RAHVUSLANE

Rahvuslane

neljapäev, 20. juuni 2019

Fookuses: tsensuur sotsiaalmeedias muutub aina jõhkramaksSõnavabaduse piirid sotsiaalmeedias tõmbuvad aina koomale, arutlevad Markus Järvi ja Varro Vooglaid seekordses saates, kommenteerides lähemalt anonüümsete kaebuste alusel Objektiivi videote vihakõnena YouTube’ist kõrvaldamist.

Read more...

Mis toimub? Facebook asus massiliselt ungarlasi blokeerima

 Facebook, FOTO: JUSTIN SULLIVAN / AFP

 Maailma suurim sotsiaalvõrgustik Facebook on asunud ilma ühegi teadaoleva põhjuseta blokeerima vähemalt kümnete ungarlaste kontosid ning ei lase neil luua ka uusi.

BC andmeil on blokeeritud näiteks ungarlase David Butykai ja tema 30-40 sõbra kontod nii Facebookis kui selle sõsarplatvormis Instagramis.
Sama mure ja teadmatusega on paljud kasutajad pöördunud ka Ungari meediaväljaannete poole. Esimesed sellekohased kaebused laekusid juba 17. 

@facebook Can you tell me some information about the Facebook banhammer going trough Hungary? I and many of my friends got our accounts disabled. We can't log in and our profile pages are disappeared. We didn't get any reason.. Even @hvg_hu reported this.
«Mul on Facebooki salvestatud palju olulisi andmeid. Perepilte, dokumente, hallatavaid lehekülgi. Ma ei tea, milles on probleem. Ma ei ole kunagi teinud midagi, mis on reeglitega keelatud,» rääkis Butykai BBC-ile.
Oma sõprade blokeerimisest teatas ka kasutaja Kittii Cserni. «Nad on blokeeritud ka siis, kui proovivad end registreerida. Nii palju pilte ja mälestusi on kadunud,» rääkis ta.
Peter Orbani nimeline kasutaja märkis, et abi pole olnud ka Facebooki rutiinsetest juhtnööridest kontole ligipääsu taastamiseks ega platvormi poole pöördumisest.

Allikas: https://tehnika.postimees.ee/6711419/mis-toimub-facebook-asus-massiliselt-ungarlasi-blokeerima

Read more...

Rahvuslaste fraktsioon Euroopa Parlamendis, kuhu kuulub ka EKRE, kannab nime Identiteet ja Demokraatia

Uue rahvuslaste fraktsiooni liidrid pressikonverentsil.

Euroopa Parlamendi uus rahvuslaste fraktsioon Rahvaste ja Vabaduste Euroopa kannab nüüdsest nime Identiteet ja Demokraatia (ID). Fraktsiooni kuulub kokku 73 parlamendiliiget üheksast Euroopa Liidu liikmesriigist.
Fraktsiooni moodustavad Itaalia Liiga, Prantsusmaa Rahvuslik Liit, Alternatiiv Saksamaale, Austria Vabaduspartei, Põlissoomlased, Tšehhi Vabaduse ja Otsedemokraatia partei, Taani Rahvapartei, Eesti Konservatiivne Rahvaerakond ja Belgia rahvuslaste partei Vlaams Belang.

Ehkki uus fraktsioon moodustab kogu uuest europarlamendi koosseisust vaid 10%, on Marine Le Peni sõnul euroskeptilisi ja konservatiivseid rahvasaadikuid parlamendi erinevates fraktsioonides kokku ligi 200. Ta nimetas näiteks Ungari Fideszit, Hispaania parteid Vox ja Poola Õiguse ja Õigluse parteid, kes kõik jagavad sarnaseid seisukohti näiteks migratsiooni osas.
ID juhiks valiti Marco Zanni Itaalia Liigast. Liiga on 28 kohaga ühtlasi ka fraktsiooni suurim partei. Jaak Madison valiti fraktsiooni laekuriks.
Nigel Farage’i Brexiti partei loobus fraktsiooniga liitumast ja on nüüd teise euroskeptilise fraktsiooni Vaba ja Otsedemokraatliku Euroopa fraktsiooni liige.

Marco Zanni mainis pressikonverentsil, et ID uks jääb Farage’i jaoks alati avatuks ja samuti on endiselt oodatud liituma kõiki teisi euroskeptilisi ja rahvuslikke parteisid. Alternatiiv Saksamaale esindaja Jörg Meuthen nimetas samal pressikonverentsil, et uue fraktsiooni eesmärkideks on globalistide peatamine Euroopa Liidus ja liikmesriikidele suurema otsustusõiguse tagamine. Samuti soovitakse peatada, nagu ta ütles, õõnestustöö rahvusriikide kallal.
Marine Le Pen aga kinnitas: „Asjad peavad muutuma, sest valijad nõuavad seda… Tagaselja läbiviidavate pettemanöövrite aeg on läbi.“

Allikas: Voice of Europe.
Refereeris Triin van Doorslaer

Allikas: https://uueduudised.ee/uudis/eesti/rahvuslaste-fraktsioon-kuhu-kuulub-ka-ekre-kannab-nime-identiteet-ja-demokraatia/

Read more...

kolmapäev, 19. juuni 2019

Endine õiguskantsler: rahandusminister Martin Helme järgis põhiseadust

 Endine õiguskantsler Indrek Teder. Foto: Scanpix

Endise õiguskantsleri Indrek Tederi hinnangul kaitses rahandusminister Martin Helme Euroopa Stabiilsusmehhanismi (ESM) küsimuses Eesti põhiseadust. Vandeadvokaat Teder rõhutab, et riigi suveräänsus ei tohi olla illusoorne ja ESMist tingitud suveräänsuse vähendamine tuleb panna rahvahääletusele.

ESM kujutab endast organisatsiooni, mille eesmärk on anda tõsistesse rahalistesse raskustesse sattunud euroala liikmesriikidele finantsabi ja tagada seeläbi finantsstabiilsus.
Rahandusminister Martin Helme kaitses möödunud nädalal Luksemburgis seisukohta, et ESMi otsused tuleb vastu võtta ühehäälselt. Peaminister Jüri Ratase väitel aga polnud Martin Helmel selleks volitusi. Peaministri büroost öeldi meediale, et Jüri Ratas võttis juba reedel tagasi rahandusminister Martin Helme protokollitud eriarvamuse.

Indrek Teder: Eesti otsustusõigus ja suveräänsus väheneb
Indrek Tederi sõnul tähendab stabiilsusmehhanismi aluslepingu laiendamine Eesti otsustusõiguse ja sellega suveräänsuse vähendamist. “Hämatakse, et niisama lihtsalt ongi võimalik Eestile rahvusvahelisi kohustusi kaasa toonud rahvusvahelist lepingut laiendada,” kirjutab Teder Eesti Päevalehes, lisades:
“Rahandusminister Martin Helme ei olnud sellise olukorraga nõus ja minu meelest järgis ta seeläbi justnimelt põhiseadust – pidades silmas meie suveräänsust. Riigi suveräänsus ei tohiks olla udu, pilveke, illusioon.”
Indrek Teder viitab oma artiklis ka riigikohtuniku Jüri Ilvesti eriarvamusele 2012. aastal riigikohtu otsuses, kus viimane nentis, et vaidlusaluste sätete “üheks varjatud eesmärgiks on – hälbida Euroopa Liidu õiguse põhimõtetest ja usurpeerida rahvaste poolt liitu astumisel esinduskogudele antud volituste ulatust.”
“Seega tuleb Euroopa Stabiilsusmehhanismi küsimus panna rahvahääletusele. Võimalik küsimus, mida võiks küsida: kas nõustute Eesti suveräänsuse vähendamisega Euroopa stabiilsusmehhanismi osas?” kirjutab Teder.

Martin Helme: Eesti peab saama kaasa rääkida
Martin Helme märkis juba möödunud nädalal sotsiaalmeedias, et ühehäälsuse säilimise nõue on kogu aeg olnud Eesti positsioon.
“Mingit soolot ei olnud. Tõenäoliselt ei uskunud lihtsalt mitte keegi Eestis, et meil tuleb kunagi minister, kes seisab Eesti huvide eest nii järeleandmatult,” kirjutas Martin Helme oma Facebooki-kontol.
“Miks ma seda tegin? Sest me räägime sadadest miljonitest (maksimumis 1,3 miljardist) eesti maksumaksja rahast, mida praegu märgitakse ära suurtele Euroopa pankadele hädaabi laenuks. Ma ei nõudnud selle reformi peatamist või ära jätmist, ma ei nõudnud Eesti välja astumist ESM-ist, ma nõudsin, et selle otsuse juures, kus otsustatakse kellele, kui palju ja mis tingimustel meie raha antakse, peab ka Eesti saama kaasa rääkida. Kuna meie osalus ESM-is on väga väike, siis ainus viis, kuidas meie hääl loeb, on ühehäälsuse puhul. See on vähim, mida me saame nõuda, kui me juba selles süsteemis sees oleme,” selgitas Helme.

Uudise koostas Veiko Vihuri

Allikas: https://objektiiv.ee/endine-oiguskantsler-rahandusminister-martin-helme-jargis-pohiseadust/

Read more...

Kuidas need "tõendid" midagi tõendavad?

Võib-olla mul pea ei võta piisavalt hästi, aga ma küll ei saa aru, kuidas need "tõendid" midagi tõendavad. Pigem jääb mulje, et teatud ringkonnad otsivad juba pikemat aega ettekäänet Iraanile kallale tungimiseks. Millised ringkonnad? Eks ikka need samad, mis otsisid ja leidsid võimaluse sõjaliseks rünnakuks Iraagi, Liibüa ja Süüria vastu. Korra on USA juba Iraanis tõsiseid sigadusi korda saatnud, kõrvaldades ühemõtteliselt omakasupüüdlikest motiividest lähtuvalt (nafta) 1953. aastal CIA poolt organiseeritud riigipöörde kaudu demokraatlikult valitud ja elementaarseid riiklikke huve kaitsnud peaministri Mohammad Mosaddeghi ja sillutades nii teed islamirevolutsioonile. Paistab, et neid samme ei käsitleta üldse vigadena, rääkimata sellest, et vigadest midagi õppida.

Muuseas, tähelepanuväärsete faktidena tasub kogu selle teema taustana esile tuua kolm tõsiasja: esiteks, see, et Iraani näol on tegu maagaasivarudelt teise ning naftavarudelt neljanda riigiga maailmas, teiseks see, et Iraan on korduvalt väljendanud kavatsust loobuda gaasi- ja naftatehingutes dollari kasutamisest arveldusvaluutana, ning kolmandaks see, et erinevalt USAst ei ole 1979. aastal asutatud Iraani islamivabariik ühelegi riigile kallale tunginud. Need on asjaolud, millest ei ole avalikus arutelus tavaks rääkida, ent samas on need ka asjaolud, mis on kõnealustes küsimustes keskse tähtsusega, meeldib see kellelegi või mitte.

Allikas: Varro Vooglaid, Fscebook

Read more...

Meie presidendil kodune etiketikursus läbimataMeie presidendil kodune etiketikursus läbimata:
1) Kui kuningannal on kübar, siis ka vastuvõtval naisriigipeal peaks olema peakate.
2) Ja suurem fopaa: Kuningannale ei anta kunagi esimesena kätt. Õnneks polnud presidendil seljas pusa "Sõna on vaba"...
Allikas: FB

Read more...

teisipäev, 18. juuni 2019

MATTI ILVES: EBASEADUSLIK ESM ON JÄLLE ÜHA ENAM PÄEVAKORRAL

Pildil, Itaalia euro
Seda seepärast, et Itaalia riigivõlg on suur probleem, 2018. aastal moodustas see 132,2 protsenti SKT-st. See on märksa suurem, kui praegu Kreekal. Kuna Itaalial on märksa suurem majandus, ELi kolmas, kui Kreekal (umbes 5 korda), siis peavad nad sellise võlaga veel vastu, aga mitte enam kaua.

Rahandusminister Martin Helme nõudis ESM-i kasutuselevõtuks ühehäälset otsust, kuid lõpuks jäi ta selle nõudega üksi, samui ka ükski riik ei ühinenud veto nõudega. Globalistide käsilane Ratas on juba kahetsusväärselt teatanud, et ta vetot seoses ESM-ga ei toeta.

Pankurid on maailmas väga kasumiahned ja neid ei huvita võlgade andmises üldse riikide majanduslik seis, peaasi, et nad intresse tasuda suudaksid.
Käesoleva aasta alguses ületas maailma võlg 233 triljonit dollarit! Maailmapanga andmetel ületab see maailma SKT 288 protsenti. Euroopa Liidus euroalal on võla lubatud maksimum ainult 60 % ja enamus riike ületab seda, isegi Saksamaa - riigivõlg kusagil 70 % SKT-st.

EL tahtis Itaaliat karistada ja määrata neile kõrge trahv, umbes 2 miljardit €, kuid selles loobuti, sest kuidas karistada E. Liidule pealemaksvat riiki? Eks nii varsti peame hakkama maksma Itaalia võlgu ESMi kaudu. ESM ise on üks ebaseaduslik moodustis. Hästi räägib sellest EKRE eelmiste Euroopa Parlamendi valimiste kandidaat õppejõud Paul Tammert videos:


Nüüd ootab meid ees väga suur rahakulutus ESMi kaudu Ilaalia päästmiseks. Juba Kreeka päästmine ole meie vaesele riigile raske ja nüüd väheneb majanduskasv, suureneb riigivõlg ning inimeste vaesus. Praegu on võlg Eestis Euroopa madalaim 8 % SKPst aga rahaliselt on see suur, iga inimese kohta (kaasaarvatud lapsed) 21 700 eurot ja tervikuna umbes 28,6 miljardit €.

Nii et jääb soovida meile siis ikka head ja solidaarset teiste rikkamate riikide võlgade tasumist, nüüd lausa otse pankadele ESMi kaudu. Elagu Euroopa Liit!

Read more...

Kliimamuutustest seda mida nad teile rääkimata jätavad. Puust ja punaseks.

Link: https://vimeo.com/341639790?fbclid=IwAR0fPdeUM4Cq7GLeG4lTCCuFtLlJ-K336OiU2g-vY6kkJq3Ybq9r32qwTWk

Kliimamuutusteste inimtekkelisusest on saanud omamoodi usk

Taivo Sepp:
Kliimamuutusteste inimtekkelisusest ja CO2 põhjustatud kliimasoojenemisest on saanud omamoodi usk, kes kahtleb on ketser. Noored teevad kliimastreike. Nõutakse kiiret tegutsemist. Ja valitsused tegutsevadki.
See video siin aitab selgitada kuidas asjad tegelikult on. Puust ja punaseks. Seda peaks neile noortele kliimaaktivistidele koolis rääkima, et jääajad olid ka enne kui inimene üldse siia planeedile tekkis.
Aga kuulake vaadake ise. Sain just valmis eestikeelsed subtiitrid.
Räägib teile Patrick Moore, Prager University, Greepeace asutajaliige.

Allikas:Facebook

Read more...

VIDEO: Laupäeval lendas Soomes taevas Messerschmitt

Laupäeval Turus toimunud lennunäitusel lendasid taevas kolme põlvkonna Soome hävitajad.
Taevas olid korraga Messerschmitt, de Havilland Vampire ja F/A-18 Hornet.

 

Read more...

esmaspäev, 17. juuni 2019

Räägime asjast” 16.06.2019

Link: https://www.mixcloud.com/raadiosaade/r%C3%A4%C3%A4gime-asjast-16062019/
 

Read more...

  © Blogger template Ramadhan Al-Mubarak

Back to TOP