RAHVUSLANE

Rahvuslane

laupäev, 18. jaanuar 2020

Laupäevased pildid

Allikas: Facebook

Read more...

Markus Järvi: sotsiaalministeeriumi kampaania püstitab infantiilse totruse ja maitsetuse rekordeidMa saan veel kuidagi aru, et homoaktivist Keio Soomelt tahab kogu Eestile meelde tuletada, et hoolimata väikelastega perekonna terroriseerimisest oma nilbete jõulukaartidega, on ta ikkagi inimene. Ent jätke ometi pimedad, kurdid, religioonide esindajad, mulatid ja räpparid rahule!

Read more...

Marti Kuusiku kaitsja nimetab protsessi märgiliseks: puudub kannatanu, president annab suuniseid

Illustratsioon: zeferli/Bigstockphoto.com
Perevägivallas süüdistatud endise ministri Marti Kuusiku kaitsja Küllike Namm ütleb, et talle teadaolevalt ei ole varem ühtegi niisugust protsessi olnud, kus puudub kannatanu. Namm peab silmas, et Marti Kuusiku abikaasa Karin ei kinnita süüdistust.

Nammi sõnul teeb protsessi märgiliseks, et president on andnud selge suunise, kuidas tuleb põhiseadusliku institutsioonina kohut pidada.
Rekordiliselt lühikeseks jäänud ametiajaga endise ministri kaitsja on veendunud, et seda protsessi poleks olnud, kui Kuusik poleks ministriks saanud.
“Meie tavakohtupraktika ei kannata tõendeid, mis on niinimetatud vahendatud tunnistajate ütlusest, aga see protsess kannatab selliseid asju,” vahendab Virumaa Teataja Nammi sõnu.

“Tegelikkuses teeb asja keeruliseks see, et riik peab seisma kannatanu eest. Praeguseks meil aga kannatanut pole. Karin Kuusik ütleb, et absoluutselt midagi ei ole isik [Marti Kuusik] teinud.”
Namm usub, et Kuusiku asja hakkavad arutama ka järgmised kohtuastmed, sest kumbki pool ei jää otsusega rahule.

EKRE poolt väliskaubandus- ja infotehnoloogia ministriks esitatud Marti Kuusik (EKRE) sai möödunud kevadel ametis olla vaid umbes ööpäeva, kui oli sunnitud tagasi astuma seoses meedias avaldatud süüdistustega perevägivallas.

Toimetas Veiko Vihuri

Allikas: https://objektiiv.ee/marti-kuusiku-kaitsja-nimetab-protsessi-margiliseks-puudub-kannatanu-president-annab-suuniseid/

Read more...

reede, 17. jaanuar 2020

MATTI ILVES: EESTI PÕHISADUS PEAB OLEMA ÜLIM!

Eesti põhiseadus peab olema ülim seadus. Mitte niin nagu on praegu, et isegi kõige närusem Euroopa Liidu seadus on kõrgemal meie põhiseadusest.

See on täiesti vastuvõetamatu ja kiirelt tuleb kehtestada olukord, et ELi seadused kehtivad Eesti Vabariigis vaid selles osas, mis ei lähe vastuollu meie põhiseadusega. Meie põhiseadus peaks olema ka kõrgemal igasugustest nõndanimetatud rahvusvahelisest õigusest ja ÜROs vatuvõetud normdokumentidest.

See on ainus võimalus jääda veel iseseivaks ja iseotsustavaks riigiks, näiteks Euroopa Liidus. Kui osutub vajalikuks nende eesmärkide saavutamiseks, siis tuleb teha ka mõningad parandused põhiseaduses.


Read more...

Inimene teeb kõik vastupidi

Allikas: Facebook

Read more...

SAKSLASED LAHKUVAD OMA RIIGIST JA VÕÕRAD TULEVAD ASEMELE.

Üha enam sakslasi lahkub riigist. Föderaalvalitsuse 2018. aasta rändearuande kohaselt emigreerus aastatel 2016–2018 umbes 295 000 sakslast rohkem, kui tagasi tuli. Seetõttu on emigrantide arv alates 1993. aastast ületanud tagasipöördujate arvu. Hiliseid kodumaale tagasi pöördunuid arvesse võttes oli rändesaldo kuni 2004. aastani endiselt positiivne.

Välismaalaste sisserändebilansiga on olukord erinev. 2018. aastal sisserändas 460 000 rohkem välismaalast kui emigreerus. 2017. aastal sisserändes 498 558 välismaalast rohkem kui emigreerus. 2016. aastal oli see arv 635 308 inimest, 2015. aastal 1 156 962 inimest.
https://jungefreiheit.de/politik/deutschland/2020/migrationsbericht-immer-weniger-deutsche-immer-mehr-auslaender/

Allikas: Alikee Kubi, Facebook

Read more...

neljapäev, 16. jaanuar 2020

Iraagis Iraani raketirünnaku üle elanud taani sõjaväelased vajasid kriisipsühholoogi abi

Pildil on valge kiri taani keeles: "Oli tunne, nagu istuksime kaljukoopas maavärina ajal"

Taani sõjaväelased Iraagis, kelle ridades teenisid samuti 6 eesti sõdurit, vajasid kriisipsühholoogi abi, et Iraani raketirünnakust toibuda. Kas ka eesti sõdurid abi vajasid ei ole teada, sest Eestis levitab värdjasmeedia "suure sõbra" seletust, et raketid lendasid sihtmärgist mööda. Kõik 133 sõjaväelast evakueeriti Iraagist Kuveiti.

Mees pildil: "See oli kohutav. Seda ei ole võimalik sõnadega edasi anda ja kellelgi pole vaja midagi sellist läbi elada. /-/ Olime varjendis istunud kaua, ilmselt mitu tundi, kui tuli esimene laine, nagu me seda kutsusime. Üheksa raketti, igaüks umbes tonniraskused. Ma ei ole midagi sellist kunagi kogenud ja loodetavasti ei tule ka midagi sellist rohkem läbi elada. Kogu varjend, kus me istusime kõikus ja paks tolm langes selle laest. Me pidasime riiderätikuid suu ees, et saaksime hingata. Keegi ei teadnud, kui lähedale järgmine löök tuleb ja millal see tuleb. Meil ei olnud all varjendis mingit arusaamist sellest, mis oli toimunud,  pidime vaid istuma ja ootama. Kõigest sellest, mida me olime senini õppinud ei olnud mingit kasu. Pidime vaid ootama. /-/ Olime üllatanud, et maa peal oli üldse veel midagi järele jäänud. Kõik hooned ei olnud isegi purunenud. Raketid oli löönud maha meist umbes 300 meetri kaugusel. Maa sees olid kraatrid, kuhu oleks võinud parkida väiksema veoauto."
Allikas: mvlehti. net

Matti Ilvese blogile koostas Jaan Hatto

Read more...

Kliimahüsteeria

Allikas: Facebuuk
:

Read more...

Monika Helme: Küsiti arvamust.

Vastasin nii:
HELLE-MOONIKA HELME, RIIGIKOGU LIIGE (EKRE)
Me ei pea tagasi küsima midagi, mis kuulub õiguslikult meile. Küsimus on alades, mis Tartu rahulepingu järgi kuulusid Eesti vabariigi koosseisu, kuni Venemaa need õigusvastaselt annekteeris.

Kõige kesksem teema nende alade puhul ongi praeguse Eesti vabariigi õiguslik järjepidevus, mille garant on Tartu rahuleping. Kes veel mäletab, siis Eesti taasiseseisvumisel oli arutlusel kaks varianti: iseseisvuse taastamine õigusliku järjepidevuse alusel (Lennart Meri nimetas Tartu rahulepingut selles kontekstis meie sünnitunnistuseks) või uue, Nõukogude Liidu lagunemise tulemusena sündinud riigi loomine.

Nagu teame, otsustati toona esimese variandi kasuks, ja selle kinnitamiseks kirjutati põhiseadusesse ka täpsustus, mis kinnitas, et Eesti vabariigi idapiir on paika pandud Tartu rahulepinguga.

Kõik katsed seadustada ajutine kontrolljoon uue piirilepinguga, mainimata selles Tartu rahu, rikuvad sisuliselt meie põhiseadust ja kõigutavad meie riikliku järjepidevuse ideed, avades sel moel ukse Venemaa kogu aeg nõutud kahe riigikeele kehtestamisele, kodakondsuse nullvariandile ja väga paljudele muudele Eesti-Vene suhete kahepoolsetele aspektidele ning meie ajaloolis-õigusliku positsiooni revideerimisele rahvusvahelises plaanis. Küsimus on ka setode asuala poolitamises ja kõigis sellest tulenevatest probleemides. Samuti ei saa me unustada maavarasid, mis asuvad annekteeritud aladel ja mis meie poolt sisuliselt Venemaale kingitusena üle antaks. Muidugi peaksid need olema meie kasutada ja meie omad. Aga reaalsus on, et need territooriumid on hetkel Venemaa enda omaks kuulutatud. Tagasi küsida ei saa, aga ära anda ka ei tohi. Ja ega tegelikult ei ole meil kiiret kuhugi. Me võime täiesti rahulikult elada selle maha märgitud ajutise kontrolljoonega ja oodata, kuni maailmas mingid olukorrad keeravad meie kasuks. Tsiteeriks siinkohal vana Hiina mõttetera: me võime istuda kaldal, mitte midagi teha ja lihtsalt oodata, kuni vaenlase laip mööda ujub.

Allikas: Facebook

Read more...

kolmapäev, 15. jaanuar 2020

Mart Helme erakonna talvepeol: iga meie saavutus toob juurde neid, kes mõistavad, et me võitleme Eesti püsimise eest

Mart Helme kõnelemas erakonna talvepeol 12. jaanuaril 2020

EKRE peab võitlust, et Eesti jääks püsima rahvusriigina ega poleks vaene ja kellegi käske täitev ääremaa, ütles Mart Helme laupäeval Tallinna lauluväljaku ruumides toimunud EKRE talvepeol.

„Me peame võitlust, mis on meist kordades suurem. See on selle Eesti rahva osa võitlus, kes meie peale loodavad. See on ka selle osa Eesti rahva võitlus, kes esialgu võib-olla ei oska meie peale loota, sest nad loevad ajalehtede pealkirju ja lasevad ennast sellest eksitada. Aga uskuge mind, iga meie saavutus toob juurde neid, kes saavad aru, et me ei võitle iseenda võitlust, vaid Eesti rahvusriigi püsimise võitlust,“ ütles Helme.

„See on raske võitlus, sest me näeme, et maailma laguneb meie silmade all koost lahti. Siin ei ole võimalk ajusurnud poliitikat teha. On vaja julgust, südikust, pealehakkamist, ja ma näen ainult ühte erakonda Eestis, kel seda on – see on meie erakond.“
Helme sõnul on EKRE erakond, kes on tulnud muutusi ellu viima. „Muutusi, et me püsima jääksime, muutusi, et Eesti ei oleks vaene ääremaa, kellestki sõltuv, kellegi käske täitev. Vaid et Eesti oleks riik, kus iga eestlane võib uhkusega öelda ükskõik kellele maailmast: ma olen eestlane.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna tänavusel talvepeol osales üle 550 inimese. Üles astus ka EKRE segakoor ning üllatusesineja Tõnis Mägi. Õhtut juhtisid Kairet Remmak-Grassmann ja Urmas Simon.

UU

Allikas: https://uueduudised.ee/uudis/eesti/fotod-mart-helme-erakonna-talvepeol-iga-meie-saavutus-toob-juurde-neid-kes-moistavad-et-me-voitleme-eesti-pusimise-eest/

Read more...

  © Blogger template Ramadhan Al-Mubarak

Back to TOP