RAHVUSLANE

Rahvuslane

esmaspäev, 24. september 2018

MATTI ILVES: KAS EUROOPALE UUED VALITSEJAD?

Pilt: Cranach / shutterstock.com

 Itaalia siseminister Matteo Salvini: "Peagi valitame koos Orbaniga Euroopat." Selline võmalus oleks tõesti tore! Ja ega siin midagi imestada ei olegi, sest ükskord peavad ka ELi osariigid ärkama ja mitte lasta enda riike ja rahvaid hävitada.

Euroopa Parlament hääletas Ungari karistamise poolt, sest on "selge oht", et Ungari on pööranud selja E. Liidu väärtustele. Mis on siis need väärtused, antud juhul ainult pagulaste mittelubamine riiki.  Parlament nõuab artiklis 7 sätestatud menetluse algatamist riigi vastu, mis võib tipneda Ungari hääletamisõiguse peatamisega.

"Sanktsioonid Ungari valitsusele ja rahvale on poliitiline akt, hullumeelsus selles vasakpoolses Euroopas mida nad ei ole loobunud muuta," ütles Salvani pressikonverentsil Austrias.

Orban on vähendanud ebaseadusliku rännet 99,7 %, ehitades piirle tara! Salvani on keelanud sisserändajate laevadel siseneda Itaalia sadamatesse ja selle tulemusel on immigratsioon vähenenud 87 protsenti!
Samutu on Poola (Bulgaaria jt.) juba teatanud, et blokeerib kõik Ungari vastased sanktsioonid.

Aga meie reeturvalitsus võtab peale kvoodipagulaste, mida saadetakse meile E. Liidust, vabatahtlakult veel vastu 80 nn pagulast.

Kasutatud allikas: https://voiceofeurope.com/2018/09/italian-interior-minister-well-soon-rule-europe-together-with-orban/


Read more...

Mart Helme: Arupärimine Riigikogus Vene mõjuagentide kohta


Read more...

KARM: Turu saarestikus oli teadaolevalt salajane Vene sõjaväe baas, mille Soome ametivõimud täna maha jooksid

Soome eri infoallikate väitel oli Turu saarestikus ettevõtte Airiston Helmi Oy kinnistutel Vene salajane sõjaväebaas, mida Soome ametivõimud läksid täna suurte jõududega puistama nii maalt, merelt kui õhust.
Airiston Helmi Oy asutati 2007. aastal, selle omanikud ja juhid on venelased, kes elavad Venemaal ja Lätis. Firma on Turu saarestikus ostnud üles endisi Soome sõjaväe kinnistuid koos sõjaväetehnikaga. Teadaolevalt olid firma käsutuses nii automaatrelvad AK-105, sõjalaevad kui kopterid, vahendab murha.info.

Teadaolevalt võeti täna Turu saarestikus kinni terve rida Vene eriväelasi.

Turu saarestiku kohal on kehtestatud lennukeeld, mis algas laupäeva hommikul kell 5 ja kestab esmaspäeval kella 15-ni.
Soome ametivõimud korraldasid täna Turu saarestikus hulgaliselt läbiotsimisi seoses miljonitesse eurodesse ulatuva rahapesu ja maksupettusega. Operatsioonis osaleb kokku ligi 100 eri asutuste töötajat. Kaasatud on Soome mereväe laevad.
Praegu pole veel teada, kas rahapesu oli seotud Danske Banki juhtumi ja Putini siseringiga.

Read more...

pühapäev, 23. september 2018

Huvitavat pühapäevaks: Eile oli vastupanuvõitluse päev; Eesti viimasest metsavennast

Haruldane foto KGB arhiivist, 28. septembrist 1978. Vasakul on metsavend August Sabbe, tema kõrvale on end sättinud KGB major Ervin Oras, kes mängib kohalikku õngitsejat. Piiramisrõngas on kokku tõmbunud, mõni minut hiljem kinnipidamiskatse käigus Sabbe hukkub.
Täna on vastupanuvõitluse päev. Ervin Oras elab endiselt meie seas. Vabaduses.

Allikas: Sven Salumets, Facebook
____________
August Sabbe (1. september 1909 – 28. september 1978) oli Eesti viimaseks metsavennaks peetav mees, kes langes Paidra ja Leevi küla lähedal arreteerimiskatsel, uputades end Võhandu jõkke.
Fotod: Facebook

Eks August Sabbe otsustas siiski surra vaba mehena, mitte nõukogude režiimi vangina või siis orjana!

M.I.

Read more...

Rünnak islami vastu – vihakuritegu; moslemi tehtud rünnak – miski ei viita terrorismile…

Mitte miski ei viita terrorismile… (Lääne meediakäsitluses).

Tähelepanelikud lugejad on juba ammu märganud, et islamistide rünnakute esmauudises on alati vihje “pole alust kahtlustada terrorirünnakut”.
Küll aga leitakse terrorismi ilminguid kohe, kui keegi ründab moslemeid. Seda näitab värske uudis: “Briti politsei uurib otsasõitu Londoni loodeosa moslemikeskuse juures, milles sai viga kolm inimest, vihakuriteona.” (19. september, BNS).

Uudise sisu on järgmine: “Politsei sai väljakutse kolmapäeva varahommikul moslemite kogukonnakeskuse juurde, kus auto oli sõitnud otsa jalakäijatele. Kannatanute vigastused ei ole eluohtlikud, kuid kaks neist vajas haiglaravi. Politsei sõnul tekkis vastasseis nelja autos istunud inimese ja hulga kogukonnakeskuse külastajate vahel. Kostsid moslemivastased avaldused ja ilmselt tegi keegi keskusest autole viga, sest see lisas gaasi, kihutas inimestele otsa ja lahkus sündmuspaigalt.”

Kui aga tegu on moslemite ilmselgete terroristlike viharünnakutega, nii resoluutsed ei olda, kuigi ründaja isik ja sageli ka hõiked annaks alust seda arvata. Mõned näited.
“Belgia politsei tulistas meest, kes ründas Brüsseli põhjaosas noaga korrakaitsjaid, teatas politsei esmaspäeval.  Prokuratuuri teatel on ründaja «Egiptuse päritolu» belglane, kes sündis 1975. aastal ja näib olevat kodutu.  Ametnikud ütlesid varasemas teates, et neil pole põhjust kahtlustada rünnakus terroristlikku motiivi.” (17. september, Postimees).

“Prantsusmaa lõunaosas Nîmesis sai ööl vastu reedet autorünnakus kergelt viga kaks inimest ning kahtlusalune peeti kinni, ütlesid pealtnägijad ja ametnikud. Mees oli arreteerimise hetkel “vaimses segaduses” ja toimetati haiglasse, lisas kohalik prokurör Eric Maurel. Mõne pealtnägija sõnul hüüdis mees rünnaku ajal araabia keeles “Allahu Akbar!” ehk “Jumal on suurim!”. Juurdlusega seotud allika sõnul ei ole politseil tõendeid, mis viitaksid mehe radikaliseerumisele.” (14. september, ERR).

“Prantsusmaa pealinnas Pariisis sai ööl vastu esmaspäeva vigastada seitse inimest, kui neid ründas noa ja raudtoruga relvastatud mees, teatas politsei. Uudisteagentuuri AFP allika andmetel on ründaja kinni võetud ja arvatakse olevat Afganistani päritolu. “Praeguses seisus ei viita miski, et tegemist oleks terrorirünnakuga. Mees ründas tänaval suvalisi vastutulevaid inimesi,” ütles allikas.” (10. september, ERR).

Ilmselt on “Allahu akbar” kuritegu pehmendav või isegi õigustav väljend. Tegelik elu kinnitab pigem väidet: “Mitte kõik moslemid pole terroristid, kuid peaaegu kõik terroristid on moslemid!”

Allikas: https://uueduudised.ee/uudis/maailm/runnak-islami-vastu-vihakuritegu-moslemi-tehtud-runnak-miski-ei-viita-terrorismile/
_____________
 “Allahu Akbar”, mis tõlkes siiski peaks tähendama “Allah on kõikvõimas”.
M.I.

Read more...

ZeroHedge: Prantsusmaal koheldakse konservatiivsust kui vaimuhaigust

Marine Le Peni (vasakul) ja Emmanuel Macroni liikumised on küsitluste valguses teel fotofiniši poole Euroopa Parlamendi valimistel tuleva aasta mais. Foto: Scanpix

Parempoolse Prantsuse partei Rahvuslik Liit (endine Rahvusrinne) liider Marine Le Pen on saanud kohtu poolt korralduse läbida psühhiaatriline ekspertiis veendumaks, kas poliitik on võimeline mõistma küsimusi ja neile vastama.

Mäletatavasti kiusatakse Le Peni kodumaal taga selle eest, et ta juhtis sotsiaalmeedias tähelepanu islamirühmituse ISIS (ISIL, Islamiriik, Daesh vms) metsikustele.
Oma postitused tegi Le Pen reageerides ühe ajakirjaniku väitele, et Rahvusrinne ja ISIS on sarnased. Hiljem on ta selgitanud, et tema töö poliitikuna on mõista hukka vaenlase teod.
Le Pen nimetas kohtu käitumist “hullumeelseks” ning nentinud, et “see režiim hakkab tõepoolest hirmutavaks muutuma.”

Ning “loomulikult ei lähe” ta “psühhiaatrilisse ekspertiisi”, vaid kavatseb “oodata, kuidas ametnikud kavatsevad mind selleks sundida.”
Le Peni niiviisi koheldes annab Prantsuse kohus mõsta, et konservatiivsus on vaimuhaigus, kommenteerib ZeroHedge.

Tagakiusu ägenemise taga võib olla Le Peni ja tema erakonna taas tõusuteele pöördunud populaarsus, mis on hakanud ohustama Euroopa Parlamendi valimiste lähenedes president Emmanuel Macroni liikumist La Marche.

Allikas: http://objektiiv.ee/zerohedge-prantsusmaal-koheldakse-konservatiivsust-kui-vaimuhaigust/

Read more...

laupäev, 22. september 2018

Laupäevased pildid

Allikas: Facebook

Read more...

Ettepanekud demokraatia ideed pilkava riigikogu valimiste korra reformimiseks

Head Objektiivi sõbrad!

Seoses asjaoluga, et juba vähem kui poole aasta pärast toimuvad järgmised riigikogu valimised, juhin teie tähelepanu kahele olulisele temaatilisele artiklile. 

Mõlemad need artiklid osutavad tõsistele puudustele seonduvalt riigikogu valimiste korraga – puudustele, mis oleks hädavajalik kõrvaldada ja mida ei ole ka raske kõrvaldada, kui võimuparteidel oleks selleks vaid tahtmist.

Neist esimene artikkel on Objektiivi selle nädala juhtkiri, kus sedastasime, et praegu kehtiv riigikogu valimiste kord pilkab demokraatia ideed, kuna see võimaldab parteidel parlamenti sokutada terve rea inimesi, kes ei ole tegelikult saanud rahvalt mandaati tööks rahvaesindajana.

Nagu juhtkirjas esile toodud, on seetõttu ka praeguses parlamendi koosseisus terve rida inimesi, kes said valimistel naeruväärselt vähe hääli – näiteks Maire Aunaste 679 häälega, Arno Sild 523 häälega ja Oudekki Loone vaid 354 häälega –, ent kes on sellest hoolimata võtnud rahvaesindaja koha ja sellega kaasnevad hüved vastu, teades samas väga hästi, et neil puudub rahva mandaat.

Juhtkirja leiate siit:


Teise artikli kirjutasin ma algselt Postimehes avaldamiseks, ent ootuspäraselt ei võtnud Postimehe arvamustoimetus minu teksti vastu, põhjendades otsust väitega, et neil ei ole selle avaldamiseks ruumi – olgugi, et minu tekst oli lühem kui igapäevaselt Postimehes avaldatavad arvamuslood.

Selle artikli põhisõnumiks on kolm ettepanekut riigikogu valimiste korra reformimiseks nii, et see vastaks paremini kompetentsuse, läbipaistvuse ja demokraatia ideaalidele.

  • Esiteks tegin artiklis ettepaneku kehtestada nõue, et riigikogu valimistel osalemiseks peaks kõik inimesed, kes soovivad saada rahvaesindajaks, tõestama asjakohase eksami läbimisega vajalikku kompetentsust tööks seadusandjana.
  • Teiseks panin ette, et kõik riigikogusse kandideerivad isikud peaks avalikustama oma seisukohad olulistes riigi- ja ühiskonnakorralduslikes küsimustes, et valijad ei peaks piltlikult öeldes põrsast kotis ostma.
  • Kolmandaks rõhutasin vajadust, et kõik riigikogusse kandideerivad isikud peaks avalikustama oma sidemed nii formaalsete kui ka informaalsete organisatsioonidega, andes seeläbi valijaile teadmise, millised huvigrupid kandidaatide selja taga seisavad.

Kui Postimees lükkas mu artikli tagasi – nagu ta on teinud ka paljude mu varasemate kirjutistega –, siis ERR-i portaalis avaldati lugu ära:


Paraku pole ERR-i portaalis mu artiklil kuigi palju lugejaid, aga vähemalt on need ettepanekud, millele on väga raske näha mõistuspäraseid vastuargumente, peavoolumeedias välja öeldud. Olukord, kus riigijuhtimise juurde pürgivad ikka ja jälle pidevalt inimesed, kel puudub selleks elementaarne kompetentsus ning kes samal ajal varjavad oma seisukohti ja organisatsioonilisi sidemeid, on igal juhul sügavalt väär ja vastuvõetamatu.

Nagu ikka, on tänuväärne kui levitate neid sõnumeid ka oma sõprade ja tuttavate seas, et ideed, mille eest me seisame, jõuaks võimalikult paljude inimesteni.

Tervitustega

Varro Vooglaid
SAPTK juhatuse esimees


PS! Kui peate Objektiivi tööd oluliseks, siis saate sellele omapoolse annetusega kaasa aidata. Annetuse tegemiseks vaid mõne hetkega vajutage allolevale punasele nupule! Oluline on iga annetus sõltumata summast, sest riigist, parteidest, äriühingutest ja rahvusvahelistest organisatsioonidest sõltumatu väljaandena tegutseb Objektiiv üksnes eraisikute annetustest.


Read more...

Eesti on nuhkimise ulatuse poolest ehtne politseiriik – valvas silm jälgib ilmselt ka EKRE-t

 Kaitsepolitsei aastaraamat peegeldab ilmselt vaid väga väikest osa tegelikust jälitustegevusest.
Lihtinimene ei oma ilmselt vähimatki ülevaadet sellest, milliseks politseiriigiks on Eesti kujundatud – seda on paljastanud ennekõike EKRE ja nüüd ka Eesti Ekspress.
Eesti Konservatiivne Rahvaerakond on juba pikemat aega juhtinud tähelepanu prokuratuuri, kapo, politsei ja kohtute omavolile, kuid esialgu tabas rahvuskonservatiive seepeale süvariigi räige vasturünnak, mida teiste seas võimendasid ka kartellierakonnad.

 Nüüd kirjutab Eesti Ekspress, et eelmisel aastal kuulati Telia Eesti võrgus pealt 4596 kõnet. Rootsi Telia võrgus samal ajal 3822 kõnet ja Soomes 3640 kõnet. Ajaleht järeldas turuosa ja rahvaarvu arvesse, et Eestis kuulatakse inimesi kümme korda rohkem pealt kui Rootsis ja viis korda rohkem kui Soomes.
Nuhkijatena mainib Eesti Ekspress ära kaitsepolitsei, välisluureameti, politse- ja piirivalveameti, maksu- ja tolliameti, sõjaväepolitsei ja justiitsministeeriumi vanglate osakonna. Pealtkuulamiseks on vaja kohtu luba (mille süvariik saab ilmselt nagu muuseas), sidefirmade andmebaasides sorimiseks piisab kohtueelses menetluses prokuröri loast.

Vandeadvokaat Oliver Nääs ütles saates “Ringvaade”, et jälitustegevus on prokuratuurile hästi mugav viis tõendeid hankida, kuid pealtkuulamiste vohamine surub lõpuks ka seaduskuulekat inimest alla. Ta selgitas, et pealtkuulamismaterjale leiab peaaegu igast kuritegelikku ühendust või narkojuhtumit puudutavast kriminaalasjast, kuid üha rohkem ka valgekraekraelist kuritegevust puudutavatest toimikutest, eelkõige korruptsiooni- ja majanduskuritegevust.
Eestis kasutatakse laialdaselt ka niinimetatud kohtueelset represseerimist, kus poliitiliselt ebameeldivale inimesele esitatakse mingi kaudne süüdistus, mis hiljem tühiseks osutub, kuid võimaldab kõnealust inimest pikka aega jälgida.

“Julgeolekuasutused jälitavad meie kodanikke ka tegelikult ilma kuriteokahtluseta riikliku julgeoleku tagamise kaalutlusel. See on teave, mille kohta puudub igasugune informatsioon. Läbiviimise asjaolud on riigisaladus. Ka selle üldmaht on riigisaladus, seda mulle täiesti arusaamatutel põhjustel,” ütles Nääs.

Pole kahtlust, et vajaliku jälitustegevuse ehk Vene agentide jälgimise kõrval on täieliku kontrolli all ka EKRE struktuurid, kuid mitte riikliku julgeolekuohu tõttu, vaid poliitilistel kaalutlustel — rahvuskonservatiivide poliitika nõuab nimelt tsiviilkontrolli kehtestamist justiitssüsteemi ja jõustruktuuride üle, kuid see ei meeldi oma puutumatust nautivale süvariigile.
Lisaks sellele on eestlus, rahvuslus, konservatiivsus, oma huvide eest võitlemine ja üldse vaba mõtlemine Euroopa Liidu föderaliseerumise raames kuriteoks muutumas, ning kuna EKRE lähtub oma tegevuses just riikliku suveräänsuse kaitsmise vajadusest, on erakond üks neist ühiskonna osadest, kes on langenud ebademokraatliku nuhkimise sihtmärgiks.

Allikas: https://uueduudised.ee/uudis/eesti/eesti-on-nuhkimise-ulatuse-poolest-ehtne-politseiriik-valvas-silm-jalgib-ilmselt-ka-ekre-t/

Read more...

reede, 21. september 2018

MATTI ILVES: MIS SAAB NÜÜD VENEMAA JA IISRALI SUHETEST?

Fotol Venemaa luurelennuk IL-20

Kogu asi sai alguse sellest, et Iisrael ründas juhitavate pommidega (lendavad alguses nagu raketid) Süüria Latakia provitsi ja süürlasd tulistasid enda käsutuses olevate vananenud õhutõrje rakettidega S-200 eksikombel alla Venemaa luurelennuki IL-20.
Surma sai 15 lennukis teenivat vene sõjaväelast.

Juudid kasutasid rünnakus 4. F-16 lennukit ja need kasutasid kattevarjuks venelaste juba maanduma hakkavat luurelennukit, peites ennast selle taha. Rünnakust, vastavalt kokkuleppele venelastega, tuleb varakult teada anda. Juudid tegid seda vaid 1 minut enne rünnaku algust ja igasugune reageerimine oli juba võimatu. Varem olid Iisraeli lennukid rünnanud lõunast, maa poolt. See oli esimene kord, kus rünnak sooritati Vahemerelt.

Venemaa süüdistab nüüd Iisraeli tahtlikus provokatsioonis. Samuti ütles Venemaa kaitseminister Sergei Shoigu, et Moskva "jätab endale õiguse võtta täiendavaid meetmeid vastuseks." Need mõlemad avaldused olid ka kooskõlatatud Putiniga.
Kuulda on olnud, et venelased rajavad Süüriasse veel ühe täiendava rakettide S-400 stardikoha ja lubavad allatulistada mitte ainult rakette, vaid ka lennueid ja rünnta laevu kuskohast rünnak sooritati.

Igatahes on Venemaa ja Iisraeli suhted nüüd eriti pingelised, sest juudid ei ole reageerinud korduvatele venelaste palvetele mitte sekkuda Süüria konfliki. Iisrael teatab aga vastuseks, et neid teeb ärevaks Iraani vägede (umbes 3000 meest) ja instruktorite kohalolu seal.
Eks näis, kuidas peaminister Netanyahu sellest olukorrast välja tuleb.

Read more...

  © Blogger template Ramadhan Al-Mubarak

Back to TOP