RAHVUSLANE

Rahvuslane

pühapäev, 15. detsember 2019

Huvitavat pühapäevaks: Briti väljaanne kiitis Soomet, aga on ka üks murekoht

Kuigi Soome on maailmas võrdõiguslikkuse eestvedaja – Soomes anti naistele valimisõigus esimesena Euroopas juba 1906. aastal, siis on ka üks murekoht.
Soome praegune naisvalitsus on näide sellest, et sooline võrdõiguslikkus võib poliitikas saada reaalsuseks. Lisaks on Soomes pikk lapsepuhkus ja tasuta kooliharidus, vahendab Guardian.

Samas on Soomes üks suur murekoht ja see on perevägivald, kus Soome on jätkuvalt Euroopas esirinnas. Lisaks on probleemiks lapsepuhkuse jagamine: praegu kasutavad mehed lapsepuhkusest vaid 10 protsenti, see omakorda mõjutab naiste tööalast karjääri, palgataset ja pensione. Soomes on meeste ja naiste palgaerinevus 16 protsenti ja tööturg on Euroopas üks ebavõrdsemaid.

Soomes on võrdõigusvolinikul enamus probleeme seotud just seoses töö ja lapsepuhkusega. Probleem on olnud tõsine juba pikka aega, mis Soome-suguses riigis võib olla üllatav.

Read more...

Vooglaid: meedia vaikis sotsiaalministeeriumi seaduserikkumist paljastavad pressiteated täielikult maha

Illustratsioon: Greg Brave/Bigstockphoto.com
SAPTK juhatuse esimees Varro Vooglaid edastas täna riigikogu juhatusele kaks sel nädalal välja saadetud pressiteadet, millega juhiti tähelepanu sotsiaalministeeriumi poolt vasakpoolsete ühingute rahastamisele otseselt seadust rikkudes, ent mida ei kajastanud mitte ükski suurem meediaväljaanne. Toome Vooglaiu pöördumise ära terviklikul kujul.

Lgp Riigikogu juhatus,
Edastan teile kaks pressiteadet, mille Sihtasutus Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks saatis möödunud nädalal kõigile meediaväljaannetele, ent mida ei kajastanud mitte ükski väljaanne peale Objektiivi ja Uute Uudiste.

Nagu nende pressiteadetega kajastatud advokaadibüroo LEADELL Pilv koostatud põhjalikust õiguslikust analüüsist nähtub, on sotsiaalministeeriumi poolt 2019. aastal ligi veerandi miljoni euro ulatuses toetuse eraldamine MTÜ-le Eesti LGBT Ühing, SA-le Eesti Inimõiguste Keskus ja portaali Feministeerium haldavale MTÜ-le Oma Tuba ühemõtteliselt vastuolus raha eraldamise aluseks oleva hasartmängumaksu seadusega.
Et pressiteadetes sisalduva väga olulise info vaikisid täielikult maha nii ERR, Postimees, EPL, Delfi, Õhtuleht, Maaleht, Eesti Ekspress, TV3, Kanal 2 kui ka muud väljaanded, siis palun, et edastaksite selle info otse kõigile riigikogu liikmetele.

Info on seadusandliku kogu liikmetele oluline seetõttu, et just riigikogu on kehtestanud hasartmängumaksu seadust vastu võttes põhimõtted, millest lähtudes võib sotsiaalministeeriumi kaudu hasartmängumaksust laekunud raha erinevateks projektideks jagada.
Iseenesest on kõnekas, et Eesti ühe juhtiva advokaadibüroo poolt koostatud põhjaliku õigusliku analüüsiga pöördumist õiguskantsleri ja riigikontrolli poole, millega juhitakse tähelepanu otsesele seaduserikkumisele sotsiaalministeeriumi poolt, pole pidanud poole sõnagagi uudiskajastust väärivaks ükski suurem väljaanne. Kaks pressiteadet on kadunud nagu musta auku.

Kontrastina on huvitav mõelda, milline meediakajastus järgnenuks siis, kui mõni liberaalide ühing (nt Eesti Inimõiguste Keskus või EMSL) oleks oma pressiteadetes andnud teada sarnase analüüsiga pöördumisest õiguskantsleri ja riigikontrolli poole, juhtides tähelepanu, et mõne EKRE juhitud ministeeriumi (nt siseministeeriumi) kaudu on SAPTK-le ja mõnele teisele konservatiivse hoiakuga ühingule eraldatud sadu tuhandeid eurosid maksumaksjate raha otseselt seadust rikkudes…
Loodan, et õiguskantsler ja riigikontroll astuvad meediahuvi totaalsest puudumisest hoolimata samme nii sotsiaalministeeriumi poolse seaduserikkumise lõpetamiseks, seaduserikkumise eest vastutavate isikute suhtes kohase menetluse algatamiseks kui ka edaspidise seesuguse seaduserikkumise välistamiseks.

Kuivõrd kõnealustele ühingutele on suured summad maksumaksjate raha eraldatud otseselt seadust rikkudes, siis peaks tõusetuma ka küsimus seadusevastaselt eraldatud raha tagasinõudmisest.

Lugupidamisega
Varro Vooglaid

Allikas: https://objektiiv.ee/vooglaid-peavoolumeedia-vaikis-sotsiaalministeeriumi-seaduserikkumist-paljastavad-pressiteated-taielikult-maha/

Read more...

Kaja Kallase maine kukub kolinal ja tõmbab kaasa ka erakonna oma

TV 3 vaatajaküsimus reedel, 13. detsembril.

Tõenäoliselt lootsid poliitoravad noort ja kena naist oma liidriks valides seda, et tolle naiselik taust hakkab meepotina mõjuma, kuid praegune efekt on üha enam vastupidine – Kaja Kallas on Reformierakonna tupikteele viinud.
Seda oli näha neljapäevasel õigusriigi arutelul Riigikogus, kus Kaja Kallas esines üleriigiliselt kuumal teemal üdini äärmuslikult – tema ettekandest selgus, et riiki ohustavat ainult koalitsioon, opositsiooni võimule pääsedes aga muutuvat kogu Eesti õitsvaks õigusriigiks.

Kaja Kallas on näidanud ka seda, et tal puudub täielikult kompromissivalmidus, mis on kogu erakonna opositsioonipingile viinud.

Telekanali TV 3 vaatajaküsimus ei ole küll väga usaldatav (seda ei ole ka kallutatud Turu-uuringute AS-i ja EKRE-vihkaja Juhan Kivirähki omad), kuid mingi pildi ühiskonna meeleoludest see annab – tõenäoliselt ei vaata seda meediakanalit ainult kindla poliitilise suunitlusega inimesed.
Kaja Kallas on ennast nurka värvinud ja Eestis ilmselt Soome feminismi võidukäik ei kordu. Kuigi ka Soome noorte naiste valitsus sipleb algusest peale kriiside küüsis ja juhib riigi ummikusse. Nagu juhiks ka esireformitar.

Allikas: https://uueduudised.ee/uudis/eesti/kaja-kallase-maine-kukub-kolinal-ja-tombab-kaasa-ka-erakonna-oma/

Read more...

laupäev, 14. detsember 2019

Laupäevased pildid

Allikas. Facebook

Read more...

MATTI ILVES: BREXIT LÕPUKS TOIMUB!

"Postimees": "Eilsed valimised Ühendkuningriigis andsid Konservatiivsele Parteile kõva mandaadi Brexiti elluviimiseks ning hävitasid Tööpartei võimalused praegusel kursil jätkata."
"BBC prognoosi kohaselt võidavad konservatiivid 650-kohalises parlamendis juurde 46 saadikukohta ja Westminsterisse pääseb 364 toori.
Leiboriste tabas valimistel täielik häving ja erakond kaotas saadikukohti valimisringkondades, mis on pikalt nende kontrolli all olnud. BBC prognoosi kohaselt saavad leiboristid alamkojas 203 kohta, mis tähistab partei halvimat tulemust alates 1935. aastast. Eelmiste valimistega võrreldes anti ära 58 kohta."

Tänu Boris Johnsoni kindlameelsusele ja rahva suurele toetusele (tuletan meelde, kuids ta viskas parteist välja 20 reeturit) viiakse Suurbritannia lahkumine Euroopa Liidust lõpuks ellu!
USA president Donald Trump õnnitles reedel Briti peaministrit Boris Johnsonit võidu puhul, öeldes, et kaks riiki saavad nüüd kokku leppida «massiivse» uue kaubandusleppe.

Meie suur meedia on muidugi väga pettunud sest nad toetasid ühemõttelselt Leiboriste ja arutasid isegi valimispäeva (12.12.2019) hommikul kuidas ikkagi tagada nende võit. Rahvas külvati üle valeuudistega ja seda tehti pidevalt.
Õiget infot jagas ainult EKRE ja seda erit saates "Räägime asjast".

Read more...

reede, 13. detsember 2019

Kas teadsid? Soome uue peaministri kasvatas üles lesbipaar – kaks ema

Soome uue peaministri Sanna Marini kasvatasid üles tema ema ja ema naissoost elukaaslane. Tol ajal oli see veel üsna haruldane ja peres vanemate teemal vaikiti.
1990ndatel ja 2000ndate alguses polnud nn vikerkaarepered Soomes nii levinud kui täna. Lapsena sai Sanna aru, et tema kodustest oludest koolis ja sõprade vanematega ei räägitud, kuigi taust oli teada, vahendab Iltalehti.

 Laps sai aru, et tal oli pere, aga sellest millegipärast eriti ei räägitud. Selline vaikimise kultuur tekitas lapses segadust: neil justkui oli pere, aga samas ei tahtnud keegi seda tunnistada. Seaduse järgi polnud ka vikerkaarepered siis päris õiged pered. Praegu kehtib Soomes võrdõiguslik pereseadus ja vastav emaseadus.

Marin ütles, et talle teeb haiget see, kui öeldakse, et lapsel ei või olla kahte ema või kahte isa. Talle tegid haiget ka väljaütlemised, mis olid seotud Soome uue pereseaduse vastuvõtmisega. See tekitas paljudes peredes ebakindlust. Samuti teevad haiget väljaütlemised, milles peetakse nn vikerkaareperede lapsi teistest kehvemateks. Sellega justkui seatakse kahtluse alla lapse vanemad ja nende armastus lapse vastu. Kõigile lastele on oma pere kõige armsam ja lähedasem. Teised inimesed ei peaks Marini arvates hindama, kas armastus on õige või mitte.
Sanna Marin ise on tavapärases abielus mehega ja peres kasvab laps.

Read more...

President Kaljulaid mõtiskles 10 000 kliimapõgeniku asustamisest Hiiumaale

President Kersti Kaljulaid mängis sel nädalal Tallinnas toimunud inimõiguste konverentsil mõttega, et Hiiumaale võiks asustada 10 000 Tuvalu elanikku. Kui Vaikses ookeanis asuv saareriik kliimamuutuse tõttu soolase veega üle ujutatakse, vajavad selle elanikud uut kodu.

"Hiiumaa elanikkond väheneb, seal on vaid 10 000 elanikku, varem oli 30 000. Kas me ei peaks hakkama mõtlema üleilmselt, millised on lahendused? Tuvalu 26 ruutkilomeetrit, Hiiumaa pea 1000 ruutkilomeetrit – nii et nad võiksid kõik Tuvalu elanikud vastu võtta, poleks probleemi. Hiiumaa elanikkond kahekordistuks ja nad peaksid seega Tuvalu inimesi hea meelega vastu võtma," vahendab EPL presidendi sõnu.

Kaljulaid lisas, et kindlasti pole see realistlik, sest Tuvalu elanikud ei tahaks ümber asuda külma kliimasse, ent niisuguste lahenduste peale on aeg maailmas mõelda.

Allikas: http://www.meiekirik.net/index.php/uudised/1130-president-kaljulaid-motiskles-10-000-kliimapogeniku-asustamisest-hiiumaalePresident%20Kaljulaid%20m%C3%B5tiskles%2010%20000%20kliimap%C3%B5geniku%20asustamisest%20Hiiumaale

Read more...

Anti Poolamets: Marko Mihkelson muretseb

Marko Mihkelson muretseb Eesti hariduse tuleviku pärast, sest soomlased ei saa siia kolmanda maailma diplomipesukontorit teha. 500 korterit on juba ühe Soome firma poolt üles ostetud. Ei tea, kas neile jäävad nüüd rahad peale tulemata?

Marko Mihkelson
See  on kahjuks vaid üks näide paljudest, kuidas praegune Jüri Ratase  valitsus eneselegi aru andmata ehitab kõrget müüri ümber Eesti. Mitmed  Soome kolleegid on seoses Haaga-Helia ametikõrgkooli Tallinna filiaalile  tegutsemisloast keeldumisega minult nõutult küsinud, kuhu Eesti ikkagi  teel on. Alles uhkustas minister Mailis Reps PISA testi tulemuste üle,  kuid samas keelab oma otsusega kõrghariduse taseme ja konkurentsi kasvu.   Mis haridusriik me ikkagi oleme, kui piirame teadmiste sissevoolu?  Eriti veel siis, kui meie põhiharidusejärgne kvaliteet pole niigi  kõikjal kiita. Ma väga loodan, et Tartu Ülikooli juhtkonnas käivad  arutelud uue arengukava üle ei lõpe rahvusvahelisustamise peatamisega,  nagu väidetavalt näeb ette üks pakutud stsenaariumidest.

Allikas: Fecebook

Read more...

neljapäev, 12. detsember 2019

Veiko Vihuri ja Varro Vooglaid: inimõiguste aastaaruanne on naeruväärselt kallutatudRiiklikult rahastatud Eesti Inimõiguste Keskuse poolt produtseeritud aruanne "Inimõigused Eestis 2020" on naeruväärselt kallutatud dokument, millest peegeldub kõnekalt, kuidas vasakliberaalsed ringkonnad on kaaperdanud inimõiguste retoorika ning kuidas nad kasutavad seda oma ideoloogiliste ja poliitiliste ambitsioonide teostamise vahendina.

Read more...

Soomes on praegu halvasti

Allikas: Facebook

Read more...

  © Blogger template Ramadhan Al-Mubarak

Back to TOP