RAHVUSLANE

Rahvuslane

teisipäev, 21. mai 2019

MATTI ILVES: KUI LAIALT ON LEVINUD LIIGKASU VÕTMINE?


Tänepäeval, kus meil on kapitalismi asemel levinud finantskapitalism, siis on ka muutunud liigkasuvõtmine üpris tavaliseks ärivormiks.
Vanasti oli liigkasu võtmist peetud tõeliselt põlastusväärseks ja isegi Eesti Wabariigi ajal oli see kriminaalkuritegu, selle eest sai 1938. aastal karistada näiteks 12 tegelast!

Vahur Koorits kirjutab DELFis: "Kiirlaenude andmist ja krediidikulukust piirav eelnõu kukkus riigikogus läbi, sest selleks vajalikust 51 häälest jäi neli puudu."
Kiirlaenude andmine on selge liigkasuvõtmine, sest intresid ulatuvad olenevalt laenu tähtajast ja laenuandjast kaugelt üle 100 %-di, vist isegi kuni 350 % aastas. Kuna kiirlaenu võtavad tavaliselt vaesemad inimesed, siis jättis Riigikogu need kodanikud laenukontorite kuritegelikku haardesse. Televisioonis levib praegu vastik reklaam: "Lapsepõlvest oleme juba sõbrad ja et ühendada meid veelgi - aitab moodne ja mugav SMS laen!"
Ka need tarbimislaenud on meil näiteks 3 korda kallimad kui Saksamaal.

Laenude kõrged intressid ei puuduta ainult kiirlaenu kontoreid, vaid ka panku. Sest läbi ajaloo on peetud laenuanja kasumit, mis ületab umbes 13 %, liigkasuvõtmiseks.
Ivar Tröner kirjutab: "Keskaja õigusmaailmas algas alatu liigkasuvõtmine juba 13% tulust, mida teeniti mõne teenuse osutamise pealt. Rooma õigus ja varakeskaja germaani rahvaste seadused lubasid kuni 12%-st liigkasu aastas ning 11. ja 15. sajandi vahel pidi saama lubatud piiriks 13,5% intressimäär, sest just sellise määra surusid Prantsusmaa kuningad Louis VIII (1223) ja Louis IX (1230, 1234) peale juudi liigkasuvõtjatele. Veneetsias kõikus intressimäär tavaliselt 5% ja 8% vahel. Aga oli ka tõelisi ahnuse tippe. Näiteks Austrias ja Firenzes jäid intressimäärad kõige sagedamini 20–30% piiresse, samas Pistoias ja Luccas võisid nad tõusta 40%-ni. Aastal 1284 tõi kohus päevavalgele Lombardia rahalaenutajate 34–266% intressimäärad, lombardlasi aga samastati juutide, see tähendab liigkasuvõtjatega. 150–266% intressimäärad viisid keskaja ühiskonnas juba pankurite tapmisele, aktiivsetele juudipogrommidele, sest teenimatult jõukas inimene äratas kadedust ja pahatahtlikkust, tema aususes ja kohusetundlikkuses kaheldi sügavalt. On selge, et panganduse ühiskondlik maine oli juba keskajal väga halb."

Kui meil näiteks tellib tavaline kodanik Hiinast otse elektriklu ja teise parameetrite mõõtja, siis maksab see umbes 5 €, meil poes aga 25 €. Või võtame suitsuanduri, siis Hiinast saadud maksab see 6...7 €, meil kaupluses aga jälle umbes 5 korda kallim. Arusaadav on see, et kaupmees peab maksma tollimaksu ja veel kaupluse ülalpidamiskulud (võib-olls ka veel mõne lao kasumi), aga 5 kordne hinnatõus ühe väikese toote pealt on liig mis liig.

Seega on liigkasu võtmine laialt levinud ja kõige hullem, et see on muutunud tavaliseks ärivormiks ning keegi ei pilguta enam silmagi.
Siit näeme, on kokkupuutumine alatu liigkasuvõtmisega tänapäeval enam kui reeglipärane ja ei kasutata isegi väljendit "liigkasuvõtmine". Populaarne on hoopis ütlus, et lollidelt tulebki raha ära võtta!

Read more...

EUROVISIOONILT: Ma olen täiega nördinud!

Eurovisiooni ajal, mida jälgivad sajad miljonid inimesed üle maailma, demonstreeris Hollandi saatejuht tumedanahalisele Rootsi lauljale 12 punkti andes valge ülemvõimu märki. Miljonite arvates ka ühtlasi ülilevinud natsimärki.

Allikas: Facebook

Read more...

KUUM: Tamperes rünnati Odini sõdalaste meeleavaldust, neli ründajat võeti kinni

oome rahvuslik rühmitus Odini sõdalased (Soldiers of Odin) korraldasid täna Tamperes rahumeelse meeleavalduse, kus osales ligi 80 inimest. Tegemist oli eelnevalt registreeritud meeleavaldusega.
Meeleavaldajad liikusid rongkäigus Tampere kesklinna piirkonnas kella 15-17. Meeleavaldajad liikusid politsei info kohaselt kõnniteedel liikluseeskirju järgides.

Rongkäigu lõpuosas provotseerisid kõrvalseisjad rongkäigus osalejaid karjudes ja õrritades. Vana raamatukogu pargis pingestus olukord sedavõrd, et oli oht kahe grupi omavaheliseks arveteõiendamiseks. Tekkis olukord, kus provotseeriti ja lasti end provotseerida. Esines mõningaid füüsilisi kontakte. Praegu pole teada, et keegi oleks saanud vahejuhtumis vigastada.

Olukord rahunes maha politsei sekkumise tulemusel ning suuremat konflikti ei sündinud. Rongkäik jätkas oma teekonda ja selle vastu tegutsenud isikud jätkasi karjumist. Rongkäigu lõpetamine toimus politsei valve all.
Politsei võttis kinni neli isikut, kes ei olnud Odini sõdalaste rongkäigus. Rongkäigus osalejaid kuriteos ei kahtlustata.

Read more...

esmaspäev, 20. mai 2019

"Räägime asjast" 2019.05.19

Link: https://www.mixcloud.com/raadiosaade/r%C3%A4%C3%A4gime-asjast-20190519/
 

Read more...

“Euroopa poliitikud - Anti Poolamets”, 1... 4. osa

Link: http://keskeesti.tre.ee/euroopa-poliitikud/

Read more...

Nädalakommentaar: Toomas Hendrik Ilvese ahvlaPortaali Objektiiv videoproduktsioon

Read more...

pühapäev, 19. mai 2019

Pühapäevased pildid


Read more...

Riigikogu infotund, 15. mai 2019Riigikogu liige Helmen Kütt küsis peaministri ülesannetes siseminister Mart Helmelt, kuidas kavatseb valitsus omastehooldajate olukorda parandada. Kütt viitas, et kõik kolm koalitsioonierakonda on lubanud murega tegeleda ning soovis selgitust, kuidas ja millal sellega algust tehakse.
Helme vastas, et valitsuse eesmärk on omastehooldajate koormust vähendada. Ta ütles, et hooldajatel võiks olla asendajad, kes annavad neile puhkepäevi ja võimaluse tööl käia. Samuti on ministri kinnitusel plaanis üle vaadata riigi ja omavalitsuste vaheliste kohustuste ja võimaluste tasakaal. Helme sõnul arutatakse neid küsimusi riigi eelarvestrateegia koostamisel, kus pannakse konkreetsed numbrid ja suunad paika. Minister andis lootust, et sügava puudega inimeste hooldamise eest makstav hooldajatoetus võib tõusta miinimumpalgani järgmisest aastast juhul, kui jõutakse selleks vajalike kokkulepeteni kohalike omavalitsustega. Tänases infotunnis olid saadikute küsimused suunatud siseminister Mart Helmele. Riigikogu liikmed soovisid saada vastuseid valitsuse positsioonide ja aktuaalsete poliitiliste sündmuste kohta seoses sellega, et siseminister osales infotunnis peaministri ülesannetes.
 Helme vastas Jevgeni Ossinovski küsimusele valitsuse plaanide, Jürgen Ligi küsimusele uue siseministri, Riina Sikkuti küsimusele vabaduste, Hanno Pevkuri küsimusele õigusriigi toimimise, Taavi Rõivase küsimusele Euroopa Liidu, Katri Raigi küsimusele riigi eelarvestrateegia 2020–2023, Heidy Purga küsimusele Eesti Rahvusringhäälingu ajakirjanike survestamise, Heljo Pikhofi küsimusele demokraatia aluspõhimõtete, Yoko Alenderi küsimusele haldusalas toimuva, Sven Mikseri küsimusele valitsuse ühtse poliitilise liini, Maris Lauri küsimusele süvariigi, Aivar Sõerdi küsimusele aktsiisipoliitika ja Jaak Madisoni küsimusele passides märgitud sünnikoha kohta.

Read more...

Martin Helme: Kaks päeva Euroopa rahandusministrite koosolekuid

Hakkan varsti lennuki peale kobima, selja taga kaks päeva Euroopa rahandusministrite koosolekuid ehk Ecofin nõukogu, kui Brüsseli keeles rääkida.

Eesti meedia viimaste nädalate ja kuude kajastuse põhjal võib jääda mulje, nagu oleks Eesti meie erakonna valitsuses osalemise tõttu muutunud paariaks, pidalitõbiseks, kellega keegi ei taha enam rääkida. Võin oma värske isikliku kogemuse põhjal öelda: mitte midagi taolist.

Kolleegid teistest riikidest olid väga sõbralikud, soovisid õnne ametisse saamise puhul ning jõudu tööle.

Euroopas toimuvad valimised mõnes riigis iga natukese aja tagant ning valitsused vahetuvad kogu aeg. Kellelegi ei tule pähegi hakata tegema näguseid selle pärast, et valitsuses osaleb mõni erakond, kellega nad kodumaal koostööd ei teeks. Samuti nägin väga lähedalt, kuidas kõik riigid seisavad oma huvide eest, ajavad oma asja. Meie peame sama tegema!

Kahe päeva jooksul oli juttu õige mitmetel erinevatel teemadel, millest suurem osa on loksunud juba mõnda aega ja loksuvad veel edasi. Mul oli aga eriti hea meel, et kuigi ma töökoosolekutel rääkisin kolleegidega inglise keeles, siis ametlikul koosolekul panin kõlama ilusa eesti keele.

Allikas: Monika Helme, Facebook

Read more...

reede, 17. mai 2019

MATTI ILVES: Le Pen kutsub Macroni järgima Charles de Gaulle'i eeskuju ja tagasiastuma, kui Le Pen´i partei saab rohkem hääli ELi valimistel

Varem lubati Prantsuse president Emmanuel Macron´ile mitte mingit pingutust, et takistada Marine Le Peni Rahvusliku Liidu parteid haarata rohkem kohti Euroopa Parlamendi valimistel.

Nüüd on Marine Le Pen esitanud härra Macronile „ultimaatumi” seoses Euroopa Parlamendi tulevaste valimistega, viidates kindral Charles de Gaulle'i pärandile.
Le Peni sõnul loovad Euroopa Parlamendi valimised usalduse hääl Macronile ja kui ta kaotab selle "usalduse hääle", peab ta järgima kindral de Gaulle eeskuju ja astuma tagasi.

„Me peame olema järjepidevad. Macron on partei liider. Ta paneb mängu kogu oma kaalu. Seega muutuvad need Euroopa Parlamendi valimised rahvahääletuseks Macroni vastu. Neil asjaoludel peab ta tegema nii kui kindral de Gaulle: kui ta kaotab, siis peab ta lahkuma, ”ütles poliitik telekanalile LCI.
De Gaulle lahkus Prantsuse presidendi ametikohalt aprillis 1969, pärast tema senati kavandatud reformi ja kohalike omavalitsuste valimistel ei saanud ta üleriigilise rahvahääletuse ajal rahva heakskiitu.

Le Pen süüdistas Prantsuse presidenti ka miljonite kodanike ignoreerimises ja isegi nende vastu võitlemises.
Varem märkis Pariisi ajaleht, et Prantsuse president Emmanuel Macron lubas teha kõik, mis tema võimuses, et vältida Marine Le Peni partei võitu ELi parlamendivalimistel.

Hiljutine Ipsose küsitlus näitas, et eelseisvatel Euroopa Parlamendi valimistel ületab Rahvuslik Liit (RN) Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroni La Republique En Marche'i, saades 22% häältest.
Küsitluse kohaselt oleks Macroni REM-partei omakorda veidi maha jäänud - 21,5 % häältest.

Arvata on, et see vahe kasvab Le Pen´i kasuks ja Marine Le Pen´ist võib nüüd tõesti saada Prantsusmaa president.

Kasutatud allikas: https://voiceofeurope.com/

Read more...

  © Blogger template Ramadhan Al-Mubarak

Back to TOP