RAHVUSLANE

Rahvuslane

neljapäev, 12. detsember 2019

Veiko Vihuri ja Varro Vooglaid: inimõiguste aastaaruanne on naeruväärselt kallutatudRiiklikult rahastatud Eesti Inimõiguste Keskuse poolt produtseeritud aruanne "Inimõigused Eestis 2020" on naeruväärselt kallutatud dokument, millest peegeldub kõnekalt, kuidas vasakliberaalsed ringkonnad on kaaperdanud inimõiguste retoorika ning kuidas nad kasutavad seda oma ideoloogiliste ja poliitiliste ambitsioonide teostamise vahendina.

Read more...

Soomes on praegu halvasti

Allikas: Facebook

Read more...

Eesti põhiharidus on Euroopas esikohal ja maailma tipus

Täna selgunud PISA testide tulemuste kohaselt on Eesti kõikides uuritud valdkondades – matemaatika, lugemine ja loodusteadused – Euroopas esmakordselt esikohal ning maailma tipus. Maailmas on Eesti õpilased matemaatikas kaheksandal, lugemises viiendal ja loodusteadustes neljandal kohal.

„Nende suurepäraste tulemust eest täname eelkõige meie õpilasi ja õpetajaid, kelle igapäevane väga tubli töö annab meile põhjuse tunda uhkust Eesti hariduse üle,“ ütles minister Mailis Reps täna pressikonverentsil.

Loe, kuidas meil täpselt läks eesti keeles http://bit.ly/2qZlVPB, vene keeles http://bit.ly/35YOmvL või inglise keeles http://bit.ly/2rSYLKs

Allikas: Facebook

Read more...

kolmapäev, 11. detsember 2019

EKSKLUSIIVINTERVJUU Põlissoomlaste parlamendiliige Jani Mäkelä: meilgi on ametnike vastutöötamise ilmingud olemas

Põlissoomlaste esindaja Soome parlamendis Jani Mäkelä.
Uutele Uudistele nõustus Soome iseseisuvuspäeval intervjuu andma põhjanaabrite juures üha populaarsust võitva põlissoomlaste parlamendiliige Jani Kalevi Kristian Mäkelä (43).
Jani Mäkelä on valitud Soome parlamenti kahel korral: 2015 ja 2019. aastal. Viimatistel valimistel kogus ta 7145 häält. Mäkelä peamised poliitilised teemad on massiimmigratsioon ja Euroopa Liit. Teda tuntakse ka ühe aktiivsema parlamendiliikmena sotsiaalmeedias. Mäkelä on abielus, tema peres kasvab kolm last. Ta on Evangeelse Luterliku Kiriku liige.

Jani Mäkelä, tänavu 29. novembri Iltalehtis ilmus artikkel[R1] , milles Vesa Vares ja Matti Putkonen analüüsisid põlissoomlaste kõrge toetuse võimalikke põhjuseid? Toome need siin ka esile: 1. Väljakutsuja tõuseb 2. Selge valik 3. Taustauurimused 4. Konkreetsed sõnumid 5. Usaldus on taastatud 6. Halla-Aho karisma 7. Ettevõtjad ja töötegijad 8. Noored valijad 9. Soome ennekõike 10. Teiste komistamine. Kas olete nõus Varese ja Putkoneniga? Kas need on parteil teadlikud valikud ja kui kaua saab parteide toetus jätkuvalt tõusta?
Jah, ma olen põhimõtteliselt nõus nende põhjustega. Tahaksin siinkohal aga rõhutada, et erakonnal on pikaajaline kogemus ja omab selget poliitikat. Lisaks suurepärasele esimehele on meil veel 38 suurepärast parlamendiliiget ja sadu volikogu liikmeid. Oleme loonud hea baasi meie liikmetele, et nad saaksid esineda massimeedias, kaasa arvatud üleriigilises televisioonis ja raadios. Soomes tõuseb parteide toetus harva üle 25%, aga minu arvates on meie partei tõusmine jätkuvalt võimalik.

Enamik inimesi EKRE-st ja paljud teised eestlased on kindlad, et põlissoomlased teevad järgmise valitsuse ja viivad Soome tagasi õigele teele, kuigi on selge, et poliitikat mõjutavad lõppeks ikkagi see, milline on koalitsiooni koosseis. Milline saaks olema põlissoomlaste juhitud valitsuse sisserändepoliitika? Eesti liberaalid ja vasakäärmuslased väidavad, et Soomes elavad eestlased peavad põlissoomlasi toetades olema ettevaatlikud, sest kui nad tulevad võimule, saadetakse kõik eestlased riigist välja või võetakse kasutusele bürokraatlik viisasüsteem.
See on täielik jama ja ma võin kinnitada seda, et põlissoomlaste võimalik võimuletulek ei hakka mõjutama eestlaste olukorda Soomes. Soome ja Eesti on vennasrahvad ja Euroopa Liidu liikmed, seega ei saa meie riikide vahel olla viisarežiimi, rääkimata väljasaatmistest.
Põlisssoomlased soovivad sisserände kontrolli tugevdamist eeskätt seoses humanitaarimmigratsiooniga, mis on suunatud Soome Lähis-Idast ja Aafrikast.
Soovime, et elamisload oleksid ajutised ja Soomes oleks kohaldatud Põhjamaade tasemel range kodakondsus- ja elamislubade poliitika. Näiteks oleme huviga jälginud Taani seadusmuudatusi, mis on sisserännet karmistanud. Soovime vältida seda, et Soome oleks teiste lähimaadega võrreldes atraktiivsem sihtkoht.

6. märtsil kirjutas Pauli Vahtera Iltalehtis[R2] , et sisseränne maksab Soomele 3,2 miljardit eurot aastas, mis on uskumatult suur summa. Kas see on teie arvates seda väärt ja mida saavad põlissoomlased opositsioonis olles teha, et need summad ei tõuseks?
Praegune Soome valitsus keeldub selgitamast ja kinnitamast sisserände kogumaksumust. Lihtne on öelda, et vastuvõtukeskustesse läheb ainult teatud summa (palju vähem kui 3,2 miljardit eurot), kuid see pole kogu tõde. Sisserändajad, kes on saanud elamisloa ja sotsiaalkindlustuse, kannavad samuti kulusid. On palju neid, kes on kodakondsuse omandanud aastate eest, kuid elavad endiselt sotsiaalkindlustuse toel.
Soomes on kõrged sotsiaalkindlustuse- ja eluasemekulud, eriti kõrged on need pealinna piirkonnas. Usun, et arvutus võib olla õige. Opositsioonis on meie eesmärk mõjutada nende kulude vähendamist, avaldades survet valitsusele ja esitades oma alternatiivse riigieelarve, esitades pidevaid arupärimisi ja küsimusi, nii kirjalikult kui ka parlamendi  infotundides.

Me teame, et konservatiivsed parteid teevad koostööd Põhjamaade tasandil. Kuidas see koostöö sujub ja mis on selles valdkonnas kõige olulisemad edusammud?
Koostööd tehakse Euroopa Parlamendi tasandil ja koostöö toimub ka  Euroopa Liidus riikide parlamentide vahel. Lähinaabrite (Eesti, Rootsi jt) vennalike erakondade vahelised kohtumised toimuvad erinevatel tasanditel.

Milline on teie hinnangul sõnavabaduse olukord Soomes ja millises suunas see on minemas?
Olen väga mures konservatiivse sõnavabaduse pärast Soomes. Prokuratuur on viimasel ajal hakanud väga agressiivselt uurima rahvuslaste artikleid ja kõnesid ning isegi silmapaistvaid poliitikuid on uuritud ja hukka mõistetud täiesti väikeste asjade pärast. Ma kahtlustan, et see on katse vaigistada ja hirmutada, tekitades nõnda enesetsensuuri.
Põlissoomlased on tõepoolest esitanud seaduse muutmise seaduse rahvusliku rühma kaitseks. Meie ettepaneku kohaselt oleks kuritegu vaid ähvardamine või kuritööle õhutamine, mitte teabe või arvamuse avaldamine.

Kindlasti olete kuulnud väljendit “süvariik”. Milline on põlissoomlaste vaatenurk ja suhtumine sellesse?
Soomes ei kasutata seda terminit avalikus arutelus kuigi sageli, meilgi aga riigimasina vastutöötamise ilmingud on olemas. Soomes on esmapilgul vaadates avatud ja demokraatlik ühiskond, aga me ei saa olla heausksed, et erinevad “hea sõbra” võrgustikud ja nende varjatud tegevus ei eksisteeri.
Ametnikel ja õigusorganitel on palju võimu seaduste ettevalmistamisel, kõrgemad ametnikud ei vahetu valitsuse vahetumisel. Pikaajaliselt võimulolnud parteid on nimetanud mõjusatele ametikohtadele endale lähedased inimesed.
Kui põlissoomlased olid valitsuses, oli sageli tunne, et riigiteenistused ei tahtnud teha seda, mis on meile oluline.

Olete tõusev täht Soome poliitilises taevas. Tõenäoliselt peate ühel päeval vastu võtma ministri töö. Milliseid ülesandeid eelistaksite?
Tänan komplimendi eest, meil on palju häid poliitikuid ja annan endast parima, et esindada valijate tahet. Soomeski esitab ministrikandidaadid erakonna juhtkond. Kui põlissoomlased lähevad valitsusse, küll siis erakonna esimees teab, kuidas minuni jõuda ja ma usaldan tema otsust. Eelmisel perioodil töötasin teede- ja sideministri komisjonis, käimasoleval perioodil suures komisjonis (EL komisjon), need on asjad, mis oleksid minu tuumpädevused.
UU

Allikas: https://uueduudised.ee/arvamus/eksklusiivintervjuu-polissoomlaste-parlamendiliige-jani-makela-meilgi-on-ametnike-vastutootamise-ilmingud-olemas/

Read more...

MATTI ILVES: Venemaa ja Ukraina lepivad kokku relvarahu sõlmimises

09.12.2019, Pariis: Ukraina president Volodymyr Selensky (lr), kantsler Angela Merkel, Prantsusmaa president Emmanuel Macron ja Venemaa president Vladimir Putin. (Foto: dpa)

Prantsusmaa ja Saksamaa vahendamisel on Venemaa ja Ukraina lähenenud ettevaatlikult. Kommentaatorite sõnul on normandia stiilis tulemused Euroopa võit ja kaotus neile, kes tahtsid Euroopat lõhestada.
Eks Saksamaa ja Prantusmaa võtavad seda kui võitu, kuigi tulemused on väga kesised.

Kasutatud allikas: https://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/501325/Tauwetter-im-Osten-Russland-und-die-Ukraine-vereinbaren-Waffenstillstand

Read more...

Rootsis on sellel aastal väljastatud 89 000 uut elamisluba

Hoolimata laiaulatuslikest tagajärgedest, mida riik on kogenud suure hulga ümberasujate vastuvõtmisel, ei näi sisseränne Rootsisse sugugi aeglustuvat. Migratsiooniameti uue  statistika kohaselt on Rootsi valitsus 2019. aasta üheksa kuuga andnud välja 89 000 uut elamisluba.

Raportis öeldakse, et väljastatud 89 000 elamisloast anti 13 000 nn varjupaigataotlejatele, sealhulgas 3700 elamisluba läks kvoodipagulastele, 2300 kõrghariduse seaduse alusel saabunud migrandile ja 2100 elamisluba läks niinimetatud rändajatele.
Ligi 23 000 elamisluba anti migrantide sugulastele, ehk nendele sugulastele, kes on juba saanud Rootsis elamisloa, ja veel 34 000 luba anti välja rändajatele, kes on tulnud Rootsi tööle.
Viimastel aastatel on Rootsis märkimisväärselt suurenenud nähtus, mida nimetatakse ahelrändeks.
2018. aastal anti Rootsis 15 400 tööluba omava sisserändaja sugulasele. Kümmekond aastat varem oli vastav arv kõigest 3600. Sisserändajate sugulased moodustavad praegu 42% kogu tööjõurändest, mis pärineb väljaspool ELi asuvatest riikidest. Kümme aastat tagasi, oli sama näitaja vaid 17%, teatab Sverige Raadio.

Sarnaselt teiste migratsioonikriisis vaevlevate lääneriikidega saavad ka Rootsis tööloa saanud isikud tuua lähima perekonna Rootsisse elama.
Enamik Rootsi sisserändajate sugulasi on pärit Iraagist ja Süüriast.
Kui sisserändajate arv suureneb sama tempoga, peaks Rootsi valitsuse antud elamislubade arv aasta lõpuks jõudma umbes 120 000-ni – see on seni üks suuremaid numbreid.
Tuleb märkida, et need arvud sisaldasid ainult esmakordselt tehtud otsuseid. See tähendab, et nende hulka ei arvata neid, kellel juba olid tähtajalised elamisload, kellele anti pikendusi. Kui sinna lisataks elamisloa pikendamine, oleks see arv palju suurem.
2018. aastal anti välja kokku 132 696 elamisluba.
Allikas: Voice of Europe

Allikas: https://rahvuslane.ee/rootsis-on-sellel-aastal-valjastatud-89-000-uut-elamisluba/

Read more...

teisipäev, 10. detsember 2019

Juri Toomepuu: Kelle huvides tegutseb kaitseminister Jüri Gavrilov Luik?

Seosed riigireetur Simmiga.
Hiljutine otsus vabastada vanglast enneaegselt riigireetur, endine NL siseministeeriumi polkovnik Herman Simm, tõstatab küsimusi Eesti Vabariigi kaitseministri Jüri Gavrilov Luige seostest niihästi Simmi kui ka paljude teiste Eesti riigikaitsele kahjulike otsuste ja tegevustega. Esiteks oleks vaja teada kas kaitseminister oli nõus riigireeturi Herman Simmi vabastamisega.

Teada on see, et Luik määras aastal 2001 Simmi Kaitseministeeriumi julgeolekuosakonna ülemaks. Kui Luik edutas ja pakkus katust reeturile kes põhjustas, mida NATO esindajad on nimetanud kõige suuremaks kahjuks NATO ajaloos, siis ta kindlasti tegutses meie põlisvaenlase huvides.

Oleks huvitav teada ka kas Luik oli seotud sõjaväeluure kärpimisega ajal kui luurajad hakkasid jälile saama Simmi tegevusele. Kui oli, siis tegeles ta kindlasti Eesti ja eestlaste põlisvaenlase huvides. Nagu teada, Simm pandi trellide taha NATO eduka vastuluure tagajärjel. Eestis millegipärast ei lubatud ta kahtlusi tekitanud tegevust isegi uurida.

Tõde juulilepetest.
Luik tegutses kindlasti Eesti põlisvaenlase huvides kui ta aitas aastal 1994 Moskvas Lennart Merel sõlmida nn juulilepped, mis põlistasid Eestisse 20 000 punaarmeelast ja 2000 julgeolekuagenti, kokku koos perekondadega 100 000 eriti eestivaenulikku venelast. Selle tegutsemise kohta ta on hämanud, väites, et kokkulepe sündis kohapeal, joomalauas.

Meri viitis oma päevad Moskvas küll alkoholi uimas, aga tõde on see, et Jeltsin käsutas Mere Moskvasse selleks, et alla kirjutada venelaste poolt juba valmistatud venekeelsetele, Eestile kahjulikele lepingutele. Jeltsin oli kindel, et Meri ta käske vastuvaidlematult täidab, sest mahukas toimik, pealkirjaks Mere KGB agendinimi „Nikolajev“, oli Jeltsini valduses. Vanade roomlaste tähelepanek „Cuius testiculos habes, habes cardia et cerebellum“ kehtib ka tänapäeval.

Fakt on see, et mingit lepingut okupatsioonivägede väljaviimiseks pole okupeeritud riigile vaja. Jeltsinile oli selge, et ta peab pärast Eesti iseseisvuse tunnustamist Vene väed Eestist varem või hiljem välja viima, kui ta tahab kokku varisenud Nõukogude Liidust väljunud ja kommunismiikkest vabanenud Venemaale rahvusvahelist tunnustust ja läänemaailma toetust saada. Venemaa oli tollal pankroti äärel vaakuv, ebastabiilne riik. Lääneriikide toetus oli Jeltsinile hädavajalik.

Plaanid vene vägede väljaviimisest aastal 1994 teatas Vene välisminister Balti välisministritele juba pärast 1992. aasta Helsingi tippkohtumist ja järgmisel aastal kinnitas Vene esindaja Vassili Svirin Lohusalus, et viimane vene sõjaväelane lahkub 31. augustil, 1994, aga tingimusel, et vene erusõjaväelased jäävad Eestisse. Selle tingimusega eestlased loomulikult nõus ei olnud ja seetõttu oligi vaja Meri Moskvasse käsutada, et ta kirjutaks alla sellisele lepingule ja kohustaks lisaks ka eesti maksumaksjaid tasuma okupantide sotsiaalhoolde kulud.

Merepiir olgu 12-miiline.
Luik tegutses kindlasti Eesti põlisvaenlase huvides kui ta välisministrina otsustas tõmmata varasem tavapärane 12-miiline merepiir Keri saare juures nelja meremiili peale. Teatavasti asusid tollal Keri saare lähedasel paesel merepõhjal meie vaenlase allveelaevade sidevahendid. Mu sellekohasele arupärimisele riigikogus vastas ta, et seda kergem olevat riiki kaitsta, mida lähemale vaenlane lasta! See on kahtlemata kõige totram vastus, mida üks minister on kunagi andnud.

Välisvaenlased ja sisevaenlased.
Küllap oli ka see tegutsemine meie põlisvaenlase huvides kui Luik pidas vajalikuks USA presidendiga mõrud suhted luua veel enne, kui too presidendiks sai. Luik avaldas avalikult arvamust, et Trump on rumal, sõge ja harimatu ja süüdistas teda Kremli huvide kaitsmises. Võib arvata, et ta tegi seda eesmärgil hajutada kahtlusi ta enda suhtes.

Loodetavasti pole Eestis asuvate Trumpi- ja NATO-vastaste kriitika kõigutanud Trumpi otsusekindlust toetada oma NATO liitlase Eesti kaitset meie välisvaenlase vastu.

Sisevaenlaste vastu kahjuks NATO kaitsekilp ei kaitse. Eesti sõdurid tõestasid ülekaaluka vaenlase vastu võideldes Vabadussõjas ja Sinimägedes, et vapramaid ja tublimaid sõdureid on maailmas raske leida. Kahjuks on aga reeturid ja vaenlase huvides tegutsevad riigikaitse poliitikud võimelised ka kõige paremate sõdurite vastupanu murdma.

Allikas: Facebook

Read more...

Soros lõikab kasu nii sõjast kui ka immigratsioonikriisist

George Soros Foto: Scanpix

Immigrantide tulv Euroopa Liidu suunas on taas kasvamas. Avaldame eelmise immigratsioonilaine ajal George Sorose rolli lahkava analüüsi, mille autoriks on geopoliitika ja rahanduse asjatundja F. William Engdahl. 

Käesolev ülevaade avaldati 18. detsembril 2015. aastal. Kuna immigrantide tulv Euroopa Liidu poole on taas kasvamas, siis on asjakohane tuletada meelde 2015. aasta immigrandipurset, selle põhjuseid ja mõne olulise isiku rolli selles. Seda enam, et 9.–10. detsembril toimub Tallinnas Inimõiguste Aastakonverents ja käesolevas artiklis on käsitletud teatud “filantroobi” mahitatud inimõiguslaste tegevust, millel paraku liigagi tihti on rohkem tegemist häda ja viletsuse ning hävingu külvamise, kui kellegi õiguste kaitsmise või heaoluga.
***
John D. Rockefellerile anti 1913. aastal soovitus, et oma vara kaitsmiseks riigi maksude eest tuleb asutada maksudest vabastatud heategevusorganisatsioon. Sellest ajast peale on teisedki Ameerika oligarhid oma musti tegusid varjanud “inimkonnale hea tegemise” või selle peenema nimetuse, “filantroopia”, taha.
Sama kehtib ka George Sorose kohta, kellele ilmselt kuulub endasuguste seas kõige rohkem maksudest vabastatud sihtasutusi-mittetulundusühinguid. Tema Avatud Ühiskonna Sihtasutused on rajatud igasse riiki, kuhu Washington tahab panna pukki “oma mehe”, või vähemalt mõne sellise, kes neid ei sega. Avatud Ühiskonna Sihtasutustel oli pärast 1989. aastat võtmeroll endise Idabloki ja Nõukogude Liidu vabariikide režiimide muutmise juures. Täna täidavad samad sihtasutused Ameerika Ühendriikide ja Ühendkuningriigi sõjapropaganda ülesandeid, õigustades Süüria hävitamist, nagu need tegid seda ka Liibüa hävitamise puhul, mille tulemusena on tänaseks Euroopa Liitu tabanud migratsioonikriis.
Vaatame lähemalt käimasolevat Süüria immigrantide kriisi, mis põhjustab häda ja viletsust üle Euroopa Liidu ning seda eriti Saksamaal, mis on asüüliotsijate lemmiksihtkoht. George Soros, kes on naturalisatsiooni korras saanud USA kodakondsuse, avaldas hiljuti kuuepunktilise tegevuskava, mida peab Euroopa Liit migratsioonikriisi haldamiseks ette võtma. See käsulaud on väärt detailsemat käsitlust.

Soros alustab sedastusega: “Euroopa Liit vajab kriisile vastamiseks põhjalikku plaani. Sellist, mis tagaks immigrantide voogude haldamise, et need leiaksid endale turvaliselt ja korrapäraselt elamise koha…”. “Esiteks peab Euroopa Liit võtma nähtavas tulevikus iga aasta vastu miljon asüülitaotlejat,” paneb “filantroop” euroliidu jaoks asjad paika.
Soros ei põhjenda kuskil, kust selline immigrantide arv tuleb. Samuti ei räägi ta rahastatavatest, Süürias ja mujal tegutsevatest MTÜ-dest, mis levitavad valepropagandat ning mille eesmärgiks on saada avalikkuse toetus lennukeelutsooni kehtestamisele üle Süüria. Samamoodi käisid asjad ka Liibüa hävitamise puhul.
Valuutaspekulant lisab viidatud kuuele tegevuspunktile mitmeid ettepanekuid, mis allutaks de facto liikmesriikide ülese euroliidu aparaadi näota ja ebademokraatlikule, bürokraatidest koosnevale Euroopa Komisjonile.
Järgmisena kutsub Soros üles looma Euroopa Liidu immigrantidele toetuspakette ning võtma selleks ohtralt laenu. “Euroopa Liit peaks igale põgenikule andma esimesel kahel aastal aasta kohta 15 000 eurot, mis kataks nende elamise-, tervise- ja hariduskulud ning teeks immigrantide vastuvõtmise liikmesriikidele meeldivamaks,” kirjutab Soros Euroopa Liidule ette. “Euroopa Liit saaks selleks raha üllitades pikaajalisi võlakirju, kasutades selleks seni suuresti kasutamata AAA tasemel laenuvõimekust…”

Selliste võlakirjade maht oleks kolmkümmend miljardit eurot aastas ja seda ajal, kus enamus Euroopa Liidu liikmesriike pole veel üle saanud viimasest majanduskriisist. Soros on teiste inimeste rahaga väga helde. Mainitud AAA reiting on Euroopa Liidu kui iseseisvale juriidilisele organisatsioonile antud hinnang. Soros on aastaid näinud vaeva, et tsentraliseeritud Brüssel saaks endale sõltumatu finantsväe, mis võtaks liikmesriikidelt viimasegi rahalise suveräänsuse. See on omakorda osa suuremast plaanist hävitada viimasedki rahvusriikidele jäänud piiride riismed ning rahvusriigid – mille põhimõtted pandi paika 1648. aastal Kolmekümneaastase sõja lõpus Vestfaali rahuga.
Kuid George Sorosel jagub kodanike maksuraha kulutamiseks mõtteid rohkemgi. Tema arvates peaks Euroliit köhima nõndanimetatud “rindejooneriikidele” (Türgi, Liibanon ja Jordaania) igal aastal välja vähemalt kaheksa kuni kümme miljardit eurot. Seejärel nõuab Soros salakavalalt: “Migrantide jaoks tuleb rajada turvalised läbipääsukoridorid, mis algaksid Kreekast ja Itaaliast ning lõppeksid sihtriikides. Seda peab tegema kohe, kuna paanika on vaja maha rahustada.”

Sihtriigid
Põnev on ka Sorose sõna “sihtriigid” kasutus. Täna tähendab see suuremas osas Saksamaa Liitvabariiki. Sellest tuleb välja, et Soros tahab just rünnata Saksamaad, seda immigrantidega üle ujutades.
Samas on kild killu haaval saanud ka avalikuks, et suurem osa immigrantidest ja asüüliotsijatest, kes alates 2015. aasta suvest on Euroopa Liidu üle ujutanud, on tulnud selle peale, et lugesid Facebookist või Twitterist nagu Saksamaa oleks immigrantide paradiis, kes kõik avasüli vastu võtab ja kus kõik nende vajadused saavad rahuldatud.
Kuidas jõudis informatsioon, et Saksamaa võtab vastu kõik Süüria- ja sarnastest konfliktikolletest põgenenud inimesed, immigrantideni? Venemaa Teaduste Akadeemia liige Vladimir Shalak pani kokku Interneti Sisuanalüüsi Süsteemi (СКАИ) baasil Twitteri analüüsimootori (Skai4Twi). Ta uuris lähemat 19 000 immigrante puudutavat originaalsäutsu. Shalak leidis, et valdav enamus neist säutsudest (93%) mainisid Saksamaad kui kõige immigrandisõbralikumat riiki Euroopas.
Mõned säutsunäited:
  • Jah, Saksamaa! Vasakpoolsed kirjutavad aerosoolvärvidega rongivagunitele araabia keeles “tere tulemast, põgenikud”.
  • Toredad inimesed – videos on näidatud, kuidas sakslased tervitavad Süüria immigrante.
  • Austus. Jalgpallifännid üle Saksamaa staadionite hüüavad “tere tulemast, põgenikud”.
  • Dresdenis sõitva rongi peale on araabia keeles kirjutatud see graffiti – ahlan wa sahlan; soe teretulemast.
  • “Me armastame Saksamaad” karjuvad õnnelikud immigrandid Müncheni raudteejaamas.
  • Tuhanded sakslased tervitavad immigrante – Sky News Australia.
  • Mis iganes linn see ka Saksamaal ei ole, mis võttis süüria immigrandid vastu tervitusloosungite ja lilledega – suur tänu teile.
Kuid nende nii immigrandi-positiivsete säutsude juures on üks väga suur “aga”. “Saksamaa tervitab immigrante” säutsud ei ole pärit Saksamaalt, vaid peamiselt Ameerika Ühendriikidest ja Ühendkuningriigist. Kahest riigist, mis vastutavad ISISe ja Al-Qaeda ning loendamatute teiste terroriorganisatsioonide Süürias viimase nelja aasta jooksul korda saadetud hirmutegude eest.
5704 algset säutsu, mis sisaldasid räsisilti (hashtag) #RefugeesWelcome ja sellele lisaks mõne immigrante vastu võtva riigi nime, analüüsist järeldas Shalak, et Saksamaast jäi kaheksakümne protsendi säutsudega kõige immigrandisõbralikuma riigi mulje. Järgnes 12 protsendiga Austria. “Teretulemast Saksamaale” laadi säutsudest rohkem kui 40% lähtus USA-st, Ühendkuningriigist ja Austraaliast ning ainult 6,4 protsenti oli pärit Saksamaalt.

George Soros on samuti heategija, kes rahastab vastloodud Välissuhete Euroopa Nõukogu (European Council on Foreign Relations; ECFR) nimelist mõttekoda. ECFR kodulehelt leiab seisukoha “Kui Euroopa ei taha, et inimesed upuksid, laske neil lennata” (If Europe wants people to stop drowning it needs to let them fly). Sorose mõttekoda leiab, et peamine põhjus, miks immigrandid valivad paaditranspordi, peitub Euroliidu direktiivis 51/2001/EC. Selles sätestatakse, et transpordiettevõtted, olgu siis need lennuliinid või laevafirmad, vastutavad selle eest, et väljaspoolt Euroopa Liitu tulevatel inimestel oleksid olemas korrektsed reisidokumendid. Kui keegi jõuab kas siis lennuki või laevaga Euroopa Liitu ja tal ei ole korralikke dokumente, siis vastutab tema tagasisõidutamise eest lennu- või laevaettevõte. Teiste sõnadega nõuab ECFR, et Euroopa ajaks oma väravad veelgi enam pärani.

Sorose Süüria MTÜ-d löövad sõjatrummi
Sorose küünilisus, käskides Euroopa maksumaksjail vastu võtta veelgi rohkem immigrante, lennutades need kohale hoolimata sellest, et neil pole dokumente ja nii edasi, saab veelgi rohkem avalikuks, kui me vaatame Sorose rahastusel Süürias tegutsevaid mittetulundusühinguid. Sellised Sorose MTÜ-d loovad propagandatausta nõudmisele, et Süüria kohal kehtestataks samasugune lennukeelutsoon, nagu seda tehti Iraagis peale 1991. aastat ja Liibüas 2012. aastal, et Lääneriikidel oleks võimalik need riigid pommitada tagasi kiviaega.
Üks vihasemaid lennukeelutsooni – mille loomise on Venemaa sekkumine de facto välistanud – eest võitlejaid on organisatsioon nimega Avaaz. Avaaz asutati 2007. aastal Sorose Sihtasutuste toel, et see edendaks USA Välisministeeriumile sobivaid teemasid. Organisatsiooni kodulehel mainitakse Sorose Avatud Ühiskonna Sihtasutust kui ühte oma asutajaliiget.
Avaazil oli oluline osa 2011. aastal Liibüa kohal lennukeelutsooni kehtestamisel. Selle kaasabil pääses Põhja-Aafrika jõukas ja stabiilses riigis võimule terrorirežiim. Täna üritab Avaaz sama korda saata Süürias.

Teine Sorose mahitatud MTÜ, mis demoniseerib Assadi valitsust kui kõigi Süürias toimuvate õuduste põhjust ja tegeleb Süüria sõja õhutamise nimel Euroopa ning USA avalikkuse manipuleerimisega, on Amnesty International. 2013. aastani oli Amnesty tegevjuht Suzanne Nossel, kes asus sellele ametikohale USA välisministeeriumist, kus ta töötas asevälisministri asetäitjana. USA välisministeerium teatavasti pole Süüria suhtes väga erapooletu asutus. Samamoodi on Sorose rahastatud Inimõiguste Valvur (Human Rights Watch) mänginud suurt osa valeinfo levitamises, nagu oleks ISISe ja Al-Qaeda tsiviilelanike vastu toime pandud roimades süüdi hoopis Assadi režiim, mille tõttu pälvisid USA ja Euroopa riikide sõjalised aktsioonid Süürias suurema toetuse.
Lähis-Ida ja teised sarnased sõjad, sealhulgas Ukrainas toimuv, on 1992. aastal paika pandud USA välispoliitika nn Wolfowitzi doktriini tulemus. Toonase asekaitseministri Paul Wolfowitzi välispoliitika õpetuses leitakse, et “ennetavate” sõdade, mille kohta ÜRO Julgeolekunõukogust arvamust ei küsita, pidamine on õigustatud juhul kui mõnel riigil tuleb pähe seada küsimuse alla USA kui ainsa supervõimu huvid. George Soros ja tema maksudest vabastatud sihtasutused on oluline osa sellest ennetavate sõdade masinast. Nüüd seletab Soros veel euroliidu liikmesriikidele, kõige rohkem Saksamaale, kuidas need peaksid ära sööma selle supi, mida tema ja tema USA välisministeeriumi kambajõmmid on kokku keeranud. See on tema poolt tõeliselt süüdimatu või lihtsalt eriliselt ülbe.

Tõlkis Karol Kallas

Allikas: https://objektiiv.ee/soros-loikab-kasu-nii-sojast-kui-immigratsioonikriisist/

Read more...

Advokaadibüroo analüüs: LGBT riiklik rahastamine on toimunud vastuolus seadusega

Sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks poolt advokaadibüroolt tellitud õiguslik analüüs näitab, et sotsiaalministeerium on Eesti LGBT Ühingule, Eesti Inimõiguste Keskusele ja MTÜ-le Oma Tuba (haldab portaali "Feministeerium") raha eraldanud õigusvastaselt ja volitusi ületades, sest hasartmängumaksu seadus selleks õiguslikku alust ei anna. Advokaadibüroo pöördus SAPTK esindajana õiguskantsleri poole taotlusega algatada menetlus ning kontrollida sotsiaalministri määruse ja teiste aktide vastavust põhiseadusele ja teistele seadustele.

"Igal juhul on ilmne, et sotsiaalministeeriumi poolt Toetuse Saajatele raha eraldamised ei vasta HasMMS sättele, mõttele ega eesmärgile. Samuti ei vasta sotsiaalministri ja kantsleri poolt (väidetavalt) HasMMS alusel antud õigustloovad aktid seaduse nõuetele ja on antud pädevust ületades," seisab advokaadibüroo LEADELL Pilv koostatud analüüsi kokkuvõttes.
Loe ka uudist portaalis Objektiiv.

Fotol: õiguskantsler Ülle Madise (Wikimedia Commons)
Juhtkiri: Jüri Ratas, LGBT-ideoloogia riiklik rahastamine peab lõppema

Allikas: http://www.meiekirik.net/index.php/uudised/1129-advokaadibueroo-analueues-lgbt-riiklik-rahastamine-on-toimunud-vastuolus-seadusega

Read more...

esmaspäev, 9. detsember 2019

"Räägime asjast" 08.12.2019

Link: https://www.mixcloud.com/raadiosaade/r%C3%A4%C3%A4gime-asjast-08122019/
 

Read more...

  © Blogger template Ramadhan Al-Mubarak

Back to TOP