RAHVUSLANE

Rahvuslane

pühapäev, 14. juuni 2020

MATTI ILVES:Itaalia luure hoiatab Liibüas 20 000 migranti, kes on valmis Euroopasse tungima

Vähemalt 20 000 praegu Liibüas viibivat ebaseaduslikku migranti on valmis lähinädalatel Euroopasse purjetama, hoiatasid Itaalia luureagentuurid.

Itaalia endine siseminister ja populistliku Liiga partei juht senaator Matteo Salvini on see mees, kes tõi selle teabe rahva ette, öeldes: „Meie salateenistused annavad sissetungi äratuse, vähemalt 20 tuhat immigranti on valmis lahkuma Itaaliasse. ”

Itaalia ajalehe Il Giornale teate kohaselt märkis Salvini ka seda, et luureteenistuste kohutav hoiatus tuleb seetõttu, et Itaalia sadamad avati uuesti valitsusväliste organisatsioonide sisserändajate taksodele ja alles mõned nädalad pärast seda, kui Itaalia vasakpoolsed valitsusasutused andsid amnestia 600 000 illegaalsele rändajale .
Sellel aastal Itaaliasse saabunud sisserändajate arv on Il Giornale sõnul eelmise aastaga võrreldes järsult tõusnud. Vahemikus 1. jaanuar st ja 5. juuni th , kokku 5461 ebaseaduslikku sisserändajat maandus Itaalia kaldal, üles 1878 samal perioodil eelmisel aastal. See on vaid 200 protsenti enam kui ühe aastaga.

Kahjuks võivad Itaalia luureagentuurid alahinnata seda, kui palju illegaalseid rändajaid on Euroopasse tungimiseks valmis ja ootavad. Juuni alguses soovitas ÜRO uimastite ja kuritegevuse vastu võitlemise amet (UNODC), et umbes 650 000 Liibüa migranti ootavad Vahemere kaudu oma teed Euroopasse, nagu varem teatas Voice of Europe.

Laupäeval teatas sakslastest pärit sisserändajate vedu pakkuv MTÜ Sea-Watch, et on lahkunud Itaalia Messina lõunasadamast, et minna Liibüa poole, et migrante korjata ja nad Euroopasse tagasi tuua.

“# SeaWatch3 seab purje! Pärast enam kui kolm kuud Messina sadamas suundume lõpuks uuesti otsingu- ja päästevööndisse Liibüa rannikust põhja poole, ”tweetles vabaühendus.

Päev tagasi teatas Voice of Europe , et kolm sisserändajat, kes viidi Sea-Watchi kaudu Itaaliasse, mõisteti Sitsiilia kohtus hiljuti süüdi kuritegudes, sealhulgas seksuaalne vägivald, piinamine, inimkaubandus, mõrvad ja seotus kuritegelike ühendustega.


Kasutatud allikas:: https://voiceofeurope.com/

0 kommentaari:

  © Blogger template Ramadhan Al-Mubarak

Back to TOP