RAHVUSLANE

Rahvuslane

esmaspäev, 23. oktoober 2017

MATTI ILVES: BRITID LAHKUVAD EUROOPA LIIDUST ILMA MINGI LEPPETA

ELi pealäbirääkija Michel Barnier (Foto: AP)

Eelkõige on Suurbritannia nördimud ülisuure lahkumistasu üle. ELi pealäbirääkija Michel Barnier ütles neljapäeval Brüsselis, et "maksed on väga olulised" (mis maksed, kuna britid on niigi ELi eelarvesse pealemaksja riik).
Suurbritannia aga on öelnud algusest peale, et nad ei näe mingit  kohustust maksta väljumistasu! Välisminister Boris Johnson on lausunud, et EL käivitas esimesena idee, saada ettemaksuna 100 miljardit eurot.

Nüüd ongi olukord nii kaugele ELi poolt viidud, et Suurbritannia on hakanud valmistuma väljumiseks ilma mingi leppeta. Seda on kunagi ütelnud ka Theresa May.
Asi on aga viidud ELi poolt asi selleni, et britid on asundud kaaluma samuti ühinemist NAFTA kaubanduskokkuleppega. Pealegi pakkus Trump neile kohe vabakaubanduslepingut. Neil on võimalik kaubandusepingud sõlmida veel paljude riikidega kasutadas maailma vabakaubanduslepet.

"Vikerraadio" rääkis, et nüüdseks on peetud juba 5 läbirääkimiste vooru ja kokku on lepitud vaid mõnes punktis, mis puudutab inimeste õigusi. Raadio süüdistas muidugi kõigis britte.
E. Liidu kõrged ametnikud ütlesid juba kohe, et Suurbritannia läbirääkimiste näol annavad nad hea õppetunni teistele osariikidele, kes soovivad tulevikus ka liidust lahkuda. Aga eksisid, sest Suurbritannia pole see riik, kus ja kellega saaks õppetunde harrastada. Britid annavad aga ise teistele osariikidale eeskuju.

Kasutatud allikas: https://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/

Read more...

Kuhu kadus raha?

Allikas: Facebook
____________
Usinad blogi lugejad peaksid seda teadma.
M.I.

Read more...

Euroopa Liidu ladvik sai järjekordse hoobi, seekord Tšehhist

Euroopa Liidu ladvikul on Tšehhi valimiste tõttu põhjust murelik olla. Fotokompositsioon: Objektiiv

Tšehhi üldvalimiste esialgsete tulemuste kohaselt on ärimehest miljardäri Andrej Babiše tsentristlik liikumine ANO kogunud umbes 30 protsenti häältest. Babiš on vastu euroföderalismile, euroga liitumisele ja põgenikekvootidele ning tema võit võib viia veel ühe euroskeptilise valitsuse moodustamiseni Kesk-Euroopas. Teda on nimetatud ka Tšehhi Donald Trumpiks.

Teisel positsioonil on täpsustatud andmetel paremliberaalne Kodanikudemokraatiapartei, kolmandaks jäi Piraadipartei ja neljanda koha sai “paremäärmuslikuks” tituleeritud Vabadus ja Otsedemokraatia.
Babiš oli Tšehhi rahandusminister 2014. aastast kuni käesoleva aasta maikuuni. Ta juhib liikumist, mis kannab nime Rahulolematute Kodanike Algatusrühm (ANO).
Alles nädala eest saatis Austria valimistel edu konservatiivset Rahvaparteid (ÖVP) ja Vabadusparteid (FPÖ).

Allikas: http://objektiiv.ee/euroopa-liidu-ladvik-sai-jarjekordse-hoobi-seekord-tsehhist/

Read more...

pühapäev, 22. oktoober 2017

Huvitavat pühapäevaks: Ühiskond allakäigul, riiklus lagunemas...

Fotol: Jösse Järvenpää

Ühiskond allakäigul, riiklus lagunemas, laulja kutsutakse laulmise pärast politseisse ja esitatakse "süüdistus". Jah, te lugesite õigesti! Laulja  Soomes kutsuti politseisse ja talle esitati süüdistus "vihakõnes". 29. maist 2017 MV-lehti kirjutab: "Mõttepolitsei kahtlustab lauljat Jösse Järvenpääd rahvarühma vastu ülesässitamises.

Jösse on kutsutud politseisse." (soome k. ajatuspoliisi epäilee laulaja Jösse Järvenpäätä kiihottamisesta kansanryhmää vastaan. Jösse on kutsuttu poliisikuulusteluun.) Väljaanne "Nykysuomi"  2. juunist 2017 tsiteerib laulja avaldust näoraamatus, et kaheksa tema 163 -st loost osutusid "kuritegelikeks"  Nüüd ootab kohus. (soome k. ”Poliittisen ajatuspoliisin kuulustelussa käyty. Hutkinnan johtaja yllättäen rikoskomisario Marko ”Fobba” Forss. Koska esitutkinnan ajan kuulustelutiedot ovat kuulemma salaisia, niin paljastan vain sen, että peräti kahdeksan biisiä oli aiheuttanut kiihotusta.Toki ne oli selkeästi tiettyä agandaa varten valittu sieltä 163 biisin joukosta. Nyt sitten odotellaan syytettä ja käräjiä).

Muideks süüdistus on/oli salajane. Riigivõim kartis nähtavasti muutuda naeruväärseks, milleks ta oli nagunii muutunud. Laulja vastustas temale osaks saanud tagakiusamist laulja kombel –  tegi ühe "vihalaulu" juurde, seekord politseist endast. Eestis puudub vastav vihakõne paragrahv. Seda pole sätestatud Euroopa Liidu nõudmisest hoolimata. Võimalik, et kardetakse selle liiga suurt sarnasust ENSV omaaegse poliitilise § 68 -ga  "Nõukogude vastane agitatsioon ja propaganda". Kahjuks pole ka Eestis esile kerkinud oma Jösse Järvenpääd, kes vihalaule laulaks, kuigi põhjust oleks küllaga.

Näiteks üks Jösse Järvenpää vihalugu: "Mitä wittua"  koos sõnadega.


Ref:
Mitä wittua nä tuhoaa tä´än maan
kuinka pitkään tätä vielä katsellaan
kun hallitus ja kaksi sata apinaa,
ajaa valtakunta kohti (täyttä) kapinaa

Nyt alkaa pikku hiljaa jätkän mittä täyttymään
pettää päättäijen perseilyä enää tällä näen
härski kusetus jo alkaa siinä määrin vituttaa
että turvapaikkaa hakea noi pellet kohta saa

ref.

Kun vallassa on porukasta kaikkein tyhmimmät
no muka uskovaiset – julmat riistäjät
pelkkää oma etu,  niitä enää kinnostaa
kaiken tämän, kaikkin tavoin kansa maksaa saa

ref.

Valhemedia ei tällä enää luottaa voi
pelkkää paskapropaganda siellä enää soi
on mennen ajan muisto kohta sananavapaus
ja totuus edes otsikossa – se on  tapaus

ref.

Matti Ilvese blogile koostas ja kirjutas sõnad üles Jaan Hatto

Read more...

Eesti Aeg - Nädal Riigikogus - #742 - Jaak MadisonÜle pika aja on meie saatekülaliseks Riigikogu noorim liige Jaak Madison, kes kommenteerib läinud nädala sündmusi Riigikogus.

Read more...

2017.10.19 - Horisont. Ajaloo ümberkirjutamine

Link: http://www.tallinnatv.eu/saated-sarjad/arutelu/horisont/15085-2017-10-19-horisont
____________
Sellega on juba alustatud, lugege SIIT.
M.I.Read more...

laupäev, 21. oktoober 2017

Laupäevased pildid


Read more...

Nädalakommentaar: orjameelne riik muutub tülgastavaks koloniaalvõimuks oma enda rahva eesPortaali Objektiiv videoproduktsioon

Read more...

Kutse Objektiivi aastapäevakonverentsile

Lgp Matti Ilves!

Meie uudiste- ja arvamusportaalil OBJEKTIIV, mille 2015. aasta sügisel paljude heade toetajate abil käivitasime, täitus eile teine tegevusaasta.

Selle tähtpäeva tähistamiseks korraldame ka sel aastal väikese konverentsi, mis sedapuhku toimub tuleval reedel, 27. oktoobril kell 13.00 Tallinnas, Okupatsioonide Muuseumis.

Konverentsil keskendume orjameelsuse probleemile, otsides vastust küsimustele sellest, mida orjameelsus endast kujutab, milles see väljendub ning kuidas sellest üle saada.
Nagu mu hea kolleeg Markus Järvi oma nädalakommentaaris selgitab, valisime sellise teema väga lihtsal põhjusel: "See on meie arvates Eesti üks kõige suuremaid vaimseid haigusi, mis ajab lugematuid siirdeid Eesti ühiskonna kõikides kudedes, avaldudes kõige talumatumalt ja häbiväärsemalt meie riigi juhtkonna ja avaliku poliitilise elu tasandil."

Teie kui üks meie sihtasutuse püsitoetajatest olete esimeste seas, kellele konverentsikutse edastan. Kui Teil on võimalik sellest osa võtta, siis olete väga oodatud.
Täpsemat teavet konverentsi kohta leiate Objektiivis avaldatud temaatilisest uudisest:
Ühtlasi palun, et kui kavatsete konverentsist osa võtta, siis palun andke sellest e-posti või telefoni teel meile teada.
Siiralt tervitades
Varro Vooglaid
Juhatuse esimees
SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks
PS! Panin just täna Teile posti meie sihtasutuse püsitoetajate programmist rääkiva kirja, mis sisaldab samuti kutset konverentsile. Aga et ma ei tea, kui kiiresti see kiri kohale jõuab, siis mõtlesin info edastada ka e-kirja teel.
______________
Konverentsist võivad osa võtta kõik huvilised.
M.I.


Read more...

reede, 20. oktoober 2017

Fookuses: kehtiv valimisseadus põlistab erakondade võimu rahva ülePortaali Objektiiv videoproduktsioon

Read more...

  © Blogger template Ramadhan Al-Mubarak

Back to TOP