eestikeelsed subtiitrid.
Räägib teile Patrick Moore, Prager University, Greepeace asutajaliige.

Allikas:Facebook

Read more...

VIDEO: Laupäeval lendas Soomes taevas Messerschmitt

Laupäeval Turus toimunud lennunäitusel lendasid taevas kolme põlvkonna Soome hävitajad.
Taevas olid korraga Messerschmitt, de Havilland Vampire ja F/A-18 Hornet.

 

Read more...

esmaspäev, 17. juuni 2019

Räägime asjast” 16.06.2019

Link: https://www.mixcloud.com/raadiosaade/r%C3%A4%C3%A4gime-asjast-16062019/
 

Read more...

Avalik kiri presidendile, kes ütles, et ta kaitseb sõnavabadust

Võtke endale targad neutraalsed nõuandjad, loobuge Brüsseli rahast, õppige esinema presidendina, kõnelema kultuurses ja sisukas eesti kirjakeeles, ja juhtima rahvast välja sellest väiklasest ja rumalast kodusõjast! Näidake ometi, et te ka tegelikult olete sõnavabaduse poolt, kirjutab Malle Pärn avalikus kirjas presidendile. 

Olete astunud meie avalikkuse ette soolomeeleavaldusega sõnavabaduse kaitseks. Mõte on tänuväärne ja vajalik, sest meie sõnavabadus on juba äärmiselt valikuline. 
Meeleavaldus on meeldetuletus, tähelepanu juhtimine mingile probleemile. 
Presidendina on teil aga ka mõjuvõim, te saate seda sõnavabadust ka tegudes kaitsta. Isegi rahvusvaheliselt. Palun, tehke seda!

Võtke näiteks ühendust Facebook’i sõnavabaduse piirajatega. Andke neile teada, et eestikeelne omavaheline suhtlemine ei mõjuta ega solva neid, kes seda keelt ei kasuta ega mõista. Eestikeelne kirjavahetus on Eesti siseasi. Ärgu ingliskeelsed tsensorid püüdku kärpida meie suhtluskeskkonda! Sest nad ei saa sellest keelest aru, ja nad teevad ennast eestlaste silmis lihtsalt narriks, keelates enda meelest “vihakõnet” ja “solvanguid” ning karistades kuni 30-päevase “arestiga” nende meelest “hea tava” vastu eksijaid. Öelge neile, et teie isiklikult kaitsete sõnavabadust Eestis. 

Ilmselt on Facebook värvanud siit kohalikke pealekaebajaid-küüditajaid, kes kuritarvitavad neile antud võimu sõnavabaduse piiramiseks oma maitset mööda. See on lubamatu ja ebaeetiline. See rikub ka nende pealekaebajate endi psüühikat ning risustab meie suhtluskeskkonda, õhutab lahkhelisid, üksteisele vastandumist ja vihkamist. Vihkamise õhutamine ei ole küll mingi hea tava! Facebook ise eksib seega oma hea tava vastu.

Eesti ei ole kuulutanud ennast totalitaarseks riigiks!
Teie andsite ju meile kõigile teada, et “Sõna on vaba”! Et Eestis ei piirata sõnavabadust!
Kui sõnade ja tegude vahel valitseb sisuline ebakõla, siis on tegemist silmakirjalikkusega. Kas Eesti president on silmakirjalik? Kas Eesti riik tahab olla silmakirjalik ja valelik, et sõnades kuulutab vabadust, aga tegudes keelab seda vabadust nendele, kes ei taha oma elu seada mingi ajutise valitseva ideoloogia põhimõtteid mööda? Nendele, kes hindavad sündmusi ja olukordi neile Jumalast antud vaba mõtlemisvõime ja elu jooksul omandatud tarkuse põhjal? 
Kas teie Eesti tahab olla silmakirjalik ja valelik riik? Kas teie Eesti tahab liikuda totalitarismi suunas? 

Kuidas on võimalik see, et ühes riigis üks kõrge poliitik avalikult ja kõva häälega kuulutab, et ta “teeb kõik, et praegune valitsus lahkuks”? See on otsene ähvardus ja nõuab politsei sekkumist. Meie saadame ta hoopis Euroopasse, kõrge palga peale. Kas see pole süüdimatu tegu? 
Kui “sõna on vaba”, nii vaba, et meil on lubatud uut valitsust lõpmatuseni laimata ja halvustada, et teie isegi üht üsna suurt riigikokku (demokraatlikult) valitud erakonda igal sammul halvustate ja laimate, – siis ei ole teil ka mingit õigust mitte ühelegi teisitimõtlejale mitte midagi ette heita, sest ka nende sõna on siis vaba!!

Loosung on kahjuks vaid loosung. Meie sõnavabadus on nagu ühesuunaline liiklus. Liberaal tohib meil konservatiivi nimetada natsiks ja fašistiks ja koguni saastaks ja saata ta karu tagumikku, ja meedia ei tee kuulmagi, aga kui konservatiiv ütleb, et president käitus nagu naine, siis tõuseb solvumiste ookean üle kallaste. 
Piiblis nimetatakse variserideks selliseid inimesi, kes peavad ennast õigeteks ja teisi valedeks. Kes sõnades kuulutavad tõde, aga ise elavad valedes. 
Jeesus ütleb variseridele: “Te kurnate sääski, aga neelate alla kaamelid.” 
Täpselt see toimub meil praegu. Terve kari poliitikuid, kes on omaenda ülbuse pärast võimult kõrvale tõrjutud, sõimab ja laimab uue valitsuse üht erakonda, haarates kinni üksikutest sõnadest, millest nad ei taha aru saada, ja puhudes need suurteks kuumaõhupallideks, mida meedia lennutab Euroopa südameni välja. Eesti on eelmiste valitsuste vigade tõttu kreenis ja kriisis, aga see neid ei huvita.
Rahva enamusel on seda piinlik pealt vaadata! Miks me peame oma valitud poliitikuid häbenema? 
Teie, presidendina, peaksite vahele astuma, ja korrale kutsuma need võimunäljast reaalsusetaju kaotanud karjääripoliitikud. Selle asemel te valate õli tulle, loobite ka ise uuele valitsusele kaikaid kodaraisse. 
See ei ole presidendile kohane! Kuulutage välja vaherahu, kutsuge koerad koju! Laske uuel valitsusel tööle hakata!

Mina ei nõua teie tagasiastumist, see protseduur on ilmselt liiga keeruline. Mina nõuan, et te hakkaksite tegema seda, mida meie riigi president peab praegu tegema. Võtke endale targad neutraalsed nõuandjad, loobuge Brüsseli rahast, õppige esinema presidendina, kõnelema kultuurses ja sisukas eesti kirjakeeles, ja juhtima rahvast välja sellest väiklasest ja rumalast kodusõjast! 
Taltsutage sündsustunde kaotanud võimunäljased karjäärijahtijad! Ja laske vastutusele võtta need, kes meie riiki laimavad välismaa ajakirjanduses, sest see võrdub riigireetmisega!
Jeesus ütleb: “Võta palk oma silmast välja, et sa näeksid välja võtta pindu teise silmast!”
Näidake ometi, et te ka tegelikult olete sõnavabaduse poolt!
Kui te tunnete, et te seda ei suuda, siis võtke palgata puhkust ja kutsuge ennast asendama mõni tark ja autoriteetne mees väljastpoolt poliitikat. Meil on neid üsna palju.

Allikas: https://objektiiv.ee/avalik-kiri-presidendile-kes-utles-et-ta-kaitseb-sonavabadust/

Read more...

Anti Poolamets: Kummalised lood taanlastega.

Kas meie juhtkond ei võiks kutsuda mõnd ajaloolast väikse lisatasu eest 1219 ja 1919 aasta sündmusi selgitama? Selle asemel, et tähistada Rõuges asuva taani vabatahtlike kivi juures nende panust Vabadussõjas, kutsuti Taani kuninganna siia hoopis Taani lipu müütilisel 800ndal aastapäeval Tallinna okupeerimist tähistama. Meie omad jooksid jalad rakku - õmblesid taanlastele uue lipu ja õnnistasid pealekauba. Samal ajal on Taani saatkond ja Kaljulaid täiesti unustanud hiljutise 100 aasta täitumise Taani vabatahtlike kompanii abist Vabadussõja ajal. 200 vabatahtlikust langes 19 ja haavata sai 34 meest. Lahinguid peeti Rõugest Jekabpilsi ja Ostrovani. Vabadussõtta tahtis tulla koguni 2000 taanlast, aga tollane sotsialistlik valitsus tõmbas sellel pidurit.

Allikas: Facebook

Read more...

pühapäev, 16. juuni 2019

Huvitavat pühapäevaks: Cicero teooria

Allikas: Facebook

Read more...

  © Blogger template Ramadhan Al-Mubarak

Back to TOP