RAHVUSLANE

Rahvuslane

laupäev, 22. september 2018

Laupäevased pildid

Allikas: Facebook

Read more...

Ettepanekud demokraatia ideed pilkava riigikogu valimiste korra reformimiseks

Head Objektiivi sõbrad!

Seoses asjaoluga, et juba vähem kui poole aasta pärast toimuvad järgmised riigikogu valimised, juhin teie tähelepanu kahele olulisele temaatilisele artiklile. 

Mõlemad need artiklid osutavad tõsistele puudustele seonduvalt riigikogu valimiste korraga – puudustele, mis oleks hädavajalik kõrvaldada ja mida ei ole ka raske kõrvaldada, kui võimuparteidel oleks selleks vaid tahtmist.

Neist esimene artikkel on Objektiivi selle nädala juhtkiri, kus sedastasime, et praegu kehtiv riigikogu valimiste kord pilkab demokraatia ideed, kuna see võimaldab parteidel parlamenti sokutada terve rea inimesi, kes ei ole tegelikult saanud rahvalt mandaati tööks rahvaesindajana.

Nagu juhtkirjas esile toodud, on seetõttu ka praeguses parlamendi koosseisus terve rida inimesi, kes said valimistel naeruväärselt vähe hääli – näiteks Maire Aunaste 679 häälega, Arno Sild 523 häälega ja Oudekki Loone vaid 354 häälega –, ent kes on sellest hoolimata võtnud rahvaesindaja koha ja sellega kaasnevad hüved vastu, teades samas väga hästi, et neil puudub rahva mandaat.

Juhtkirja leiate siit:


Teise artikli kirjutasin ma algselt Postimehes avaldamiseks, ent ootuspäraselt ei võtnud Postimehe arvamustoimetus minu teksti vastu, põhjendades otsust väitega, et neil ei ole selle avaldamiseks ruumi – olgugi, et minu tekst oli lühem kui igapäevaselt Postimehes avaldatavad arvamuslood.

Selle artikli põhisõnumiks on kolm ettepanekut riigikogu valimiste korra reformimiseks nii, et see vastaks paremini kompetentsuse, läbipaistvuse ja demokraatia ideaalidele.

  • Esiteks tegin artiklis ettepaneku kehtestada nõue, et riigikogu valimistel osalemiseks peaks kõik inimesed, kes soovivad saada rahvaesindajaks, tõestama asjakohase eksami läbimisega vajalikku kompetentsust tööks seadusandjana.
  • Teiseks panin ette, et kõik riigikogusse kandideerivad isikud peaks avalikustama oma seisukohad olulistes riigi- ja ühiskonnakorralduslikes küsimustes, et valijad ei peaks piltlikult öeldes põrsast kotis ostma.
  • Kolmandaks rõhutasin vajadust, et kõik riigikogusse kandideerivad isikud peaks avalikustama oma sidemed nii formaalsete kui ka informaalsete organisatsioonidega, andes seeläbi valijaile teadmise, millised huvigrupid kandidaatide selja taga seisavad.

Kui Postimees lükkas mu artikli tagasi – nagu ta on teinud ka paljude mu varasemate kirjutistega –, siis ERR-i portaalis avaldati lugu ära:


Paraku pole ERR-i portaalis mu artiklil kuigi palju lugejaid, aga vähemalt on need ettepanekud, millele on väga raske näha mõistuspäraseid vastuargumente, peavoolumeedias välja öeldud. Olukord, kus riigijuhtimise juurde pürgivad ikka ja jälle pidevalt inimesed, kel puudub selleks elementaarne kompetentsus ning kes samal ajal varjavad oma seisukohti ja organisatsioonilisi sidemeid, on igal juhul sügavalt väär ja vastuvõetamatu.

Nagu ikka, on tänuväärne kui levitate neid sõnumeid ka oma sõprade ja tuttavate seas, et ideed, mille eest me seisame, jõuaks võimalikult paljude inimesteni.

Tervitustega

Varro Vooglaid
SAPTK juhatuse esimees


PS! Kui peate Objektiivi tööd oluliseks, siis saate sellele omapoolse annetusega kaasa aidata. Annetuse tegemiseks vaid mõne hetkega vajutage allolevale punasele nupule! Oluline on iga annetus sõltumata summast, sest riigist, parteidest, äriühingutest ja rahvusvahelistest organisatsioonidest sõltumatu väljaandena tegutseb Objektiiv üksnes eraisikute annetustest.


Read more...

Eesti on nuhkimise ulatuse poolest ehtne politseiriik – valvas silm jälgib ilmselt ka EKRE-t

 Kaitsepolitsei aastaraamat peegeldab ilmselt vaid väga väikest osa tegelikust jälitustegevusest.
Lihtinimene ei oma ilmselt vähimatki ülevaadet sellest, milliseks politseiriigiks on Eesti kujundatud – seda on paljastanud ennekõike EKRE ja nüüd ka Eesti Ekspress.
Eesti Konservatiivne Rahvaerakond on juba pikemat aega juhtinud tähelepanu prokuratuuri, kapo, politsei ja kohtute omavolile, kuid esialgu tabas rahvuskonservatiive seepeale süvariigi räige vasturünnak, mida teiste seas võimendasid ka kartellierakonnad.

 Nüüd kirjutab Eesti Ekspress, et eelmisel aastal kuulati Telia Eesti võrgus pealt 4596 kõnet. Rootsi Telia võrgus samal ajal 3822 kõnet ja Soomes 3640 kõnet. Ajaleht järeldas turuosa ja rahvaarvu arvesse, et Eestis kuulatakse inimesi kümme korda rohkem pealt kui Rootsis ja viis korda rohkem kui Soomes.
Nuhkijatena mainib Eesti Ekspress ära kaitsepolitsei, välisluureameti, politse- ja piirivalveameti, maksu- ja tolliameti, sõjaväepolitsei ja justiitsministeeriumi vanglate osakonna. Pealtkuulamiseks on vaja kohtu luba (mille süvariik saab ilmselt nagu muuseas), sidefirmade andmebaasides sorimiseks piisab kohtueelses menetluses prokuröri loast.

Vandeadvokaat Oliver Nääs ütles saates “Ringvaade”, et jälitustegevus on prokuratuurile hästi mugav viis tõendeid hankida, kuid pealtkuulamiste vohamine surub lõpuks ka seaduskuulekat inimest alla. Ta selgitas, et pealtkuulamismaterjale leiab peaaegu igast kuritegelikku ühendust või narkojuhtumit puudutavast kriminaalasjast, kuid üha rohkem ka valgekraekraelist kuritegevust puudutavatest toimikutest, eelkõige korruptsiooni- ja majanduskuritegevust.
Eestis kasutatakse laialdaselt ka niinimetatud kohtueelset represseerimist, kus poliitiliselt ebameeldivale inimesele esitatakse mingi kaudne süüdistus, mis hiljem tühiseks osutub, kuid võimaldab kõnealust inimest pikka aega jälgida.

“Julgeolekuasutused jälitavad meie kodanikke ka tegelikult ilma kuriteokahtluseta riikliku julgeoleku tagamise kaalutlusel. See on teave, mille kohta puudub igasugune informatsioon. Läbiviimise asjaolud on riigisaladus. Ka selle üldmaht on riigisaladus, seda mulle täiesti arusaamatutel põhjustel,” ütles Nääs.

Pole kahtlust, et vajaliku jälitustegevuse ehk Vene agentide jälgimise kõrval on täieliku kontrolli all ka EKRE struktuurid, kuid mitte riikliku julgeolekuohu tõttu, vaid poliitilistel kaalutlustel — rahvuskonservatiivide poliitika nõuab nimelt tsiviilkontrolli kehtestamist justiitssüsteemi ja jõustruktuuride üle, kuid see ei meeldi oma puutumatust nautivale süvariigile.
Lisaks sellele on eestlus, rahvuslus, konservatiivsus, oma huvide eest võitlemine ja üldse vaba mõtlemine Euroopa Liidu föderaliseerumise raames kuriteoks muutumas, ning kuna EKRE lähtub oma tegevuses just riikliku suveräänsuse kaitsmise vajadusest, on erakond üks neist ühiskonna osadest, kes on langenud ebademokraatliku nuhkimise sihtmärgiks.

Allikas: https://uueduudised.ee/uudis/eesti/eesti-on-nuhkimise-ulatuse-poolest-ehtne-politseiriik-valvas-silm-jalgib-ilmselt-ka-ekre-t/

Read more...

reede, 21. september 2018

MATTI ILVES: MIS SAAB NÜÜD VENEMAA JA IISRALI SUHETEST?

Fotol Venemaa luurelennuk IL-20

Kogu asi sai alguse sellest, et Iisrael ründas juhitavate pommidega (lendavad alguses nagu raketid) Süüria Latakia provitsi ja süürlasd tulistasid enda käsutuses olevate vananenud õhutõrje rakettidega S-200 eksikombel alla Venemaa luurelennuki IL-20.
Surma sai 15 lennukis teenivat vene sõjaväelast.

Juudid kasutasid rünnakus 4. F-16 lennukit ja need kasutasid kattevarjuks venelaste juba maanduma hakkavat luurelennukit, peites ennast selle taha. Rünnakust, vastavalt kokkuleppele venelastega, tuleb varakult teada anda. Juudid tegid seda vaid 1 minut enne rünnaku algust ja igasugune reageerimine oli juba võimatu. Varem olid Iisraeli lennukid rünnanud lõunast, maa poolt. See oli esimene kord, kus rünnak sooritati Vahemerelt.

Venemaa süüdistab nüüd Iisraeli tahtlikus provokatsioonis. Samuti ütles Venemaa kaitseminister Sergei Shoigu, et Moskva "jätab endale õiguse võtta täiendavaid meetmeid vastuseks." Need mõlemad avaldused olid ka kooskõlatatud Putiniga.
Kuulda on olnud, et venelased rajavad Süüriasse veel ühe täiendava rakettide S-400 stardikoha ja lubavad allatulistada mitte ainult rakette, vaid ka lennueid ja rünnta laevu kuskohast rünnak sooritati.

Igatahes on Venemaa ja Iisraeli suhted nüüd eriti pingelised, sest juudid ei ole reageerinud korduvatele venelaste palvetele mitte sekkuda Süüria konfliki. Iisrael teatab aga vastuseks, et neid teeb ärevaks Iraani vägede (umbes 3000 meest) ja instruktorite kohalolu seal.
Eks näis, kuidas peaminister Netanyahu sellest olukorrast välja tuleb.

Read more...

2018.09.18 - Otse kümnesse

Link: https://www.tallinnatv.eu/saated-sarjad/arutelu/otse-kumnesse/17983-2018-09-11-otse-kumnesse-2Read more...

OLULINE VÕIT: Facebook tunnistas, et mulle 30-päevase bloki määramine oli alusetu

Head Objektiivi sõbrad!

Nädala alguses kirjutasin teile sellest, kuidas pühapäeval teatas Facebook taas minu konto blokeerimisest 30 päevaks, kuna ma olevat eksinud vihakõne keelu vastu.

Eile sain aga mulle helistanud Delfi Forte ajakirjanikult ootamatult teada, et Facebook on tühistanud mulle määratud karistuse, tunnistades seega, et karistus oli alusetu.

Asjakohane Delfi uudis on siin:


Uudis koos minu kommentaaridega on aga meie portaalis Objektiiv:


Facebookilt endalt ei ole ma saanud minu suhtes kehtestatud karistuse tühistamise kohta mitte mingit teadet – alusetu karistuse määramise eest vabandamisest rääkimata. Eriti tähelepanuväärne on aga see, kuidas Facebooki esindaja küll tunnistab, et mulle vihakõne eest karistuse määramine oli viga, aga samas keeldub ta detailsematest kommentaaridest, öeldes et hetkel polevat võimalik teemat täiendavalt täpsustada.

Siiski on tegu olulise võiduga, mis näitab, kuidas Facebookis asjad käivad:

anonüümsed pealekaebajad võtavad kellegi ette ja esitavad pahatahtlikult tema suhtes Facebookile massiliselt kaebusi, justkui praktiseeriks kaebuste objektiks olev inimene vihakõne, misjärel Facebook kehtestab pealekaevatava isiku suhtes karistuse. Alles hiljem hakatakse karistatu protestide või meedia päringute peale vaatama – kui hakatakse –, kas need pealekaebused, mille alusel karistus määrati, üldse vastavad tõele või mitte.

Eks näis, kuidas asjad nüüd edasi lähevad. Ilmselt pole põhjust arvata, et pealekaebajad lõpetaksid minu suhtes Facebookile alusetute kaebuste esitamise, sest valekaebusi lubab Facebook esitada ükskõik kui palju, ilma et selliste kaebuste esitajatele kaasneks mingeid negatiivseid tagajärgi.

Seetõttu oleks muidugi eriti tänuväärne, kui ajakirjanikel õnnestuks teada saada, kes on need inimesed, kelle valekaebuste alusel on mulle Facebooki poolt karistused määratud. Vastava info avalikustamine oleks valekaebuste esitajatele piisavaks karistuseks.

Igal juhul olen tänulik Delfi Forte ajakirjanikule Jan-Matthias Mandrile Facebooki torkimise eest sel teemal! Ükski teine ajakirjanik minu teada teemaga tegeleda ei viitsinud, olgugi et sõnavabaduse säilitamine peaks olema ühine huvi.

Meie võitlus sõnavabaduse eest ja ideoloogilise diktatuuri vastu jätkub!

Tervitustega

Varro Vooglaid
SAPTK juhatuse esimees

PS! Suur tänu kõigile, kes on viimastel päevadel teinud Objektiivile annetuse (http://objektiiv.ee/anneta) ja aidanud meil seeläbi pealetungivale sõnavabaduse mahasurumisele vastu seista. Niisuguste plaaniväliste asjadega tegelemine võtab palju aega ja energiat ning paiskab tööplaanid sassi. Seda enam hindan toetajate abi neist raskustest ülesaamiseks!

Read more...

neljapäev, 20. september 2018

Euroopa Liidus läheb pinevaks: Poola lõi ühisrinde Ungari kaitseks

Poola lõi täna ühisrinde Ungari kaitseks Euroopa Liidu kavandatavate sanktsioonide vastu.
Eile võttis Euroopa Parlament häältega 448–197 vastu otsuse Ungari karistamiseks Euroopa Liidu väärtuse eiramise eest.

Parlament volitas liikmesriikide nõukogu ja Euroopa Komisjoni võtma tarvitusele meetmed Ungari vastu. Poola välisminister Jacek Czaputowicz teatas täna, et Poola kasutab Ungari kaitseks oma vetoõigust.

Liikmesriigid saavad kasutada vetoõigust, et mõne liikmesmaa karistamist ära hoida ja nii on kavas ka teha, vahendab AFP.
„Euroopa Liit üritab meie piirkonna maid survestada ja me peame selliste asjade puhul olema solidaarsed,” ütles Czaputowicz.

Czaputowicz kohtus täna Leedu pealinnas Vilniuses Leedu välisministri Linas Linkevičiusega ja ministrid andsid ühise pressikonverentsi. Linkevičius ütles omalt poolt, et Leedu toetab dialoogi ja on ähvardavate nõudmiste vastu, aga ei soostunud ütlema, kas Leedu astub samuti Ungari kaitseks välja.
Kolmapäevane parlamendi otsus oli ajaloos esimene, mille alusel nõutakse tegutsemist Euroopa lepingu 7. artikli järgi.

Euroopa Komisjon rakendas 7. artiklit juba möödunud aastal Poola vastu, kuna rahvusmeelne Tõe ja õiguse partei on Komisjoni arvates rikkunud kohtu sõltumatuse põhimõtet.

Euroopa Liit on juba aastaid mõlemat riiki süüdistanud Euroopa Liidu põhiväärtuste eiramises. Poola ja Ungari on moodustanud Euroopa Liidu vastu ühisrinde.

Read more...

Multikultuurne ajupesu tungib hooga lasteaedadesse – Pagulasabi koolitab politrukke

Eesti inimesed on alati muigega vaadanud ideoloogilisele ajupesule Hiinas. Miks me siis lubame sellist ohtlikku idiootsust oma lastele peale suruda?

Eesti püütakse üle ujutada Lääne-Euroopas juba tavapäraseks saanud idiootsustega, mille eesmärgiks on juba väikestest lastest globaliste ja oma rahvuse eitajaid kasvatada.

MTÜ Pagulasabi ja Tartu Ülikooli eetikakeskus kutsuvad lasteaiaõpetajaid ja -juhte neljapäevasele koolitusprogrammile “Avatud algus: valik retsepte mitmekultuurilise lasteaia kujundamiseks”, mille kohta kõlab tutvustus: “Koolitusprogrammi käigus õpitakse uusi meetodeid ja praktilisi nippe, mis abistavad õpetajaid ja juhte muu keele- ja kultuuritaustaga laste toetamisel ning mitmekultuurilise ja salliva rühmaruumi loomisel.”  Koolitusprogrammi läbinud saavad kaasa käsiraamatu “Avatud algus: valik retsepte mitmekultuurilise lasteaia kujundamiseks”.

Niisiis käib Eestis totalitaarne ajupesu, mida kavatsetakse ka lasteaedadesse viia, küsimata seejuures luba lastevanematelt – ilmselt ei jäeta neile valikut. Laste ideoloogiliseks peedistamiseks aga koolitatakse õpetajatest ja kasvatajatest välja ideoloogiatöötajad, kes saavad ülesandeks õpetada välja väikesi Pavlik Morozoveid. Enamik neist läheb töökoha hoidmise nimel väljaõppega kaasa – tahaks väga loota, et reaalses õppes nad jätavad ajupesuprogrammi siiski sisse lülitamata!
Samasse valdkonda kuulub ilmselt ka minister Mailis Repsi plaan panna lapsed kohustuslikus korras võimalikult vara lasteaeda – ikka selleks, et neid “natsionalistlike” vanemate mõjust eemal hoida. Haridussüsteemi on ilmunud juba ka õpikud, mis tutvustavad lastele sooneutraalsust, geisuhteid ja muid hälbeid.

Eestinen.fi vahendab Rootsi väljaannet Världen Idag, kus kirjutatakse: “Rootsi lasteaias töötanud naine räägib, et seal suhtutakse sooneutraalsusse nii fanaatiliselt, et väikesed lapsed ja nende vanemad olid hämmingus. Naine töötas lasteaias kaks aastat ja räägib, et juba 1-aastastele hakati tegema sooideoloogilist ajupesu — lasteaia rühmades räägiti neile, et poisid armastavad poisse ja tüdrukud tüdrukuid. Lasteaias tsenseeriti kõik sugupooli kirjeldavad raamatud ja viited sugupooltele asendati sooneutraalsete terminitega. Populaarsed lasteraamatud nagu Vahtramäe Emil ja Pipi Pikksukk eemaldati üldse.”

Tasub tähele panna, kes selle koolituse taga on. “Koolitusprogrammi korraldavad Eesti Pagulasabi ja Tartu Ülikooli eetikakeskus projekti “Avatud algus: Eesti lasteaedade valmisoleku tõstmine rändetaustaga laste vastuvõtmisel ning kultuuriliselt ja usuliselt mitmekesise ja salliva õpikeskkonna toetamisel” raames. Koolitusprogrammi rahastavad Välisministeerium arengukoostöö ja humanitaarabi vahenditest, Ameerika Ühendriikide saatkond Eestis ja Briti Nõukogu.”

Mikseri välisministeerium on juba ammu tuntud kui globalismi importija ning ka ameeriklased ja britid on oma esinduste kaudu Eestis geiagendat ja multikultilembust arendanud. EKRE võimule pääsedes tuleb neil kõigil oma rahvusriigi- ja perevaenulik tegevus lõpetada.

Allikas: https://uueduudised.ee/uudis/eesti/multikultuurne-ajupesu-tungib-hooga-lasteaedadesse-pagulasabi-koolitab-politrukke/

Read more...

Martin Helme: Erakondade reitingud

Kuidagi on see uudis jäänud täiesti kajastamata, aga Ühiskonnauuringute Instituut on avaldanud oma septembrikuised erakondade reitingud, milles Konservatiivne Rahvaerakond on läinud mööda Keskist ja tõusnud TEISEKS.

Küsitluse viis läbi Turu-Uuringud, seega sama firma, mis teeb ka ERR-ile näiteks küsitlusi. Tõsi, väike tärn tuleb juurde panna, ÜI küsitlus on ainult online, ERR-ile tehakse kombineeritult, ehk osaliselt näost-näkku, osaliselt online. Metoodika erineb. Siiski: fakt on see, et septembri alguses tehtud küsitlus andis meile 23 protsenti, Keskile 22.
Rühime valimiste poole!
http://www.inst.ee/erakondade-reiting
_____________
Tänased tulemused on palju erinevad ja ilmselt ka küsitlus : Keskerakond 28%, Reformierakond 27. EKRE toetus aga langes, kuna septembris toetas neid 17 protsenti valijatest, mis on kahe protsendipunkti võrra vähem kui augustis.
Sotsid 14, Isamaa 3, Vabaerakond 2%. Turu-uuringute AS-i üle-eestiline tuhande vastajaga küsitlus.
M.I.

Read more...

kolmapäev, 19. september 2018

Le Pen: lagunevast Euroopa Liidust tuleb välja murda

Marine Le Pen kutsus rahvaid üles murdma välja lagunevast Euroopa Liidust ja arvestama üksteise erinevusega. Foto: Scanpix

Marine Le Pen kutsus läinud nädalal Euroopa rahvuslikult meelestatud jõude ühinema Euroopa Parlamendi valimiste võitmise nimel, et “murda välja lagunevast Euroopa Liidust” ning liikuda “riikide koostöö suunas, kes respekteerivad üksteise erinevust ja identiteeti.”

“Prantsusmaal on meie eesmärk alistada [president Emmanuel] Macron,” kaardistas erakonna Rahvuslik Liit (endine Rahvusrinne) liider pühapäeval Lõuna-Prantsusmaal toetajate poole pöördudes ka kodumaise prioriteedi.

Tuleva aasta mais toimuvate europarlamendi valimiste lähenedes on Le Peni erakonna populaarsus taastumas ning ees võib oodata “fotofiniš” Macroni liikumisega En Marche, kirjutab Reuters.

Allikas: http://objektiiv.ee/le-pen-lagunevast-euroopa-liidust-tuleb-valja-murda/

Read more...

  © Blogger template Ramadhan Al-Mubarak

Back to TOP