RAHVUSLANE

Rahvuslane

teisipäev, 19. märts 2019

MATTI ILVES: KAOTADA TULEB EMAKEELE PÄEV!

Ajalehes "Sirp" tegid sallivuslased ettepaneku, et kaotada tuleb emakeelepäev ja asendada see eesti keele päevaga, sest vaadake, meil elab juba palju inimesi kelle emakeel ei ole eesti keel.
Meil tuleb loomulikult asuda kummardadama neid hilisimmigrante (ajalooliselt on ka kõik nõukogudeaegsed immigrandid hilisimmigrandid), nagu tehakse mandunud Lääne-Euroopas.

"Vikerraadiole" meeldis see mõte nii väga, et sellest räägiti 2 korda peaaegu jutti! Eks näis, mis siis edasi saab, igatahes on selline ettepanek nüüd tehtud.

Hull lugu oli juba aastaid tagasi meie kultuuriga, sest meiele taheti teha ülesandeks hoida nii eesti kui teiste rahvaste kultuuripärandit, selleks koostati isegi seaduseelnõu, aga see ei läbinud vist küll Riigikogus ühtegi lugemist. Sellet on kirjutatud ka siin blogis.

Kirjutasin sellest osalusveebis OSALE.EE järgmist: "Riigikogu juhatuse otsusega võeti menetlusse 67 Riigikogu liikme 19. aprillil algatatud Eesti Vabariigi põhiseaduse muutmise seaduse eelnõu (742 SE), mis näeb ette lisada peatükile „Põhiõigused, vabadused ja kohustused“ paragrahv 53¹ järgmises sõnastuses: „Igaüks on kohustatud hoidma nii eesti kui teiste rahvaste kultuuripärandit. Riik ja omavalitsused toetavad kultuuriväärtuste ennistamist ja kaitsmist.” Juhtivkomisjoniks määrati põhiseaduskomisjon.

Vastavalt Eesti põhiseaduse preambulile on Eesti omariikluse eesmärk tagada eesti rahvuse, keele ja kultuuri säilimine läbi aegade. See põhimõte läbib kogu põhiseadust.
Esitatud eelnõuga võib muutuda eesti rahvuse, keele ja kultuuri säilimise ülioluline sõnum, kuna eesti kultuuri kõrvale tõstetakse võrdväärsena kõik muud kultuurid.
Seega: eelnõu muudaks põhiseaduse aluspõhimõtte - eesti rahvuse, keele ja kultuuri säilimise põhimõtte - ning avaks tee rahvusriiklusest loobumisele ja multikultuurse riigi loomisele."

Vaat nii, selle eelnõu juurde tullakse ilmselt veel tagasi ja siis juba õigel ajal, näiteks nüüd, kus on käimas meeletu multikulti propaganda terves E. Liidus.
Sellest jamast võib meid päästa vaid EKRE saamine valitsusse.

Read more...

Tegin täna erandi....... FB

Martin Helme

Tegin täna erandi ja lasin hommikul Eesti peavoolumeediast silmad üle ja sain kõvasti naeru pugistada. Ma lihtsalt pidin nautima seda ulgumist ja hammaste kiristamist. Sallivuslased on korraga ahastuses ja raevus! Üks ütleb, et palvetaks, kui oskaks. Hilja, Fedja! need, kes oskasid, palvetasid juba kuude kaupa ja teevad seda praegugi, aga mitte Kanadasse emigreerumise toetuseks vaid kümnete tuhandete majandusemigrantide kodumaale tagasi tulemiseks.

Postimehe troll ehk keegi anonüümne ajakirjanik kirjutab midagi segast Rahvaliidu programmist ja näitab üles klassikalist psühholoogilist kaitserefleksi, veendes ennast, et see kõik ei ole nii ja küllap Isamaa teeb lihtsalt pulli.

Siis muidugi spinn, nagu oleks paar valimisõhtul tehtud telefonikõnet ja seisukohtade kompimist olnud juba nurjatu ja salakaval topeltmäng, nii avalikkuse kui partnerite petmine.
Jüri Ratas on tehtud mingiks võimuhulluks illiberaaliks, natsimahitaja, kes ei raatsi peaministri toolist lahti lasta. Tõsiselt või? Ise ka usute jätkuvalt oma natsilalinat või? Kõigi poliitikute ja erakondade eesmärk on võimul olla, kas mitte ei püüa sellele toolile kangesti ennast istutada ka Postimehe poolt juba ära kroonitud proua peaminister? Kas tema on ka võimuhull? Aee, ahastajad, äsja olid valimised, kus - jättes korraks kõrvale e-valimiste mitteusutava tulemuse - rahvas tegi sellise parlamendi, nagu tegi. Selles parlamendis on neli koalitsiooni kombinatsiooni. Paduvasakpoolsele ja sõgeliberaalsele ajakirjandusele võib ju mõni kombinatsioon meeldida rohkem kui teine, aga ükski neist ei ole ohtlik demokraatiale, sest kõik nad on demokraatia otsesed viljad.
Ükskõik, millise valitsuse Eesti saab, on see ikkagi legitiimne ja selge mandaadiga. Olge valmis muidugi meedia vastupidiseks trummitagumiseks!

Aga põhirõhk on ikkagi sellel, et kütta üles vaenu ja umbusku Keskerakonna venelaste ja Konservatiivse Rahvaerakonna vahel. Selleni olete siis jõudnud, haledad läänemeelsed liberaalid: teie viimane õlekõrs on härdalt kaasa tunda, kui kurb ja raske on täna olla Yana Toom või Mihhail Kõlvart. Teate, ma olen nende mõlemaga piisavalt kokku puutunud, et teie meeleheitefantaasiat Keskerakonna lõhenemisest jahutada. Nad mõlemad on väga külma kõhuga ja ratsionaalsed ning professionaalsed poliitikud, kes oskavad arvutada ja enda ja oma valijate eest seista. Oskame meie ka ja kuigi suurem osa liberaalse demokraatia eestkõnelejatest paistab täitsa otse ütlevat, et 100 000 valijaga üks parlamendipartei ei tohi kunagi valitsuses olla, sest neile see ei sobi, siis õnneks ei ole see punases mullis elavate ajakirjanike otsus, vaid eesti valija otsus, kes muide just nädal tagasi oma eelistusi väljendas. Harjuge ära.

Allikas: https://www.eesti.ca/tegin-tana-erandi-fb/article53265

Read more...

Juhtkiri: võimuiha Eesti riigi huvide kahjustamise hinnaga on alatuse tipp!

Eestil pole vaja poliitikuid, kes on valmis kahjustama meie riigi mainet, et oma võimuambitsioonide ja parteiliste toiduahelate säilimise huvides edastada lääne liberaalide ja Venemaa valelikule propagandale kuvandit Eestist kui väikesest vihasest natsiriigist, tõdeb Objektiivi toimetus juhtkirjas.

Keskerakonna, EKRE ja Isamaa koalitsioonikõnelused on vallandanud ennenägematu hüsteeria, mida peavoolumeedia mõõdutundetult lõõtsub ja võimendab. Peavoolumeediat jälgides näib, nagu kaasneks parlamendivalimistel kolmanda tulemuse teinud EKRE koalitsiooni jõudmisega natsionaalsotsialistlik riigipööre, mille tõkestamiseks asuvad isetult areenile valged jõud.
Liberaalse demokraatia auks rivistub kogu progressiivne üldsus samale joonele ning igast torust –

Postimehest Eesti Päevalehe ja Rahvusringhäälingu kanaliteni – kõlab peavoolumeedia kogupauk EKRE, Isamaa ja Keskerakonna koalitsiooni tõkestamiseks. Tundub, nagu oleks välja kuulutatud salajane konkurss, kes suudab teineteist hüsteeria lõõtsumises üle trumbata: Vilja Kiisler kargab Postimehe stuudios Jaanus Kariaiule turja nagu pangega külma vett kaela saanud kass, “Aktuaalse Kaamera” Priit Kuusk sekkub ebaviisakalt ja korduvalt peaminister Jüri Ratase juttu, Rein Raud hoiatab natsipartei võimuletuleku eest ning Eesti Päevalehe Krister Paris on nii ähmi täis, et ei tea, kas palvetada või kohe Kanadasse emigreeruda.

Päeva lõpuks aga saabub sõnum Objektiivi lugejale kahtlemata tuttavalt tegelaselt, Euroopa liberaalide euroföderalistist ninamehelt ja Euroopa Parlamendi ALDE-fraktsiooni juhilt Guy Verhofstadtilt, kes nõuab tungival toonil Jüri Ratasele saadetud kirjas, et Keskerakonna juht ei moodustaks koalitsiooni Eesti Konservatiivse Rahvaerakonnaga. Verhofstadti hinnangul on EKRE puhul tegu paremäärmusliku parteiga, „mis meenutab Euroopa fašistlikke režiime.”
Rahvuslust Euroopa ühinemise suurimaks vaenlaseks pidava Verhofstadti sõnul “oleks selline koostöö kahjulik Eesti ühiskonnale, Eesti geopoliitilisele positsioonile ning tekitaks samuti korvamatut kahju meie suurepärasele koostööle meie liberaalses perekonnas.” Teatavasti kuuluvad liberaalsesse perekonda ja Euroopa parlamendi ALDE-fraktsiooni nii Keskerakond kui ka Reformierakond.
On rõõmustav, et Verhofstadti avaldused on teravat kriitikat saanud mitte ainult Eesti ühiskonna rahvuskonservatiivselt tiivalt, vaid vähemalt kahelt liberaalilt: Igor Gräzinilt ja – üllatus-üllatus – Jüri Rataselt endalt.

“Verhofstadt on haukuva ja primitiivse kõneviisiga järsk poliitik, kes vihkab rahvusriike ja demokraatiat ja osutus ka ebaausaks. Ta andis septembris 2017 mulle isiklikult ausõnaga lubaduse, et austab euroskeptitsismi ja riikide (sh Eesti) suveräänsust… niipalju eurooplusest,” tulistas Gräzin oma fraktsioonijuhi pihta sotsiaalmeedias. „Nädal tagasi ma kirjutasin, et Eesti vajab julgeid juhte ja et vahetu oht ei tule Moskvast, vaid Euroopa Liidust. Rünnakud Ungari, Austria, Rumeenia, Itaalia vastu on olnud. Järg jõudis Eesti kätte, varem, kui oskasin arvata.”

Tõelise üllatusmomendi pakkus aga Ratas, kes kommenteeris Euroopa ülemliberaali sekkumist Eesti sisepoliitikasse nii, nagu pärineks see Orbani, Salvini või mõne teise oma maa elementaarset suveräänsust austava liidri suust. “Eesti inimesed, meie kõrgeim võim, on näidanud, kuidas nad soovivad näha 14. (riigikogu) koosseisu ja me lähtume sellest, mida Eesti inimesed on ütelnud. Ei ole kuidagi vastuvõetav see, et Brüssel hakkab ütlema, missugune saab olema Eesti koalitsioon,” sõnas Ratas.

Küllap võib Verhofstadti avalduse taga näha Euroopa Parlamendi ALDE-gruppi kuulunud Kaja Kallase sudimist, et rahvusvaheliselt panna Eesti maine kahjustamise hinnaga maksma Reformierakonna võimuambitsioon. Kui asjad tõepoolest nii peaks olema, tuleb see kogu ühiskonna poolt hukka mõista ning valemängijatele punast kaarti näidata.
Eestile pole vaja poliitikuid, kes on valmis kahjustama meie riigi mainet, et edastada idanaabri ja lääne liberaalide valelikule propagandale kuvandit Eestist kui väikesest vihasest natsiriigist. Kui Reformierakond või ülejäänud poliitiline nomenklatuur on võimuiha ja parteiliste toiduahelate säilimise nimel olnud valmis riigi huve kahjustama, peaks sellele tähelepanu pöörama kodumaised eriteenistused, kes igal sammul tegelevad sellega, et Venemaa kahtlemata ogarale propagandakuvandile Eestist lisakaarte mitte kätte mängida.

Allikas: http://objektiiv.ee/juhtkiri-voimuiha-eesti-riigi-huvide-kahjustamise-hinnaga-alatuse-tipp/

Read more...

esmaspäev, 18. märts 2019

“Räägime asjast” 17.03.2019

Link: https://www.mixcloud.com/raadiosaade/r%C3%A4%C3%A4gime-asjast-17032019/
 

Read more...

Kelle pärast vabandas variserlik peapiiskop Urmas Viilma?

Peapiiskop Urmas Viilma peaks kätte võtma Piibli ja selgeks tegema mõiste “variser”!

Read more...

Varro Vooglaid: Juudi kogukond rakendas ühe matsi väljaütlemised kohe EKRE-vastase poliitilise võitluse teenistusse

Ja tuligi ära, milline üllatus, eksole... Juudi kogukond rakendas ühe matsi väljaütlemised kohe EKRE-vastase poliitilise võitluse teenistusse. Selline käitumine ei ärata küll juudi kogukonna suhtes vähimatki austust. Paralleelselt õilsate deklaratsioonidega võiksite ühtlasi vabandada 16. märtsi intsidendi kohta valetamise pärast, nagu palunuks pearabi MuPo-lt abi ja nagu keeldunuks MuPo abi osutamast – esiteks pearabi MuPo-lt abi ei palunud ja teiseks MuPo osutas abi sellegi poolest.

Jewish Community of Estonia asub kohas nimega Jewish Community of Estonia.

Eesti Juudi Kogukond jälgib tähelepanelikult koalitsiooniläbirääkimisi ning on mures EKRE partei võimaliku võimutuleku pärast. Selle partei paljud väljaütlemised on vaenulikud rahvusvähemuste suhtes ning on suunatud ühiskonna jagamisele omadeks ja võõrasteks. Kõik see toob kaasa sügavat muret ja kahetsust.
Juudi kogukonna jaoks on olulised rahvusvahelise õiguse printsiibid ja euroopa väärtused, sealhulgas ka kõikide rahvuste õigus enesemääramisele ning kultuurilise mitmekesisuse säilitamine meie riigis. Me mõistame hukka igasugust antisemitismi, rassismi, ksenofoobia ja muu diskrimineerimise ilminguid meie ühiskonnas.
16. märtsil toimunud intsident, mille käigus solvati Eesti pearabi Shmuel Kot'i meie pealinna tänaval, on signaaliks meile kõigile, meie ühiskonnale. Me peame selliseid ilminguid vastuvõetamatuteks. Oleme pöördunud õiguskaitseorganite poole antud juhtumi uurimiseks, samuti oleme pöördunud MUPO-sse.
Lähipäevadel korraldame kogukonna nõukogu erakorralist nõupidamist, millel töötame välja meie organisatsiooni edasiste tegevuste plaani.
 

Eesti Juudi Kogukonna nõukogu

Jewish Community of Estonia expresses its utmost concern while observing coalition negotiations and the chances of EKRE gaining power as a ruling political party.
Many statements of this party are antagonistic towards national minorities and aim at separating the society into insiders and outsiders. This can only cause frustration and regret.
For the Jewish community, the principles of international law and European values ​​are important, including the right of all nations to self-determination and preservation of cultural diversity in our state. We condemn any manifestation of anti-Semitism, racism, xenophobia or other discrimination.
The March 16 incident with insults to the Chief Rabbi of Estonia, Shmuel Kot, in the street of our capital is a signal to all of us, to our society. We consider such manifestations to be unacceptable and impossible.
We appealed to the law enforcement agencies to investigate this incident, and also turned to the MUPO for comments. In the coming days we will hold a special meeting of the Community Council, where we will discuss the current political situation and develop a plan of action for our organization.

Board of the Jewish Community of Estonia

Allikas: Facebook
_______________
 "Postimees": EKRE kristliku ühenduse esimees Tarmo Hints [juut, M.I.] kirjutab, et ühendus on laupäeval toimunud labasest solvangust äärmiselt häiritud.

«Juutidel on läbi ajaloo olnud piisavalt valusaid kogemusi tagakiusust. Ja mitte ainult islamiusuliste poolt. Näidakem üles tarkust selles küsimuses. Ja ärgem tehkem asju, mida hiljem peab kahetsema,» kirjutas ta.

Hints rõhutas, et Eesti riigis kehtib usuvabadus. «Kristlastena usume, et iga inimene on jumala poolt loodud ja sügavalt armastatud, seetõttu on kõik inimesed oma olemuselt jumala ees võrdse väärikusega. Jumal on maailmale kinkinud erinevad rahvused ja keeled ning iga rahvus on väärt lugupidamist ja austust. Kristlastena peame juudi rahvast eriliselt austust väärivaks ning tunnustame jumala ilmutust ja imelist plaani selle rahva läbi. Seetõttu oleme laupäeval toimunud labasest solvangust äärmiselt häiritud.»

Ühendus tunnustab pearabi politsei poole pöördumise eest ning tänab politseid kiire reageerimise eest.

Read more...

pühapäev, 17. märts 2019

Huvitavat pühapäevaks: Tervise Arengu Instituut arendab tervise asemel mobiilsidekvaliteeti?

Teame, et tervisekao ja varajase suremuse kolm peamist põhjust on südame-veresoonkonna haigused, kasvajad ja vigastused, mis kõik on oluliselt mõjutatavad tervisekäitumise ja keskkonnategurite poolt.

Tervise Arengu Instituut (TAI) on teinud tublisti tööd tubakatarvitamise vähendamiseks, kuna suitsetamine suurendab oluliselt haigestumist südame-veresoonkonnahaigustesse ja vähki. Kuid sellele lisaks on veel üks tegur, millega me tahes-tahtmata igapäevaselt kokku puutume ja mis võib meie tervisele avaldada tugevamat mõju kui enamik aimab – Ameerika Ühendriikide NTP (National Toxicology Program) poolt läbiviidud pikaajalised uuringud näitavad, et mobiilsidekiirgus suurendab pahaloomulistesse ajukasvajatesse (glioom) ja südamekasvajatesse (švannoom) haigestumise riski
  
Need avastused kinnitavad Rootsi teadlasterühma, eesotsas prof. L. Hardelliga, juba varasemate uuringute tulemusi pikaajalise mobiilikasutuse ja pahaloomuliste ajukasvajate tekke seose kohta – mis muide olid üheks peamiseks argumendiks raadiosagedusliku elektromagnetkiirguse võimalikuks vähitekitajaks nimetamise kohta WHO poolt 2011. aastal. Tänaseks kogunenud tõendusmaterjal aga annab piisavalt alust nimetada raadiosageduslik elektromagnetkiirgus kindlaks vähitekitajaks.

Sellest hoolimata jätkatakse ka Eestis uute tehnoloogiate juurutamist ning käib võidujooks 5G paigaldamiseks, mis tundub aga olevat täiesti läbimõtlematu samm, sest lisaks juba kasutusel olevate sageduste tõestatud tervist kahjustavale mõjule plaanitakse kasutusele võtta uued kõrgemad sagedused, mille mõju inimestele on veel vähe uuritud, kuid esmased teated on väga murettekitavad.

Kõike seda arvesse võttes saatis MTÜ Kogukonna Hüvanguks märgukirja Tervise Arengu Instituudile, milles väljendasime muret aina suureneva kiirgusfooni ning läbiuurimata ja ilmselgelt ohtliku 5G tehnoloogia paigaldamise üle Eestis.
Tervise Arengu Instituut vastas lühidalt – nemad selle teemaga ei tegele! Ometi saame nende kodulehelt lugeda TAI tegevuste kohta järgmist: “Meie missioon on luua ja jagada teadmisi, et tõenduspõhiselt mõjutada tervist toetavaid hoiakuid, käitumist, poliitikat ja keskkonda eesmärgiga suurendada inimeste heaolu Eestis.” Ning veel: TAI peamiste tegevusalade hulka kuuluvad muu hulgas rahvastiku tervisemõjurite uurimine, tervise edendamine, surmade põhjuste registri pidamine, tegevuskohapõhine tervise edendamine ja haiguste ennetamine koolieelsetes lasteasutustes, koolides, töökohtadel ja kohalikes omavalitsustes; sõltuvushaiguste ravi, tervise nõustamisteenuste arendamine, terviseteemaliste hinnangute andmine ja analüüside tegemine, eetilise hinnangu andmine tervisevaldkonna teadusuuringutele jne.

Ja kõige selle juures ei tegele nad elektromagnetkiirgusega, mis ometi puudutab ja mõjutab oluliselt kõikide Eesti inimeste tervist!
TAI vastust illustreerib Tallinnas Tervise Arengu Instituudi maja katusel ilutsev võimas mobiilimast, mille küljes on päris mitu saatjat ja maja ees tänaval ümbritseb meid kiirgusfoon, mis on ehitusbioloogide jaoks ekstreemsest 30 korda suurem. On see tänapäeval tervise arendamisel möödapääsmatu element?


Pildil kasutatava mõõturi Gigahertz Solutions HF35C skaala jäi TAI suunal mõõtmisel kiirgusfooni tugevuse jaoks liiga väikseks ning kasutada tuli spetsiaalset summutuslüli, mis summutab väljatugevust 100 korda. Mõõdetud võimsustihedus: 2,99 mW/m2. Ehitusbioloogia soovituste järgi on pulseeriva kiirguse puhul 0,1 mW/m2 ekstreemne kiirgusfoon!

Hoopis tõsisem küsimus on aga see, et mida võiksime oodata sellise riigi tervisepoliitikast, kus tervise arendamise asemel arendatakse pigem mobiilsidekvaliteeti? Või hoopis vähki, arvestades, et mobiilikiirgusel on tõendatult vähkitekitav toime…
Selline pilt saab esineda ainult riigis, kus mobiilikiirgusele kehtivad piirnormid on isegi rohkem kui MILJON KORDA kõrgemad kui kiirgusfoon, mille juures tekivad tervisemõjud.
Riigis, kus tervise uurimise asutus ei suuda või ei oska iseennast vähkitekitava teguri eest kaitsta või ei taju sellest lähtuvat ohtu, pole ilmselgelt ka elanikel riigilt mingit kaitset oodata.
MTÜ Kogukonna Hüvanguks kirja saad lugeda siit:

Märgukiri Tervise Arengu Instituudile

Allikas: http://www.kiirgusinfo.ee/tervise-arengu-instituut-arendab-tervise-asemel-mobiilsidekvaliteeti/

Read more...

Fookuses eri: koalitsioonikõneluste nurjamiseks on peavoolumeedia vallandanud propagandahüsteeriaPortaali Objektiiv videoproduktsioon

Read more...

Heldur Paulson: Välismaalt tulnud häälte jaotus valimistel 2019

Paremaks vaatamiseks klõpsake tabelil

Allikas: Facebook

Read more...

laupäev, 16. märts 2019

Laupäevased pildid


Allikas: Facebook

Read more...

  © Blogger template Ramadhan Al-Mubarak

Back to TOP