RAHVUSLANE

Rahvuslane

laupäev, 17. veebruar 2018

Nädalakommentaar: laps kui keskkonnareostus ja teisi feministlikke ogarusiPortaali Objektiiv videoproduktsioon

Read more...

Püha müristus — proua Liisa Pakosta, te olete võrdõigusvolinikuna ilmselgelt üle töötanud!

Võrdõigusvolinik Liisa Pakosta keeras hümniseadust kritiseerides taas vinti põhjalikult üle, kasutades seejuures demagoogilisi ja ülepingutatud väiteid.

“Püha müristus, ma saan küll aru, et see on tähelepanu saamiseks tehtud asi, ent kas tõesti ei tulnud keegi hümniseaduse menetlemisel elementaarsete asjade peale,” kirjutas Pakosta sotsiaalmeedias.

Ta tõi välja, et alati on peetud hümni laulmisel viisakust esmatähtsaks, ent viisakus hõlmab ka seda, et väga eakad, füüsilise puudega või muude eriliste vajadustega inimesed saavad end teistega võrdväärsetena tundes laulda hümni ka istudes. Seaduseelnõu järgi tohtivat seda laulda üksnes püsti.
Pakosta otsib paaniliselt erandite ranget mittelubamist ka peapaljastamise nõudest ning on kusagilt leidnud ka väidetava kohustuse: “Seletuskirja järgi peab veel juures viibima kohaliku omavalitsuse juht või sealt ülespoole kõrge ametiisik.” Sellegi laiendab Pakosta meelevaldselt iga olukorra peale: “Mitte piuksugi, kui ametnikku kõrval pole!”

Sellise jutu peale peaks kordama voliniku enda sõnu: püha müristus! Eelnõust võib rangeid kohustusi välja lugeda vaid inimene, kelle mõistuses on kõik piirid paigast nihkunud. Seda, et eakad, haiged ja puudega inimesed võivad igas olukorras istuma jääda, on alati loomulikuks peetud ja seda peavad loomulikuks ka eelnõu koostajad, ilma et seda eraldi välja peaks tooma.
Keegi ei kohusta ka haigeid palja peaga tuule käes seisma. Kohustuseks peaks see olema siiski eelkõige tavalisele tervele eestlasele ja Eesti kodanikule tavaolukorras, väljendamaks austust oma riigi vastu.

Tundub, et Pakosta on oma võrdõigusvoliniku töös pisematki seaduserikkumist taga ajades sedavõrd hoogu sattunud, et leiaks mingi vääratamise või diskrimineerimise ka lausest: “Palju õnne vabariigi aastapäeva puhul!” Või on tegu selles, et eelnõu esitas sallivuslaste ja igasuguste võrdõiguslaste silmis paariaks olev EKRE?

Allikas: http://uueduudised.ee/uudis/eesti/puha-muristus-proua-liisa-pakosta-te-olete-vordoigusvolinikuna-ilmselgelt-ule-tootanud/

Read more...

Veel üks Rootsi politseinik on tulnud välja avameelse tunnistusega: “Rootsi politseile on antud juhised, et migrantide kuritegusid avalikkuse eest varjata!”

Göteborgi politseinik Tomas Åsenlöv paljastas aasta tagasi, et Rootsi politseile on antud juhised kasutada spetsiaalset koodi, millega märgistada migrantide (moslemite) kuritegusid, et neid avalikkuse eest varjata, vahendab Free West Media.
“Rootsi avalikkusele tuleb kõik faktid nüüd ära rääkida,” kirjutas Åsenlöv oma Facebooki lehel. Åsenlövi kinnitusel kasutab politsei spetsiaalset koodi “291”, millega märgitakse immigrantide kuriteod. Selle koodiga kuritegusid ja kurjategijate pilte avalikkusele ei jagata.
 
Åsenlöv loodab, et olukord Rootsis muutuks. Ta avaldab tunnustust kolleeg Peter Springarele, kes tuli hiljuti välja skandaalse paljastusega moslemitest kurjategijate aadressil ning julgustab ka nooremaid kolleege olukorrast ausalt rääkima, isegi kui nende karjäär ja tulevik on seetõttu ohus.
“Ma saan aru, et nooremad ametnikud kardavad välja tulla ja kritiseerida valitsust, või avaldada toetust Peterile, sest siis on nende karjääril kriips peal. Isegi uue töökoha taotlusel klassifitseeritakse neid kui ebalojaalseid töötajaid,” kirjutas Åsenlöv.
 

Read more...

reede, 16. veebruar 2018

MATTI ILVES: HARIDUSE PIDEVAST ALLAKÄIGUST

Haridus Euroopa Liidus käib pidevalt alla. Eesti on olnud mitmetes haridustaset näidanud edetabelites küllalt kõrgel kohal ja see on meie ametnikud pannud rõõmustama, kuid seda ei ole enam kauaks.
Sest meie haridus on seni põhinenud wabariigi ja ka NSVL (üks väheseid asju, mis ei olnud okupatsiooni ajal üldse halb, väljaarvatud vaid läbinähtav propaganda)  haridustasemetele, kuid nüüd näib, et sellega tehakse kiire lõpp.

Haridust pidevalt hävitatakse ja seda tehakse täiesti teadlikult, nii toimub ka meie suundumine "euroopaliku, vaba ja suurepärase haridustaseme poole"!
Lääne koolisüsteemist olen kirjutanud siin, lugege kindlasti: http://rahvuslane.blogspot.com.ee/2013/06/matti-ilves-laane-koolisusteemi.html

Tõeliselt üllatas mind aga seisukoht, et kõrghariduse võib saada ka ilma keskharidust omamata! "Eesti Päevalehes" mainiti, et "Haridus- ja teadusministeeriumi Tallinna kontorisse kogunesid ... Eesti teadlaste, üliõpilaste ja ülikoolide esindajad, et kokku leppida, kuidas jõutakse suveks uue kõrgharidusseadustiku valmiskirjutamiseni. Ühe põhimõttelise muudatusena, mis võib hakata tulevasi üliõpilasi mõjutama, on seaduse väljatöötamiskavatsuses nimetatud võimalust, et ülikoolidesse võiks õppima pääseda ka keskharidust tõendava dokumendita."
Tõsi, öeldi siiski, et seda tehtaks vaid erandkorras. Aga, mis on alguses vaid erandkorras, on tegelikult varsti täiesti tavaline.

Nüüd on haridusest sõna võtnud minister Reps, kes ei välista koduste ülesannete kaotamist koolilastele. Samuti räägib haridusest ka meie segane globalistist president Kersti Kaljulaid nii: "Mulle tundub, et osa asju, mida me koolis õpetame, ei ole üldse enam vajalikud." Vaat nii!
Eestlatele oleks parem, et määratud ja E. Liidust saadetud raamatupidajast president tõesti vaikiks, sest tulevad ju Kaljulaidi suust ainult lollused ja ühtegi tarka mõtet ma kahjuks ei ole kuulnud-märganud.

Pole viga, ehk elame selle hullumeelse aja ka kuidagi siiski üle (EL peaks varsti lagunema), nagu meie väike ja kange rahvas on ajaloos ikka teinud.

Read more...

Saja-aastase omariikluse hulka jääb ka põhiseadusliku korra kukutamine

 
Riigikogu liige Jaak Madison (EKRE). Foto: Urmas Saard

Kui rääkida põhiseaduslikust korrast ja selle kaitsmisest, siis ei saa me üle ega ümber tõigast, et meie 100 aasta omariikluse hulka jääb ka põhiseadusliku korra kukutamine. See on seik meie ajaloost, mida tuleb tunnistada ja tehtud vigu kahetseda. Veelgi enam, tuleb teha kõik, et sellised vead enam ei korduks, rõhutas EKRE fraktsiooni liige Jaak Madison riigikogu kõnepuldis vabadussõjalaste rehabiliteerimise eelnõu arutelul.

Täna [s.t 13. veebruaril] hääletusele tulev Riigikogu otsuse eelnõu on märgiline, arvestades meie omariikluse ajalugu, riigi sündi ja ka häbiplekke 1930-ndatest. 11 päeva pärast tähistame meie riigi 100. sünnipäeva. Seda enam on meil kõigil vajalik teha sisekaemus ja endilt küsida, kas me oleme teinud kõik endast oleneva, et tagada selle riigi püsimine ja rahvuse kestmine aegade lõpuni, nagu kohustab seda vabariigi põhiseadus. Eriti peame seda sisekaemust tegema meie, seadusandliku võimu esindajad, kes on andnud vande kaitsta ja tagada põhiseaduslik kord ja sellest tulenevate kohustuste täitmine. Väljend “Kes ei mäleta minevikku, elab tulevikuta” kehtib antud otsuse eelnõu juures rohkem, kui esmapilgul arvata oskaksime.
Kui rääkida põhiseaduslikust korrast ja selle kaitsemisest, siis ei saa me üle ega ümber tõigast, et meie 100 aasta omariikluse hulka jääb ka põhiseadusliku korra kukutamine.
Kui rääkida põhiseaduslikust korrast ja selle kaitsemisest, siis ei saa me üle ega ümber tõigast, et meie 100 aasta omariikluse hulka jääb ka põhiseadusliku korra kukutamine. See on seik meie ajaloost, mida tuleb tunnistada ja tehtud vigu kahetseda. Veelgi enam, tuleb teha kõik, et sellised vead enam ei korduks. Üheks selle aluseks ongi mineviku vigade tunnistamine ning püüd heastada kurjus ja poliitiline omakasu, mille tõttu kannatasid süütud inimesed. Need süütud inimesed olid Eesti patrioodid ja meie riigi rajajad. Need inimesed olid mehed, kes sõdisid ennastsalgavalt ja eluga riskides meie riigi rajamise nimel. Need mehed ei suutnud vaadata pealt poliitilist lehmakauplemist, mis võttis võimust 1920-ndate lõpul.

 Algne eufooria iseseisvusest asendus liigkiirelt onupojapoliitika ja omakasupüüdlikkusega. See oli ajend, miks olid vabadussõjalased sunnitud muutuma aktiivseks ka poliitiliselt, sest selle riigi rajajatena sõjatandril nad ei saanud ega suutnud vaadata labast poliitmängurlust. Aastad mööduvad, kuid inimloomus ei muutu. Ei muutu ka üks inimeste alamliike, poliitikud. Nii nagu oli 1930-ndate parlamendis poliitikuid, kelle peamine mure oli saada tagasi valituks ja selle nimel tehti peaaegu kõike.

Teine suur mure tulenes esimesest. Soov tagada endale mugav ja muretu elu, mis paljude teiste ametitega võrreldes oli kahtlemata parem Riigikogus. Kas täna, 2018. aastal on midagi teisti? Vaatamata otsa kellelegi siin, ma kardan, et ega suurt midagi muutunud pole. Kuid kas muutubki, kui juba see inimloomus ei muutu? Paraku on teil, õigemini meil ühiselt võimalik suuresti erineda 1934. aasta parlamendisaadikutest, kes vaikivalt kiitsid heaks riigipöörde ja ligi 500 vabadussõjalase vangistamise. Need parlamendisaadikud toona vaatasid vaikiva heakskiiduga, kuidas Konstantin Päts koos Johan Laidoneri ja August Reiga kehtestasid 12. märtsil 1934. aastal kaitseseisukorra. Ja seda häbiväärselt taunitaval põhjusel: sest sama aasta aprillikuus olevatel valimistel oleks paljud oma töö kaotanud, kuna vabadussõjalased olid nende jaoks liigpopulaarsed.
Selge on see, et riik, kus väikene kildkond omakasupüüdlikke poliitikuid esindab isekaid huve, ei saa kesta iseseisvana.
Kas mitte 1934. aasta sügisest, kui ei kutsutud kokku enam vana Riigikogu koosseisu ega korraldatud uusi valimisi, ei peaks me otsima põhjuseid, et kaotasime iseseisvuse vähimagi vastupanuta? Seda me ei tea ega saagi teada. Teame vaid seda, et vabadussõjalaste vangistamise ja võimalik et ka ühe mõrvaga hävitati Eestis demokraatia. Nimelt ei saa me arvatavasti kunagi teada, kas vabadussõjalaste sisulise juhi Artur Sirgu n-ö kukkumine teise korruse rõdult, Luksemburgis hotelli rõdult oli tõesti kehv enesetapp või oli see seotud asjaoluga, et samadel päeval, 1937. aasta juuli lõpus oli välislähetuses Luksemburgis kolm poliitilise politsei agenti.

Selge on see, et riik, kus väikene kildkond omakasupüüdlikke poliitikuid esindab isekaid huve, ei saa kesta iseseisvana. Üks ajalooline õiglus saab kindlasti käesoleval, vabariigi 100. sünniaastal jalule seatud. Nimelt valmib juba mainitud Artur Sirgu ausammas kevadel ja leiab omale väärika koha sünnikoha kalmistul vabadussõja ausamba kõrval. Kuid õigluse jaluleseadmiseks on võimsaim jõud parlamendil, kellel on täna võimalus heastada minevikus tehtud vead ja ausa silmavaatega minna vastu 200. sünnipäeva (?) ootusele. Ärge jätke seda võimalust kasutamata, sest nagu me ajaloost juba liigagi valusalt teame, kunagi ei tea, mida homne toob. Mina tänan!
Sõnavõtt Riigikogus 13. veebruaril 2018 otsuse “Eesti Vabadussõjalaste Liidu ja sellega seotud isikute ning organisatsioonide rehabiliteerimisest” eelnõu esimesel lugemisel.
Riigikogu ei soostunud vabadussõjalasi rehabiliteerima
Kas võib loota 1934. aasta riigipöörde hukkamõistmist Riigikogus?
 Allikas: http://objektiiv.ee/saja-aastase-omariikluse-hulka-jaab-ka-pohiseadusliku-korra-kukutamine/

Read more...

Peast segi? Võitlevad naisõiguslased propageerivad kollektiivset väljasuremist

Paljudel meist võib olla ettekujutus, et feminism on ideoloogia, mis püüab tähtsustada ja tõsta naise rolli ja staatust ühiskonnas, sealhulgas poliitikas, äris, teaduses ja kultuuris.

Tõsi, nii oli see feminismi sünni ajal 19. sajandi lõpus ja 20. sajandi esimeses pooles, mil naised võitlesid endale välja valimisõiguse ning vabaduse teha karjääri. Aastal 2018 kujutavad feministid endast hoopis midagi muud. Vaba eneseteostuse egiidi all on võitlevad naisõiguslased hakanud propageerima lastetust ja väljasuremist.

Kas te teadsite, et Soomes on teadlikult lastetud naised ühinenud organisatsiooni Vapaaehtoiset lapsettomat (Vabatahtlikud lastetud)? Ühing seisab selle eest, et naised kaaluksid lastetuks jäämist. Nii tegevat nad inimkonnale teene, eriti aga lastele, sest inimesi on maakeral juba kaheksa miljardit ja seda on nende arvates liiga palju.

Teadlikult lastetute naiste arvates tähendab iga laps täiendavat kulu ja koormust keskkonnale. Asjade, toidu ja energia tootmine toob endaga kaasa täiendavat saastet, vähendab loodusvarasid ja võtab ruumi metsadelt ning loomadelt. Mitmed naised on lastetuse tagamiseks lasknud end steriliseerida. Sünnitamisele soovitatakse eelistada laste adopteerimist. (Loe pikemalt SIIT!)

Ärge arvake, et see kõik ei toimu ju Eestis ja kajastab vaid üksikute hullude mõttemaailma. Kaugel sellest… Lugege populaarset Eesti naisõiguslaste foorumit Facebookis “Virginia Woolf sind ei karda!” ja veendute, et inimvihkajalikku ideoloogiat (meeste kui sündinud šovinistide rooskamisest pole mõtet rääkidagi) kultiveeritakse järjepidevalt suurele auditooriumile ka Eestis.

Alles eile rääkis sellesama feministliku Facebooki-grupi administraator Nika Kalantar ETV saates “Suud puhtaks”, et maailm on ülerahvastatud ja laste saamine on keskkonnale kahjulik. Kalantar pani televaatajale südamele: „Laste saamine ei ole keskkonnasõbralik, see on fakt.” (Loe pikemalt SIIT!)
Kuidas on feminism jõudnud sinnamaani, et on hakatud esile tõstma sääraseid „fakte“? Põhjus näib olevat selles, et 20. sajandi naisõiguslus on suurema osa oma eesmärkidest juba saavutanud. Aastatuhandetega välja kujunenud soorolle ja arusaamu pole võimalik mõne aastakümnega muuta, ent 21. sajandi alguse läänemaailmas ei seata naiste võrdseid õiguseid kahtluse alla.

Kui aga ühiskondlik liikumine tahab ellu jääda, siis pärast esmaste eesmärkide saavutamist on tarvis sihti uuendada. Feministide seas on sihi uuendamine käinud sellise tuhinaga, et võitlus vaba eneseteostuse eest on jõudnud iseennast vihkavasse ja ühiskonda hävitavasse staadiumisse.
Tuletagem meelde – peale selle, et feministid on asunud võitlema emaduse kui looduse poolt antud rolli vastu, eiravad nad peaaegu dogmaatiliselt bioloogia osa inimese kujunemises. Ühe korraliku tänapäeva feministi arusaamist mööda on kogu meie elu üks sotsiaalne konstruktsioon, st kui ainult tahta ja omavahel kokku leppida, siis võib meist igaüks olla ühel päeval naine, teisel mees, kolmandal juba… miks mitte Napoleon.

Inimese kujutlusvõime on piiramatu. Vahel juhtub, et sellest sünnib suur kultuur, inimkonda sajandeid lummav kirjandus, muusika või arhitektuur. Teisalt pole ühiskond kaitstud ideede eest, mis meie tsivilisatsiooni lammutavad. Feminism on oma arengus jõudnud paraku enesehävituslikku staadiumisse.
Aga lohutagem end sellega, et inimkond on üle elanud hullemaidki aegu…

Allikas: http://uueduudised.ee/arvamus/repliik/peast-segi-voitlevad-naisoiguslased-propageerivad-kollektiivset-valjasuremist/

Read more...

neljapäev, 15. veebruar 2018

Fookuses: kes vastutab Eesti Vabariigis?Portaali Objektiiv videoproduktsioon

Read more...

Sotsialistliku Põhja-Korea sõjalisest võimsusest - sarkastiliselt ja tõeselt.

Samal ajal kui meie sotsiaaldemokraadid peavad poliitilisi võitlusi ning püüdlevad uuesti (peale sotsialistliku Eesti kokkukukkumist möödunud sajandil) õiglasema ja võrdseima ühiskonna - sotsialismi poole, on Põhja-Korea vasakpoolne tööpartei sotsialismi suutnud juba üles ehitada ning pürgib nüüd hoogsalt arenenud sotsialismi ja sealt edasi tõelise kommunismi suunas.
Sotsialism vajab aga jõulist kaitset teda hävitada püüdva NATO käsilaste, eelkõige USA ja Lõuna-Korea vastu.

Milline on maailma kõige õiglasema tööliste, talupoegade ja intelligentsi riigi - Korea Rahvademokraatliku Vabariigi sõjaline võimsus suure juhi Kim Chŏng-uni ning tema juhitava tööpartei all?
Tuleb siinjuures kohe ära märkida, et täpsed andmed selle kohta arusaadavatel põhjustel puuduvad. Küll aga eksisteerivad väidetavalt üsna ligilähedased andmed, millised on alljärgnevad.
Põhja-Korea äärmusvasakpoolse valitsusega riigil on elanike arv ca 25 miljonit, millega ollakse maailmas elanike arvult 50.
Armee suurus on siinjuures 700 000, millega ollakse maailmas 5.-l kohal.
Võrdluseks ka Eesti andmed, kes "Global Firepower" andmeil oma 3500 mehega on 126.-l e. viimasel kohal (Lätil on 13 000 meest püssi all ja ollakse 108. kohal).

"Global Firepower" reitingu alusel, mis hindab maailma riikide sõjalise võimsuse taset nii erinevate väeliikide kui ka armee tasandil ning globaalses kontekstis, on esikohal USA, Lõuna-Koreal on 11. koht ning Põhja-Koreal 25. koht. Teadmiseks, et Eesti on selle reitingu alusel 109. kohal, Mosambiigi ja Kõrgõzstani vahel. Läti on 103, Leedu 97, Soome 55. Meist madalamal Euroopa riikidest on Sloveenia (111). Kokku on hinnatud üldse 126 riiki.
Organisatsiooni "The Military Balance" andmeil on Põhja-Koreal tanke 2500. Enamalt jaolt on tegemist vanemate vene tankidega, millised tarniti Põhja-Koreasse Nõukogude Liidust möödunud sajandi 60.-70. paiku või nende alusel loodud pisut moderniseeritud tankidega. Mudelivastavuse alusel on tegemist tankidega T-54/55 ja T-62. Ise riik püüab luua moodsamaid tanke, kuid kui kaugele on püüdlustega jõutud, pole teada.
Võrdluse saamiseks toon, et Lõuna-Koreal on tanke 3500, millised vastavad tänapäeva parimatele nõuetele.
Andmed ballistiliste mandrite vaheliste rakettide osas (tüüp, arvud, suutlikkus) on vasturääkivad. Reuters edastas 19. jaanuaril 2017. a. info viitega Pentagoni allikatele, et Põhja-Koreal ka kaks ballistilist mandrite vahelist raketti.
"Raudne tahe ning rahva ja armee ühtsus on andnud meile võimaluse murda läbi imperialistide poolt meile kehtestatud sanktsioonidest ning isolatsioonist ja see on kutsunud esile meie vaenlastel äärmise rahutuse ja hirmutunde," rääkis Kim Chŏng-un 2015. a. riigiparaadil. Punapealiku sõnul on riik valmis igasuguseks sõjaks. Ja võitma.

"The Military Balance" andmeil on püsside alla kutsutud korraga 8 % elanikkonnast. Armee isikkoosseisu suuruseks on enam kui 1 miljon meest/naist.
Põhja-Koreas on kohustuslik ajateenistus, mis algab 17. eluaastast ja kestab meestele 10 aastat, naistele 3 aastat.
Kahuriväe osas, kuhu lisatakse ka mitmelasulised reaktiiv-raketiheitjad, on Põhja-Korea kasutuses väidetavalt 21 000 toru. Lõuna-Koreal 11 000.

Operatiiv-taktikalise kahuriväe hulka loetavalt on "Global Firepower" andmeil Põhja-Korea käsutuses 4300 kahurit (field artillery), 2225 iseliikuvat suurtükki, 2400 mitmelasulist raketiheitjat.
Lennuvägi koosneb Põhja-Koreal suures osas vananenud mudelitega lennukipargist, milliseid on kuigivõrd moderniseeritud. Lahingulennuväe suuruseks hinnatakse ligikaudu 560. Lõuna-Korea lahingulennuvägi on moodne ja tänapäevale vastav, ühikuid ca 570.
See on siis jõud, kes on valmis USA koos liitlastega Maa pealt likvideerima.

BHR

Read more...

Stolitsa ja Sputnik ülistavad Mihhail Kõlvarti missiooni teha Tallinnast ülemaailmse venekeelse etteütluse pealinna

Tallinna linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart korraldab juba mõnda aega suurt venekeelset etteütlust nimega totaalne etteütlus. Ta üritas Tallinnast teha ürituse pealinna, ent jäime sellest kohast siiski napilt ilma.

Stolitsa ja Sputnik kajastasid seda sel nädalal põhjalikult. Stolitsas ilmus pikk artikkel, kus kirjeldati, et mullu osales Tallinnas Tondiraba jäähallis toimunud üritusel 3000 inimest. Kõlvart soovis, et 2018. aastal oleks Tallinn selle suurürituse pealinn.

Kokku osales sel konkursil 15 Venemaa linna ning Tallinn. Hääletada sai internetis. Nii selgus viis parimat, nende hulka jõudis ka Tallinn. 27. jaanuaril oli Novosibirskis suur konverents, kus linnad tegid põhjaliku esitluse ning võitja valis žürii. Selleks osutus Vladivostok.

Stolitsa artiklis rõhutab Kõlvart, et Tallinnal õnnestus teha väga huvitav presentatsioon, mis jättis väga hea mulje. "Tean, et žüriis olid kuumavad vaidlused," toonitab ta. Üritus toimub muidugi Tallinnas ka tänavu, ent Kõlvart loodab, et järgmisel aastal juba etteütluspealinna sildi all. Artiklis on rõhutatud, et tuleval aastal on võimalik, et valitakse kaks ürituse pealinna - üks Venemaal, teine välisriigis. Meenutuseks, tänavu oligi ainuke välisriik Eesti. Sputinikule antud kommentaaris märgib Kõlvart, et tema korraldataval etteütlusel pole mingit poliitilist allteksti, see olla puhtalt hariva eesmärgiga.

Varasemalt on Kõlvart öelnud, et totaalse etteütluse pealinnaks saamist on vaja, et areneda ja saada ülemaailmset tähelepanu. Tänavune etteütlus toimub Tallinnas 14. aprillil.

Allikas: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/stolitsa-ja-sputnik-ulistavad-mihhail-kolvarti-missiooni-teha-tallinnast-ulemaailmse-venekeelse-etteutluse-pealinna?id=81111803
_____________
Nii siis Keskerakond teguseb, et järjekindlalt vene keele, oma valijate keele mõju Eestis laiendada.
M.I.

Read more...

kolmapäev, 14. veebruar 2018

Okupatsioon, Soome Talvesõda


Read more...

  © Blogger template Ramadhan Al-Mubarak

Back to TOP