RAHVUSLANE

Rahvuslane

laupäev, 14. detsember 2019

Laupäevased pildid

Allikas. Facebook

Read more...

MATTI ILVES: BREXIT LÕPUKS TOIMUB!

"Postimees": "Eilsed valimised Ühendkuningriigis andsid Konservatiivsele Parteile kõva mandaadi Brexiti elluviimiseks ning hävitasid Tööpartei võimalused praegusel kursil jätkata."
"BBC prognoosi kohaselt võidavad konservatiivid 650-kohalises parlamendis juurde 46 saadikukohta ja Westminsterisse pääseb 364 toori.
Leiboriste tabas valimistel täielik häving ja erakond kaotas saadikukohti valimisringkondades, mis on pikalt nende kontrolli all olnud. BBC prognoosi kohaselt saavad leiboristid alamkojas 203 kohta, mis tähistab partei halvimat tulemust alates 1935. aastast. Eelmiste valimistega võrreldes anti ära 58 kohta."

Tänu Boris Johnsoni kindlameelsusele ja rahva suurele toetusele (tuletan meelde, kuids ta viskas parteist välja 20 reeturit) viiakse Soorbritannia lahkumine Euroopa Liidust lõpuks ellu!
USA president Donald Trump õnnitles reedel Briti peaministrit Boris Johnsonit võidu puhul, öeldes, et kaks riiki saavad nüüd kokku leppida «massiivse» uue kaubandusleppe.

Meie suur meedia on muidugi väga pettunud sest nad toetasid ühemõtteIselt Leiboriste ja arutasid isegi valimispäeva (12.12.20019) hommikul kuidas ikkagi tegada nende võit. Ravas külvati üle valeuudistega ja seda tehti pidevalt.
Õiget infot jagas ainult EKRE ja seda erit saates "Räägime asjast".

Read more...

reede, 13. detsember 2019

Kas teadsid? Soome uue peaministri kasvatas üles lesbipaar – kaks ema

Soome uue peaministri Sanna Marini kasvatasid üles tema ema ja ema naissoost elukaaslane. Tol ajal oli see veel üsna haruldane ja peres vanemate teemal vaikiti.
1990ndatel ja 2000ndate alguses polnud nn vikerkaarepered Soomes nii levinud kui täna. Lapsena sai Sanna aru, et tema kodustest oludest koolis ja sõprade vanematega ei räägitud, kuigi taust oli teada, vahendab Iltalehti.

 Laps sai aru, et tal oli pere, aga sellest millegipärast eriti ei räägitud. Selline vaikimise kultuur tekitas lapses segadust: neil justkui oli pere, aga samas ei tahtnud keegi seda tunnistada. Seaduse järgi polnud ka vikerkaarepered siis päris õiged pered. Praegu kehtib Soomes võrdõiguslik pereseadus ja vastav emaseadus.

Marin ütles, et talle teeb haiget see, kui öeldakse, et lapsel ei või olla kahte ema või kahte isa. Talle tegid haiget ka väljaütlemised, mis olid seotud Soome uue pereseaduse vastuvõtmisega. See tekitas paljudes peredes ebakindlust. Samuti teevad haiget väljaütlemised, milles peetakse nn vikerkaareperede lapsi teistest kehvemateks. Sellega justkui seatakse kahtluse alla lapse vanemad ja nende armastus lapse vastu. Kõigile lastele on oma pere kõige armsam ja lähedasem. Teised inimesed ei peaks Marini arvates hindama, kas armastus on õige või mitte.
Sanna Marin ise on tavapärases abielus mehega ja peres kasvab laps.

Read more...

President Kaljulaid mõtiskles 10 000 kliimapõgeniku asustamisest Hiiumaale

President Kersti Kaljulaid mängis sel nädalal Tallinnas toimunud inimõiguste konverentsil mõttega, et Hiiumaale võiks asustada 10 000 Tuvalu elanikku. Kui Vaikses ookeanis asuv saareriik kliimamuutuse tõttu soolase veega üle ujutatakse, vajavad selle elanikud uut kodu.

"Hiiumaa elanikkond väheneb, seal on vaid 10 000 elanikku, varem oli 30 000. Kas me ei peaks hakkama mõtlema üleilmselt, millised on lahendused? Tuvalu 26 ruutkilomeetrit, Hiiumaa pea 1000 ruutkilomeetrit – nii et nad võiksid kõik Tuvalu elanikud vastu võtta, poleks probleemi. Hiiumaa elanikkond kahekordistuks ja nad peaksid seega Tuvalu inimesi hea meelega vastu võtma," vahendab EPL presidendi sõnu.

Kaljulaid lisas, et kindlasti pole see realistlik, sest Tuvalu elanikud ei tahaks ümber asuda külma kliimasse, ent niisuguste lahenduste peale on aeg maailmas mõelda.

Allikas: http://www.meiekirik.net/index.php/uudised/1130-president-kaljulaid-motiskles-10-000-kliimapogeniku-asustamisest-hiiumaalePresident%20Kaljulaid%20m%C3%B5tiskles%2010%20000%20kliimap%C3%B5geniku%20asustamisest%20Hiiumaale

Read more...

Anti Poolamets: Marko Mihkelson muretseb

Marko Mihkelson muretseb Eesti hariduse tuleviku pärast, sest soomlased ei saa siia kolmanda maailma diplomipesukontorit teha. 500 korterit on juba ühe Soome firma poolt üles ostetud. Ei tea, kas neile jäävad nüüd rahad peale tulemata?

Marko Mihkelson
See  on kahjuks vaid üks näide paljudest, kuidas praegune Jüri Ratase  valitsus eneselegi aru andmata ehitab kõrget müüri ümber Eesti. Mitmed  Soome kolleegid on seoses Haaga-Helia ametikõrgkooli Tallinna filiaalile  tegutsemisloast keeldumisega minult nõutult küsinud, kuhu Eesti ikkagi  teel on. Alles uhkustas minister Mailis Reps PISA testi tulemuste üle,  kuid samas keelab oma otsusega kõrghariduse taseme ja konkurentsi kasvu.   Mis haridusriik me ikkagi oleme, kui piirame teadmiste sissevoolu?  Eriti veel siis, kui meie põhiharidusejärgne kvaliteet pole niigi  kõikjal kiita. Ma väga loodan, et Tartu Ülikooli juhtkonnas käivad  arutelud uue arengukava üle ei lõpe rahvusvahelisustamise peatamisega,  nagu väidetavalt näeb ette üks pakutud stsenaariumidest.

Allikas: Fecebook

Read more...

neljapäev, 12. detsember 2019

Veiko Vihuri ja Varro Vooglaid: inimõiguste aastaaruanne on naeruväärselt kallutatudRiiklikult rahastatud Eesti Inimõiguste Keskuse poolt produtseeritud aruanne "Inimõigused Eestis 2020" on naeruväärselt kallutatud dokument, millest peegeldub kõnekalt, kuidas vasakliberaalsed ringkonnad on kaaperdanud inimõiguste retoorika ning kuidas nad kasutavad seda oma ideoloogiliste ja poliitiliste ambitsioonide teostamise vahendina.

Read more...

Soomes on praegu halvasti

Allikas: Facebook

Read more...

Eesti põhiharidus on Euroopas esikohal ja maailma tipus

Täna selgunud PISA testide tulemuste kohaselt on Eesti kõikides uuritud valdkondades – matemaatika, lugemine ja loodusteadused – Euroopas esmakordselt esikohal ning maailma tipus. Maailmas on Eesti õpilased matemaatikas kaheksandal, lugemises viiendal ja loodusteadustes neljandal kohal.

„Nende suurepäraste tulemust eest täname eelkõige meie õpilasi ja õpetajaid, kelle igapäevane väga tubli töö annab meile põhjuse tunda uhkust Eesti hariduse üle,“ ütles minister Mailis Reps täna pressikonverentsil.

Loe, kuidas meil täpselt läks eesti keeles http://bit.ly/2qZlVPB, vene keeles http://bit.ly/35YOmvL või inglise keeles http://bit.ly/2rSYLKs

Allikas: Facebook

Read more...

kolmapäev, 11. detsember 2019

EKSKLUSIIVINTERVJUU Põlissoomlaste parlamendiliige Jani Mäkelä: meilgi on ametnike vastutöötamise ilmingud olemas

Põlissoomlaste esindaja Soome parlamendis Jani Mäkelä.
Uutele Uudistele nõustus Soome iseseisuvuspäeval intervjuu andma põhjanaabrite juures üha populaarsust võitva põlissoomlaste parlamendiliige Jani Kalevi Kristian Mäkelä (43).
Jani Mäkelä on valitud Soome parlamenti kahel korral: 2015 ja 2019. aastal. Viimatistel valimistel kogus ta 7145 häält. Mäkelä peamised poliitilised teemad on massiimmigratsioon ja Euroopa Liit. Teda tuntakse ka ühe aktiivsema parlamendiliikmena sotsiaalmeedias. Mäkelä on abielus, tema peres kasvab kolm last. Ta on Evangeelse Luterliku Kiriku liige.

Jani Mäkelä, tänavu 29. novembri Iltalehtis ilmus artikkel[R1] , milles Vesa Vares ja Matti Putkonen analüüsisid põlissoomlaste kõrge toetuse võimalikke põhjuseid? Toome need siin ka esile: 1. Väljakutsuja tõuseb 2. Selge valik 3. Taustauurimused 4. Konkreetsed sõnumid 5. Usaldus on taastatud 6. Halla-Aho karisma 7. Ettevõtjad ja töötegijad 8. Noored valijad 9. Soome ennekõike 10. Teiste komistamine. Kas olete nõus Varese ja Putkoneniga? Kas need on parteil teadlikud valikud ja kui kaua saab parteide toetus jätkuvalt tõusta?
Jah, ma olen põhimõtteliselt nõus nende põhjustega. Tahaksin siinkohal aga rõhutada, et erakonnal on pikaajaline kogemus ja omab selget poliitikat. Lisaks suurepärasele esimehele on meil veel 38 suurepärast parlamendiliiget ja sadu volikogu liikmeid. Oleme loonud hea baasi meie liikmetele, et nad saaksid esineda massimeedias, kaasa arvatud üleriigilises televisioonis ja raadios. Soomes tõuseb parteide toetus harva üle 25%, aga minu arvates on meie partei tõusmine jätkuvalt võimalik.

Enamik inimesi EKRE-st ja paljud teised eestlased on kindlad, et põlissoomlased teevad järgmise valitsuse ja viivad Soome tagasi õigele teele, kuigi on selge, et poliitikat mõjutavad lõppeks ikkagi see, milline on koalitsiooni koosseis. Milline saaks olema põlissoomlaste juhitud valitsuse sisserändepoliitika? Eesti liberaalid ja vasakäärmuslased väidavad, et Soomes elavad eestlased peavad põlissoomlasi toetades olema ettevaatlikud, sest kui nad tulevad võimule, saadetakse kõik eestlased riigist välja või võetakse kasutusele bürokraatlik viisasüsteem.
See on täielik jama ja ma võin kinnitada seda, et põlissoomlaste võimalik võimuletulek ei hakka mõjutama eestlaste olukorda Soomes. Soome ja Eesti on vennasrahvad ja Euroopa Liidu liikmed, seega ei saa meie riikide vahel olla viisarežiimi, rääkimata väljasaatmistest.
Põlisssoomlased soovivad sisserände kontrolli tugevdamist eeskätt seoses humanitaarimmigratsiooniga, mis on suunatud Soome Lähis-Idast ja Aafrikast.
Soovime, et elamisload oleksid ajutised ja Soomes oleks kohaldatud Põhjamaade tasemel range kodakondsus- ja elamislubade poliitika. Näiteks oleme huviga jälginud Taani seadusmuudatusi, mis on sisserännet karmistanud. Soovime vältida seda, et Soome oleks teiste lähimaadega võrreldes atraktiivsem sihtkoht.

6. märtsil kirjutas Pauli Vahtera Iltalehtis[R2] , et sisseränne maksab Soomele 3,2 miljardit eurot aastas, mis on uskumatult suur summa. Kas see on teie arvates seda väärt ja mida saavad põlissoomlased opositsioonis olles teha, et need summad ei tõuseks?
Praegune Soome valitsus keeldub selgitamast ja kinnitamast sisserände kogumaksumust. Lihtne on öelda, et vastuvõtukeskustesse läheb ainult teatud summa (palju vähem kui 3,2 miljardit eurot), kuid see pole kogu tõde. Sisserändajad, kes on saanud elamisloa ja sotsiaalkindlustuse, kannavad samuti kulusid. On palju neid, kes on kodakondsuse omandanud aastate eest, kuid elavad endiselt sotsiaalkindlustuse toel.
Soomes on kõrged sotsiaalkindlustuse- ja eluasemekulud, eriti kõrged on need pealinna piirkonnas. Usun, et arvutus võib olla õige. Opositsioonis on meie eesmärk mõjutada nende kulude vähendamist, avaldades survet valitsusele ja esitades oma alternatiivse riigieelarve, esitades pidevaid arupärimisi ja küsimusi, nii kirjalikult kui ka parlamendi  infotundides.

Me teame, et konservatiivsed parteid teevad koostööd Põhjamaade tasandil. Kuidas see koostöö sujub ja mis on selles valdkonnas kõige olulisemad edusammud?
Koostööd tehakse Euroopa Parlamendi tasandil ja koostöö toimub ka  Euroopa Liidus riikide parlamentide vahel. Lähinaabrite (Eesti, Rootsi jt) vennalike erakondade vahelised kohtumised toimuvad erinevatel tasanditel.

Milline on teie hinnangul sõnavabaduse olukord Soomes ja millises suunas see on minemas?
Olen väga mures konservatiivse sõnavabaduse pärast Soomes. Prokuratuur on viimasel ajal hakanud väga agressiivselt uurima rahvuslaste artikleid ja kõnesid ning isegi silmapaistvaid poliitikuid on uuritud ja hukka mõistetud täiesti väikeste asjade pärast. Ma kahtlustan, et see on katse vaigistada ja hirmutada, tekitades nõnda enesetsensuuri.
Põlissoomlased on tõepoolest esitanud seaduse muutmise seaduse rahvusliku rühma kaitseks. Meie ettepaneku kohaselt oleks kuritegu vaid ähvardamine või kuritööle õhutamine, mitte teabe või arvamuse avaldamine.

Kindlasti olete kuulnud väljendit “süvariik”. Milline on põlissoomlaste vaatenurk ja suhtumine sellesse?
Soomes ei kasutata seda terminit avalikus arutelus kuigi sageli, meilgi aga riigimasina vastutöötamise ilmingud on olemas. Soomes on esmapilgul vaadates avatud ja demokraatlik ühiskond, aga me ei saa olla heausksed, et erinevad “hea sõbra” võrgustikud ja nende varjatud tegevus ei eksisteeri.
Ametnikel ja õigusorganitel on palju võimu seaduste ettevalmistamisel, kõrgemad ametnikud ei vahetu valitsuse vahetumisel. Pikaajaliselt võimulolnud parteid on nimetanud mõjusatele ametikohtadele endale lähedased inimesed.
Kui põlissoomlased olid valitsuses, oli sageli tunne, et riigiteenistused ei tahtnud teha seda, mis on meile oluline.

Olete tõusev täht Soome poliitilises taevas. Tõenäoliselt peate ühel päeval vastu võtma ministri töö. Milliseid ülesandeid eelistaksite?
Tänan komplimendi eest, meil on palju häid poliitikuid ja annan endast parima, et esindada valijate tahet. Soomeski esitab ministrikandidaadid erakonna juhtkond. Kui põlissoomlased lähevad valitsusse, küll siis erakonna esimees teab, kuidas minuni jõuda ja ma usaldan tema otsust. Eelmisel perioodil töötasin teede- ja sideministri komisjonis, käimasoleval perioodil suures komisjonis (EL komisjon), need on asjad, mis oleksid minu tuumpädevused.
UU

Allikas: https://uueduudised.ee/arvamus/eksklusiivintervjuu-polissoomlaste-parlamendiliige-jani-makela-meilgi-on-ametnike-vastutootamise-ilmingud-olemas/

Read more...

MATTI ILVES: Venemaa ja Ukraina lepivad kokku relvarahu sõlmimises

09.12.2019, Pariis: Ukraina president Volodymyr Selensky (lr), kantsler Angela Merkel, Prantsusmaa president Emmanuel Macron ja Venemaa president Vladimir Putin. (Foto: dpa)

Prantsusmaa ja Saksamaa vahendamisel on Venemaa ja Ukraina lähenenud ettevaatlikult. Kommentaatorite sõnul on normandia stiilis tulemused Euroopa võit ja kaotus neile, kes tahtsid Euroopat lõhestada.
Eks Saksamaa ja Prantusmaa võtavad seda kui võitu, kuigi tulemused on väga kesised.

Kasutatud allikas: https://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/501325/Tauwetter-im-Osten-Russland-und-die-Ukraine-vereinbaren-Waffenstillstand

Read more...

  © Blogger template Ramadhan Al-Mubarak

Back to TOP