RAHVUSLANE

Rahvuslane

teisipäev, 26. märts 2019

MATTI ILVES: EESTIS PUTUKAD TOIDUKS

Seda meelt on ka Euroopa Liit. Euroopa Liidu inimesed võiksid sarnaselt Aasia ja Aafrikaga hakata toituma putukatest, mis võimaldaks võidelda näljaga kogu maailmas. Esialgseteks uurimistöödeks on EL eraldanud 3 miljonit €.
Edumeelses Soomes on juba müügil "toidukaubad", mis sisaldavad mitmesuguseid putukaid. Muidugi on seal ka rokem immigrante Aasisa ja Aafrika riikidest, kellele selline toit ei tekita tülgastust.

Nüüd on aga ka Eestis jõutud juba konkreetsete tegudeni. "Vikerraadios" võeti intervjuu ühe ettevõtja käest, kes plaanib kohe käivitada putukate tootmise meile toiduks.
Samas rääkis ta, milline meeldiv suhumine tema ideele valitses mitmetes ametiasutustes seal töötavate eurobürokraatide poolt, sest neile on ilmset teada E. Liidu seiskohad. Samas käis ka jutt maailmas valitsevast toidupuudusest. Tõsi on see, et isegi Eesti ei jõua toota "eduka põllumajanduspoliitika" tagajärjel oma rahvale vajalikku toitu ja ilma impordita oleksime juba peaaegu näljas.

Esialgu plaanib see ettevõtja toiduks tootma hakata mitmesuguseid kilke. Pakkudes seal raadios isegi suupistekes röstitud kilke koos pähklitega, kilkidel pidi olema tema jutu järgi pähkli maitse. Ettevaatlikuks tegi mind see, et tootma hakatakse ka putukajahu ja seda võidakse sokutada juba mitmesuguste toitude hulka.

Mis siis ikka - head isu!

Read more...

Soome põlissoomlased on teinud kurjakuulutava valimisvideo

Soome põlissoomlased on teinud üsna kurjakuulutava valimisvideo, milles kuulutatakse hukku riiki juhtivatele poliitikutele, kes on suure raha nimel migrandid maale lasknud ja seeläbi soomlaste elu ära rikkunud.
Videot on kritiseeritud selle vägivaldsuse pärast ja seda videot peetakse üheks põhjuseks, miks taheti rünnata välisminister Timo Soinit.


Allikas: https://eestinen.fi/2019/03/soome-polissoomlased-on-teinud-kurjakuulutava-valimisvideo/

Read more...

KUUM: ÜRO rändelepe on siduv nii poliitiliselt kui juriidiliselt

Värske Euroopa Liidu seisukoht ütleb, et ÜRO rändelepe on siduv nii poliitiliselt kui juriidiliselt, erinevalt varasematest väidetest, et see on siduv ainult poliitiliselt. See tähendab, et leppega liitunud riigid peavad hakkama lepet koheselt täitma.

Euroopa Liit edastas seoses leppega seisukoha Austria välisministri Karin Kneissli vastava päringu peale. Euroopa Liidu vastusest selgub, et rändelepe on igapidi täiesti siduv, vahendab Kronen Zeitung.
Seni olid pakti pooldajad üle Euroopa Liidu väitnud, et see pole juriidiliselt siduv.
Ungari välisminister Peter Szijjártó ütles eelmisel nädalal Euroopa Liidust välja lekkinud dokumendile tuginedes, et rändelepe tahetakse muuta kõigi Euroopa Liidu liikmesmaade jaoks siduvaks. Szijjártó ütles, et ELi liikmesmaad poleks üldse tohtinud seda lepet allkirjastada.
Maailmas on palju riike eesotsas USA-ga, mis jätsid leppe allkirjastamata. Leppe vastu olid Ungari, Tšehhi, Poola ja Iisrael. Austria, Bulgaaria, Itaalia, Läti and Rumeenia hoidusid samuti leppest. Slovakkia jättis hääletamata.
Eesti ühines leppega vaatamata valitsuse vastuseisule. Lepe suruti Eestis läbi sotside ja Reformierakonna häältega Riigikogus. Samad jõud kutsuvad nüüd rahvast üles mässama kolmikliidu vastu.

Allikas: https://lounaeestlane.ee/kuum-uro-randelepe-on-siduv-nii-poliitiliselt-kui-juriidiliselt/

Read more...

esmaspäev, 25. märts 2019

“Räägime asjast” 24.03.2019

Link: https://www.mixcloud.com/raadiosaade/r%C3%A4%C3%A4gime-asjast-24032019/
 

Read more...

Martin Helme enam „Kolmeraudsesse“ ei lähe

Martin Helme

Pärast seda, kui „Kolmeraudses“ mõnitas saatesse kutsutud ansambel ühte saatekülalist Varro Vooglaidu ja tema peret, kirjutas EKRE juhtivpoliitikuid Martin Helme, et tema enam Mihel Raua saatesse ei lähe.

“Mihkel on mind tihti saatesse kutsunud ja võimalusel olen läinud ka,” kirjutas Helme sotsiaalmeedias, et tal pole elava ja terava väitluse vastu midagi. “Aga see, mida viimane kord tehti Varro Vooglaiu esinemise järel nn muusikute abil on Peeter Oja sõnu kasutades sigadus,” ütles Helme.
“Muide, tavaliselt on ju esimene muusikapala peale esimest reklaamipausi ning vestluse vahel. Olin imestunud, et seekord mitte. Ega ei kujuta ette, et Varro oleks olnud nõus pärast tema laste ja pere sedavõrd jälki ja madalat mõnitamist veel saates edasi debateerima, otsesaates ei saa aga võtta riski, et saatekülaline poole pealt minema jalutab. Pigem kinnitab muusikapala nihutamine saate tavaformaadist teise kohta etteplaneeritud selja tagant löömist.”

Pärast saadet olevat Mihkel Raud Varrole helistanud ja vabandanud. “Solvangut ja mõnitust nägi umbes 80 000 inimest, vabandust kuulis vaid üks”

“Sellist sigadust peab saama teha ainult ühe korra. Mitte ühelgi rahvuskonservatiivil ei saa olla kindlust, et mingit sarnast varitsust ei korraldata talla ka, mõnes teises väitluses,” selgitas Helme.

“Raua saadet vaadatakse tema külaliste pärast. Mina ei pea seal osalemist enam võimalikuks pärast seda, mismoodi koheldi Varrot. Ma annaks sellega võimaluse korraldada sigadust teinegi kord ja annaks ka vaikiva heakskiidu tehtule. Pidagu oma vihkamisminuteid ilma konservatiivide osaluseta ja ainult omadele. Aitab vaenuliku propaganda reitingute tõstmisest oma nimega.”

Allikas: https://uueduudised.ee/uudis/martin-helme-enam-kolmeraudsesse-ei-lahe/

Read more...

Lähis-Idast pärit meest kahtlustatakse Tamperes viie lapse ema tapmises eriti jõhkral moel

Politsei tõlgib praegu dokumente, et saada märtsikuus tapetud ohvri ja kahtlusaluse kohta lisainfot nende kodumaalt Lähis-Idast. Politsei täpsemalt nende päritolu ei avalikusta.

Kahtlusalusele on tehtud vaimse tervise ekspertiis, aga selle tulemused pole veel selgunud. Politsei peab tapmist eriti jõhkraks. See tuli välja, kui Tampere politseijaoskonda ilmus eelmise, 2018. aasta 28. novembri hommikul imelikult käitunud mees. Politsei sai mehe jutust aru, et ta oli pussitanud oma naist, vahendab Iltalehti.

Politsei läks Takahuhti linnaossa kohale asja kontrollima. Naise korterist leiti eest jõhkral moel tapetud 1973. aastal sündinud naine. Naine oli tapetud nii jõhkral moel, et kohe leides oli selge, et ta oli surnud.
Kaasad olid lahutatud, aga suhe oli jätkunud ka peale lahutust. Paaril on mitu last, kellest osa on täisealised ja osa alaealised. Korteris juhtunu ajal lapsi polnud.
Kahtlusalust, 1968. aastal sündinud meest kahtlustatakse mõrvas. Tema kontrollimisel ei leitud märke joobest. Mees oli aga käitunud väga imelikult.

Read more...

pühapäev, 24. märts 2019

Huvitavat pühapäevaks: Narva vanalinna taastamine on võimalik!

Read more...

Ilmunud on „Rahvusliku Teataja” märtsinumber

„Rahvuslik Teataja” on paberkandjal igakuiselt ilmuv parteipoliitiliselt sõltumatu ühiskondlik-poliitiline alternatiivmeedia väljaanne. Alates 2015.a algusest ilmub kaheteistkümnel  A3 leheküljel. Ühes lehenumbris on keskmiselt 25–30 erinevat artiklit nii päevakajalistel kui ka majanduslikel teemadel. Kodulehel: rahvuslikteataja.ee on esitatud viimaste lehenumbrite esimesed leheküljed, kust võib leida iga numbri lühikese sisukokkuvõtte. Enama huvi korral saab „Rahvuslikku Teatajat” tellida toimetuselt: stuvsta@hot.ee, kui see ei õnnestu siis helistada:  51 903 374 või kirjutada HATTO/78201 VELISE. Sama soovi ja ka teiste küsimustega võib ühendust võtta meie levijuhtidega:

Tallinnas: Johanna Ranne, telefon: 59 037 103, meil: armane@gmail.com;                                           
Pärnus: Isabell Maripuu, telefon: 50 84 137, meil: isabell@mmeedia.ee                                                   
Tartus: Meelis Kaldalu, meil: meelis@tartu1000.ee

TELLIJATE NIMEKIRJA EI OLE ARVUTIS. SEE ON TEADA VAID TOIMETUSELE. LEHT SAADETAKSE TELLIJATELE ÜMBRIKUS.

Artikkel "Rahvusliku Teataja" märtsinumbrist

Juhtkiri

Päev pärast valimisi algas meie majas õnnetusega. Kui mu 93-aastane ema raadiost kuulis, mis oli toimunud, hakkas ta valju häälega nutma: „Pätid ja vargad valitsevad Eestimaad edasi!“ ja lubas kohe sama päev ära surra. Tegin talle kiiresti ta lemmikrooga ja püüdsin lohutada, kuidas oskasin. Ise tormasin arvutisse täpsemaid andmeid otsima. ERR-i netikülg oli täis reformi võidupidu, andmeid seal polnud ega ilmunud sinna ka hiljem, isegi mitte seda, mitu protsenti valijaid ühe või teise partei poolt hääletas. Antud oli vaid Riigikogu kohtade arv. Siiski mulle koitis, mis oli toimunud. E-trikiga oli Keskerakonnalt varastatud valimisvõit ja reformist tehtud suur võitja ja suurim partei. Läksin VVK (Vabariigi Valimiskomisjon) kodulehele, andmeid polnud sealgi. Sinna need muidugi hiljem ilmusid, kuid e-tulemused jäeti tavakasutajale krüpteerituiks.

Mul oli siiralt hea meel, et ma valima ei läinud. Siis oleksin minagi näotu pettuse kaasosaline ja sellele kaasaaitaja. Kui palju peaks reformil e-hääli olema, et vaimselt sandistatud tainapead hakkaksid aru saama, et midagi on korrast ära? Kas 60%, 80% või koguni 98,7%, nagu armsas Nõukogude Eestis sai „hääli“ omal ajal nn Eesti Kommunistlik Partei? Viimastes arvamusküsitlustes oli reformi poolehoid umbes viie protsendipügala jagu EKRE-st ees. ERR-i kodulehel seisis, et reform sai 34 ja EKRE 19 kohta Riigikogus.

2011. aastal olin valimiste vaatleja Varbolas. Kirjutasin sellest Rahvuslikus Kogujas (nr 46 lk 4), mis oli Rahvusliku Teataja eelkäija. Jaoskonnas panin kirja, palju keegi sai Varbolas hääli ja võrdlesin seda hiljem andmetega VVK kodulehel. Mart Laar sai valimisjaoskonnas 10 häält. VVK kodulehel oli aga 20. E-hääli oli Mart Laar saanud samuti 10. Kristlaste üks hääl oli üldse kaduma läinud. See tulemus ei saanud kuidagi olla õige, sest elektrooniliselt oli Varbolas hääletanud vaid 57 valijat. Mart Laari e-poolehoid oli 17,5%, kui see tavahääletamisel oli ainult 3,1%. Teoreetiliselt oli see muidugi võimalik nagu kompartei 98,7%, kuid tegelikkus on ikkagi tegelikkus. Helistasin VVK-sse (kus minu isikuandmed hoolega kirja pandi) ja uurisin, kuidas jagunesid Varbola jaoskonnas e-hääled, mitu e-häält üks või teine kandidaat sai. Mulle vastati – see on riigisaladus. E-häälte jaotumine jaoskonnas on kuulutatud riigisaladuseks Riigikogu otsusega. No kuulge, kes see loll teie arvates on?

Rohkem ma enam vaatlema ei läinud. Pettust pole mõtet vaadelda. Silmamoondust võib tsirkuses ka näha. Kas silmamoondusega on võimalik riiki üles ehitada? Kahtlen.
Esimesel leheküljel kirjeldab Eha Metsallik,  kuidas Rapla kohtumajas tehti otsus sunniviisiliselt ära võtta emalt ühe aasta ja kahe kuu vanune laps. Pere on töökas ja paljulapseline, võiks olla eeskujuks kõigile. Selle juhtkirja kirjutamise ajal ilmus Eesti Ekspressis artikkel, kus seda perekonda rängalt laimati, et perelt kätte saada rinnalaps, kelle elulõngaks on ema rinnapiim. Eha Metsalliku järgi polnud ekspressajakirjanikud kunagi selle perega ise rääkinud ega neid kunagi mitte isegi näinud. Näete selline ongi „suur ajakirjandus“, mis teile poeriiulitelt vastu vaatab!
Kuid meie selles ajalehenumbris on palju muudki huvitavat.

Head lugemist!
Soovib „Rahvusliku Teataja“ toimetaja JAAN HATTO

14. märtsil 2019 Velisel

Read more...

Jess! Ülbus maksis Reformierakonnale kätte!

Reformikad olid pärast nii õhku täis, et ei tahtnud enam enda sisse ära mahtuda. Kõigepealt korraldasid massiivse valimispettuse, pannes kõik oma hooldekodude „kliendid” enda poolt hääletama, ja siis tagusid endale kahe käega vastu rindu: „We are the champions, we are the champions!” Kaja Kallasest ülbemat inimest pärast valimisi polnud - kõrk kuninganna andis teada, kes tema õukonda passib ja kes mitte.

Aga sellega avas ta ka oma kaardid ja vastastel oli kohe tema nõrkused teada. Ref arvas ilmselt, et konkurendid hakkavad kohe nende juurde audientsile jonotama, aga võta näpust - ei hakanud. Refi ülbus on legendaarne ja kõigile ammu ning hästi teada. Miks peaks Kesk ja Isamaa lõhkuma oma hästi töötanud koalitsiooni? Et jälle Refi talda lakkuma hakata? Puudub vajadus.

Kõige targem ongi kas vana koalitsiooniga edasi minna (Kesk-Isamaa-sotsid) või sotsid üle parda visata ning EKRE sisse tuua. Mina pooldaks viimast varianti. Ja las need ülbikutest reformarid, suured välistajad, istuvad veel neli aastat opositsioonis :D

Nii et Kohvik kiidab Jüri Ratase otsuse igati heaks. Lõpuks ometi on mehel selgroog tekkinud. Nii hoida! Isamaa on ka väga tubli. Õige otsus, Helir-Valdor Seeder! Ega te mingid Reformierakonna jooksupoisid ole!

Fotol imestunud Kaja Kallas, kes ei suuda uskuda, et TEMA pakkumisele ära öeldi, screenshot Delfi veebist.

Allikas: https://innojairja.blogspot.com/2019/03/jess-ulbus-maksis-reformierakonnale.html

Read more...

laupäev, 23. märts 2019

Laupäevased pildid

Allikas: Facebook

Read more...

  © Blogger template Ramadhan Al-Mubarak

Back to TOP