RAHVUSLANE

Rahvuslane

teisipäev, 23. aprill 2019

MATTI ILVES: NIGEL FARAGE BREXSIT´I PARTEI VÕIDAB VALIMISED

Teine YouGovi uuring parteide pingerea kohta enne Euroopa Parlamendi valimisi näitab, et N. Farage Brexiti partei tõuseb järsult 15 protsendilt 27 protsendile.

Tööpartei langeb teisele kohale 22 % ja Toryd-konsetvatiivid on nüüd kolmandal kohal 15 protsendiga. Sensatsiooniline uus tulemus tuli pärast seda, kui YouGovi poliitilise uurimuse juht Chris Curtis ütles, et see on „täiesti usutav”.
Probleemid Theresa Mayga on tekitanud konservatiivides hirmu ja raevu seoses peaministri Brexiti käsitlemisel tema poolt.

Lisan veel, et Theresa May on Suurbritannia rahva reetur (viis britid enda lepigule ajapikenduste küsimistega nendele mittevajalikele valimistele), sest tema sõlmitud leping jätab riigi täielikult Euroopa Liidu haardesse ja mingit suveräänsust ega iseseivust ei tule, umbes nii nagu "vabas" Norras.

Kasutatud allikas: https://www.dailymail.co.uk/news/article-6931385/Pollster-predicts-Nigel-Farages-new-Brexit-Party-WIN-European-elections.html
 Nigel Farage: endine Ühendkuningriigi Iseseisvuspartei (UKIP) juht

Read more...

Isa Vello Salo – preester, kes armastas nii Jumalat, inimest kui ka isamaadKristuse ülestõusmise ööl lahkus meie seast isa Vello Salo – preester, kelle pühendumine Jumala, inimese ja isamaa teenimisele pälvis paljude austuse. Puhaku ta rahus, igavikus koos Kristusega!

Read more...

Vilja Kiisler lahkub Postimehest

Postimehe ajakirjanik Vilja Kiisler otsustas väljaandest lahkuda. Foto: Scanpix

Postimehe ajakirjanik Vilja Kiisler andis täna sotsiaalmeedia vahendusel teada, et on otsustanud väljaandest lahkuda.
“Aeg Postimehes on olnud hindamatu, erakordne kogemus. Mu töö meeldib mulle väga ja lahkuda on kahju. Ometi on see mu enda otsus. Mu viimane tööpäev on 17. mail,” kirjutas Kiisler täna pärastlõunal oma Facebooki lehel.


 Kiisler töötas alates 2012. aastast Äripäeva arvamustoimetajana. 2018. aasta augustist tegutses ta Postimehes poliitajakirjanikuna, juhtides sealset vestlussaadet “Otse Postimehest” ning avaldades poliitteemalisi artikleid lehes ja veebis. Enne Äripäeva töötas Kiisler pikalt ka Delfi arvamustoimetajana.
Kiisleri postituse all kurvastavad tema lahkumise üle mitmed tuntud ajakirjanikud nagu Ahto Lobjakas, Manona Paris, Ott Järvela aga ka sotsiaaldemokraadist poliitiline aktivist Siim Tuisk.

Foto: Facebook’i kuvatõmmis

Lahkumise põhjuseks erimeelsused peatoimetajaga
Kiisler tunnistas ERR-ile, et lahkus Postimehest erimeelsuste tõttu lehe uue peatoimetaja Peeter Helmega: “Lahkumise põhjus on minu põhimõtteliselt erinev arusaam peatoimetaja omast ajakirjandus- ja arvamusvabadusest.”
Mitme Postimehe siseallika kinnitusel oli Kiisleri lahkumise otsene põhjus tema EKRE-kriitiline arvamusartikkel “Asi pole retoorikas, sisu on õõvastav”, mille järel kutsus peatoimetaja Helme ta vaibale. Omavahelise vestluse käigus olevat Helme heitnud Kiislerile ette mitmeid artiklis antud hinnanguid, mille peale teatas Kiisler omakorda oma otsusest ametist lahkuda.
Peeter Helme tunnistas, et tal oli tõesti Kiisleriga artikli osas erimeelsusi, kuid mingit survet ta enda sõnul Kiislerile ei avaldanud.

“Mina lihtsalt käsitlesin ühte küsimust stiiliküsimusena ja tema meelest see nii ei olnud. Ja kuna me mingit ühist teed ei leidnud, siis see oli tema otsus, mitte minu otsus,” selgitas Helme.
Helme sõnul ei kavatsenud ta ka Kiisleri artiklit mingil kujul muuta, vaid soovis talle anda vaid tagasisidet:
“Ma olen enne ka märganud tema seisukohavõttude puhul, et need on väga võitlevad ja minu arust kohati liiga agressiivsed. See oli lihtsalt viimane artikkel, mis tal ilmus ja ma märkasin seal mitut asja, mis mind sõnastuse puhul häirisid ja ma juhtisin ka tähelepanu sellele.”
Ühtlasi kinnitas ta, et Postimehe toimetusest väljastpoolt mingit mõju talle selleks ei avaldatud.
Helme sõnul ei häirinud teda mitte Kiisleri arvamus ega seisukoht, vaid liiga jõuline ja kõrvalisi teemasid sisse toov lähenemine, mis ei ole tema hinnangul lihtsalt Postimehe stiil. Tema hinnangul saab ajakirjanik end väljendada ka diplomaatilisemalt.
Objektiivi toimetus soovib aga proua Kiislerile edu uutes väljakutsetes!

Toimetas Martin Vaher

Allikas: https://objektiiv.ee/vilja-kiisler-lahkub-postimehest/
_____________
Pilt: Facebook
M.I.


Read more...

esmaspäev, 22. aprill 2019

“Räägime asjast” 21.04.2019

Link: https://www.mixcloud.com/raadiosaade/r%C3%A4%C3%A4gime-asjast-21042019/
 

Read more...

Kaljulaid Vene meediale piirileppe kohta: Eesti valmis loobuma viitest Tartu rahule

President Kersti Kaljulaid ütles intervjuus Vene meediale, et Eesti on piirileppe puhul valmis loobuma viitest Tartu rahulepingule.

Kaljulaid ütles väljaandele Kommersant antud intervjuus Vene-Eesti piirileppe kohta, et Eesti on juba välja leppest võtnud preambula, milles oli viide Tartu rahulepingule.

Allikas: https://lounaeestlane.ee/kaljulaid-vene-meediale-piirileppe-kohta-eesti-valmis-loobuma-viitest-tartu-rahule/
____________
K.Kaljulaid on ikka täesti loll. Siin võtab ta endale õiguse kaubelda Eesti maaga ja Tartu rahulepinguga. Tal peks teada olema, et uus valitsus ja ka Riigikogu (kahtlen veidi siiski Keskerakonnas, siis laguneks see valitsus ja seda nad siiski vast ei taha) ei lähe kaasa sellise loovutusliku piirilepinguga.
Põhiseadus: § 122.  Eesti maismaapiir on määratud 1920. aasta 2. veebruari Tartu rahulepinguga ja teiste riikidevaheliste piirilepingutega. Eesti mere- ja õhupiir määratakse rahvusvaheliste konventsioonide alusel.
Eesti riigipiire muutvate lepingute ratifitseerimiseks on nõutav Riigikogu koosseisu kahekolmandikuline häälteenamus.
M.I.

Read more...

Reporter: Soovahetusskandaal Rootsis! Teismelised tüdrukud muudetakse poisteks


Link: https://tv.postimees.ee/6572902/reporter-soovahetusskandaal-rootsis-teismelised-tudrukud-muudetakse-poisteks 
 ___________
"Euroopalikud väärtused" tungivad peale, ei ole midagi teha ja seda eriti riikides, mis on meile eeskujuks seatud. Loodame, et need Eestisse enam ei jõua uue valitsuse ajal.
M.I.

Read more...

pühapäev, 21. aprill 2019

Huvitavat pühapäevaks: Traditsioonidega perekond...

____________
EKRE sildistamine neonatsideks Rein Raua poolt ja Mihkel Raua poolt lausa "Kolmeraudses" terroristideks nimetatud, näitab nende poliitilist suhtumist konservatiividesse erti hästi.
M.I.

Read more...

Martin Helme: valitsuses hakkame kohe kokkulepitud plaane ellu viimaUued Uudised   Published on Apr 18, 2019

Read more...

Aldo Roomere: Kui üks tillukeseks hääbunud rahvas on nii haigelt lõhki, kas meil on üldse mingit tulevikku?

Kui üks tillukeseks hääbunud rahvas on nii haigelt lõhki, meeletult õiglust vaenavat ja tõde tappa tahtvat kõntsa täis, siis kas meil on üldse mingit tulevikku? Peletislik bürokraatia, lõputult laristav võimumaffia ja teda ülistav libameedia, nutiseadmetesse uppunud noorus, kes ei oma enam vähimatki sidet reaalsusega, nagu meie president ja valitsuski.

Lauluväljakut mõnitav kiunujate kamp, kes väidavad end võitlevat vabaduse eest? Kelle vabaduse? Soovahetuse ja sooneutraalsusvabaduse? Idiootsuse, roppuse, kõigilekõigelubatavuse ja normaalsuse hävitamise ülimaks väärtuseks kuulutamise vabaduse eest? Rögisev reklaam, mis pressib peale mitte millekski sobilikku prahti, arvamusliidrid, kelle arvamus on kusagilt globaalkontorist puldiga juhitav ja kõrvulukustuseni võimendatav, kohalik, mannetult määgiv meedia, mis serveerib uudistena lausvalet ja meelelahutusena meelt muserdavat kõntsa. Ja kogu selle kaugelt ja kõrgelt suunatud müra taustal askeldavad usinalt siledaajulised seltsimehed meie endi hulgast - kuulekad, surveajupestud kitsed, kes on valmis üheainsa mittepoliitkorrektseks sildistatud sõna alusel sind vaikimisse küüditama.

Esialgu vaikimisse, aga varsti ilmselt ka uus-Siberisse, või kurat teab, kuidas neid eurogulaage nimetama hakatakse. Ma ei näe enam mingit tulevikku, sest kui nõnda jätkub, siis põleme kõik väga varsti nagu Notre Dame, ja vaevalt, et sealt niigi palju päästetakse, kui tollest ajaloolisest katedraalist.

Allikas: Facebook

Read more...

laupäev, 20. aprill 2019

Laupäevased pildid

Allikas: Facebook

Read more...

  © Blogger template Ramadhan Al-Mubarak

Back to TOP