RAHVUSLANE

Rahvuslane

neljapäev, 24. mai 2018

Ilmunud on maikuu "Rahvuslik Teataja"


„Rahvuslik Teataja” on paberkandjal igakuiselt ilmuv parteipoliitiliselt sõltumatu ühiskondlik-poliitiline alternatiivmeedia väljaanne. Alates 2015.a algusest ilmub kaheteistkümnel  A3 leheküljel. Ühes lehenumbris on keskmiselt 25–30 erinevat artiklit nii päevakajalistel kui ka majanduslikel teemadel. Kodulehel: rahvuslikteataja.ee on esitatud viimaste lehenumbrite esimesed leheküljed, kust võib leida iga numbri lühikese sisukokkuvõtte. Enama huvi korral saab „Rahvuslikku Teatajat” tellida toimetuselt: stuvsta@hot.ee, kui see ei õnnestu siis helistada:  51 903 374 või kirjutada HATTO/78201 VELISE. Sama soovi ja ka teiste küsimustega võib ühendust võtta meie levijuhtidega:

Tallinnas: Johanna Ranne, telefon: 59 037 103, meil: armane@gmail.com;                                       
Pärnus: Isabell Maripuu, telefon: 50 84 137, meil: isabell@mmeedia.ee

TELLIJATE NIMEKIRJA EI OLE ARVUTIS. SEE ON TEADA VAID TOIMETUSELE. LEHT SAADETAKSE TELLIJATELE ÜMBRIKUS.

 Juhtkiri

 Rõõmustame koos lugejaga lehekuu saabumise üle. Hetkel on väljas täissuvi ja see on vaid hiigla vahva, sest päikeselist suveaega on meie ilmastikus tõesti vähe ja tuleb rõõmustada selle vähesegi üle.

Toimetus on varemgi väitnud, et meil on kõrgetes riigiametites tegelased, kes ei saagi aru, mis see riik ja riiklus õieti tähendavad. Väitele tuli vahepeal kuhjaga kinnitust, kui Riigikohus kehtestas nn Kooseluseaduse, millega Riigikogu hakkama ei saanud. Mis siis sellest? Keegi võib ju arvata, et nüüd on vähemalt kehtestatud, koos rakendusaktiga (loe lk 12). Riigikohus võtab vastu vastavad vajalikud seadused, jälgib nende täitmist ja võtab vastutusele seaduserikkujad. Politsei teeb seda sama, kuidas siis nemad saavad kehvemad olla (loe lk 6)!? Rääkimata maksuametist, kes saadab välja vastavad „määrused, jälgib nende täitmist ja võtab maksupahalased vastutusele. Jne. Riiki rohkem kui rubla eest! Kellegi arvates nii see peabki ehk olema. Tahes-tahtmata tekib küsimus, milleks siis on olemas üldse veel Riigikogu, valimised ja rahvas? Väike inimene, keda ikka pilkavalt veel kodanikuks kutsutakse, on kui deemonite meelevallas, kes iga hetk võivad ta maailma tükkideks rebida kui paberilipaka, võtta talt kõik, mis ta on loonud: ettevõtte, vara ja vabaduse. Selline riik on olemas küll, Tuhat ja üks ööd-lugudes või Mustal Mandril kuid mitte tsiviliseeritud maailmas. Sellisest riigist vähegi ettevõtlikumad hingekesed põgenevad, jäävad järele need, kes ei tee midagi, ei loo midagi, vaid loodavad saada, kas siis selle sama riigi käest või muul viisil – teevad ainult seda, mida kästakse teha. Kas lugejale hakkab midagi tuttavat ette tulema?

Tage Erlander (Rootsi riigiminister 1946–1969) olevat öelnud, et riik tuleb rajada vaid seadustele, vaid seadustele. Rootsis oli veel 90ndatel väga täpselt määritletud ametnike pädevused, mida nad võisid teha pädevusepiire ületamata, vastasel juhul oli see ametiseisundi kuritarvitamine. Euroopa Liiduga liitmisel need seadusepügalad kadusid. See räägib iseenesest selget keelt, kes tegeleb sõltumatute rahvuste riikluse lammutamisega. Ilmselt juhtkiri ei ole see koht, kus rääkida võimude lahususest: seadusandlikust, täidesaatvast ja kohtuvõimust.

Jean-Jacques Rousseau kirjutab raamatus „Ühiskondlikust kokkuleppest“ (prantsuse k „Du contrat social“): „Kui ametnik tahab teha seadusi siis /-/  lagunenud riik langeb kas despotismi või anarhiasse (prantsuse k si le magistrat veut donner les lois /-/ l`Etat dissous tombe ainsi dans le despotisme ou dans anarchie (liv. III, chap. 1).)“
Inimeste hulgad tarduvad ekraanide ees – käib eurolaul, tegelikult tarduvad küll rohkem vaatama kui kuulama. Tegu on osava propagandaetendusega nende suunamiseks ja mõjutamiseks, mille tulemused võltsitakse vastavalt vajadusele. Iirimaa oli kord EL-vastasemaid rahvusi, võitis Eurovisiooni seitse korda, kusjuures kolm korda järjest (1970,-80,-87,-92,-93,-94,-96) ja muutus märksa eurosõbralikumaks. Mitu korda on Iisrael võitnud?  Kas Iisrael on üldse Euroopa riik? Väike Eesti!? Väike  Eesti sai endale neegrist rahvuskangelase. Kas ikka on veel keegi, kes ei saa aru, mis toimub? Nii Iiri, Eesti ja Soome võidutulemused olid võltsingud, teatud avalikku arvamust suunavate tulemuste saavutamiseks. Ega me siis muidu ei levita  lehes üleskutset: ärge vaadake TV-d!

5. mail möödus 200 aastat Karl Marxi sünnist. Avati tema Hiinast toodud hiigelkuju, millele käis sõnu peale lugemas ei keegi muu kui Jean-Claude Juncker. Marx oli juut – juudirabi poeg, vandenõulane, inimeste vihkaja, ebajärjekindel, korratu ja alkoholilembeline. Oleme temast meie lehes korduvalt kirjutanud. (Näiteks „Rahvuslik Teataja“ nr-d 62  lk-d 10, 12 ja  66  lk 5). Ta ei saanud isegi oma tähtteost Kommunistliku partei manifesti ise valmis. Aitama pidi tema sõber – teine juut Friedrich Engels. Tolleagsed rahajuudid (teadaolevalt Rothschildid) ostsid tema käest teooria, millega parimal viisil inimesi lollitada. Marx rajas väärõpetuse inimesest, väär-õpetuse inimühiskonnast ja väär-õpetuse inimühiskonnast ajas aja kulgemises ehk siis ajaloost.

Väärõpetus ei jäänud XIX sajandisse vaid elab jõudsalt edasi. Eestimaa pojad ja tütred käivad ringi pead juudirabi poja väärõpetust täis – ise seda taipamata, ega siis muidu ei juhtu selliseid asju, millega alustasime juhtkirja.  Kus on näited? Aga palun! Professor Mart Raukas selgitas Vana-Kreeka demokraatiat. Kuulajate seast venis püsti tuntud avaliku elu tegelane, kirjanik ja imestas: „Kuidas siis niimoodi, siis oli igal pool ju alles orjus? Siinkirjutaja seletas Veneetsia Vabariiki, et seal polnud parteisid, kuulajate seast venis püsti tuntud avaliku elu tegelane poliitik ja imestas: Kuidas niimoodi, siis ei saanud ka demokraatiat olla?

Üks veidi helgem tähtpäev möödus vahepeal täielikus vaikuses: 27. aprill – möödus 57 aastat John F. Kennedy kuulsast kõnest, kus ta ütles, et tervet meie praegust maailma täidab koletu vandenõu. Võiks ehk John F. Kennedyt uskuda. Tema pidi olema USA presidendina „asjadega kursis“, kui teised on vaid „vandenõuteoreetikud“. Kõne on ilmavõrgust kergesti leitav, nii inglisekeelse alltekstiga kui ilma. Muideks ka samas kõnes mainib John F. Kennedy, et Marx osteti oma pahatahtlikku teooriat välja mõtlema.

Neljandalt leheküljelt leiab lugeja ühiskonna küsimustes asjatundliku teravmeelse Tiit Madissoni kirjutise. Eha Metsallik kirjutab oma kohtumisest maaeluministriga lk 7. Meie tubli kirjamehe Heiki Kortspärna kirjutist sündimusest saab lugeda 8ndal leheküljel ja juba kaua avaldamise järge oodanud Feliks Saareveti kirjutis lk 12.  Lisaks leiab lugeja veel palju muud huvitavat!

Head lugemist!
Soovib „Rahvusliku Teataja“ toimetaja JAAN HATTO

                            12. mail  2018 Velisel

Read more...

Fookuses: kui rahvastikupoliitika alusdokument ei julge isegi mainida aborti, on ta farssRahvastikupoliitika alusdokument, mis ei julge tõstatada abordi probleemi ehk rääkida sellest, et suurem osa meie lastest on viimase 70 aasta jooksul lihtsalt maha tapetud, on lihtsalt poliitiliselt korrektne farss ning kuulub makulatuuri hulka, tõdevad Markus Järvi ja Varro Vooglaid, kommenteerides riigikogu rahvastikupoliitika töökomisjonis valminud dokumenti "Rahvastikupoliitika põhialused 2035".

Read more...

Vabadussõjalaste juht Artur Sirgu mälestus saab augustis Järvamaal monumenti jäädvustatud

Artur Sirgu haud Helsingis.

Augusti algul avatakse Järvamaal Ambla kalmistu juures Eesti Vabadussõjalaste Liidu ühe juhi Artur Sirgu monument.
“Sihtasutus Mälestusselts “Artur Sirk” loodab ausamba hiljemalt juulikuu lõpuks üles seada ning ausamba piduliku avamise augusti algusesse, Artur Sirgu surma-aastapäeva ajale korraldada,” ütles sihtasutuse juhataja Triin Kuusk BNS-ile. Tema sõnul ei ole avamisürituse täpne kava veel paigas, mistõttu ei saa sellest detailsemalt rääkida.

“Arvestades Artur Sirgu ja vabadussõdalaste panust Eesti omariikluse arendamisse ning rahvuse eneseusu tugevdamisse, on ausammas vähim, mida me saame teha. Ajalugu tuleb mäletada ning Sirgu tegevuse au sees hoidmine peab olema ka järgnevate põlvkondade kohustus. Arvestades asjaolu, et Sirk sündis Ambla kihelkonnas, õppis kolm aastat Ambla kihelkonnas ning et tema vanemad on maetud rajatavast ausambast 50 meetri kaugusel, on tegemist väga tähendusrikka asukohaga,” rääkis Triin Kuusk mälestusseltsi loomise aegu 2016. aastal.

Sirgu surmast möödus eelmise aasta 2. augustil 80 aastat, kuid selleks ajaks ei saanud monument rahapuudusel valmis. Nüüdseks on raha peamiselt niinimetatud katuserahade arvel siiski leitud ja pronksist monument on peaaegu valmis.

“Ausamba kogumaksumus jääb 36 000 euro raamesse, millest 34 000 eurot on kogutud kahe aasta jooksul Riigikogust eraldatud regionaalsete toetuste finantsidest ning millest 2200 eurot on kogutud annetustelt ligi sajalt eraisikult,” ütles Triin Kuusk. Ausamba loomisel osales skulptor Ekke Väli, selle valab pronksi Bruno Kadak.

Mälestusseltsi “Artur Sirk” eesmärgiks on vabadussõdalaste tegevuse teadvustamise. Sihtasutuse asutajad ja juhatuse liikmed on Triin Kuusk ja Jaak Madison ning nõukogusse kuuluvad ajaloolane Jaak Valge, korporatsioon Sakala vilistlane Art Johanson ning ajaloohuviline Daniel Mereäär.
“Ajaloo kordumise vältimiseks peame meeles hoidma Eesti kangelasi, kes uskusid oma riiki ja rahvasse ning olid valmis seda kaitsma surmani. Sirk oli üheks neist ning meie riiklik kohustus on heastada need kuriteod, mis pandi toime Sirgu ja vabadussõjalaste vastu ning mis lõppesid iseseisvuse kaotusega,” on Jaak Madison öelnud.

Allikas: http://uueduudised.ee/uudis/eesti/vabadussojalaste-juht-artur-sirgu-malestus-saab-augustis-jarvamaal-monumenti-jaadvustatud/

Read more...

kolmapäev, 23. mai 2018

Immigratsioonivastased jõud hakkavad valimistel multikultuurses Rootsis võimupositsiooni sihtima

Populaarsusuuringus on Rootsi Demokraadid ja sotsiaaldemokraadid ühel pulgal.

Möödunud nädalal avaldatud YouGovi küsitluse järgi saaksid immigratsioonivastased Rootsi Demokraadid praegu 23% valijate häältest, olles seega hetkel sotsiaaldemokraatidega samal tasemel.
Toetus neile kasvas pärast debatti, mille võitis  Rootsi Demokraatide liider Jimmie Åkesson ja kus peamisteks teemadeks olid sisseränne ning sellega seotud turvalisus.

Göteborgi Ülikooli politoloogiaprofessor Sören Holmberg kommenteeris, et hoolimata sotsiaaldemokraatide katsetest kehtestada enne valimisi rangem rändepoliitika, on Rootsi Demokraadid valijate silmis rändeküsimustes jõulisemad. “Mida rohkem sisserände üle arutletakse, seda positiivsem on see ka Rootsi demokraatide jaoks,” lisas ta.

Holmberg lisas, et praeguse peaministri Stefan Lovfeni ebapopulaarsus võis halvavalt mõjuda ka sotsiaaldemokraatide positsioonile küsitluses.

Rootsi Demokraatide kõrge populaarsus noorte valijate seas vanuses 18-34 näitab, et nagu kogu Euroopas, nii on see vanusegrupp ka Rootsis hakanud seniste võimuparteide asemel toetama rohkem paremasse või vasakusse serva kalduvaid erakondi.
2014. aasta valimistel võitsid Rootsi Demokraadid 12,9% häältest. Uued valimised toimuvad septembris.

Allikad: Breitbart, kansalainen.fi.

Allikas: http://uueduudised.ee/uudis/maailm/immigratsioonivastased-joud-hakkavad-valimistel-multikultuurses-rootsis-voimupositsiooni-sihtima/
 

Read more...

“Itaalia eelkõige” ja professor-peaminister

 Luigi Di Maio hakkab suruma käesoleva aasta 1. märtsil Giuseppe Conte (paremal) kätt. Foto: Scanpix

Valimistejärgses Itaalias on astutud tähelepanuväärne samm valitsuse moodustamise suunas – nimelt on Liiga ja Viie Tähe Liikumise liidrid Matteo Salvini ja Luigi Di Maio käinud välja peaministri.

Kummatigi ei paku end peaministriks kumbki neist, vaid valik on langenud Firenze ülikooli juuraprofessorile Giuseppe Contele.
Conte valitsuses kannaks Salvini siseministri- ja Di Maio tööministri portfelli.
Itaalia meedia andmetel esitab Salvini valitsuse koosseisu projekti president Sergio Mattarellale täna.
Uus ja mõneti USA presidendi Donald Trumpi järgi joonduv “Itaalia esiteks” valitsus on otsustanud saata maalt välja 500 000 illegaali ning raputas äsja Euroopa finantsturgusid oma lekkinud või teadlikult lekitatud kavatsusega nõuda Euroopa Keskpangalt (EKP) Itaalia 250 miljardi eurose riigivõla kustutamist.
Koalitsiooni lõplikus projektis võlavabastuse nõuet pole, kuid analüütikud aduvad lekkes trendi teatavakstegemist.
Igal juhul on Prantsusmaa juba jõudnud hoiatada Itaaliat euroala finantsstabiilsust õõnestamast ning pannud “tsoonikaaslastele” oma majandusministri Bruno Le Maire’i suu läbi südamele täita oma eelarvelised lubadused.
“Kõik Itaalias peavad mõistma, et Itaalia tulevik on Euroopas ja mitte kusagil mujal,” manitses Le Maire.
“Ja kuna [Itaalia] tulevik on olla Euroopas, on olemas reeglid, mida tuleb respekteerida.”
Itaalia riigivõlg püsib eeldatavasti ka tänavu 130 protsendi juures sisemajanduse kogutoodangust ehk kriisihõnguliselt enam kui kaks korda kõrgemal blokis lubatud 60 protsendist.
Samas tahab Liiga kärpida makse, Viis Tähte aga on lubanud vaestele rohkesti raha jagada.

Allikas: http://objektiiv.ee/itaalia-eelkoige-ja-professor-peaminister/
______________
Huvitav on näha, mida see euroskeptikute ja äärmuslaste valitsus siis Itaalias tegelikult ette võtab, EL on igatahes hirmul, tegemist on suuruselt liidu kolmanda majandusega.
M.I.

Read more...

Rahvusliku taassünni nimel: See on nüüd täiesti absurdne asi.


Miks me sellele Iraanile sanktsioonid keerame, kui lepingut rikkus hoopis USA? Iraan pole mitte midagi sellist teinud, mille eest teda karistama peaks. Kui me soovime et Iraan ei müüks Jeemenile relvi ja tooks väed ära Süüriast, siis mida Iraan selle eest vastu saaks? Mida on USAl talle pakkuda. Sanktsioonide panemata jätmine pole õige vastus, see on väljapressimine. ME NÄEME KUIDAS ÜKS RIIK OMA MÕJUPIIRKONDA LAIENDAB MAAILMAS JA KEEGI EI KOBISE KA.
https://maailm.postimees.ee/4491933/pompeo-ahvardas-iraani-ja-esitas-uued-noudmised

Allikas: Facebook

Read more...

teisipäev, 22. mai 2018

“Räägime asjast” 20.05.2018

Link: https://www.mixcloud.com/raadiosaade/r%C3%A4%C3%A4gime-asjast-20052018/
 

Read more...

Peaminister: Ungari kaitsmine on meie enda, mitte NATO või Euroopa Liidu kohus

 Näppu näitav migrant Ungari politseinike taustal, oodates 2015. aasta 15. septembril teda ja kaaslasi Röszke külla kogumispunkti toimetavat bussi. Foto: Scanpix

Peaminister Viktor Orbán ütles sel nädalal kaitseväe uut ülemjuhatajat tutvustades, et riigikaitse on Ungari enda kohus ning rahvad, kes “oma maad kaitsta ei suuda, pole seda väärt.”

“Ungari kaitse ei ole NATO ega Euroopa Liidu, vaid meie enda kohus,” kinnitas Orbán ning lisas, et “tänases olukorras on julgeolek meie ajastu kõige väärtuslikum valuuta.”
“Nüüd oleme me õppinud, et meist kaugemal [lahvatavad] konfliktid võivad jõuda meie piirini paari nädalaga – ja just praegu ootavad teeleasumise võimalust miljonid migrandid,” hoiatas valitsusjuht.
Samal ajal on Orbáni piiripoliitikat vastu tahtmist tunnustanud professor Francis Fukuyama.
Filosoofi sõnutsi on madjaril piirivalve osas paraku õigus ning “Schengeni tsoon ilma välispiire kaitsmata ei toimi.”

Allikas: http://objektiiv.ee/peaminister-ungarit-kaitse-meie-enda-mitte-nato-voi-euroopa-liidu-kohus/

Read more...

Aldo Roomere: Sai täna siis PPA-s kükitatud ja uut ID-kaarti oodatud.

 On seal ootamas kõiksugu karvaseid ja sulelisi, minu läheduses toimetas üks poolkuupassiga moslem, sai hunniku pabereid ja palju pugejalikult imalat naeratust politseitädilt. Kohale loivas ka üks neeger, istus poole tagumiku ulatuses toolile ja hakkas kätega vehkides mölisema. Mölises kohe väga palju, sai siis hunniku pabereid ja hakkas kirjutama! Uskumatu, oskaski kirjutada. Kirjutas umbes sama palju kui mölises, siis saadeti ühte teise lauda ilma mingi järjekorrata, kust naases varsti vanasse kohta ilma mingi järjekorrata.

Tädid olid väga sabinas, kolm tädi oli korraga arvuti otsas upakil, muudkui seletasid ja askeldasid omavahel, neeger mängis samal ajal oma labidalaiuse nutitelefoniga või jõllitas niisama juhmi näoga ümbritsevat saginat. Siis tuli veel neljas tädi neegrimurele abiks, vahepeal jooksid ringi ja tulid jälle tagasi. Möödus umbes kolmveerand tundi, neegrimolu sai oma paprihunniku kätte ja loivas minema. Järeldus: ühe neegri nahka läheb umbes 15-20 inimese järjekord.

No siis tuli minu järjekord kah kätte, pärast mõnigaid viperusi koodilugemisega sain uue kaardi kätte ja uurisin tädi käest, kuidas siis selle turvalisusega ka on, et kas mõne päeva pärast teatatakse, et jälle miski paarkümmend tuhat eksemplari päin persetta lännu. Tädi naeratas selle peale oma vapustavalt võluvat ametnikunaeratust ja kostis, et see selgub alles hiljem. Mina siis vastasin seepeale, et eks siis tean, keda kohtusse kaevata, kui mu pangaarve lagedaks tehakse ja soovisin talle kena päeva jätku.

On meil alles e-riik, sama võimas ja vankumatu kui Toompeal kükitav ja privileege nautiv ludride bande, kes ennast valitsuseks nimetab.

Allikas: Facebook

Read more...

esmaspäev, 21. mai 2018

MATTI ILVES: VABAERAKONNAST

Vabaerakonna esinduskogu valis Artur Talviku asemel jälle perteikest juhtima Andres Herkeli. Artur Talvikul ei olnud selgelt võimekust, te arendada ja tugevndada erakonda, ega ka Herkel antud ebapopulaarsuse olukorras enam midagi teha ei suuda.
Tegelikult olen ma selles erakonnas pettunud, küsimus on selles, et neil ei ole julgust toetada ühtegi Eesti riiki tugevndavat ja kaitsvat seisukohta, mis kesvõi osaliselt läheb vastuollu liberaaldemokraatliuku valitseva idoloogiaga.

Vabaerakond ei kõlba samuti valitsusse, sest nad on niivõrd vabad, et ei saa olla kindel millist maailmavaadet nad pooldavad ja kuidas Riigikogus hääletavad.
See olukord näib aga süvenevat, sest Herkel ütles "Vikerraadios", et ta kutsub valimistele ja nende nimekirjas kandideerima ka erakonda mitte astunud isikuid, peaasi, et ollakse üldjoones nõus partei progammiga (teatavasti on ka see ka praegu poolik).
Sellga süvendab A.Herkel veelgi erakonna ebamäärasust ja vaevalt see parandab nende seisundit, võib-olla tõmbab juurde vaid mõne kuulsama nime, lihtsalt vaid poliitikas katsetaja.
Artur Talvik astus välja parteist, peale seda andis ta neile veel erti totra soovituse, valida juhiks suur globalist ja vabamüürlane Indrek Tarand, kes pidi otsima Eestist parteid kuhu astuda!

Tõenäoliselt ei ole Vabaerakonnal asja enam järgmisesse Riigikogusse.

Read more...

  © Blogger template Ramadhan Al-Mubarak

Back to TOP