RAHVUSLANE

Rahvuslane

reede, 20. aprill 2018

MATTI ILVES: ROOTSLASED EI TAHA OLLA ENAM ÕPETAJAD

Rootsi koolides on asi tõesti hull ja õpetajad ei taha enam koolides töötada. Pealegi olukord ei ole koolides enam ohutu. Lokkab jõhker vägivald, noori ja ka õpetajaid ahistatakse seksuaalselt, samuti üha enam on konflikte, kus on kasutusel noad ja muud liiki relvad. Koolides esineb ka tapmisi.
Rootsi koolides on nüüd plaanis tugevdada turvameetmeid...

Aga paljud tõsised intsidendid ei jõua kunagi peavoolumeediasse. Isegi koolid kus varem oli rahulik, põhjustavad sissesõitnud nüüd tõsiseid probleeme. Erinevatest rahvustest ja rühmadest õpilastega on raske läbi saada, seda veel siis, kui sellega kaasneb nende kujutlus "aust".
Koolide direktorid on sageli püüdnud varjata neid probleeme, püüdes teeselda, et kõik on kontrolli all.

Asjaolusid süvendab veel immigrantide laste halb rootsi keele oskus. Ei ole enam raske ette näha, et tulevikuks on suur puudus kvalifitseeritud personalist Rootsi koolides.

Sellised probleemid kanduvad varem-hiljem ka meile üle. Pigem varem, sest meil luuakse kiirustades mitmekeelseid ja multikultuurseid koole, sellest võite lugeda SIIT.

Kasutatud allikas: https://voiceofeurope.com/2018/04/swedes-dont-want-to-be-teachers-anymore-due-to-dangerous-school-environments/
__________________
Pilt, Facebook

Read more...

Erakondade populaarsusuuring: EKRE on rahvuskonservatiivse tiiva kindel liider

Turu-uuringute AS küsitluse järgi on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond rahvuskonservatiivses segmendis kindel liider. IRL ja Vabaerakond jäävad alla valimiskünnise.
EKRE-t toetas aprillis 14 protsenti, mida on protsendipunkti võrra rohkem kui märtsis (13 protsenti). Sisulisel on EKRE kinnistanud end kolmanda suurima jõuna Eesti poliitikas.

Võimupartei Isamaa ja Res Publica Liidu käsi käib kehvasti – erakonna toetus oli aprillis alla künnise – neli protsenti – , mis tähendab, et praeguse seisuga IRL Riigikokku enam ei pääseks. Märtsis oli IRL-il toetajaid viis ja veebruaris kuus protsenti. Vabaerakonda toetas aprillis kolm protsenti, sama palju kui märtsis.

Liberaalse ja brüsselimeelse Reformierakonna toetus kerkis aprillis 33 protsendile, mis on kahe protsendipunkti võrra parem kui märtsis ning kuue protsendipunkti võrra parem tulemus kui veebruaris. Ilmselt on muutus seotud partei juhivahetuse ja poliitiliselt süütu Kaja Kallase “mesinädalatega”. Populaarsuselt teine erakond on Keskerakond 26 protsendise toetusega, peaministripartei toetus kuu varasemaga võrreldes ei muutunud.
Sotsiaaldemokraatlik erakond on toetust veelgi kaotanud ning nende poolt annaks nüüd hääle ainult kuus protsenti neist vastajaist, kes oma eelistust väljendasid. Kuu varem oli sotsiaaldemokraatide toetus kümme ja kahe kuu eest kaheksa protsenti. Parlamendiväline roheline erakond püsib kolm protsendi peal.

Turu-uuringute AS küsitles 4. kuni 16. aprillini ERR-i uudistetoimetuse tellimusel näost-näkku meetodil 1007 inimest nende kodudes. Küsitlusperioodi sisse jäi Vabaerakonna plakatikampaania, korruptsiooniskandaal Tallinna Linnatranspordi AS-is, Jevgeni Ossinovski lubadus ministriametist lahkuda, riigieelarve strateegia paikapanemine ning Reformierakonnale uue juhi ja juhatuse valimine.
Uuringutulemustes on esitatud nende vastajate osakaal, kes omasid poliitilist eelistust. See muudab uuringutulemused võrreldavaks riigikogu valimiste olukorraga. Nende kodanike osakaal, kes kas ei oska oma eelistust öelda, ei toeta mitte kedagi või keeldub oma eelistust avaldamast, on taas kasvanud sama suureks, kui see oli veebruaris – 35 protsendile. Märtsis oli nende osakaal 29 protsenti. 1000 inimese küsitlemisel ei ületa maksimaalne viga ±3,10 protsenti.

Allikas: http://uueduudised.ee/uudis/eesti/erakondade-populaarsusuuring-ekre-on-rahvuskonservatiivse-tiiva-kindel-liider/

Read more...

05.04.2018 - LÕUNATUND - Neljapäev

Link: http://www.nommeraadio.ee/wimpy/mambots/wimpy/vimpel3.php?cat=lounatund&file=2018-04-05.mp3
 
Tiit Madisson ja Vihkamiseminutid.
Kuulake alates: 59:20


Read more...

neljapäev, 19. aprill 2018

Sülitame ekspertide arvamusele...

Allikas: Facebook

Read more...

Rootsi äärmusfeminist soovib keelustada sisserännet kritiseerivad organisatsioonid

Rootsi feministliku partei Feministiskt Initiativ aktivist ja Euroopa Parlamendi saadik Soraya Post nõuab sisserännet kritiseerivate erakondade keelustamist.

“Sellised isikud, nagu on SD (Rootsi Demokraadid) liikmed, on suureks ohuks demokraatiale ja inimõigustele. SD poliitika on homofoobne, natsionalistlik, rassistlik ja ksenofoobne… Nende poliitika välistab vähemused,” väidab feministlik tegelane kõiki talle vastuvõetamatuid seisukohti sildistades.

Samade ja veelgi hullemate sõnadega iseloomustab ta liikumist Alternativ för Sverige, vahendab kansalainen.fi Rootsi väljaannet ETC. “Rootsi peab keelama rassismi kaitsvad organisatsioonid või muidu tuleb Rootsis genotsiid,” ähvardab Post.

Post viitab ECRI (European Commission against Racism and Intolerance) aruandele, mille kohaselt “ksenofoobsete ja rassistlike intsidentide arv Rootsis on viimastel aastatel kasvanud, eriti pärast suure hulga sisserändajate saabumist”.

“Feministide ja inimõiguste aktivistina ei saa ma nõustuda, et meie ühiskonnas kasvab rassiline ja ksenofoobne propaganda. Ma tahan ühiskonda, kus kõik inimõigused on kaitstud ja tugevdatud,” selgitab Rootsi feministide Euroopa Parlamendi liige. Ehk siis näeb esifeminist väljapääsu totalitaarse ideoloogilise diktatuuri kehtestamises ja sõnavabaduse summutamises.

Äärmusfeministi poolt sõimatavate Rootsi Demokraatide toetus on viimaste uuringute järgi veidi alla 19%. Erakonna esimees Jimmie Åkesson on otsustavalt massilise sisserände vastu ja tahab välja saata ebaseaduslikult riigis viibivad välismaalased, samuti kaitsta Rootsi piiri.

Allikas: http://uueduudised.ee/uudis/maailm/rootsi-aarmusfeminist-soovib-keelustada-sisserannet-kritiseerivad-organisatsioonid/

Read more...

Järelehüüe Heiki Treierile

„Üks asi on olla rahvuslane. Teine asi on olla lammas.”
Selle tõdemusega lõpeb ühiskonnateadlase Edgar Kaskla kirjutis „Poliitiline mõte 1988”, mis ilmus ajakirja „Vikerkaar” 1990. aasta 3. numbris.
Rahvuslaste Tallinna Klubi (lüh. RTK) liige Heiki Treier oli sündinud lamba-aastal (1955-ndal), kuid lamba iseloom ei olnud tal kohe kindlasti. Seda võivad kinnitada kõik, keda elu temaga kokku viis.

Alates 13. aprillist 2018 on seda kinnitavate isikute hulk lõplik. Neid enam ei lisandu. Sest et samast päevast peale ei lisandu enam ka päevi Heiki Treieri eluteele. See tubli mees, paljude laste isa, lahkus just tol päeval Toonelasse. 62-aastasena, kahe ränga haiguse koondrünnaku tagajärjel, mis tabas teda otse tööpostil. Ei aidanud enam ka eriväelasetervis.
Nõukogude armee erivägedes tapjaagendi-väljaõppe saanud Heiki ei osanud uneski näha, et ta eriväelasetervis pannakse proovile paarkümmend aastat pärast Nõukogude Liidu lagunemist, pealegi mitte kuskil Venemaa avarustel, vaid Tallinnas, ja et seda, oma viimset võitlust, tuleb tal võidelda sõna otseses mõttes surmani.
Nimelt võeti Heiki perelt 2011. aasta mais seadusevastaselt ära viis alaealist last, üks aga rööviti veidi enam kui kuu hiljem, oma kolmandal elupäeval pettuse ja vägivalla abil otse sünnitusmajast. Äravõtjaks-röövijaks olid… linnavõimu esindajad!

Kuna erivägede-päevilt tuttavaid võtteid ei tohtinud Heiki oma laste tagasisaamiseks kasutada, tuli tal kasutada muid vahendeid: kohtu ja üldsuse abi. Samuti kirjavahetust lapseröövlite ja teistegagi. Tänu sellele laienes ta niigi lai tutvusringkond veelgi, samuti omandas ta perekonnaõiguse vallas sama vilumuse, mis tavaliselt omane selle valdkonna juristidele. Lisaks tuvastas, et laste äravõtmisest oli tehtud äri. Ainuüksi temalt äravõetud laste pealt teeniti iga kuu tuhandeid eurosid.
Kõigest sellest polnud aga märkimisväärset abi. Veidi enne kaheaastaseks saamist suri kuritahtliku hoolimatuse tagajärjel noorim ta äravõetud lastest – toosama pisitüdruk, kes oli kõiki seadusi rikkudes röövitud kolmepäevasena otse sünnitusmajast, ema käte vahelt.

Meeleheitel pereisana oli Heikil vahepeal tõsine kavatsus hankida endale (kas või toonaselt Balti jaama turult) automaat ja minna ta perele ülekohut teinutele kätte maksma. Siinkirjutajal tuli näha tublisti vaeva, et veenda täiesti õigustatud viha tundvat Heikit sellest plaanist loobuma. Peamine põhjendus oli: lastel on vaja isa; kui isa istub vanglas või langeb võitluses ülekohtustega, siis ongi lapsed isata. Isa-eeskuju on vaja aga igale lapsele.
Heiki, kellele pere oli ülitähtis, võttis veenjat kuulda ja kasutas oma laste tagasisaamiseks peetavas võitluses ainult rahumeelseid teid.

Laiemas mõttes pereks, kindlasti aga sõpruskonnaks oli Heikile ka RTK. Klubisse jõudis ta üldse siinkirjutaja kaudu. 2011. aasta suvel, kui lapsed olid talt seadusevastaselt ära võetud. Elasime toona ühes majas ja sattusime tutvuma just ajal, mil ta peret tabanud ülekohus oli veel väga värske ja sellisena väga valus. Ütleb ju rahvatarkuski: jagatud mure on pool muret.
Heiki tutvusringkond oli väga lai ja kirev, ent kummalisel kombel ei leidunud seal ühtki võitlusorganisatsiooni. RTK just sellepärast osutuski Heikile ja ta perele sobivaks.

Kuid kasu polnud vaid Heiki-poolne. RTK-lgi oli Heiki liitumisest palju kasu. Temast sai võrdlemisi lühikese ajaga klubi üks toimekamaid liikmeid, tõelisi tugisambaid. Isik, kellele sai kindel olla. Algul vaatles ja õppis, seejärel aga pakkus juba ideid ja tegutses aktiivselt ka ise. Lõi kaasa ürituste korraldamisel, esindas klubi mitmesugustel üritustel nii Eestis kui välismaal. Tegi kaastööd RTK ajalehele „Rahvuslik Teataja”, suhtles innukalt ka teiste ajakirjanduskanalitega. Toimis omalaadse sidemehe või lepitajana organisatsioonide vahel, kes – reeglina oma juhtkujude vaheliste hõõrumiste tõttu – ei saanud muidu üksteisega kokkuleppele. Ta põhimõtteks oli alati: „Eestimeelsed jõud peavad olema ühel pool rindejoont!”

Heiki areng RTK-s oli silmnähtav. Nagu ka klubi areng tänu Heiki antud panusele. RTK-sse jääb Heikist suur auk. Ta suurde tutvusringkonda niisamuti. Küllap ainsad, kes temast puudust ei tunne, on need, kes talt omal ajal lapsed ülekohtuselt ära võtsid ja teda seejärel mitmel moel jooksutasid, mõnitasid ja vintsutasid.
Ent ükski ülekohus ei seisa kotis. Ükski tegu – ei hea- ega kuritegu – ei jää tasumata. Seda tasub meeles pidada kõigil.

„Isa tuhk koputab südamele,” oli kombeks öelda Thijl Ulenspiegelil, kelle isa oli – samuti ülekohtuselt! – piinatud ja seejärel ära põletatud.
Heiki Treieri tuhk maetakse ta süütulthukkunud tütre kõrvale. Selline oli Heiki enese soov.
Puhka rahus, hea sõber ja aatekaaslane Heiki! Sinu perele ja teistelegi eestluse elujõu kandjatele – eesti suurperedele – tehtud ülekohus ei jää õiglase karistuseta. Paljulugenud inimesena mäletad ju hästi Eesti ajaloost pärit tõotust „varemeist tõuseb kättemaks”.
Aitäh, et olid meiega! Jääd meile meelde kogu edasiseks eluks. Oma mitmekülgsusega ja laiahaardelise tegevusega (mees nagu orkester!) annad kindlasti tänuväärset tööd tuleviku kultuuriloolastele, kes satuvad uurima aega, mil Sina elasid ja tegutsesid.
Su lapsed, sõbrad, aate- ja võitluskaaslased jätkavad Su võitlust ja viivad selle lõpule.

Puhka rahus, Heiki!

Tõnu Kalvet
Tallinnas, 15.–16. aprillil 2018
Allikas: http://www.rahvuslasteklubi.org/tallinn/index.php/eesti/12-artiklid/239-jarelehuue-heiki-treierile

Read more...

kolmapäev, 18. aprill 2018

Macron võrdles poliitilist lõhenemist Euroopas kodusõjaga

Prantsusmaa president Emmanuel Macron kõnelemas Euroopa Parlamendis. Foto: Scanpix

Prantsusmaa president Emmanuel Macron kutsus oma esimeses Euroopa Parlamendi ees peetud kõnes üles kaitsma liberaalset demokraatiat Euroopas, kus tema hinnangul näib olevat puhkenud lausa kodusõda ning pead tõstavad rahvuslik isekus ja illiberaalsus.

“Euroopas näib olevat teatav kodusõda: rahvuslik isekus ja negatiivsus näivad võitu saavat sellest, mis on meid kokku toonud. Illiberaalsus tundub kütkestav ja see muudkui kasvab,” nentis Emmanuel Macron.

“Me peame tulevikus võitlema, et kaitsta oma ideaale … See on demokraatia, mis austab iga üksiku vähemuse põhilisi õigusi, seda oli kombeks nimetada liberaalseks demokraatiaks, ja ma kasutan seda terminit sihilikult. Surmatendentsid, mis võivad juhtida meie mandri sügavikku, natsionalismi, vabadusest loobumiseni: ma lükkan tagasi mõtte, et Euroopa demokraatia on tunnistatud suutmatuks,” kõneles Macron.

“Ma ei taha kuuluda uneskõndijate põlvkonda, ma ei taha kuuluda põlvkonda, kes on unustanud omaenda mineviku,” deklareeris Prantsusmaa riigipea.
Macron kaitses kirglikult ka USA, Suurbritannia ja Prantsusmaa raketilööke Süüria pihta, küsides, kas oleks pidanud lihtsalt istuma ja ütlema, et inimõigused ja printsiibid on eurooplaste jaoks ja reaalsus teiste inimeste jaoks. “Ei, ei!” hüüdis Macron.

Prantsuse president pälvis oma kõnega Euroopa Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeri südamliku tänu.

Allikas: http://objektiiv.ee/macron-vordles-poliitilist-lohenemist-euroopas-kodusojaga/

Read more...

Sünnitusosakondadele - hurraa!


                                                              Pilt on pärit siit.
Hurraa!
Täpselt selliste nägudega olid inimesed Valga sünnitusosakonna sulgemisotsusele järgnenud pressikonverentsi videoklipil. Hurraa! Ära tegime! Ja ärge tulgegi seletama, et TÜKis ei jagu palateid või ämmaemandaid - selle eest tuleb teil vastust anda! Kõik, kes midgi niisugust julgevad väita, on valetajad, joodikud, vargad, liiderdajad... Otsus on tehtud, hurraa!
"Hurraa" oli algselt mongoli-tatari hordide sõjahüüd, mis tähendas: "Me tapame nad kõik".

"Selle eest tuleb teil vastust anda!"
Just seda ma tahaksingi! Et kogu see seltskond, kes praegu kvaliteedist räägib - alustades ministritest, haigekassa pealikutest ja kõikvõimalikest nõukogudest, naistearstide liidu juhtfiguuridest ja kõikidest nendest, kes sulgemise taga on, võtaksid üksteise sappa ritta ja kinnitaksid oma nime, näo ja telefoninumbriga teleekraanil: "Mina, see ja see, kinnitan oma südametunnistuse nimel, et sünnitusosakondade sulgemine on kogu Eesti rahvale, sealhulgas kagueestlastele, parim variant kõigist võimalikest!"

Selle saate anname siis igale rasedale lingi või mälupulga peal kätte - et kõik need, kes kiirabiautos sünnitavad,  palatitesse ei mahu või kes tunnevad end tööd segava tüütu tühiasjana sünnituskonveieril - et neil oleks, kelle poole pöörduda. Konkreetselt ja nimeliselt. Sest inimese mälu on ju üürike, eriti veel poliitiku oma.
Ma tahaksin, et juhtimisega kaasneks vastutus. Nagu näiteks Islandil, ainukeses riigis maailmas, kes päriselt ka oma juhid vangi pani - need, kes riigi 2008. aasta finantskriisis süüdi olid. Mu meelest on see lihtsalt aus. Islandi vangla - ilma trellide ja valveta kõigi mugavustega hotell - pole mingisugune füüsiline piin või vaev, pigem preemia vaikuse, rahu ja puhkuse näol.  Kuid see on ka ühiskonna sõnum: sa ei käitunud ausalt!

Meid, eestlasi, on nii vähe, et pigem sarnaneme me Islandi kui Indiaga. Aga käitume, nagu oleksime India. Viimases tuleb surmkindlalti palju rohkem sünnitusi aastas kui Võrus, Tartus või Tallinnas ja seetõttu on sealsed nurganaised kindlasti palju kogenenumad ning viimasest tulenevalt ju ka kordades kvaliteetsema teenuse pakkujad kui TÜKi või mistahes Eesti kliinikumi rahvas. Kas me peaksime TÜKid ja muud India alla võrgustama?
Eile oli "Pealtnägijas" lugu, kuidas mehed hoidsid kolm tundi vargaid kinni ja politsei ei jõdnud selle aja sees ikka veel kohale. Ometigi me oleme politseiametit ju ka nii kenasti reforminud  - ikka selleks, et kõik paremaks saaks.

Paremaks - kellele? Mistahes ametkonna esindajatega suheldes kuulen ma ainult ühte: bürokraatia on nii kohutavalt kasvanud! Ekseldame, hekseldame...
Meid, eestlasi, on nii vähe. Me peaksime oma rahvast hoidma. Ka neid, kes ei ela suurlinnades. Iga (suur)linlane sõidab ju meil ka alatasa kuskile nurga taha mere äärde või metsa sisse. Naudib sealse naabrinaise maasikaid või sauna. Õhkab "Kui tore!", kihutab linna tagasi ja unustab - kuni järgmise korrani.

Hoidmine ei tähenda seda, et ametnikud kirjutavad exelis ette, milliseid haigusi maainimesed tohivad põdeda ja milliseid mitte. Hoidmine ei tähenda seda, et ametnikud hiilivad rahva eest salaja nurga taha otsuseid tegema, kuna teavad ette, mida nad otsustavad ja teavad ka, et see rahvale ei meeldi. Aga jälle üks otsus sai tehtud. Hurraa...

Mulle hirmsasti meeldib Pulga Jaani ettepanek teadlastele - keegi võiks võtta uurida, kuidas 1947. aastal oli Varstus sünnitamine võimalik, aga 80 aastat hiljem Võrus ja Valgas ei ole. Et kas süüdi on Stalini isikukultus, rahvusvaheline imperialism,  globaalne kliimasoojenemine, venelased, sakslased või hiinlased...

Kas keegi oskab öelda, missugune seadus keelab mistahes ebaõnnestunud otsuse ümberotsustamise? 

Read more...

Plekktrumm: Indrek Neivelt

Link: https://etv2.err.ee/v/kultuur/plekktrumm/saated/14f822de-b9b0-4c81-bae6-0d2c29967f55/plekktrumm-indrek-neivelt
_______________


Read more...

teisipäev, 17. aprill 2018

MATTI ILVES: EESTLASED VALITSESID KUNAGI VENEMAAD

Pildil Rakvere seminari hoone, praegu ametikool

See on päris tore lugu. Minu vanaonu rääkis, et kui ta õppis Rakvere Õpetajate Seminaris tsaariaja lõpul, siis koolis õpetati neile, et vene kaupmehed käisd tihti Eestis ja nägid meie head valitsemist ja korda tervel maal, ning nende õhutusel kutsutigi kolm venda valitsema Venemaad.

Vene kroonikast: "Meie maa on suur ja lai, kuid korda ei ole seal mitte – tulge valitsege meie üle ja olge meile vürstideks."

Vanem vend Rjurik - Juurik, asus Novgorodi; teine vend Sineus - Siniuss, läks Valgjärvele; kolmas Truvor - Truuvaar, asus Irboskasse. Selline lugu siis viikingitest valitsejatega. Sest Rootsi viikingitel ei pidanud olema üldse selliseid sõna- ega nimetüvesid.

Sama teadmist kasutas Tartu rahuläbirääkimistel ka kindral Soots piirikomisionis vaidlusel vene esindaja Kostjaeviga, ka Kindralstaabi Akadeemia lõpetanud sõjaväelasega.

Tsitaat raamatust Willjam Toomingas (Tartu rahuläbirääkimiste sekretär) "Mälestused": "Kostjajev seletas: "Oleme teile küllalt vastu tulnud. Ajalooliselt on meil õigus selle asukoha peale, kus me praegu kõneleme. See oli venelane vürst Juri, ses omandas selle Jurjevi linna. Aga meie oleme suuremeelsed ja sellest me ei räägi."

"Ei ärge olge," pareeris Soots. "Räägime aga pealegi Vene ajaloost. See on huvitav jutt. Kui teie ja mina käisime koolis, algasid kõik Vene ajaloo õpperaamatud, nagu teate, järgmiselt: "Ja venelased saatsid saadikud välismaale ütlema: "meie maa on suur ja rikas aga temas ei ole korda. Tulge meid omama ja valitsema meie üle!" Selle kutse peale reageerisid kolm venda - Rurik, Sineus ja Truvor. Nad tulid Novgorodi ja asutasid Vene riigi. Ruriku järeltulijad valitsesid Venemaad 700 aastat, kuni a. 1613, kui troonile valiti Romanov. Need kolm venda, kes tulid  omama ja valitsema Novgorodi olid varjaagid, eestlased. Aga me oleme suuremeelsed, jätame teile Novgorodi ja pealekauba veel Moskva, mis kuulus Ruriku perekonnale."
Seepeale tormas Kostjajev toast vandudes välja."

Nüüd, Euroopa Liidu aegadel, on juba tehtud algust meile uue ajaloo kirjutamisega ja sealt roogitakse välja täiesti meie rahvuslik ajalugu.
___________
Lugege siit: http://rahvuslane.blogspot.com.ee/2013/01/matti-ilves-meilt-voetakse-ara.html

Read more...

  © Blogger template Ramadhan Al-Mubarak

Back to TOP