RAHVUSLANE

Rahvuslane

reede, 20. juuli 2018

Mart Helme prokuratuuri omavolist 18.07.18Uued Uudised

Read more...

Trump on läänemaailma Gorby, ja ei ole ka

Trumpi ja Putini kohtumine.

Seakisa, mis läks valla pärast Trumpi kohtumist Putiniga meenutab aega, mil Gorbatšov kohtus üksteise järel lääneliidritega, andis loa kahe Saksamaa ühendamiseks ning Balti riikide isemajandamiseks. Nii nagu Gorbatšovi sõimati omades seas hulluks ja reeturiks, nii sõimatakse USA-s reeturiks ka Trumpi, kes kõigutab läänemaailma tugisambaid samasuguse usinusega nagu seda tegi Gorbatšov idablokiga.

Sarnane on ka see, et tuumasõja oht, mis oli aktuaalne 1980ndate keskel on täna samuti vägagi reaalne. Piisab ühest vääratusest, inimlikust eksimusest ja maailma tabab häving. Ja nii nagu 1980ndatel suhtuvad eestlased sellesse stoilise rahuga - võibolla ongi see omane väikerahvastele, sest tuumakonflikt hävitab nagunii terve rahva, mistõttu mure tuleviku pärast puudub. Kuivõrd 1980ndatel olid mandritevahelised tuumaraketid paigutatud ka Eestisse, oli Eesti omakorda USA rakettide sihtmärk. Tervest eesti rahvast oleks sõja korral saanud loetud minutite jooksul veeaur.

Postimehes on Karmo Tüür võrrelnud Trumpi Gorbatšoviga ja ilmselgelt pole ta ainus. Paralleelid on sedavõrd nähtavad.

Tüür eriti tausta ei selgita, aga selgitame. NLiidus esindas Gorbatšov võimul olnud KGB struktuuri ühte tiiba, kes oli mures tuleviku pärast. Selle vastas istusid nn vana kooli mehed, isamaasõja veteranid, kelle jaoks ainus lahendus probleemidele oli laiaulatuslik sõda.

Võib arvata, et praegu maailma valitsevas USA-s on umbes sama seis. On neid, kes pooldavad rahumeelset lahendust, keda esindab Trump ja on suur hulk neid, kes arvavad, et tulevad tuumasõjast välja võitjana. Vähemalt nad usuvad nii - et tuumasõda on võimalik võita. Loodetakse selle peale, et USA relvastus on teistest peajagu üle.

Sarnane on ka see, et USA on end Afganistani sõjaga ära kurnanud, nii nagu enne seda NLiit. USA võlg Hiina ees on nii suur, et seda isegi ei kujuta lihtne inimene ette. NLiit oli samuti majanduslikult pankrotis. USA võla tasumine võtab aastakümneid. Ja mis peamine: kaotus Afganistanis on näidanud, et isegi kõikvõimas USA on nõrk. Kui ei suudeta vallutada isegi pisikest Afganistani, siis kuidas võidetakse Venemaa- või Hiina-vastane tuumasõda? Sama küsimus mõlkus meeles Gorbatšovil ja mitmetel teistel NLiidu juhtidel.

On selge, et praegune vastuseis viib ilma sekkumiseta varem või hiljem tuumasõja ja hävinguni. Nagu ütles Trump, siis praegu on suhted isegi kehvemas seisus kui eelmise Külma sõja ajal. Ja kõik teavad, kui õhkõrn oli rahu püsimine eelmise Külma sõja ajal. Üks väike vääratus ja ... Tasub meenutada, et kuigi Põhja-Korea enam tuumakatsetusi ei korralda, on raketid jätkuvalt suunatud USA lääneranniku linnade peale. Üks vääratus ja ...

Nüüd kui vaadata Gorbatšovi, siis ta soovis küll rahu, aga jäi hiljaks ja kaotas võimu, NLiit varises kokku. USA ja lääneblokk on samuti väga plahvatusohtlik, britid juba astusid Euroopa Liidust välja. USA-s sees on suured erimeelsused ja riik kihiseb nagu supipott. Lääneblokk on lagunemas ja on selge, et seda keegi ei soovi. Et mitte astuda samasse ämbrisse nagu Gorbatšov, tuleb muudatustega alustada juba nüüd, mitte viimasel minutil. Muutusi tuleb teha siis, kui neid on võimalik teha, vastasel korral järgneb kaos. Brexit näitab, et Euroopa Liit on sama habras nagu oli Nõukogude Liit, mis lagunes pärast seda, kui Venemaa eesotsas Boriss Jeltsiniga välja astus.

Mitte keegi ei tea, kas Trumpi ja tema mõttekaaslaste tegevus lääneblokis veel aitab midagi päästa, aga vähemalt on algust tehtud. Kui Trump suudab protsesse ennetada,  siis ta pole Gorbatšov. Trumpi puhul on eelis see, et ta on ettevõtja, ärimees, kes läbi teinud suure pankroti ja kaotanud kogu oma vara. See on Trumpile andnud kogemuse, mida Gorbatšovil ei olnud. See on turumajanduse suur eelis plaanimajanduse ees ja aeg näitab, kas sellest on kasu ka pikemas perspektiivis.

Või kuidas käituksid Trumpi asemel sina?

Allikas: https://innojairja.blogspot.com/

Read more...

Euroopa Komisjon hakkas Ungaril käsi väänama: kaebas riigi migrandivaenulikkuse pärast kohtusse

Euroopa Komisjon kaebas Ungari kohtusse selle eest, et Ungari pole nõus vastu võtma migrante.
Ahmed H. sai märtsikuus Ungaris 7-aastase vanglakaristuse selle eest, et oli üritanud smugeldada Süüriast põgenenud sugulasi Euroopasse. Mees peeti kinni Ungari piiril, vahendab Yle.
Ahmed H. mõisteti süüdi terrorismis, kuna Ungari seaduse järgi on pagulaste puhul selline asi võimalik.

Seda ja muid juhtumeid hakatakse nüüd arutama Euroopa kohtus. Euroopa Komisjon süüdistab Ungari valitsust varjupaigataotlejate halvas kohtlemises.
Kohtusse kaebamine on Euroopa Komisjoni puhul viimane võimalus, et liikmesmaid korrale kutsuda.
Ungari peaminister Viktor Orbàn on süüdistanud Euroopa Komisjoni sekkumises maa siseasjadesse.
Euroopa Komisjoni jaoks oli viimane piisk karikas nn Sorose-vastane seadus, mille Ungari vastu võttis ja mis ähvardab vangistusega pagulasi abistavaid inimesi ja organisatsioone. George Soros on 

Ungaris omakorda migrandisõbraliku ja liberaalse poliitika ikoon.
Euroopa Komisjoni teates on öeldud, et probleeme seadusandlusega on ka Poolas, Slovakkias ja Tšehhis.
Euroopa Komisjonile ei meeldi, et Ungari on pagulasi kinni võtnud ja saatnud neid tagasi, kuigi pagulased on palunud varjupaika. Ungari taganes kolmapäeval ka ÜRO pagulaskonventsioonist, pidades seda ohuks tervele maailmale.

Read more...

neljapäev, 19. juuli 2018

MATTI ILVES: BRITID - OHTLIKUD LIITLASED?

Suurbritannia saatis Eestisse 800 sõdurit, tankid ja droonid. ERR.ee: "Briti pataljoni tulek Eestisse on osa NATO kavast paigutada alliansi kirdeserva heidutuseks jõudusid vastukaaluks üha agressiivsemaks muutuvale Venemaale."
"Suurbritannia otsus saata Eestisse raskerelvadega varustatud täislahingvalmiduses pataljon näitab parimal viisil, kuidas töötab kindel liitlassuhe NATO raames. See otsus tugevdab märkimisväärselt Eesti julgeolekut ning tõstab tervikuna NATO heidutust väliste ohtude suhtes," ütles Mihkelson BNSile."

Eesti kaitsevägi teeb Suurbritanniaga küllalt edukat koostööd, nüüd aga on selgunud, et see võib olla lausa ohtlik. Nimelt näib ka Briti sõdureid on mõjutanud EL-s valitsev moraalilangus ja võltsväärtused.

"Independent" kirjutas möödunud aasta lõpul, et 9 tuumaallveelaeval, mis on relvastatud ülisuure purustusjõuga tuumarakettidega "Trident", meremeest olid narkootilises joobes. Kasutanud olid need 9 allveelaeva meeskonnast kokaiini ja veel tegelesid sobimatute seksuaalsuhetega allveelaeva pardal.
Nii ei ole üldse imestada, et raketid "Trident" lendavad kurat teab kuhu ja nii võib vallanduda tuumasõda. Suurbritannia tuumaarsenal koosneb põhiliselt 4. allveelaevalale paigutatud rakettidest.

Read more...

Imimühikonna progressivsem osa on Tumpi vastu!

Allikas: Facebook
___________
Huvitav-huvitav, sellised kõigiti sobivad pildid kustutati FB-i grupist "Vaba Sõna" Facebooki poolt ära.
M.I.

Read more...

Portaal Breitbart: Helsingi kohtumist tuleb pidada Trumpi suureks võiduks

President Trump Valges majas 17.07 tippkohtumisest ülevaadet andmas

Suur osa peavoolumeediast on tituleerinud Trumpi ja Putini tippkohtumise Helsingis suureks läbikukkumiseks. See paistab olevatki viimase eesmärk, kuid rahvuslikkonservatiivne meedia nii ei arva.

Näiteks analüüsib portaali Breitbart vanemtoimetaja Joel B. Pollak kohtumist veidi kainema pilguga. Pollaki arvates võib pidada esmaspäevast kohtumist isegi diplomaatiliseks võiduks. Vasakkleer, kes on end elu aeg rahu eest seisjaks pidanud, on ühtäkki muutunud sõjahüsteerikuteks? (toim. märkus)

Peavoolumeedia ei suuda vaadata kaugemale 2016. aasta USA presidendivalimistega seotud teemadest ja Venemaa väidetavast sekkumisest neil valimistel. Kuid lähtudes mõlema presidendi vastustest pressikonverentsil puudutati tippkohtumisel väga mitmeid olulisi välispoliitilisi teemasid. Näiteks nagu Süüria, kus USA tahab, et Venemaa hoiaks ohjes Iraani, Põhja-Korea, kus USA ootab, et Venemaa aitaks survestada Kimi režiimi loobuma tuumarelvadest, Iraan, kus USA üritab korraldada ümber rahvusvahelist survestamispoliitkat ja Ukraina, kus USA tahab Venemaa tagasitõmbumist.

Nagu lubatud, tuli jutuks ka Venemaa väidetav sekkumine USA presidendivalimistesse. Sellega seoses kinnitas Putin, ja mitte Trump, et Venemaa ei sekkunud 2016. aastal toimunud valimistesse ega plaani ka edaspidi sekkuda USA siseasjadesse. Putin kinnitas vabatahtlikult ka tõsiasja, et Trump nimetas Krimmi annekteerimist ebaseaduslikuks.
Trump oli taaskord väga kriitiline Euroopa suhtes. Vahetult pärast NATO tippkohtumist, kus USA president oli süüdistanud Saksamaad Venemaaga sõbrustamises ja sealt gaasi ostmises, teatas ta Helsingis, et USA kavatseb hakata pakkuma Venemaale konkurentsi ja müüma Euroopale gaasi. Tegemist on kindlasti väga suure väljakutsega, kuid tundub, et USA on valmis astuma selle sammu, et muuta Euroopa majandus Vene gaasist sõltumatuks.

Trumpi kriitikud tsiteerivad oma rünnakutes peamiselt üht Trumpi ütlust: „Ma usaldan oma luurekogukonda, kuid ma kinnitan, et president Putini eitus täna oli väga kindel ja veenev.“ Kuid Trump ei rünnanud tegelikult USA luureteenistust ega eelistanud üht poolt teisele; mida ta oleks ilmselt teinud, kui kohtumise eesmärgiks oleks olnud suhete tuntav parandamine. Tema sõnu tõlgendati lisaks valesti ja Trump ise juhtis sellele samuti hiljem tähelepanu (toim.märkus).
Trumpi vastased süüdistavad presidenti ka selles, et tema nelja silma kohtumine Putiniga tõstab Putini kuidagi eelisseisu. Kuid tegelikult ei vaja Putin mingit USA abi, et ennast tähtsamaks muuta. Vene president on juba viimased 10 aastat (alates Gruusia sõjast – toim.märkus) paksult õhku täis, olgu USA presidendiks, kes tahes. Putiniga kohtumine oli aga üks  Trumpi valimislubadustest, mille ta nüüd täitis.

Konservatiivsed kriitikud on algusest peale olnud arvamusel, et Trumpi katsed suhete normaliseerimiseks Venemaaga ebaõnnestuvad, kuna kahe suurriigi huvid on väga mitmes küsimuses liiga erinevad. Kuid Trumpil, erinevalt näiteks president Obamast, on õnnestunud näidata Putinile, et USA on valmis kasutama oma huvide kaitseks sõjalist jõudu ja Putin on mõistnud, et parem on olla valmis koosööks vähemalt mingilgi tasemel.

Kohtumise puhul oli huvitav jälgida ka seda, mis jäeti ütlemata. Putin näiteks kaebas selle üle, et USA soovib lahkuda Iraani tuumaleppest, kuid ei maininud sõnagagi midagi selle kohta, et USA tappis Süürias sadu Vene võitlejaid (omamata ise mingeid inimkaotusi). Putin ei maininud ka USA õhurünnakuid Bashar al-Assadi vastu Süürias. Ta ei söandanud seda teha, kuna mõistab, et Trump käitub Venemaaga tunduvalt karmimalt kui varasemad USA presidendid ja tema teod kõnelevad iseenda eest.
Helsingi kohtumise tulemusi näeme tulevikus, kuid juba praegu on selge, et Trump kaitses Ameerika huvisid ilma, et oleks pidanud midagi loovutama.

Allikas: Breitbart
Refereeris Triin van Doorslaer

Allikas: https://uueduudised.ee/uudis/maailm/portaal-breitbart-helsingi-kohtumist-tuleb-pidada-trumpi-suureks-voiduks/

Read more...

kolmapäev, 18. juuli 2018

Video: kas Juncker oli NATO tippkohtumisel purjus või haige?

Tõnis Palts: “Trump ei meeldi mulle üldse, aga tema presidendiks saamine on parim asi, mis maailmas juhtuda sai. Vaadake seda eilset Tiira Taara Junkeri videot. Kõik poliitiliselt korrektsed pugejad käivad korda mööda lääbakil pehmete jalgadega Euroopat jalul hoidmas, samal ajal kui uhke Ameerika koos oma ilusa naisega lihtsalt taamal Euroopa poole vaatamata mööda jalutab. Enne oli ta öelnud, et kui Te ennast käsile ei võta, siis ärge minu peale ka lootke! Kaua võib, vaadake ennast peeglist!”

Artikli täisteksti loe Postimehe veebilehelt.

Allikas: http://vanglaplaneet.ee/?eesti_meediast=video-kas-juncker-oli-nato-tippkohtumisel-purjus-voi-haige

Read more...

Anti Poolamets ettekanne RR konverentsil 24.05 "Repressiivne tolerants"Uued Uudised

Read more...

Põlissoomlaste esindaja: Trumpi vihatakse, sest ta tahab rahu

Põlissoomlaste erakonna esindaja Laura Huhtasaari kirjutab sotsiaalmeedias, et Bush ründas Iraaki, Obama ajal algasid Araabia kevad ja Süüria sõda. Trumpi ajal pole ühtki sõda alustatud. Trump soovib Lähis-Idas rahu, et pagulased saaks naasta oma kodudesse.
Meedia on ärritunud, et alustatud on kõnelusi Venemaaga.


Bush hyökkäsi Irakiin, Obaman aikana alkoi arabikevät ja Syyrian sota. aikana ei ole yhtään sotaa aloitettu. Trump haluaisi rauhoittaa lähi-idän tilanteen, jotta pakolaiset voisivat palata kotiinsa. on järkyttynyt, koska keskusteluyhteys Venäjän kanssa avattu.

Read more...

teisipäev, 17. juuli 2018

VABAMU AVAMISE PUHUL - Markus Järvi: vabamu ehk infantiilne unustusPortaali Objektiiv videoproduktsioon
_____________
Suure kisa ja käraga avati siis mingi "Vabamu", Jüri Böhm kirjutas sellest Facebookis nii:

Tere õhtust head sõbrad!
Sattusin siis täna ise Okupatsioonide muuseumi juurde ja avastasin, et seda enam ei ole.
Olin nendest kurjadest plaanidest kuulnud ja lugenud aga isiklik kogemus oli ikka väga šokeeriv.
Seina peale on tekkinud suurte tähtedega Vabamu ja all täpsustav lausevärd
Okupatsioonide ja Vabaduse muuseum.
Kogu selle pasa krooniks on nüüd siis vabadus ka juba museaaliks devalveeritud!
Kuradi värdjad.

M.I.

Read more...

  © Blogger template Ramadhan Al-Mubarak

Back to TOP