RAHVUSLANE

Rahvuslane

neljapäev, 18. juuli 2019

16. juuli kõne Euroopa ParlamendisJaak Madison
Published on Jul 17, 2019   Kõne Ursula von der Leyeni debatil.

Read more...

Varro Vooglid: Indrek Tarandist ja 2000 € tagastamisest

Kuna Indrek Tarand ei ole oma algsest selgesõnalisest lubadusest ja meie korduvatest palvetest hoolimata SAPTKle alusetult tema käes olevat 2000 eurot tagastanud ega kavatsegi seda teha, siis viisin just hetk tagasi Põhja Ringkonnaprokuratuuri avalduse, millega palusin algatada Tarandi suhtes kriminaamenetluse karistusseadustiku paragrahvi 201 alusel – tegu on ilmselgelt teadliku ja tahtliku vara omastamisega.

Nõme küll, et pean suvisel puhkuse ajal selle jamaga tegelema, aga mis parata — et Tarand püüab pihta panna paljude annetajate raha, on mul moraalne kohus selle asjaga tegeleda. Tarandist on aga ausalt öeldes raske aru saada, sest ta hävitab sellisel alatul moel käitudes viimasedki riismed oma mainest, tõestades end lihtlabase suli ja petisena. PALUN JAGAGE!

Allikas: Facebook

Read more...

KUUM: Vene sõjalennuk tungis Soome õhuruumi

Vene sõjalennuk tungis täna hommikul Soome lõunaosas Soome lahe kohal Porvoo ligidal Soome õhuruumi.
Asja uurimisega tegeleb piirivalve, edastas Soome kaitseministeerium.
 Soome õhutuumi rikkumine kestis kaks minutit. Selle aja jooksul tungis lennuk ligi ühe kilomeetri sügavusele Soome õhuruumi. Lennuk lendas lääne suunas.

Tänavu varem on toimunud ainult üks Soome õhuruumi rikkumine, kui Portugali valitsuse lennuk rikkus aprillikuus Soome õhuruumi. Möödunud aastal õhuruumi rikkumisi ei olnud, 2017. aastal oli neid neli, vahendab MTV.

_____________
Eestis on neid õhuruumi rikkumisi olnud märksa rohkem.
M.I. 

Read more...

kolmapäev, 17. juuli 2019

Ursula von der Leyen pääses Euroopat hukutama – Eesti euromeelsed laulavad halleluujat

Eurorotatsioon.

Eesti euroametnike naiivsus ja orjameelsus on Euroopa Liidu uute juhtide valimistel taas kinnitust saanud – kellest ka ei räägitaks, ikka laulab keegi kiidulaulu.
Euroopa Parlament valis praeguse Saksamaa kaitseministri Ursula von der Leyeni teisipäeval Euroopa Komisjoni järgmiseks presidendiks. Sellele järgnes kohe ühe Eesti euroametniku rõõmupurtsatus.

Eesti välisministeeriumi asekantsler Matti Maasikas ütles ETV uudistesaatele “Aktuaalne kaamera” antud intervjuus, et Eesti tahab, et Euroopa tippametnikud mõistaksid meie piirkonna muresid ning teisipäeva õhtul Euroopa Komisjoni presidendiks valitud Ursula von der Leyeni seda mõistab.
“Meie vaates Ursula von der Leyen oli Saksamaa kaitseminister siis, kui pandi teoks NATO vägede toomine Balti riikide territooriumile, Saksamaa on Leedus juhtriik ja von der Leyen juhtis seda väga kindla käega. Meie soov, et Euroopa tippametnikud mõistaksid meie piirkonna, eriti julgeolekumuresid, on von der Leyeni puhul küll täidetud,” ütles Maasikas.
Kõigepealt on Maasikas öelnud ühe vägagi mõtlemapaneva tsitaadi: “Saksamaa on Leedus juhtriik ja von der Leyen juhtis seda väga kindla käega” – ilmselt ei saa seda küll üksühele võtta, kuid mingi tõetera on asjal sees. Mäletatavasti rääkis ka Taavi Rõivas peaministriks olles, kui väga Saksamaa kantsler Angela Merkel meid mõistvat ja hoidvat.

Uued Uudised usaldavad pigem järgnevat infot: “Endise Euroopa Parlamendi presidendi Martin Schulzi sõnul on von der Leyen Saksamaa valitsuse kõige nõrgem minister. „Von der Leyen on meie nõrgim minister. Aga Euroopa Komisjoni ametikoha saamiseks sellest ilmselgelt piisab,“ twitterdas ta teisipäeva õhtul. Saksamaa endise kaitseministri Rupert Scholzi sõnul on von der Leyen saanud väga halvasti hakkama ka Bundeswehri juhtimisega ja Saksa armee olevat tema sõnul katastroofilises seisukorras. Die Welt kirjutab samuti irooniliselt, et von der Leyeni nimetamine EK presidendiks on ilmselt suureks kergenduseks Bundeswehrile.”

Seda infot kinnitavad varem ilmunud uudised sellest, kuidas Saksamaa allveelaevad kõik korraga dokis on ja õhujõududes suudavad korraga lendu tõusta ainult neli lennukit.
Ega Saksamaa soss-seppadest naiskaitseministritest ja kantsleritest pääsenud pole. BNS kirjutab: “Saksa uueks kaitseministriks saab kolmapäeval Kristlik-Demokraatliku Liidu (CDU) liider Annegret Kramp-Karrenbauer, teatas valitsuse pressiteenistus. Ta vahetab sel ametikohal välja Euroopa Komisjoni presidendiks valitud Ursula von der Leyeni.
Kaitseministri ametikoht annab Kramp-Karrenbauerile kogemuse julgeoleku ja sõjalistes küsimustes, mis võib osutuda kasulikuks, kui Saksamaa korraldab 2021. aastal üldvalimised, kus kantsler Angela Merkel enam valitsusjuhiks ei kandideeri.” Ehk siis ei pääse Bundeswehr sugugi kergendatult hingama.

“Ursula von der Leyen sai napilt Euroopa Komisjoni presidendiks. Nüüd saab kindel olla, et midagi ei muutu. See tähendab, et liitriigistumine jätkub ja Euroopa Liit on peagi veel suuremas kaoses. Ongi hea,” kirjutab EKRE saadik europarlamendis Jaak Madison sotsiaalmeedias.

Allikas: https://uueduudised.ee/uudis/maailm/ursula-von-der-leyen-paases-euroopat-hukutama-eesti-euromeelsed-laulavad-halleluujat/

Read more...

Kanäe imet: tulevane Bondi-filmi 007 on naine

Kui Daniel Craig teatas, et loobub edaspidi Bondi-filmides osalemisest, siis spekuleeritakse, et järgmine Bond võib olla naine või tumedanahaline. Nüüd on selgunud, et tulevane Bond on mõlemad.
Järgmises Bondi-filmis mängib agenti 007 tumedanahaline 31-aastane Briti näitleja Lashana Lynch. Ta ei mängi päris Bondi, vaid uut tegelast, kes võtab üle koodnime 007. Lugu algab nii, et Bond veedab Jamaikal oma pensionipõlve ning M helistab Bondile ja palub teda tagasi tulla. Järgmisel hetkel kutsub M sisse agendi 007 ja üle ukseläve astub Lashana Lynch, vahendab Daily Mail.
 
Uue Bondi-filmi stsenaristiks võeti feministina tuntud Phoebe Waller-Bridge. Uues filmis koheldakse naisi hoopis teisel moel. Lynch tegi läbimurde hävituslendur Maria Rambeau rollis filmis Captain Marvel.

_______________
Naine ja mees tänapäeva liberaaldemokraatias on vaid sotsiaalsed konstruktsioonid. Hullumeelsus!
M.I.


Read more...

Juhtkiri: kelle riik see on?


Kassinurme küla. FOTO: Kristjan Teedema

 Postimees kirjutab tänases lehes inimeste elu ja tervist otseselt puudutavast probleemist, mis on mitme ametkonna tööst hoolimata lahenduseta. Kõik tunnistavad, et vesi kaevus on mürgitatud, kuid seisu parandamise asemel kehitatakse õlgu ja põrgatatakse isekeskis vastutust.

Aga alustame algusest: Jõgevamaal Kassinurmes elav vanapaar ei saa oma kaevuvett juua. Mitte et kaevul midagi viga oleks. Kaev on korralik, kuid nii terviseamet kui ka teised ametkonnad on andnud soovituse oma kaevust võetud vett mitte juua, sest lämmastikuühendite sisaldus selles on lubatust kaks-kolm korda suurem. Säärase veega võib küll pesta hambaid, ka põrandat, aknaid, autot või mida tahes, aga juua ei tohi seda kindlasti mitte.
Kõik märgid viitavad, et kaevuvee reostuse taga on maja kõigist külgedest ümbritsevad põllud, mida põllumajandusfirma hoolikalt väetab, reostades niimoodi teistegi ümberkaudsete talude joogivett.
Niisiis: probleem on olemas, selle olemasolu tunnistavad terviseamet, keskkonnainspektsioon, vald ja lõppude lõpuks ka riigikontroll. Mida aga ei ole, on vastutus ja lahendus.

Esimene oleks riikliku abiprogrammi näol justkui võimalik, see tähendaks uue puurkaevu rajamist. See on aga suur töö, mis eeldab kulukat omaosalust, mida vanad inimesed endale lubada ei saa. Rahalist abi on küsitud küll kohalikult omavalitsuselt, kuid ka vald ei taha vastu tulla – seesuguse pretsedendiga avaks nad ukse paljudele teistele analoogsetele nõuetele.
Samal ajal, kui vanapaar peab iga nädal sõitma läbi pikki kilomeetreid, et tassida autoga koju joogivett, jätkab põllumajandaja väetamist… Juriidiliselt on kõik justkui korras: kõnealust piirkonda pole kuulutatud nitraaditundlikuks, kuigi vastava piiranguala piir jookseb sellest vaid mõne kilomeetri kauguselt. Nõnda võib arvata, et väheke nõrgem, kuid siiski tajutav nitraaditundlikkus on omane ka Kassinurmele.
Kõlab kahetsusväärselt tuttav mantra: «Meie ei saa teid aidata, aga pöörduge õige hoopis ametkonna X poole.»
Ilmselt on põllumajandaja oma tegevuse tagajärjel tekkinud olukorrast teadlik, kuid näib, et tegemist on ükskõiksusega – naabri kaev, naabri mure. Samas paneb jahmatama, et ühegi riikliku instantsi hammas pahalase peale ei hakka. Kui uskuda õiguskantslerit, peaks juriidilisi võimalusi ometi leiduma. Ja ometi on praegu jõutud lahenduseni, et lahendust ei ole. Naaber sigatseb, teie makske uue kaevu eest tuhandeid eurosid või käige muudkui aga linnast vett nõutamas.
Juhtum paneks nördima juba siis, kui tegemist oleks üksiknäitega. Paraku paistab siit aga rohkelt paralleele vaid mõni nädal tagasi avalikuks tulnud mürgitatud toiduainete probleemiga. Nagu selles loos, nii kõlab ka nüüd kahetsusväärselt tuttav mantra: «Meie ei saa teid aidata, aga pöörduge õige hoopis ametkonna X poole.» See paneb omakorda küsima: kelle riik see on, kellele kuulub Eesti loodus ja Eesti keskkond, kui ta ei kuulu inimestele, kes siin elavad?

Allikas: https://arvamus.postimees.ee/6718388/juhtkiri-kelle-riik-see-on?

Read more...

teisipäev, 16. juuli 2019

75 aastat Eesti kaitselahingutest

Allikas FB: Eesti Leegioni Sõprade Selts

Read more...

Väärüllus sünnitab rajakaid

Toomas Hendrik Ilvese ja Ieva Ilvese vastuvõtt Estonia Kontserdisaalis. Pildil vasakult poliitik Siim Kallas, toonane peaminister Taavi Rõivas, Luisa Värk, Riigikogu liige Eerik-Niiles Kross ja Mary Kross. Foto: Scanpix

Moraalijüngri ametitunnistus ja “enesevolitamine” tähendab lühidalt mandumist ja variserlikku eneseupitamist. Sellised inimesed leiavad, et nende väidetavad heateod või õige ideoloogia annavad õiguse käituda moraalitult, kirjutab Karol Kallas muuhulgas Mary Krossi näitel. 

Ajaloost leiab hulgaliselt näiteid, kuidas näiliselt üllastel eesmärkidel on toime pandud kõige võikamaid kuritegusid. Näiteid, kuidas Hea Uue Ilma ehitajad hävitavad sihikindlalt sadu miljoneid inimesi. Kõik massimõrvarid on alustanud vähesest: “vihakõne” keelustamisest, “vale” ajaloo ümberkirjutamisest, ühiskonna ideoloogilisest üheülbastamisest ja nii edasi.

Näide 1
Möödunud aasta 8. detsembril toimus Tallinnas vabaduse väljakul massiimmigratsiooni Lääneriikidele pealesuruva “mittekohustava” ÜRO Rändeleppe vastane miiting. Samal ajal pidasid väljaku äärses puhvetis kihutuskoosolekut Eesti 200 nimelise vasakpartei liikmed. Viimased peavad – vastupidiselt rahvakoosolekut pidanud konservatiividele – piiritust ja kõike rändavat jube heaks.
Eestikahesaja liikmed Florian Hartleb ja Teele Holmberg, koos E200 koordinaatori Kadri Napritson-Acunaga, otsustasid progressi ja headuse eest võitlusse asuda. Tehtud-mõeldud ja Tallinna Ülikooli ajaloo õppejõud Hartleb rammis enda ja Holmbergi ühise väikelapsega meeleavaldajaid. Samal ajal kui Hartleb (enda arust) fašismi rammis, filmis ema Teele Holmberg seda eemalt pealt. Kordan: Hartleb rammis kiirel kõnnakul oma vankris istuva lapsega teistmoodi mõtlevaid inimesi ja lapse ema filmis seda. 
Provokatsioonist ei tulnud midagi välja ja Hartleb hakkas meeleavaldajaid sõimama fašistideks, ründas füüsiliselt fotograaf Mats Õuna ning keeldus allumast ürituse turvameeste korraldustele. 
Holmberg suudab ematundeid õige eesmärgi nimel taltsutada ja närvid ei pea hoopis vastu Napritson-Acunal, kes sekkus ning viis lapse tüli keskelt minema. 
Lühidalt: E200 kasutas sarnaselt islamiterroristidega lapsi vastumeelsete kodanike ründamiseks. 

Näide 2
Reformierakonna poliitiku Erik-Niiles Krossi abikaasa Mary (Jordan) Kross teeb 2018. aasta novembrikuus politseile avalduse, milles väidab, et koeraga Stroomi rannas jalutades ründasid teda “EKRE toetajad ja karjusid natslikke ning võõravihaseid loosungeid”. 
“EKRE toetajate” nurjatused saavad avalikuks ja juurde värvi Mary Krossi sõbranna Karoli Hindriksi sotsiaalmeedia postituse kaudu. 
Politsei uurimisest siiski selgub, et proua Kross ei saanud oma väidetud ajal kuidagi Stroomi rannas olla ja tänaseks on tädi valetamise ning politsei põhjuseta kurnamise eest kohtu all.

Näide 3
Lugupeetud intellektuaal võtab Karoli Hindriksi postituse ja hargnenud sündmuste peale sõna, milles õigustab proua Krossi käitumist laadis, et “sündmused ei toimunud ehk küll tema kirjeldatud viisil, kuid EKRE on paha ja tädi võitleb õige asja eest”. Elik põhjendas, et kui ollakse ideoloogiliselt õigel poolel, on ebamoraalselt käitumine õigustatud.
“Õige” ideoloogia nimel… 
…toime pandud õuduste kirjeldamiseks on mõjukamateks näideteks kindlasti Lenini-Trostki-Stalini ja teiste vasakrevolutsionääride toime pandud kuriteod inimkonna vastu. 
Või Hitleri aegsel Saksamaal toimunud genotsiid.
Elik noorte hungweipingide ja punakhmeeride (lapssõdurite) korraldatud massitapatalgud.
Samas kõik viimatimainitu oli/on nii kaugel…
Küll aga on viidatud näidete taga ühine ideoloogia: sotsialism ja nende kaksisvend kommunism.
Normaalse inimese jaoks…
…on see kõik nii arusaamatu. 
Miks ei võiks inimesed elada ise ja lasta teistel elada? 
Paraku on inimese tumedam pool vägivaldne ja kui kedagi pole kultuuriga (piisavalt) õnnistatud, “lööb” see välja vägivalla ning moraalitusena. Tõsisematel juhtudel Roger Scrutoni kirjeldatud ajuhaigusena. 
… (progressiivsed/pahempoolsed/uusmarksistlikud) ideoloogilised vaated mitte ainult ei erine tarkusest, vaid need on tarkuse vaenlased. Sellised ideoloogilised tõekspidamised on ajuhaigus, mille põdemine teeb võimatuks tõe eristamise valest.
Sellistel inimestel on moraalijüngri ametitunnistus
Moraalijüngri ametitunnistus (ing.k. moral licence) või mida ameeriklased nimetavad “enesevolitamiseks” (ing.k. self licencing), tähendab lühidalt mandumist ja variserlikku eneseupitamist kui inimesed leiavad, et nende väidetavad heateod või õige ideoloogia annavad õiguse käituda moraalitult. 
2001. aastal avaldatud uuringus “Moraalitunnistus ja eelarvamuste väljendus” (Moral credentials and the expression of prejudice) kirjeldatakse levinud arusaama, et kui kord keegi on oma tegevusega tõestanud eelarvamustepriiust, siis võib too inime mõni kord omale lubada rassistlikult ja seksistlikult käitumist. 
Florian on ilmselt tänaseni veendunud, et tema õiges vaimus “ärkvelolek” (ing.k. woke[ness]) kaalub üles kõik vägivalla, pedophrastia, valed ja sigadused.
Moraalijüngri ametitunnistusi…
…kirjutatakse omale välja paljudes eluvaldkondades. Kahtekümmet abiorganisatsiooni koondava ja ühe maailma suurima abiorganisatsiooni Oxfami moraalne pale sattus möödunud aasta alguses tõsise löögi alla kui tuli välja, kuidas selle töötajad nõudsid abi jagamise eest regulaarselt seksi ja kasutasid abivajajaid muul viisil enda huvides ära.
Või kuidas nii “rohelist” ja õilsat Greenpeace’i saadavad aastakümned räkiti ja terrorismisüüdistused.
Samas kontekstis võib näha ultravasakpoolset “antifašistlikku” liikumist Antifa, mille liikmed mõni nädal tagasi peksid “ülla” eesmärgi nimel ajuverejooksuga haiglasse konservatiivse ajakirjaniku Andy Ngo. 
Portlandi politsei andmetel loopisid antifad inimesi piimakokteilidega, millesse oli segatud kiirkivistuvat betooni – mis läheb kuivades väga kiiresti väga kuumaks.
Sotsiaalmeedias toimuv…
on toredaks koletiseks muundumise näiteks. Google kustutab ilmavõrgust “valet” ajalugu (Leni Riefenstahli filme). Eesti üks tuntumaid kirjanikke (:)kivisildnik on saanud 30-päevase Facebooki keelu Jaroslav Hašeki tsiteerimise eest. Miljonite vaatajatega konservatiivsed jutusaated (Dave Rubini The Rubin Report) jäetakse valede mõtete esitamise eest reklaamirahast ilma.
Objektiivi videod kaovad ilma selgitusteta YouTube’ist. Kummaline, kuid väga vaatemänguline ilmavõrgukuulsus Alex Jones tõsteti “pärauudistes” süüdistatuna kõigist suurematest sotsmeediaplatformidest välja. Google nimetab ettevõttesiseses ringkirjas padukonservatiivset ja -religioosset juuti, omanimelise jutusaate juhti Ben Shapirot valgeks suprematistiks ja natsiks. Samasse patta on Google pannud ka Jordan Petersoni. 
Tegemist on kõige otsesema vaimu uinutamisega, millest sünnivad ainult koletised.

Näide 4
Käesoleva loo kirjutamise ajal ehib eesti ühe suurima päevalehe “internetiväravat” uudis, kuidas “Trump ründas sotsmeediahiide”. 
Artikkel on 11. juulil Valges Majas toimunud sotsiaalmeediat puudutavast kohtumisest, kus kõne all olid ohud, mida kehastab suurte sotsmeediaplatvormide sõnavabaduse piiramine. 
Trump kiitis kohtumisel Project Veritase eestvedaja James O’Keefe’i tegevust, kes paljastas Google’i “paremat” maailmapilti kajastavate sõnumite tsensuuri ja kuidas see, üks maailma rikkamaid hiidkorporatsioone, on eesmärgiks võtnud USA 2020. aasta presidendivalimiste mõjutamise demokraatide kasuks.
Asemel, et viidata O’Keefe’i ilmselgelt suurepärastele ajakirjanduslikele saavutustele, kirjutatakse viidatud päevalehe uudises kuidas O’Keefe 2010. aastal untsuläinud ajakirjandusliku eksperimendi eest karistada sai. 
Asemel, et kirjutada sotsmeediahiidude sõnavabaduse piiramisest, põhjendab pool artiklit kui õigesti Google, Facebook ja Twitter käituvad ning kui jätkuvalt paha on Ameerika Ühendriikide president.
Nagu aru võib saada, tohib üllal eesmärgil teha halba ja pehmemalt öeldes ambivalentset ajakirjandust. 
Möödunud sajandi ajalugu näitas meile korduvalt kuidas seninägematud õudused saavad alguse sõnavabaduse piiramisest. Südamest peab lootma, et seekordsete ideoloogiliste vastuolude, poliitiliste paradigmade muutumise keskel, me oleme targemad. 

Martin Niemöllerit parafraseerides: alguses nad keelasid ära sõna “neeger”…

Allikas: https://objektiiv.ee/vaarullus-sunnitab-rajakaid/

Read more...

Sallivus ja demokraatia europarlamendi moodi: kambakas ebameeldivatele jõududele

Euroopa Liit pole mitte demokraatlik, vaid bürokraatlik ühendus.

10. juulil toimus Euroopa Parlamendis parlamendi komisjonide esimeeste ja aseesimeeste valimised, kus kõik teised fraktsioonid välistasid rahvuslaste fraktsiooni Identiteet ja Demokraatia (ID) kandidaadid.
ID, kuhu kuulub ka EKRE parlamendisaadik Jaak Madison, oli pakkunud europarlamendi 20 komisjoni etteotsa 11  kandidaati, kuid neist ükski ei osutunud valituks. Samamoodi blokeerisid enamuses olevad eurofiilid Ungari Fideszi ning Poola Õiguse ja Õigluse kandidaate.

Europarlamendis on kokku 20 komisjoni, igasse komisjoni kuulub 25-73 täisliiget ja sama palju asendusliikmeid. Iga komisjon valib oma täisliikmete hulgast esimehe ja kuni neli aseesimeest, kes moodustavad komisjoni juhatuse ja kelle ametiaeg kestab kaks ja pool aastat.
Demokraatlike põhimõtete kohaselt peaks poliitiliste vaadete esindatus komisjonides vastama täiskogu omale. Ent kolmapäevane hääletus näitas selgelt, et põhimõtteliselt oli tegemist välistamistaktikaga, nn cordon sanitaire’iga, rahvuslikult meelestatud saadikute vastu, mille eest hoiatas juba enne europarlamendi valimisi Jean-Claude Juncker, aga ka teised euroopameelsed poliitikud.

Põllumajanduse ja maaelu arengu komisjoni (AGRI) ja õiguskomisjoni (JURI) etteotsa valiti nn paremtsentristid Euroopa Rahvapartei (EPP) fraktsioonist ja liberaalid Uuenda Euroopat (RE) fraktsioonist. Mõlema komisjoni juhi kohale esitas kandidaadid ka ID.
Samuti jäid rahvuslased ilma põhiseaduskomisjoni (AFCO) aseesimehe kohast, mille kandidaadiks oli esitatud Flaami rahvuslane Gerolf Annemans. Selle asemel läks koht sotsialist Gabriele Bischoffile.
Lisaks välistati ID kandidaadid teise aseesimehe kohale majandus- ja rahanduskomisjonis, rahvusvahelise kaubanduse komisjonis, kodanikuvabaduste ning justiits- ja siseasjade komisjonis ja eelarve kontrolli komisjonis. Need kohad läksid taas liberaalide, paremtsentristide ja sotsialistide kätte.

„Mida me siin näeme, on kõige elementaarsemate demokraatiapõhimõtete talumatu jalge alla trampimine,“ kommenteeris olukorda Itaalia Liiga ridades europarlamenti valitud Mara Bizzotto, ID fraktsiooni liige.
ID kõrval blokeeriti komisjonide juhtkohtadel ka Euroopa Konservatiivide ja Reformistide (ECR) mitmeid kandidaate. ECR, kuhu kuulub ka Poola Õiguse ja Õigluse partei, oli näiteks pakkunud tööhõive ja sotsiaalvaldkonna komisjoni juhi kohale endise Poola peaministri Beata Szydło kandidatuuri, kuid ka tema ei osutunud valituks.
Juba enne hääletuste toimumist hoiatas RE fraktsiooni esimees Dacian Cioloș, et RE ei hääleta kandidaatide poolt, kelle valitsustel on olnud varasemalt probleeme õigusriigi põhimõtete järgmisega.

Valituks osutus siiski ECRi kandidaat Poola Õiguse ja Õigluse parteist Witold Waszczykowski, kes sai välisasjade komisjoni esimese aseesimehe koha ja Belgia endine välisminister Johan Van Overtveldt, kes valiti juhtpositsioonile eelarvekomisjonis.
Samal ajal toimub EPPs Ungari Fideszi partei kandidaatide blokeerimine. Näiteks tekitas küsimusi Fideszi liikme Balazs Hidvégi kandidaatuur kodanikuvabaduste ning justiits- ja siseasjade komisjoni kolmanda aseesimehe kohale.  Vastaskandidaadina oli esitatud roheliste esindaja ja kuna Hidvégi valimine sattus sellega ohtu, palus EPP hääletuse edasilükkamist. Ja ehkki Hidvégi ei hääletatud esialgu veel ametlikult maha, on üsna ebatõenäoline, et tema kandidatuur läbi läheb.

Allikas: Euractiv
Refereeris Triin van Doorslaer

Allikas: https://uueduudised.ee/uudis/maailm/sallivus-ja-demokraatia-europarlamendi-moodi-kambakas-ebameeldivatele-joududele/

Read more...

esmaspäev, 15. juuli 2019

MATTI ILVES: Farage nõuab, et „globalistlik” Ühendkuningriigi täiesti sobimatu suursaadik USA-s lahkuks

Nigel Farage on kutsunud üles Suurbritannia suursaadikut Ameerika Ühendriikides vallandama pärast lekkinud aruandeid, mis näitasid, et ta kirjeldas president Donald Trumpi administratsiooni kui "unikaalselt düsfunktsionaalset", RT.com aruanded.

Sir Kim Darrochi diplomaatilised teated lekkisid pühapäeval Maili ja paljastasid oma arvamuse Trumpi Valges Majas alates 2017. aastast kuni tänaseni, sealhulgas tema hinnang, et administratsiooni Iraani poliitika ei ole tõenäoliselt arukas.

Uudistele reageerides ütles Brexiti partei juht Farage, et Darroch oli „vale inimene Briti suursaadikuks” ja et ta „globalistlik väljavaade, oli täiesti vastuolus Trumpi doktriinile.”

„Kommentaarid on täiesti üllatumatud, et ta spekuleeris Trumpi väidetava osalemise kohta Venemaal, see näitab, et ta on täiesti tööks sobimatu ja mida kiiremini ta lahkub seda parem,” ütles ta Daily Mailile.

Darroch lahkub oma ametikohast Washingtonis aasta lõpus. Trump ütles, et tema sõber Farage peaks tulema suursaadikuks USAsse, idee, mille välisministeerium ja Downing Street tühistasid.

Kasutatud allikas: https://voiceofeurope.com/

Read more...

  © Blogger template Ramadhan Al-Mubarak

Back to TOP