RAHVUSLANE

Rahvuslane

esmaspäev, 20. mai 2019

"Räägime asjast" 2019.05.19

Link: https://www.mixcloud.com/raadiosaade/r%C3%A4%C3%A4gime-asjast-20190519/
 

Read more...

“Euroopa poliitikud - Anti Poolamets”, 1... 4. osa

Link: http://keskeesti.tre.ee/euroopa-poliitikud/

Read more...

Nädalakommentaar: Toomas Hendrik Ilvese ahvlaPortaali Objektiiv videoproduktsioon

Read more...

pühapäev, 19. mai 2019

Pühapäevased pildid


Read more...

Riigikogu infotund, 15. mai 2019Riigikogu liige Helmen Kütt küsis peaministri ülesannetes siseminister Mart Helmelt, kuidas kavatseb valitsus omastehooldajate olukorda parandada. Kütt viitas, et kõik kolm koalitsioonierakonda on lubanud murega tegeleda ning soovis selgitust, kuidas ja millal sellega algust tehakse.
Helme vastas, et valitsuse eesmärk on omastehooldajate koormust vähendada. Ta ütles, et hooldajatel võiks olla asendajad, kes annavad neile puhkepäevi ja võimaluse tööl käia. Samuti on ministri kinnitusel plaanis üle vaadata riigi ja omavalitsuste vaheliste kohustuste ja võimaluste tasakaal. Helme sõnul arutatakse neid küsimusi riigi eelarvestrateegia koostamisel, kus pannakse konkreetsed numbrid ja suunad paika. Minister andis lootust, et sügava puudega inimeste hooldamise eest makstav hooldajatoetus võib tõusta miinimumpalgani järgmisest aastast juhul, kui jõutakse selleks vajalike kokkulepeteni kohalike omavalitsustega. Tänases infotunnis olid saadikute küsimused suunatud siseminister Mart Helmele. Riigikogu liikmed soovisid saada vastuseid valitsuse positsioonide ja aktuaalsete poliitiliste sündmuste kohta seoses sellega, et siseminister osales infotunnis peaministri ülesannetes.
 Helme vastas Jevgeni Ossinovski küsimusele valitsuse plaanide, Jürgen Ligi küsimusele uue siseministri, Riina Sikkuti küsimusele vabaduste, Hanno Pevkuri küsimusele õigusriigi toimimise, Taavi Rõivase küsimusele Euroopa Liidu, Katri Raigi küsimusele riigi eelarvestrateegia 2020–2023, Heidy Purga küsimusele Eesti Rahvusringhäälingu ajakirjanike survestamise, Heljo Pikhofi küsimusele demokraatia aluspõhimõtete, Yoko Alenderi küsimusele haldusalas toimuva, Sven Mikseri küsimusele valitsuse ühtse poliitilise liini, Maris Lauri küsimusele süvariigi, Aivar Sõerdi küsimusele aktsiisipoliitika ja Jaak Madisoni küsimusele passides märgitud sünnikoha kohta.

Read more...

Martin Helme: Kaks päeva Euroopa rahandusministrite koosolekuid

Hakkan varsti lennuki peale kobima, selja taga kaks päeva Euroopa rahandusministrite koosolekuid ehk Ecofin nõukogu, kui Brüsseli keeles rääkida.

Eesti meedia viimaste nädalate ja kuude kajastuse põhjal võib jääda mulje, nagu oleks Eesti meie erakonna valitsuses osalemise tõttu muutunud paariaks, pidalitõbiseks, kellega keegi ei taha enam rääkida. Võin oma värske isikliku kogemuse põhjal öelda: mitte midagi taolist.

Kolleegid teistest riikidest olid väga sõbralikud, soovisid õnne ametisse saamise puhul ning jõudu tööle.

Euroopas toimuvad valimised mõnes riigis iga natukese aja tagant ning valitsused vahetuvad kogu aeg. Kellelegi ei tule pähegi hakata tegema näguseid selle pärast, et valitsuses osaleb mõni erakond, kellega nad kodumaal koostööd ei teeks. Samuti nägin väga lähedalt, kuidas kõik riigid seisavad oma huvide eest, ajavad oma asja. Meie peame sama tegema!

Kahe päeva jooksul oli juttu õige mitmetel erinevatel teemadel, millest suurem osa on loksunud juba mõnda aega ja loksuvad veel edasi. Mul oli aga eriti hea meel, et kuigi ma töökoosolekutel rääkisin kolleegidega inglise keeles, siis ametlikul koosolekul panin kõlama ilusa eesti keele.

Allikas: Monika Helme, Facebook

Read more...

reede, 17. mai 2019

MATTI ILVES: Le Pen kutsub Macroni järgima Charles de Gaulle'i eeskuju ja tagasiastuma, kui Le Pen´i partei saab rohkem hääli ELi valimistel

Varem lubati Prantsuse president Emmanuel Macron´ile mitte mingit pingutust, et takistada Marine Le Peni Rahvusliku Liidu parteid haarata rohkem kohti Euroopa Parlamendi valimistel.

Nüüd on Marine Le Pen esitanud härra Macronile „ultimaatumi” seoses Euroopa Parlamendi tulevaste valimistega, viidates kindral Charles de Gaulle'i pärandile.
Le Peni sõnul loovad Euroopa Parlamendi valimised usalduse hääl Macronile ja kui ta kaotab selle "usalduse hääle", peab ta järgima kindral de Gaulle eeskuju ja astuma tagasi.

„Me peame olema järjepidevad. Macron on partei liider. Ta paneb mängu kogu oma kaalu. Seega muutuvad need Euroopa Parlamendi valimised rahvahääletuseks Macroni vastu. Neil asjaoludel peab ta tegema nii kui kindral de Gaulle: kui ta kaotab, siis peab ta lahkuma, ”ütles poliitik telekanalile LCI.
De Gaulle lahkus Prantsuse presidendi ametikohalt aprillis 1969, pärast tema senati kavandatud reformi ja kohalike omavalitsuste valimistel ei saanud ta üleriigilise rahvahääletuse ajal rahva heakskiitu.

Le Pen süüdistas Prantsuse presidenti ka miljonite kodanike ignoreerimises ja isegi nende vastu võitlemises.
Varem märkis Pariisi ajaleht, et Prantsuse president Emmanuel Macron lubas teha kõik, mis tema võimuses, et vältida Marine Le Peni partei võitu ELi parlamendivalimistel.

Hiljutine Ipsose küsitlus näitas, et eelseisvatel Euroopa Parlamendi valimistel ületab Rahvuslik Liit (RN) Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroni La Republique En Marche'i, saades 22% häältest.
Küsitluse kohaselt oleks Macroni REM-partei omakorda veidi maha jäänud - 21,5 % häältest.

Arvata on, et see vahe kasvab Le Pen´i kasuks ja Marine Le Pen´ist võib nüüd tõesti saada Prantsusmaa president.

Kasutatud allikas: https://voiceofeurope.com/

Read more...

DELFI VIDEO | Mart Helme rahapesust: see asi on ikka väga-väga hull. See pomm plahvatab ühel hetkel

Link: https://arileht.delfi.ee/news/uudised/delfi-video-mart-helme-rahapesust-see-asi-on-ikka-vaga-vaga-hull-see-pomm-plahvatab-uhel-hetkel?id=86198807&fbclid=IwAR08yk6f7R2yIYRCrhDBP2t_V7CJ4bgL3rBo7KHfICUYhra84qmzkAvPERo


Siseminister Mart Helme ütles täna, et Eesti pankade kaudu toimunud rahapesust jäi siia maha piisavalt raha, et kõiki kinni maksta. Olukord rahapesuga on väga hull, sest Ameerika Ühendriigid on sekkumas. ...

Read more...

Varro Vooglaid: Andrus Karnau kutsub avalikult ERRi üles kehtestama EKRE poliitikute sõnavõttudele boikott

ERRi pikaajaline poliitika-teemalise saate “Olukorrast riigis” üks juhtidest, Andrus Karnau, kutsub avalikult ERRi üles kehtestama EKRE poliitikute tegemistele ja sõnavõttudele boikotti. “Pange lihtsalt EKRE liikmetele eeter kinni,” on tema soovitus ERRi uudistetoimetuse peatoimetajale Anvar Samostile, mis ei jäta tõlgendamiseks ruumi.

Tegu on järjekordse kinnitusega sellest, kuivõrd korrast ära on ERRis lood seadusest tuleneva poliitilise tasakaalustatuse nõude järgimisega.

Allikas: Facebook

Read more...

neljapäev, 16. mai 2019

Fookuses: SAPTK petitsioon tuletab ERRi juhatusele meelde kohustust täita rahvusringhäälingu seadustSaates “Fookuses” räägivad Varro Vooglaid ja Markus Järvi SAPTK petitsioonist ERRi juhatusele, mille eesmärgiks on tuletada neile meelde, et rahvusringhäälingu seadus poliitilise tasakaalustatuse ja mitmekülgsuse nõuetega pole mitte valikuline visioonidokument, vaid täitmisele kuuluv seadus. Petitsioon on PDF-failina kättesaadav siit:
https://objektiiv.ee/wp-content/uploads/2019/05/ERR-petitsioon-.pdf

Read more...

  © Blogger template Ramadhan Al-Mubarak

Back to TOP