RAHVUSLANE

Rahvuslane

pühapäev, 22. juuli 2018

Kaks marssi, kaks kultuuri: elukultuur ja surmakultuurPortaali Objektiiv videoproduktsioon

Read more...

Sotsist kultuuriminister Indrek Saar nilpsab keelt EKRE valijate järele

Indrek Saare tõelised sõbrad peituvad NO99 seinte vahel.

Valimistel eel muutub vist must valgeks ja päike hakkab tõusma läänest, sest sotsid on asunud rahvuskonservatiivide poole piiluma.
Sotsiaaldemokraadist kultuuriminister Indrek Saar ütles, et vastandumine EKRE-ga ei ole erakonnale kasuks tulnud ning kindlasti tahavad sotsid dialoogi ka EKRE valijatega, vahendab ERR.

Saare sõnul ei olevat sotside vastandumine EKRE-le tähendanud, et nad ei tahaks mingi osaga ühiskonnast dialoogis olla. Vastupidi, kindlasti tahtvat nad dialoogi ka nendega, kes positsioneeruvad EKRE valijateks.
Muidugi jääb võimalus, et ajakirjandus vahendab poliitiku sõnu valesti, kuid eelnevas tekstis ütleb Indrek Saar selgesti, et ta tahab dialoogi EKRE valijatega. Pange tähele, mitte EKRE, vaid tema valijatega – seega on tema rahupakkumise aluseks hoopiski rahvuskonservatiivide valijate ülelöömine, mida Saar kaude ka tunnistab.

Facebookis küsis üks kommentaator pealkirja “Indrek Saar on valmis ka EKRE valijatega dialoogi pidama” peale kohe vastuküsimuse – aga kas EKRE ja tema valijad on nõus dialoogiks Indrek Saare ja sotsidega?
Tuletagem meelde, et veebruaris toetas valitsus Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) Riigikogu fraktsiooni algatatud eelnõu hümni seadustamise kohta, kuid kultuuriminister Indrek Saar soovis protokollida eriarvamuse, leides, et hümniseadus pole põhjendatud. Miks peaks EKRE pidama dialoogi poliitiliste vastastega, kellega ollakse vastupidisel arvamusel peaaegu kõiges: kooseluseaduses, immigratsiooniküsimuses, omariikluses, rahvuse püsimajäämises ja veel paljudes
asjades?

Seega, kultuuriminister Indrek Saar – kui noolite EKRE valijaid, siis olete valel mängumaal. Rahvuskonservatiivsus ja marksism ei sobi omavahel kokku nagu ei sobi ka kaks meest teie toetatud kooseluseaduses. Uppuvatele sotsidele ja nende maailmavaatele EKRE päästerõngast ei viska!

Allikas: https://uueduudised.ee/arvamus/juhtkiri/sotsist-kultuuriminister-indrek-saar-nilpsab-keelt-ekre-valijate-jarele/

Read more...

Ajatu: “Majandusmõrvar“ John Perkins räägib USA korporatokraatia telgitagustest
John Perkins teenis aastaid leiba tunnustatud majandusteadlasena, töötades kõrvuti tippjuhtidega Maailmapangas, Rahvusvahelises Valuutafondis ja teistes rahvusvahelistes finantsasutustes. 20 aastat tagasi otsustas ta sellest tööst loobuda, sest tundis, et moraalselt ja eetiliselt on vale osaleda USA impeeriumi loomises, kui seda tehakse vähem arenenud riikide arvel. Talle pakuti altkäemaksu ja paluti mitte kirjutada paljastavat raamatut USA nn majandusmõrvadest, kuid pärast 9/11 sündmusi ei saanud Perkins enda sõnul enam vaikida. Järgneb kokkuvõte intervjuust, mille Perkins andis seoses filmi “Zeitgeist: Addendum“ (2008) tutvustamisega. 
Tänane “Ajatu” ilmus Telegramis esmalt aprillis 2013.
john-perkins
Korporatokraatia ja majandusmõrvarid
Korporatokraatia on grupp inimesi, kes juhivad maailma suurimaid korporatsioone. Nad kontrollivad meediat, olles omanikud või reklaamiandjad, ja enamikku poliitikuid, kelle kampaaniaid nad rahastavad. Korporatokraatia tipus on raske tuvastada, kas keegi töötab erafirmas või valitsuses, sest nad vahetavad sageli ametikohti, haarates endale tähtsaid positsioone. Nende peamine eesmärk on maksimeerida kasumid hoolimata sotsiaalsetest ja keskkonnaga seotud kahjudest.
Oma eesmärkide saavutamiseks kasutatakse n-ö majandusmõrvareid, kes tuvastavad, kas asjakohases riigis on ressursse, mida nende ettevõtted himustavad – näiteks naftat. Seejärel pakutakse altkäemaksu riigijuhile või peaministrile või korraldatakse riigile suur laen Maailmapangast või mõnelt selle tütarorganisatsioonilt. Pakutud laen on nii suur, et riik ei saa seda tagasi maksta, ja seegi on osa plaanist. Sobival hetkel nõutakse riigilt, mis ei suuda oma võlga tasuda, odavamalt naftat, sõjaväebaaside ehitust, kaubanduse liberaliseerimist või riigiettevõtete erastamist.
See omakorda võimaldab läbi viia kuritahtlikke manipulatsioone: näiteks hakkavad rahvusvahelised korporatsioonid tegelema masstootmisega kohalikes ettevõtetes, pidurdades sellega majandust ja kahjustades keskkonda.

John Perkinsi ülestunnistused
Iraan 1952
““Majandusmõrvarid“ töötati välja 1950-ndate alguses, kui demokraatlikult valitud Mohammad Mossadegh sai Iraani peaministriks. Teda peeti Lähis-Ida demokraatia lootuseks  ja valiti ajakirjas Time aasta inimeseks. Tema üheks sooviks oli, et välismaised naftaettevõtted hakkaksid maksma Iraanile palju rohkem selle nafta eest, mida nad sealt pumpasid.
Meile see ei meeldinud ning me saatsime ühe CIA agendi, Kermit Roosevelti – Teddy Roosevelti lapselapse – sinna paari miljoni dollariga. See toimis väga hästi, kuna lühikese aja jooksul õnnestus tal Mossadegh kukutada. Asemele tuli Mohammad Reza Pahlavi, kellega USA sai soodsaid naftatehinguid teha.“
iran mossadegh
 Iraani peaminister Mohammad Mossadegh on vasakult kolmas.

Guatemala 1954
“Kui Jacobo Arbenz sai Guatemala presidendiks, oli see riik juba ettevõtte United Fruit ja teiste rahvusvaheliste korporatsioonide mõju all. Kui Arbanz tuli võimule, hakkas ta rakendama poliitikat, mis annaks õiguse inimestel oma maa tagasi saada.
United Fruit ei nõustunud sellega. Nad palkasid avalike suhete firma, kes käivitas tohutu kampaania USA-s, et veenda inimesi, meediat ja kongressi selles, et Arbenz on Nõukogude “käpiknukk”, kelle võimule jäädes saaksid venelased läänepoolkeral jala ukse vahele.
CIA ja USA sõjavägi asusid tegutsema. Saatsime sinna lennukeid ja sõdureid, et Arbenz elimineerida. Kui Arbenz ametist vabastati, taastati esialgne olukord ning United Fruit sai seal oma tegevust jätkata.“

Ecuador 1981
“Ecuadoris olid aastaid võimul USA-d pooldavad diktaatorid. 1979. aastal otsustati läbi viia demokraatlikud valimised. Valituks osutus Jaime Roldós Aguilera, kelle peamine eesmärk oli see, et Ecuadori naftast saadav kasum läheks kohalike inimeste aitamiseks.
Ameerika Ühendriikidele see muidugi ei meeldinud ning mind saadeti ühena majandusmõrvaritest Roldósi meelt muutma. Ütlesin talle, et tema ja ta pere saavad väga rikkaks, kui ta nõustub meie tingimustega, aga kui ta jätkab oma poliitikat, siis on ta surmalaps. Ta ei kuuletunud ja mõrvati (1981. aastal – toim.) , kusjuures kaks peamist tunnistajat hukkusid enne tunnistuste andmist autoavariis.“

Panama 1981
“Panama president Omar Torrijos oli väga karismaatiline mees, kes tõesti tahtis aidata oma riiki. Kui ma pakkusin altkäemaksu, ütles ta, et ei vaja raha. Soovides oma riigi õiglast kohtlemist, et aidata Ladina-Ameerika riikidel iseseisvaks saada, lausus ta: “Panama kanal tuleb tagasi anda Panama inimestele – jätke meid rahule!“
1981. aasta mais mõrvati Ecuadori president Jaime Roldós. Omar oli sellest teadlik ja teatas, et tema on arvatavasti järgmine. Õnneks oli ta saanud Panama kanali oma valdusesse läbirääkimistel Jimmy Carteriga (James Earl Carter oli Ameerika Ühendriikide president aastatel 1977–1981, kes andis 1979. aastal Panama kanali tsooni Panamale tagasi. Seda nähti järeleandmisena Ladina-Ameerikale ja kodumaal kritiseeriti seda otsust tugevalt – toim.)
Sama aasta juunis, kõigest paar kuud hiljem, kukkus Torrijos lennukiga alla. Ei tekkinud kahtlustki, et tema hukkumise taga oli CIA, sest üks Torrijosi turvameestest ulatas talle viimasel hetkel enne lennukisse sisenemist väikese magnetofoni, millesse oli paigaldatud pomm.“

Venezuela 2002
“Mul on olnud huvitav jälgida, kuidas see süsteem on jätkuvalt samasugune pärast paljusid aastaid, kusjuures majandusmõrtsukate tegevus on muutunud üha viljakamaks. 1998. aastal sai Hugo Chavez Venezuela presidendiks. Enne teda valitsenud riigijuhid olid väga korrumpeerunud ja peamiselt hävitanud riigi majandust. Chavez astus USA-le vastu, nõudes, et Venezuela nafta aitaks Venezuela rahvast.
2002. aastal lavastas CIA riigipöörde, nagu Kermit Roosevelt oli teinud Iraanis –, makstes inimestele tänavale protestima minemise eest raha. Televisioonis jäi mulje märatsevast ja protesteerivast rahvast kogu Venezuelas.
Paraku aga oli Chavez piisavalt tark ja inimesed seisid nii ühtselt tema selja taga, et nad lahendasid selle olukorra. See oli Ladina-Ameerika ajaloo üks suuremaid hetki.“

HugoChavez
Fotol Hugo Chavez

Iraak 2003
“Iraak on tegelikult hea näide sellest, kuidas kogu süsteem toimib. Esimesel korral Iraagis need võtted ei õnnestunud. Majandusmõrvaritel ei õnnestunud Saddam Husseiniga kokkuleppele jõuda, “šaakalid” ei suutnud ta turvameestest läbi tungida ja sõjavägi, kes hävitas Husseini armee, ei täitnud oma ülesannet. Lõppude lõpuks oli Saddam töötanud ka CIA heaks, kui oli vaja mõrvata endine Iraagi president.
Pärast mitmeid ebaõnnestumisi saatsime uuesti kohale sõjaväe ja seekord tegime puhta töö ning kukutasime ta võimult. Operatsiooni käigus sõlmiti väga tulusad ehituslepingud, sest me pidime ehitama üles riigi, mille me just olime hävitanud. See on väga kasulik USA-le, kellel on Iraagis suuri ehitusettevõtteid.“

Saddam-Hussein
Fotol Saddam Hussein
Mida teha selleks, et meil kõigil oleks parem tulevik?
“Me peame arvesse võtma, et siin planeedil ei loe ainult inimese kogemus, vaid tuleb arvestada ka keskkonnaga. Edu sõltub sellest, kui hästi me suudame tervikuks siduda kõike meid ümbritsevat. Ma olen teadlik sellest, et minu lapselapsel ei ole võimalik pärida säästvat, rahulikku, stabiilset, sotsiaalselt õiglast maailma juhul, kui igal lapsel, kes täna kasvab Etioopias, Indoneesias, Boliivias, Palestiinas ja Iisraelis, ei ole seda lootust.
Tuleb hoolitseda kogu inimkonna eest, vastasel juhul tekivad probleemid. Meil on tõesti vaja aru saada sellest, et kogu maailm on kogukond. See teadmine valmistab meile rõõmu, seda võib nimetada vaimsuseks. Kindel on see, et rõõmu allikaks on head omavahelised suhted, mitte raha ja võim.“

John Perkinsi saadet saad vaadata siit.
Lisaallikad: John Perkinsi kodulehekülg, Zeitgeist Addendumi kodulehekülg

Toimetas Laur Raudsoo

Allikas: http://www.telegram.ee/maailm/majandusmorvar-john-perkins-raagib-usa-korporatokraatia-telgitagustest

Read more...

laupäev, 21. juuli 2018

Laupäevased pildid

Allikas: Facebook

Read more...

Uus rahapatakas tuulde ja sülg rahvale näkku! Riik tahab 83 333 euro eest teada, miks alkoholiraha Lätti läks!

Alkoholiaktsiis on viinud riigilt vähemalt 100 miljonit eurot ja nüüd selgitatakse 100 tuhandega, miks see juhtus.

Tundub, et Eesti riigivõim on kuumuse leevendamiseks otsustanud rahvale näkku sülitada, teatades töötu- ja haigekassa nimevahetuse järel järjekordsest uuest rahaloopimisest.

Riik tellib 83 333 euroga uuringu, et välja selgitada karmi aktsiisipoliitika ja lokkava Läti piirikaubanduse mõjud ettevõtlusele ja laiemalt majandusele. Hanke eesmärk on see, et tulevane poliitikakujundus oleks võimalikult teadmispõhine ja selle jaoks on tarbis võimalikult täpselt teada, mida on aktsiisipoliitika endaga kaasa toonud, kirjutab Postimees.

“Riigi Tugiteenuste Keskuse poolt välja kuulutatud hankega loodetakse, et rahandusministeeriumil ning järgmistel valitsustel ja riigikogu koosseisudel, samuti avalikkusel, on tulevikus kasutada põhjalik analüüs viimaste aastate aktsiisipoliitika majanduslikust mõjust, hinnang tulevaste aktsiisipoliitiliste valikute majanduslikule mõjule ning vastavad poliitikasoovitused, mis kõik kokku toetab olulisel määral teadmispõhisemat aktsiisipoliitikat tulevikus,” kõlab selgitus. Uuringu tegijal peab olema vähemalt kolmeliikmeline meeskond, kuhu kuuluvad projektijuht, analüütik ja ekspert. Analüüsi lõpptähtajaks on 2019. aasta veebruar.

Uus algatus on esile kutsunud lihtkodanike uue vihapuhangu. “Oot, kui ma nüüd õigesti aru saan, siis tahetakse pea 100 tuhande eest saada teada, kuhu ja miks kadus ligi sadakond miljonit aktsiisiraha?” küsib Tõnu Adrik sotsiaalmeedias. “Ilmselt on suvekuumus “eliidilt” viimsegi aruraasu peast viinud… Milleks on meil majandusministeerium oma ametnikearmeega ? Konjuktuuriinstituut ? Eesti pank, lõpuks? Kõigis neis asutuses on kokku sadu ja sadu ametnikke, kes numbreid lugeda oskavad, teevad seda igapäevaselt palgatööna ja nende kokkupandud uuringutulemuse saaksime kätte ilma ühegi täiendava sendita. Sellest hoolimata on vaja välja kuulutada hange ja loopida lisaks sajakonnale miljonile tulle veel täiendavad 100 tonni. Just paari päeva eest kuulutati välja riiklik hullus nimesiltide vahetamiseks miljoni eest. Nüüd see veel otsa…”

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) aseesimehe ja Riigikogu rahanduskomisjoni liikme Martin Helme sõnul on rahvuskonservatiivid nii Rõivase kui Ratase valitsust juba ammu hoiatanud väära aktsiisipoliitika eest, mis lõpuks riigi tulude langemise näol valusalt kätte maksab, kuid seda ei võetud kuulda. Nüüd siis saab veel kord suure summa tuulde visata, selgitamaks, et EKRE-l oligi õigus!

Allikas: https://uueduudised.ee/uudis/eesti/uus-rahapatakas-tuulde-ja-sulg-rahvale-nakku-riik-tahab-83-333-euro-eest-teada-miks-alkoholiraha-latti-laks/


Read more...

Kommentaator ütles: Kujuta nüüd ette!

Sa oled 68 aastane.
Sa oled elanud Eesti Vabariigis kogu oma elu.
Kasvatanud mitu oma last inimeseks,
Teinud eluaeg tööd, maksnud ausalt kogu elu riigile makse, et tõsta Eesti majandust ja enda, kui ka kaasmaalaste elatustaset.
Sa oled mitu oma last kasvatanud inimesteks, kes teevad kogu oma elu seda mida sinagi oled teinud.
Oled järginud kogu oma elu seadusi ja kuuletunud neile, kui riigi kodanikuna ja täitnud kõiki oma kohustusi nii enda ja ühiskonna ees!

Mis sinust saab?
Oled pensionär, pension on 400€ kuus, mille eest pead elama ära iga kuu. Arvesta maha elekter, kommunaal maksed, üür/võlad.
Pead jätma endale veel söögi jaosk raha, mida sul pole võimalik teha, kuna seda raha lihtsalt ei ole!
Veel!
Sa elad korteris, kus on külm. Sul oleks vaja teha remonti, et elada paremini aga see pole võimalik, kuna jällegi! Pole piisavalt jõudu ja ressursse!
Kas see on õiglane, et riik kohtleb enda inimesi niimoodi? Annab 400€ kuus pensioni igakuiselt, et ära elada??
Kas kogu su eluajal riigile pühendatud energia ja vaev on õiglaselt tasutud?

"Pagulased"-
Pole päevagi tööd teinud elus!
Pole sinule ega riigile midagi teinud!
Ei oma haridust!
Ei oma mitte mingisugust vara, mille ta oleks enda hinge, higi ja verega välja teeninud!
Tulemus-
Saab riigilt maksumaksja raha eest remonditud elamise, igakuised toetused 1000-2000€, ei pea päevagi tööd tegema, ei maksa makse jne..
Õiglane?
Oled nõus vaikima sellises asjas?
Jah või ei?

Allikas: Anti Poolamets, Facebook

Read more...

reede, 20. juuli 2018

Mart Helme prokuratuuri omavolist 18.07.18Uued Uudised

Read more...

Trump on läänemaailma Gorby, ja ei ole ka

Trumpi ja Putini kohtumine.

Seakisa, mis läks valla pärast Trumpi kohtumist Putiniga meenutab aega, mil Gorbatšov kohtus üksteise järel lääneliidritega, andis loa kahe Saksamaa ühendamiseks ning Balti riikide isemajandamiseks. Nii nagu Gorbatšovi sõimati omades seas hulluks ja reeturiks, nii sõimatakse USA-s reeturiks ka Trumpi, kes kõigutab läänemaailma tugisambaid samasuguse usinusega nagu seda tegi Gorbatšov idablokiga.

Sarnane on ka see, et tuumasõja oht, mis oli aktuaalne 1980ndate keskel on täna samuti vägagi reaalne. Piisab ühest vääratusest, inimlikust eksimusest ja maailma tabab häving. Ja nii nagu 1980ndatel suhtuvad eestlased sellesse stoilise rahuga - võibolla ongi see omane väikerahvastele, sest tuumakonflikt hävitab nagunii terve rahva, mistõttu mure tuleviku pärast puudub. Kuivõrd 1980ndatel olid mandritevahelised tuumaraketid paigutatud ka Eestisse, oli Eesti omakorda USA rakettide sihtmärk. Tervest eesti rahvast oleks sõja korral saanud loetud minutite jooksul veeaur.

Postimehes on Karmo Tüür võrrelnud Trumpi Gorbatšoviga ja ilmselgelt pole ta ainus. Paralleelid on sedavõrd nähtavad.

Tüür eriti tausta ei selgita, aga selgitame. NLiidus esindas Gorbatšov võimul olnud KGB struktuuri ühte tiiba, kes oli mures tuleviku pärast. Selle vastas istusid nn vana kooli mehed, isamaasõja veteranid, kelle jaoks ainus lahendus probleemidele oli laiaulatuslik sõda.

Võib arvata, et praegu maailma valitsevas USA-s on umbes sama seis. On neid, kes pooldavad rahumeelset lahendust, keda esindab Trump ja on suur hulk neid, kes arvavad, et tulevad tuumasõjast välja võitjana. Vähemalt nad usuvad nii - et tuumasõda on võimalik võita. Loodetakse selle peale, et USA relvastus on teistest peajagu üle.

Sarnane on ka see, et USA on end Afganistani sõjaga ära kurnanud, nii nagu enne seda NLiit. USA võlg Hiina ees on nii suur, et seda isegi ei kujuta lihtne inimene ette. NLiit oli samuti majanduslikult pankrotis. USA võla tasumine võtab aastakümneid. Ja mis peamine: kaotus Afganistanis on näidanud, et isegi kõikvõimas USA on nõrk. Kui ei suudeta vallutada isegi pisikest Afganistani, siis kuidas võidetakse Venemaa- või Hiina-vastane tuumasõda? Sama küsimus mõlkus meeles Gorbatšovil ja mitmetel teistel NLiidu juhtidel.

On selge, et praegune vastuseis viib ilma sekkumiseta varem või hiljem tuumasõja ja hävinguni. Nagu ütles Trump, siis praegu on suhted isegi kehvemas seisus kui eelmise Külma sõja ajal. Ja kõik teavad, kui õhkõrn oli rahu püsimine eelmise Külma sõja ajal. Üks väike vääratus ja ... Tasub meenutada, et kuigi Põhja-Korea enam tuumakatsetusi ei korralda, on raketid jätkuvalt suunatud USA lääneranniku linnade peale. Üks vääratus ja ...

Nüüd kui vaadata Gorbatšovi, siis ta soovis küll rahu, aga jäi hiljaks ja kaotas võimu, NLiit varises kokku. USA ja lääneblokk on samuti väga plahvatusohtlik, britid juba astusid Euroopa Liidust välja. USA-s sees on suured erimeelsused ja riik kihiseb nagu supipott. Lääneblokk on lagunemas ja on selge, et seda keegi ei soovi. Et mitte astuda samasse ämbrisse nagu Gorbatšov, tuleb muudatustega alustada juba nüüd, mitte viimasel minutil. Muutusi tuleb teha siis, kui neid on võimalik teha, vastasel korral järgneb kaos. Brexit näitab, et Euroopa Liit on sama habras nagu oli Nõukogude Liit, mis lagunes pärast seda, kui Venemaa eesotsas Boriss Jeltsiniga välja astus.

Mitte keegi ei tea, kas Trumpi ja tema mõttekaaslaste tegevus lääneblokis veel aitab midagi päästa, aga vähemalt on algust tehtud. Kui Trump suudab protsesse ennetada,  siis ta pole Gorbatšov. Trumpi puhul on eelis see, et ta on ettevõtja, ärimees, kes läbi teinud suure pankroti ja kaotanud kogu oma vara. See on Trumpile andnud kogemuse, mida Gorbatšovil ei olnud. See on turumajanduse suur eelis plaanimajanduse ees ja aeg näitab, kas sellest on kasu ka pikemas perspektiivis.

Või kuidas käituksid Trumpi asemel sina?

Allikas: https://innojairja.blogspot.com/

Read more...

Euroopa Komisjon hakkas Ungaril käsi väänama: kaebas riigi migrandivaenulikkuse pärast kohtusse

Euroopa Komisjon kaebas Ungari kohtusse selle eest, et Ungari pole nõus vastu võtma migrante.
Ahmed H. sai märtsikuus Ungaris 7-aastase vanglakaristuse selle eest, et oli üritanud smugeldada Süüriast põgenenud sugulasi Euroopasse. Mees peeti kinni Ungari piiril, vahendab Yle.
Ahmed H. mõisteti süüdi terrorismis, kuna Ungari seaduse järgi on pagulaste puhul selline asi võimalik.

Seda ja muid juhtumeid hakatakse nüüd arutama Euroopa kohtus. Euroopa Komisjon süüdistab Ungari valitsust varjupaigataotlejate halvas kohtlemises.
Kohtusse kaebamine on Euroopa Komisjoni puhul viimane võimalus, et liikmesmaid korrale kutsuda.
Ungari peaminister Viktor Orbàn on süüdistanud Euroopa Komisjoni sekkumises maa siseasjadesse.
Euroopa Komisjoni jaoks oli viimane piisk karikas nn Sorose-vastane seadus, mille Ungari vastu võttis ja mis ähvardab vangistusega pagulasi abistavaid inimesi ja organisatsioone. George Soros on 

Ungaris omakorda migrandisõbraliku ja liberaalse poliitika ikoon.
Euroopa Komisjoni teates on öeldud, et probleeme seadusandlusega on ka Poolas, Slovakkias ja Tšehhis.
Euroopa Komisjonile ei meeldi, et Ungari on pagulasi kinni võtnud ja saatnud neid tagasi, kuigi pagulased on palunud varjupaika. Ungari taganes kolmapäeval ka ÜRO pagulaskonventsioonist, pidades seda ohuks tervele maailmale.

Read more...

neljapäev, 19. juuli 2018

MATTI ILVES: BRITID - OHTLIKUD LIITLASED?

Suurbritannia saatis Eestisse 800 sõdurit, tankid ja droonid. ERR.ee: "Briti pataljoni tulek Eestisse on osa NATO kavast paigutada alliansi kirdeserva heidutuseks jõudusid vastukaaluks üha agressiivsemaks muutuvale Venemaale."
"Suurbritannia otsus saata Eestisse raskerelvadega varustatud täislahingvalmiduses pataljon näitab parimal viisil, kuidas töötab kindel liitlassuhe NATO raames. See otsus tugevdab märkimisväärselt Eesti julgeolekut ning tõstab tervikuna NATO heidutust väliste ohtude suhtes," ütles Mihkelson BNSile."

Eesti kaitsevägi teeb Suurbritanniaga küllalt edukat koostööd, nüüd aga on selgunud, et see võib olla lausa ohtlik. Nimelt näib ka Briti sõdureid on mõjutanud EL-s valitsev moraalilangus ja võltsväärtused.

"Independent" kirjutas möödunud aasta lõpul, et 9 tuumaallveelaeval, mis on relvastatud ülisuure purustusjõuga tuumarakettidega "Trident", meremeest olid narkootilises joobes. Kasutanud olid need 9 allveelaeva meeskonnast kokaiini ja veel tegelesid sobimatute seksuaalsuhetega allveelaeva pardal.
Nii ei ole üldse imestada, et raketid "Trident" lendavad kurat teab kuhu ja nii võib vallanduda tuumasõda. Suurbritannia tuumaarsenal koosneb põhiliselt 4. allveelaevalale paigutatud rakettidest.

Read more...

  © Blogger template Ramadhan Al-Mubarak

Back to TOP