RAHVUSLANE

Rahvuslane

reede, 6. detsember 2019

MATTI ILVES: Uuring: Rahvuslik Tõeliste Soomlaste Partei suurim partei Soomes

Tõeline soomlaste partei, rahvuslik populistlik partei, mis on kriitiline Euroopa Liidu, massilise rände ja lääne islamiseerimise suhtes, on nüüd Soome suurim erakond, selgus uuest uuringust.
Soome ajalehe Helsingin Sanomat korraldatud uuring näitas, et kui täna korraldataks valimised, saaksid tõelised soomlased rohkem kui 22,4 protsenti häältest, tehes neist riigi suurima partei.

Uurimisandmed näitavad, et tõelistel soomlastel on kogu Soomes laialdane toetus, mis hõlmab erinevaid rahvastikurühmi ja vanuseid. Partei saab meestelt siiski oluliselt rohkem tuge kui naised, väidab Susanna Ginman, kes on Soome ühe suurima ajalehe Hufvudstadsbladet juhtiv kirjanik.
Nagu teisedki kogu Euroopas tegutsevad populistlikud parteid, on ka tõelised soomlased positsioneerinud end ainsaks tõeliseks alternatiiviks globalistlikele nägemustele, mida järgivad traditsioonilised paremtsentristlikud ja vasaktsentristlikud parteid.

Küsitlusest selgus ka, et aprilli parlamendivalimised väikese häälteenamusega võitnud sotsiaaldemokraadid libisesid riigi tsentristliku koalitsioonipartei järel riigi populaarsuselt kolmandaks.
Eelmise kuu alguses Yle korraldatud eraldi uuring näitas sotsiaaldemokraate Soome suuruselt neljanda parteina.
Uuringu tulemused selgusid alles mõni nädal pärast seda, kui Rootsis korraldatud küsitlus näitas, et rahvuslikud populistlikud Rootsi demokraadid on nüüd Rootsi populaarseim partei, mida toetab 24 protsenti riigi valijaskonnast.

Vaatamata peavoolumeedia pidevatele katsetustele neid radikaalse parempoolse parteina mustata, on tõeliste soomlaste toetus ainult laienenud.

Kasutatud allikas: https://voiceofeurope.com/

Read more...

( : ) kivisildnik: Ametnike nuhtlus ja võika probleemi humaanne lahendus

Jultunud ametnikud on probleem ja nendest vabanemine näib olevat kas just ilmvõimatu või siis teostatav ainult kodanikeallumatuse eskadronide abil. Kodanikuallumatus on meil põhiseadusesse kirjutatud, eks ole. Aga enne eskadronide ellukutsumist on mul sama tõhus vahend vastikute ametnike elimineerimiseks.
Iga minister ja lihtne lehelugeja saab aru, et kontorimööblisse juurdunud parasiidid tuleb saata tootvale tööle, võimalusel töölaagritesse või kutsekoolidesse või kuidagi teisiti sotsialiseerida. Näib aga, et asju alustatakse valest otsast. Sageli uus minister ei alusta peade veeretamist, vaid jääb ootama, millal parasiidid ta elavalt ribadeks kisuvad.

See ei ole mõistlik tegevus. Nutikamad ministrid üritavad kabajantsikuid nende seaduserikkumiste või alatuste eest vallandada. See on libe tee, elukutseline lurjus on oma sulitempudes nii osav, et neid vahele võtta on liiga keeruline ja töömahukas, see on nõks, millega nad on arvestanud.
Neid tuleb lüüa allapoole vööd, seapeete ei tule kottida mitte kuritegevuse eest, vaid nende igapäevase töö eest, täpsemalt nende igapäevase töö eest, mida nad ei ole kunagi teinud.
Võin tuua konkreetsed näited. Kunagi reklaamikontoris igavledes lugesin ma ametnike seaduses sätestatud tööülesandeid. Mida see volask seal kontoris peaks tegema, mille eest ma talle maksan?
Leidsin kultuuriministeeriumist ametniku, kelle töö oli kirjanduselu situatsiooni analüüs ja vastavalt analüüsile kas arengukavade või soovituste tegemine, mõistlik. Mul kui kirjanikul tekkis kohe huvi, meilisin, vastust ei tulnud. Meilisin uuesti, ähvardasin sanktsioonidega. Sain siis vastuse, nii ja naa, meil kadus teie kiri ära, aga meil on meeles, et tahtsite teada seda ja seda.

Olge rahulikud, meie teile mingeid loomingulisi ettekirjutusi ei tee, kirjutage mida tahate, umbes nii. Tule till taevast alla, kus on kirjanduse olukorra analüüs, kus on arengukavad, kus on suunised? Selgub, et neid ei ole, midagi ei ole tehtud ja ei kavatsetagi tegema hakata. Olgu ma rahulik, keegi minu alaga ei tegele ja tegelema ei hakkagi.
Leidsin siis kuskilt miski kantsleri, kes pidi meediat monitoorima ja tegema uuringuid. Küsisin uuringuid näha, ikka parem, kui ise lehti lugeda. Minutitega tuli vastus: lolliks oled läinud või? Kas sa tead, mis uuringud maksavad? Mul pole uuringuteks sentigi. Aus vastus, tore inimene, ühtegi halba sõna ei ütle ja eks ta sai oma jalahoobid hiljem kätte ka muidugi.
Aga töö on tegemata. Mis tehakse loodritega, kes oma tööd ei tee? Esiteks sõimatakse ja alandatakse, siis sunnitakse tööle ja kui tulemuslikku tööd ikka ei tule, siis vallandatakse. Nii lihtne see ongi. Ma esitasin kaks pistelist küsimust mind huvitavatel teemadel, ja mõlemal korral oli tulemuseks ümmargune null.

Kogu see kadjakate ja loodrite polk tuleb tööle panna, ametijuhendid on neil meetri pikkused, hakkame aga näpuga rida ajama ja tulemusi nõudma, kus on see, kus on see? Ja kui neid tulemusi ei ole aastakümnetega tulnud, kas nad siis hommegi vaakumist välja kargavad. Hoiatus, noomitus, king. Hoiatus, noomitus, king.
Pole vaja oodata sõda, sõda tuleb vältida, juhtpositsioonid kontoris tuleb haarata ilma totaalse nägude sisselöömiseta – seaduslikult, intelligentselt, vastavalt tööjuhendile ja protestantlikult tööeetikale. Kui on töö 24/7, siis ehk nii väga ei tahagi enam tooli polstrisse klammerduda, ehk tekivad mõtted uusi väljakutseid otsida. Vikerkaar vajab luulekriitikuid, Vilja Kiisler kasutas võimalust.
Mida rohkem tööd, seda vähem jääb jõudu ja aega intrigeerimiseks, meediaga suhtlemiseks ja korrumpeerumiseks. Ja neid ametijuhendeid saab ju pikemaks ka kirjutada, failis on ruumi küll. Me oleme tuhandeid euroettekirjutusi südameasjaks võtnud ja anaalseadusi teinud, meil kehtivad rahvusvahelised lepingud ja konventsioonid. Ja kes neid peab ellu viima ja nende rakendamist jälgima? Puškin või?

Kui nendest euroseadustest ja rahvusvahelistest kohustustest muud kasu ei ole, siis ametnikulimukate lömastamiseks ja hulluks ajamiseks sobivad nad ideaalselt. Kõik on väga lihtne, kes töötab globalistliku agenda järgi, vallandada selle eest, et on jätnud LKGB+ prioriteedid hooletusse, kes üldse ei tööta, tuleb sundida mõistusevastast globalismi ellu viima ja siis ikkagi vallandada, ei saanud hakkama.
Ega sunnitöölaagrid ei olnud niisama, need olid inimeste hävitamiseks, mõttetu raske töö – see murrab vaimu ja inimene variseb kokku. Äraproovitud, kindel, tõhus, tappev. Kuu aega rasket direktiivi ellu rakendamist, siis kuu aega vastupidise direktiivi ellu rakendamist jne jne.
Kui ametnik ei tööta ennast ribadeks, siis kisub ta ülemuse lõhki, isegi kõige leebem ülemus peab ellujäämiseks kasutama ebainimlikult julmi vahendeid – tööd, tööd ja veel kord tööd. Alluva võimetel on alati piir ja tööd peab tal olema üle selle piiri, parem kui on kaks-kolm korda üle piiri – lurjusel ei tohi olla mingit võimalust. Ta töökoht säilib ainult tänu ministri armulikkusele, õiglane vallandamine võib nadikaela tabada iga kell.

Töö peab sööma hinge seest, tekitama õudusunenägusid, alluv peab kontori hoone nägemisel värisema hakkama ja sealt pääsedes silmapilkselt jooma kukkuma – muidu on ülemus läbikukkunud ja võib vabatahtlikult ise töötukassa poole jalutama hakata. See on sõda elu ja surma peale, siin on ainult ellujääjad ja laibad, kolmandat võimalust ei ole.

(:) kivisildnik
05.12.2019
Pärnus, vandenõulaste peakorteri lähistel

Allikas: https://uueduudised.ee/arvamus/kivisildnik-ametnike-nuhtlus-ja-voika-probleemi-humaanne-lahendus/

Read more...

Fookuses: vilepuhujate sõnul on OPCW Süüria-raportid teadlikult moonutatudMitmete ekspertidest vilepuhujate paljastuste kohaselt on OPCW teadlikult ja tahtlikult oma raportites moonutatud 2018. aasta aprillis Süürias, Douma linnas väidetavalt toimunud keemiarünnaku kohta kogutud andmeid, jättes raportitest välja olulisi fakte, mis lükkavad ümber Süüria vastu esitatud süüdistused, toonitavad seekordses saates “Fookuses” Markus Järvi ja Varro Vooglaid. Portaali Objektiiv videoproduktsioon.

Read more...

neljapäev, 5. detsember 2019

TULE KAASA MÕTLEMA!

Laupäeval, 14. detsembril kell 13:00
Tartu Ülikooli raamatukogu konverentsisaalis
Eesti Konservatiivne Rahvaerakond korraldab Tartus konverentsi:
EESTI VALIK: DEMOKRAATIA VÕI DEMOKRATUUR?

Akkikas: Merike Lumi, Facebook

Read more...

Martin Helme: Täna on Postimehes järjekordse libauudisega üles võetud uus rünnak meie erakonna vastu

Saadan selle kohta varsti pikema selgituse ka, aga mõned asjad teeks kohe selgeks. Postimees leierdab sisuliselt sama plaati, mida Järviku ajal: pahad poliitikud kiusavad vaeseid õilsaid ja tublisi ametnikke. See on täiesti väärastunud probleemipüstitus. Tegelikult kiusavad Eestis ametnikud ettevõtjaid ja mitte keegi ei vastuta mitte millegi eest.

Ja jah, ma olengi ministrina ettevõtjate liitlane! Ma olen kohtunud mitte ainult Sõnajalgadega vaid ka teiste taastuvenergiaettevõtjatega. Olen kohtunud transpordiettevõtjatega ja nende esindusorganisatsioonidega. Olen kohtunud finantssektori inimestega ja pankuritega. Olen kohtunud ka proviisorite ja apteekritega. Olen kohtunud isegi õpetajate ja teadlastega. Miks ma ei peaks? Neil kõigil on probleeme riigiga asjaajamisel ja kõik nad räägivad, et mitte keegi ei taha neid isegi mitte ära kuulata, hea tahtega appi tulemisest rääkimata.
Mind huvitab Eesti majanduse hea käekäik. Huvitab nii üldisemalt, et meie kõigi elu oleks parem, kui konkreetsemalt, et riigieelarvesse ikka midagi laekuks ka. Ma näen iga päev, kuidas väga suurt osa avalikku sektorit ja ka poliitikuid see ilmselgelt ei huvita.
Ja mis puutub Aidusse, siis vabandust, kas ma tõesti ei peaks olema mures 120 miljoni euro suurusest kahjunõudest riigi vastu? Kes siis veel peaks?

Skandaal on skandaal ainult siis, kui kõik seda skandaalina tunnistavad. Postimehe tänane lugu ei ole skandaal mitte mulle. Kui seal üldse mingit skandaali on, siis on see lugu sellest, kuidas Eesti riik käitub ettevõtjatega. Skandaal on ka see, et näeme mustrit, kuidas ministrite kohtumisi ametnikega kasutatakse ära selleks, et teha selle järel "uurimisorganitesse" kaebus, kes siis kaebust ettekäändeks kasutades asuvad ministreid pealt kuulama ja nende kirjavahetust lugema. Tänaseks on selge, et seda on tehtud nii minu, Järviku kui Kingo suhtes. Aga see meediat ei sega ega opositsiooni ei huvita. See ei ole kellelegi probleem. Süvariiki ei eksisteeri!

Selle tõttu ei kavatse ma hakata nende libanarratiivi rohkem kommenteerima, kui ütlen: mingit salajast nurga taga asjaajamist pole olnud. On olnud terve hulk kohtumisi, kus laua taga on olnud väga lai ring inimesi, muu hulgas lisaks minule Taavi Aas, Jüri Luik, Rene Kokk, Kert Kingo, terve rida ametnikke, ettevõtjad ja omavalitsused. Nendel koosolekutel räägitu on ilusti protokollitud. Kas seda ka ei tohi teha, et otsida lahendust probleemidele? Mida siis üks valitsus üldse võib teha? Peenhäälestada?
Ma ei kavatse küll sellega leppida.

Allikas: Monika Helme, Facebook

Read more...

Kuidas anda reeturlik surmahoop eestlusele – TÜ õppeprorektor Aune Valk õpetab

Aune Valk esitas ERR-is otsese üleskutse venestamiseks ja eestlaste assimileerimiseks.

Lugedes ERR-ist Tartu Ülikooli õppeprorektori Aune Valki juttu “Mul on unistus, unistus koosõppivast Eesti koolist”, läbib külm juga ilmselt iga eestlase südame – see on venestamise algatus.
Nii räiget multikultipropagandat pole Eestis ammu kuulda olnud – uskumatu, et rahvusriigis üldse midagi sellist kostab. Millised on siis Valki seisukohad?

Esiteks – taas on kõiges süüdi eestlased, põlisrahvas, kes tahab oma maal oma keelt ja kultuuri hoida. Kuidas muidu mõista sõnu: “Suhete tasandil on seniste uuringute põhjal suurim takistaja eestlaste vähene avatus”?
Valk jätkab president Kaljulaidi stiilis: “Kultuurimuutuse peamiseks sisuks on eesti keele õpe, aga ka Eesti kultuuris oluliste vähemusrahvuste esindajate parem esiletoomine ehk n-ö enam maa- ja vähem etnosepõhine eesti kultuuri esitlus.” Ehk siis vähem eesti etnilist kultuuri ja rohkem multikultuursust – eestlased jäägu varju, teised aga esiplaanile. Mis rahvusriigist me enam räägime?
“Kõige keerukam ja samas kõige kesksem ja paljude muude aspektidega seotud on identiteedimuutus. Ühelt poolt peaks muutuma Eesti riigiidentiteet avatumaks ja vähem etniliste eestlaste keskseks. See tähendaks ühiskonnaõpetuse, aga vahest ka ajalooõpetuse mõnede aspektide üle vaatamist,” kirjutab Valk.

Taas vähem eestlust, riik ei tohi eestlust toetada ja ajalugugi tuleb ümber kirjutada. Kuidas kujutab Valk ette “ajalooõpetuse mõnede aspektide üle vaatamist”? Teatame 22. septembril, et see päev on Tallinna vabastamise aastapäev? Viime Aljoša jalamile pärjad “tänulikult eesti rahvalt”? Lõhume maha Sinimägede mälestuskivid, sest need on SS-lastele ega meeldi venelastele?
Valki luuludes ongi kõige ohtlikum ja mõistmatum ajaloo käsitluse küsimus. Siinsete venelaste jaoks on Suur Isamaasõda püha, eestlaste jaoks verise okupatsiooni algus. Kuidas seda koolides ühitada? Kuidas hakkavad eesti ja vene õpilased rääkima Teisest maailmasõjast, Vabadussõjast, Nõukogude Liidust ja pronksiööst? Valki jutust kumab läbi see, et aluseks tuleb võtta venelaste maailmavaateline käsitlus.

Eestlaste ja venelaste mõttemaailm on ääretult erinevad – Huntington on öelnud, et Venemaa on omaette tsivilisatsioon. Isegi Kohtla-Järve eesti kooli ümber puhkenud arutelus oli jutuks see, et kui eesti ja vene noored õpivad ühes koolis, ja eestlased on vähemuses, algab temperamentsemate vene noorte tugev psühholoogiline surve ja eesti noored lahkuvad sellistest koolidest.
Järgmine Valki soovitus: “Teisalt peaks muutuma siinsete vähemuste identiteet selgemaks ja positiivsemaks mitmikidentiteediks. Vaja oleks luua alus positiivsele eesti-vene (eesti-ukraina jne) identiteedile.” See on otsene üleskutse eestlaste assimileerimisele.

Kogu TÜ õppeprorektori ettepanekute jada on kõige julmem ja vihasem kallaletung rahvusriigile, eestlusele ja Eestile, ning seda teeb veel Eesti väärikaima ülikooli õppejõud! Iga päevaga leiab üha enam tõestust see, et ülikoolid muutuvad neomarksismi ja multikultuursuse pesadeks ning Helmede sõnad nende kohta tabavad üha täpsemalt märki.

Valk kirjutab: “Veelkord põhjendus, miks suhtun teemasse sama kirglikult, kui Martin Luther King oma unistusse…” Ehk õpiks Martin Luther Kingist ja Nelson Mandelast, kelle mõlema unistused osutusid utoopiaks – USA-s pole rassivaen vähimalgi määral sumbunud ja Lõuna-Aafrika Vabariigis ei näi samuti vikerkaareühiskonda tulevat, vaid asi kisub musta rassismi ja valgete väljaajamise suunas.

Inimesed eri rahvustest ja rassidest saavad koos eksisteerida, aga neid ei saa sunniga kokku liita mingiks üheks etnoseks – Aune Valk just seda üritabki, kuigi kaunite sõnade varjus. Kahjuks on see hoop ka meie oma rahvusülikooli pihta.

UU

Allikas: https://uueduudised.ee/uudis/eesti/kuidas-anda-reeturlik-surmahoop-eestlusele-tu-oppeprorektor-aune-valk-opetab/

Read more...

kolmapäev, 4. detsember 2019

Maapealsest paradiisist

Allikas: Facebook

Read more...

Valitsusvastane õõnestustöö jätkub: Martin Helmele heidetakse ette liiga tihedat koostööd ettevõtjatega

Rahandusminister Martin Helme.

Postimees kirjutab kolmapäeval, et Aidu tuulepargi ehitusel reegleid eiranud vennad Oleg ja Andres Sõnajalg ignoreerivad neid menetlevaid riigiameteid, eelistades asju ajada hoopis rahandusminister Martin Helme abil. Postimehe andmetel kutsuti tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve ameti (TTJA) peadirektor Kaur Kajak sel sügisel Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) ministrite ette vaibale soovitusega ettevõtjaid soodsamalt kohelda.
Martin Helme kommenteerib  oma sotsiaalmeedias kogu lugu järgmiselt:
“Täna on Postimehes järjekordse libauudisega üles võetud uus rünnak meie erakonna vastu. Postimees leierdab sisuliselt sama plaati, mida Järviku ajal: pahad poliitikud kiusavad vaeseid õilsaid ja tublisi ametnikke. See on täiesti väärastunud probleemipüstitus. Tegelikult kiusavad Eestis ametnikud ettevõtjaid ja mitte keegi ei vastuta mitte millegi eest.
Ja jah, ma olengi ministrina ettevõtjate liitlane! Ma olen kohtunud mitte ainult Sõnajalgadega, vaid ka teiste taastuvenergiaettevõtjatega. Olen kohtunud transpordiettevõtjatega ja nende esindusorganisatsioonidega. Olen kohtunud finantssektori inimestega ja pankuritega. Olen kohtunud ka proviisorite ja apteekritega. Olen kohtunud isegi õpetajate ja teadlastega. Miks ma ei peaks? Neil kõigil on probleeme riigiga asjaajamisel ja kõik nad räägivad, et mitte keegi ei taha neid isegi mitte ära kuulata, hea tahtega appi tulemisest rääkimata.

Mind huvitab Eesti majanduse hea käekäik. Huvitab nii üldisemalt, et meie kõigi elu oleks parem, kui konkreetsemalt, et riigieelarvesse ikka midagi laekuks ka. Ma näen iga päev, kuidas väga suurt osa avalikku sektorit ja ka poliitikuid see ilmselgelt ei huvita.
Ja mis puutub Aidusse, siis vabandust, kas ma tõesti ei peaks olema mures 120 miljoni euro suurusest kahjunõudest riigi vastu? Kes siis veel peaks?
Skandaal on skandaal ainult siis, kui kõik seda skandaalina tunnistavad. Postimehe tänane lugu ei ole skandaal mitte mulle. Kui seal üldse mingit skandaali on, siis on see lugu sellest, kuidas Eesti riik käitub ettevõtjatega.

Skandaal on ka see, et näeme mustrit, kuidas ministrite kohtumisi ametnikega kasutatakse ära selleks, et teha selle järel “uurimisorganitesse” kaebus, kes siis kaebust ettekäändeks kasutades asuvad ministreid pealt kuulama ja nende kirjavahetust lugema. Tänaseks on selge, et seda on tehtud nii minu, Järviku kui Kingo suhtes. Aga see meediat ei sega ega opositsiooni ei huvita. See ei ole kellelegi probleem. Süvariiki ei eksisteeri!

Selle tõttu ei kavatse ma hakata nende libanarratiivi rohkem kommenteerima, kui ütlen: mingit salajast nurga taga asjaajamist pole olnud. On olnud terve hulk kohtumisi, kus laua taga on olnud väga lai ring inimesi, muu hulgas lisaks minule Taavi Aas, Jüri Luik, Rene Kokk, Kert Kingo, terve rida ametnikke, ettevõtjad ja omavalitsused. Nendel koosolekutel räägitu on ilusti protokollitud. Kas seda ka ei tohi teha, et otsida lahendust probleemidele? Mida siis üks valitsus üldse võib teha? Peenhäälestada?
Ma ei kavatse küll sellega leppida.”

Allikas: https://uueduudised.ee/uudis/eesti/valitsusvastane-oonestustoo-jatkub-martin-helmele-heidetakse-ette-liiga-tihedat-koostood-ettevotjatega/

Read more...

Toetage Objektiivi oma annetusega ja aidake meil hoida tõelist kodanikumeediat!Seekordse jõulukampaania raames on meie eesmärgiks koguda Objektiivi edasikestmiseks ja arenguks vähemalt 40 000 eurot, millega saame katta kui mitte täielikult, siis vähemalt suure osa meie portaali järgmise poole aasta kulutustest. Et Objektiiv võiks edasi areneda ja selle ühiskondlik positsioon Eesti avaliku arvamuse väljal kinnistuks ja kasvaks, siis palun tehke selleks oma võimalikult helde annetus, kutsub üles Objektiivi peatoimetaja Markus Järvi.

Read more...

teisipäev, 3. detsember 2019

Soome valitsus on kiitnud heaks ISIS-e pruutide ja laste koju toomise, ka president on teadlik

Soome valitsus on kiitnud heaks plaani tuua Süüriast al-Holi laagrist koju seal olevad Soome kodanikest ISIS-e pruudid ja nende lapsed. Asjast on teadlikud ka president ja parlamendi väliskomisjon.
Teadaolevalt on välisminister Pekka Haavisto palganud eraldi inimese tegelema Soome kodanike koju toomisega. Sellel plaanil on ühtlasi õiguskantsleri Tuomas Pöysti toetus, vahendab Helsingin Sanomat.

Välisminister Pekka Haavisto ütles asja kommenteerides, et lapsi ilma vanemateta ära tuua ei saa, kuna laagrit valvavad Kurdi võimud ei annaks luba lapsi vanematest lahutada.

Soome valitsus on Kurdi võimudele andnud teada, et kui soomlased laagrist pääsevad, siis antakse neile dokumendid lähimast Euroopa Liidu esindusest. Lähim esindus on Rootsi esindus Erbilis Iraagi Kurdistanis. Soome välisministeerim on saatnud Erbilisse kaks Soome ametnikku al-Holist saabuvate soomlaste vastuvõtmisega tegelema.
Haavisto on varem öelnud, et Soome on andnud Kurdi võimudele teada, et soomlastel on õigus naasta Soome. Soome valitsus pole varem avalikult teada andnud sellest, et soomlaste tagasitoomisega tegeletakse aktiivselt.

 Al-Holi laagris olevate naiste ja laste tagasitoomine on olnud poliitiliselt raske teema, sest Soome kaitsepolitsei peab nii ISIS-e pruute kui lapsi Soomele julgeolekuohuks. Mitmetes teistes riikides on samuti pikalt kaalutud, mida teha Islami Kalifaadis elanud naiste ja lastega.

Kaitsepolitsei andmetel on Soomest läinud Süüria ja Iraagi konfliktipiirkonda vähemalt 80 inimest ja ainult osa neist on liitunud ISIS-ega. ISIS-e piirkonnast on Soome naasnud alates 2014. aastast paarkümmend inimest.
Al-Holi laagris on Islami Kalifaadis elanud soome naisi ja lapsi teadaolevalt 11. Nende hulgas on nii põliseid Soome kodanikke kui sisserändajaid. Koos naistega on laagris üle 30 lapse, kellest mõned on sündinud Süüarias.


Read more...

  © Blogger template Ramadhan Al-Mubarak

Back to TOP