RAHVUSLANE

Rahvuslane

esmaspäev, 16. detsember 2019

"Räägime asjast" 15.12.2019

Link: https://www.mixcloud.com/raadiosaade/r%C3%A4%C3%A4gime-asjast-15122019/
 

Read more...

Miks peavoolumeedia ei hooli põlenud kirikutest ja tapetud kristlastest?

Ajakirjandus näeb kristlust kui rõhuvate uskumuste kogu, mis väärib ainult põlgust. Seetõttu ei taheta avalikult rääkida kristlaste vastu suunatud massimõrvadest ja terroriaktidest nende õigete nimedega, kirjutab Kanada autor Jonathon Van Maren.

Peavoolumeedia religiooni-ignorantsus ei üllata enam kedagi. Kuid möödunud nädalal ma nägin pealkirja, mis paistis viidatud võhiklikkuse tahtliku paroodiana. Tegemist on ajakirjanike Nicole Winfieldi ja Colleen Barry Associated Pressi artikliga “Turistide mekat Notre Dame’i hinnatakse ka jumalakummardamiskohana”. Artiklis üritatakse anda ülevaade kuulsa Pariisi katedraali tulekahju ümbritsevatest asjaoludest. Kohutava pealkirjaga artikkel on pealegi postitatud Vatikanis.
Notre Dame’i põlengu reaktsioonidele võib lisada Barack Obama ja Hillary Clintoni reaktsioonid möödunud ülestõusmispühade ajal Sri Lankal toimunud kristlaste kohutavale massimõrvale. Toona hukus 321 last, naist ja meest ning kannatada said lisaks sajad inimesed.
Kui sellele eelnenud valge suprematisti poolt Uus-Meremaa mošeedes toime pandud hirmutegude hukkamõistmisel kirjeldati põhjalikult nii kurjategija ideoloogiat ja kannatanute usku, siis Sri Lanka islamistide poolt tapetud kristlasi nimetasid Obama ja Clinton “lihavõtte kummardajateks” (easter worshippers). Sellise määratluse tõttu said mõlemad poliitikud avalikkuse naerualuseks ja kutsuti üles asju kirjeldama õigete nimedega: tegemist oli kristlastega, kelle tapsid moslemid selle pärast, et nad olid kristlased.

Endise presidendi ja kangesti presidendiks saada tahtnu puhul pole ilmselt tegu võhiklikkusega, mille tõttu kirjeldati kristlasi viisil, mis jättis neist mulje kui Lihavõttesaare kummalistele kujudele koduloomi ohverdavast veidrast sektist.
Pigem johtus säärane sõnakasutus sellest, et oma usus veendunud kristlased on lääne kultuurisõdades progressiivide suurimad vaenlased. Selle taga võib olla ka varjatud motiiv, millega ei taheta kristlastele avaldada mingisugust kaastunnet, mis võiks juhtida tähelepanu nende kõige madalamale asetusele intersektsionaalses tootemisambas. Moslemitest ohvrid samas sobivad progressiivide jutuga lääne valgest ülimuslikkusest kui – kliimamuutuste kõrval – suurimast ohust tsivilisatsioonile. Üha suurem Nigeerias ja Sri Lankal tapetud kristlaste hulk on lihtsalt ebamugav seik.

Washington Post üllitas kolumni, mis avalikustab nende meelsuse: “Kristlus rünnaku all? Sri Lanka kirikute pommitamine kütab Läänes üles äärmusparempoolsete viha”. Kolumni autorid toovad välja hulga parempoliitikute – nagu Marine le Pen – väidetavalt kurja sisuga kaastundevaldusi ja üritavad mingitele analüütikutele toetudes väita, et kõige rohkem hukkub terrorirünnakutes hoopis moslemeid. Jättes selle juures välja tõsiasja, et kristlasi kiusatakse maailmas kõige rohkem taga.
Autorid seadsid kahtluse alla ka “äärmusparempoolsete” viha põhjused viidates faktile: “Prantsusmaa valitsuse statistika näitab, et kirikute vastu pandi toime sadu vandalismiakte, kuid suuremas osas olid need tühised.” Nagu oleks tegemist tühiasjaga, millele pole vaja tähelepanu pöörata. Raske on mõista, miks selline asi inimesi üldse erutab jne? Kui tegemist oleks mošeede sarisüütamisega, siis samad väljaanded keeksid raevust ja süüdistaksid islamofoobiat.

Peavoolumeedia üheks põhiomaduseks paistab olevat, et see ei jaga kristluse põhimõtetest ja usupraktikatest mitte midagi. Selle üle ei tasu imestada, sest täna ammutab suurem osa avalikkusest teadmisi Piibli kohta Hollywoodi filmidest ja ainult 11% ameeriklastest on Piibli läbi lugenud.
Need vähesed asjad, mida ajakirjanikeklass – kellest enamus pole kunagi jalga kirikusse tõstnud – põhimõttekindlate kristlaste kohta teab, on need, mida nad räägivad seksuaalsuse, elude kaitsmise (abordi) ja perekonna põhimõttelisest rollist ühiskonna vundamendina. Lühidalt näeb ajakirjandus kristlust kui rõhuvate uskumuste kogu, mis väärib ainult põlgust. Progressiusklike ajakirjanike üheks vastuolulisemaks osaks on see, et nad paista mitte midagi teadvat sellest, mida arvab islam samade asjade kohta.

See on kurb, kuidas 144 riigis (Pew’ uurimiskeskuse andmetel) tagakiusatud kristlased ei pälvi lääne meedias mingit tähelepanu. See on nii, kuna progressiivsed vasakpoolsed vihkavad lääne kristlasi – vähemalt neid, kes ei galopeeri kaasa metastaseeruva seksuaalrevolutsiooniga.
Progressiivid võivad olla fantastiliselt ignorantsed selle osas, mida kristlus päriselt õpetab, kuid nad teavad enda arust täpselt nii palju, et seda ja selle inimkäitumisele seatavaid piiranguid põlata.
Sellepärast avaldatakse kristlaste massimõrva puhul kaastunnet “lihavõtte kummardajatele”; ajakirjanikud kurjustavad “äärmusparempoolsete” inimestega, et need julgevad mõista hukka süütute inimeste massimõrva ja kolumnistid kirjutavad meile, et vandaalide poolt Prantsusmaa kirikute mahapõletamise näol on tegemist ainult tühiste kuritegudega.

Artikli tõlkis Karol Kallas ja see ilmus esmalt portaalis Objektiiv.
Foto: Saint-Étienne’i kirik Prantsusmaal, kus 2016. aastal toimus islamiterroristide rünnak ja tapeti 85-aastane preester isa Jacques Hamel.

Allikas: http://www.meiekirik.net/index.php/artiklid/1122-miks-peavoolumeedia-ei-hooli-polenud-kirikutest-ja-tapetud-kristlastest

Read more...

Vähem inimesi saab Rootsist lahkumiseks toetust, kuid migratsiooniameti kulud suurenevad

Oma kodumaale naasmiseks toetusi saavate varjupaigataotlejate arv langes Rootsis järsult. Samal ajal suurenevad migratsiooniameti kulud iga üksiku inimese kohta – peamiselt haldustasude tõttu.

“Toetuse maksmise kulud on tohutult tõusnud,” ütles Kristina Rännar Rootsi migratsiooniametis.
Koduriiki naasvad varjupaigataotlejad saavad Rootsi migratsiooniametilt taasasutamistoetust. Sel aastal on toetust antud 423 inimesele, mullu oli see 957 inimest.
“See on vähenenud, kuna varjupaigataotlejate arv on vähenenud,” ütles Rootsi migratsiooniameti tagasisaatmise protsessijuht Kristina Rännar.
Kõige levinum iraaklaste seas
  • Täiskasvanu jaoks on rahaline toetus 30 000 SEK (2871 eurot);
  • lastele 15 000 SEK (1435 eurot);
  • pere võib saada maksimaalselt 75 000 SEK (7177 eurot).
Viimastel aastatel on rahalist tuge kodumaale minekuks otsinud peamiselt Iraaki ja Afganistani naasjad.
2016 oli rekordiline aasta, kui toetust antud toetust anti 2552 inimesele. Kogusumma oli umbes 70 miljonit Rootsi krooni.

Kuigi toetuse saajate arv on vähenenud, ei ole migratsiooniameti kulud sama tempoga vähenenud. Selle üks põhjuseks on Kristina Rännari sõnul on toetuse maksmise halduskulud märkimisväärselt kasvanud.
– See tähendab, et ühe inimese kohta makstav summa on suurenenud neli kuni viis korda.
Allikas: SVT Nyheterll

Allikas: http://rahvuslane.ee/vahem-inimesi-saab-rootsist-lahkumiseks-toetust-kuid-migratsiooniameti-kulud-suurenevad/

Read more...

pühapäev, 15. detsember 2019

Huvitavat pühapäevaks: Briti väljaanne kiitis Soomet, aga on ka üks murekoht

Kuigi Soome on maailmas võrdõiguslikkuse eestvedaja – Soomes anti naistele valimisõigus esimesena Euroopas juba 1906. aastal, siis on ka üks murekoht.
Soome praegune naisvalitsus on näide sellest, et sooline võrdõiguslikkus võib poliitikas saada reaalsuseks. Lisaks on Soomes pikk lapsepuhkus ja tasuta kooliharidus, vahendab Guardian.

Samas on Soomes üks suur murekoht ja see on perevägivald, kus Soome on jätkuvalt Euroopas esirinnas. Lisaks on probleemiks lapsepuhkuse jagamine: praegu kasutavad mehed lapsepuhkusest vaid 10 protsenti, see omakorda mõjutab naiste tööalast karjääri, palgataset ja pensione. Soomes on meeste ja naiste palgaerinevus 16 protsenti ja tööturg on Euroopas üks ebavõrdsemaid.

Soomes on võrdõigusvolinikul enamus probleeme seotud just seoses töö ja lapsepuhkusega. Probleem on olnud tõsine juba pikka aega, mis Soome-suguses riigis võib olla üllatav.

Read more...

Vooglaid: meedia vaikis sotsiaalministeeriumi seaduserikkumist paljastavad pressiteated täielikult maha

Illustratsioon: Greg Brave/Bigstockphoto.com
SAPTK juhatuse esimees Varro Vooglaid edastas täna riigikogu juhatusele kaks sel nädalal välja saadetud pressiteadet, millega juhiti tähelepanu sotsiaalministeeriumi poolt vasakpoolsete ühingute rahastamisele otseselt seadust rikkudes, ent mida ei kajastanud mitte ükski suurem meediaväljaanne. Toome Vooglaiu pöördumise ära terviklikul kujul.

Lgp Riigikogu juhatus,
Edastan teile kaks pressiteadet, mille Sihtasutus Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks saatis möödunud nädalal kõigile meediaväljaannetele, ent mida ei kajastanud mitte ükski väljaanne peale Objektiivi ja Uute Uudiste.

Nagu nende pressiteadetega kajastatud advokaadibüroo LEADELL Pilv koostatud põhjalikust õiguslikust analüüsist nähtub, on sotsiaalministeeriumi poolt 2019. aastal ligi veerandi miljoni euro ulatuses toetuse eraldamine MTÜ-le Eesti LGBT Ühing, SA-le Eesti Inimõiguste Keskus ja portaali Feministeerium haldavale MTÜ-le Oma Tuba ühemõtteliselt vastuolus raha eraldamise aluseks oleva hasartmängumaksu seadusega.
Et pressiteadetes sisalduva väga olulise info vaikisid täielikult maha nii ERR, Postimees, EPL, Delfi, Õhtuleht, Maaleht, Eesti Ekspress, TV3, Kanal 2 kui ka muud väljaanded, siis palun, et edastaksite selle info otse kõigile riigikogu liikmetele.

Info on seadusandliku kogu liikmetele oluline seetõttu, et just riigikogu on kehtestanud hasartmängumaksu seadust vastu võttes põhimõtted, millest lähtudes võib sotsiaalministeeriumi kaudu hasartmängumaksust laekunud raha erinevateks projektideks jagada.
Iseenesest on kõnekas, et Eesti ühe juhtiva advokaadibüroo poolt koostatud põhjaliku õigusliku analüüsiga pöördumist õiguskantsleri ja riigikontrolli poole, millega juhitakse tähelepanu otsesele seaduserikkumisele sotsiaalministeeriumi poolt, pole pidanud poole sõnagagi uudiskajastust väärivaks ükski suurem väljaanne. Kaks pressiteadet on kadunud nagu musta auku.

Kontrastina on huvitav mõelda, milline meediakajastus järgnenuks siis, kui mõni liberaalide ühing (nt Eesti Inimõiguste Keskus või EMSL) oleks oma pressiteadetes andnud teada sarnase analüüsiga pöördumisest õiguskantsleri ja riigikontrolli poole, juhtides tähelepanu, et mõne EKRE juhitud ministeeriumi (nt siseministeeriumi) kaudu on SAPTK-le ja mõnele teisele konservatiivse hoiakuga ühingule eraldatud sadu tuhandeid eurosid maksumaksjate raha otseselt seadust rikkudes…
Loodan, et õiguskantsler ja riigikontroll astuvad meediahuvi totaalsest puudumisest hoolimata samme nii sotsiaalministeeriumi poolse seaduserikkumise lõpetamiseks, seaduserikkumise eest vastutavate isikute suhtes kohase menetluse algatamiseks kui ka edaspidise seesuguse seaduserikkumise välistamiseks.

Kuivõrd kõnealustele ühingutele on suured summad maksumaksjate raha eraldatud otseselt seadust rikkudes, siis peaks tõusetuma ka küsimus seadusevastaselt eraldatud raha tagasinõudmisest.

Lugupidamisega
Varro Vooglaid

Allikas: https://objektiiv.ee/vooglaid-peavoolumeedia-vaikis-sotsiaalministeeriumi-seaduserikkumist-paljastavad-pressiteated-taielikult-maha/

Read more...

Kaja Kallase maine kukub kolinal ja tõmbab kaasa ka erakonna oma

TV 3 vaatajaküsimus reedel, 13. detsembril.

Tõenäoliselt lootsid poliitoravad noort ja kena naist oma liidriks valides seda, et tolle naiselik taust hakkab meepotina mõjuma, kuid praegune efekt on üha enam vastupidine – Kaja Kallas on Reformierakonna tupikteele viinud.
Seda oli näha neljapäevasel õigusriigi arutelul Riigikogus, kus Kaja Kallas esines üleriigiliselt kuumal teemal üdini äärmuslikult – tema ettekandest selgus, et riiki ohustavat ainult koalitsioon, opositsiooni võimule pääsedes aga muutuvat kogu Eesti õitsvaks õigusriigiks.

Kaja Kallas on näidanud ka seda, et tal puudub täielikult kompromissivalmidus, mis on kogu erakonna opositsioonipingile viinud.

Telekanali TV 3 vaatajaküsimus ei ole küll väga usaldatav (seda ei ole ka kallutatud Turu-uuringute AS-i ja EKRE-vihkaja Juhan Kivirähki omad), kuid mingi pildi ühiskonna meeleoludest see annab – tõenäoliselt ei vaata seda meediakanalit ainult kindla poliitilise suunitlusega inimesed.
Kaja Kallas on ennast nurka värvinud ja Eestis ilmselt Soome feminismi võidukäik ei kordu. Kuigi ka Soome noorte naiste valitsus sipleb algusest peale kriiside küüsis ja juhib riigi ummikusse. Nagu juhiks ka esireformitar.

Allikas: https://uueduudised.ee/uudis/eesti/kaja-kallase-maine-kukub-kolinal-ja-tombab-kaasa-ka-erakonna-oma/

Read more...

laupäev, 14. detsember 2019

Laupäevased pildid

Allikas. Facebook

Read more...

MATTI ILVES: BREXIT LÕPUKS TOIMUB!

"Postimees": "Eilsed valimised Ühendkuningriigis andsid Konservatiivsele Parteile kõva mandaadi Brexiti elluviimiseks ning hävitasid Tööpartei võimalused praegusel kursil jätkata."
"BBC prognoosi kohaselt võidavad konservatiivid 650-kohalises parlamendis juurde 46 saadikukohta ja Westminsterisse pääseb 364 toori.
Leiboriste tabas valimistel täielik häving ja erakond kaotas saadikukohti valimisringkondades, mis on pikalt nende kontrolli all olnud. BBC prognoosi kohaselt saavad leiboristid alamkojas 203 kohta, mis tähistab partei halvimat tulemust alates 1935. aastast. Eelmiste valimistega võrreldes anti ära 58 kohta."

Tänu Boris Johnsoni kindlameelsusele ja rahva suurele toetusele (tuletan meelde, kuids ta viskas parteist välja 20 reeturit) viiakse Suurbritannia lahkumine Euroopa Liidust lõpuks ellu!
USA president Donald Trump õnnitles reedel Briti peaministrit Boris Johnsonit võidu puhul, öeldes, et kaks riiki saavad nüüd kokku leppida «massiivse» uue kaubandusleppe.

Meie suur meedia on muidugi väga pettunud sest nad toetasid ühemõttelselt Leiboriste ja arutasid isegi valimispäeva (12.12.2019) hommikul kuidas ikkagi tagada nende võit. Rahvas külvati üle valeuudistega ja seda tehti pidevalt.
Õiget infot jagas ainult EKRE ja seda erit saates "Räägime asjast".

Read more...

reede, 13. detsember 2019

Kas teadsid? Soome uue peaministri kasvatas üles lesbipaar – kaks ema

Soome uue peaministri Sanna Marini kasvatasid üles tema ema ja ema naissoost elukaaslane. Tol ajal oli see veel üsna haruldane ja peres vanemate teemal vaikiti.
1990ndatel ja 2000ndate alguses polnud nn vikerkaarepered Soomes nii levinud kui täna. Lapsena sai Sanna aru, et tema kodustest oludest koolis ja sõprade vanematega ei räägitud, kuigi taust oli teada, vahendab Iltalehti.

 Laps sai aru, et tal oli pere, aga sellest millegipärast eriti ei räägitud. Selline vaikimise kultuur tekitas lapses segadust: neil justkui oli pere, aga samas ei tahtnud keegi seda tunnistada. Seaduse järgi polnud ka vikerkaarepered siis päris õiged pered. Praegu kehtib Soomes võrdõiguslik pereseadus ja vastav emaseadus.

Marin ütles, et talle teeb haiget see, kui öeldakse, et lapsel ei või olla kahte ema või kahte isa. Talle tegid haiget ka väljaütlemised, mis olid seotud Soome uue pereseaduse vastuvõtmisega. See tekitas paljudes peredes ebakindlust. Samuti teevad haiget väljaütlemised, milles peetakse nn vikerkaareperede lapsi teistest kehvemateks. Sellega justkui seatakse kahtluse alla lapse vanemad ja nende armastus lapse vastu. Kõigile lastele on oma pere kõige armsam ja lähedasem. Teised inimesed ei peaks Marini arvates hindama, kas armastus on õige või mitte.
Sanna Marin ise on tavapärases abielus mehega ja peres kasvab laps.

Read more...

President Kaljulaid mõtiskles 10 000 kliimapõgeniku asustamisest Hiiumaale

President Kersti Kaljulaid mängis sel nädalal Tallinnas toimunud inimõiguste konverentsil mõttega, et Hiiumaale võiks asustada 10 000 Tuvalu elanikku. Kui Vaikses ookeanis asuv saareriik kliimamuutuse tõttu soolase veega üle ujutatakse, vajavad selle elanikud uut kodu.

"Hiiumaa elanikkond väheneb, seal on vaid 10 000 elanikku, varem oli 30 000. Kas me ei peaks hakkama mõtlema üleilmselt, millised on lahendused? Tuvalu 26 ruutkilomeetrit, Hiiumaa pea 1000 ruutkilomeetrit – nii et nad võiksid kõik Tuvalu elanikud vastu võtta, poleks probleemi. Hiiumaa elanikkond kahekordistuks ja nad peaksid seega Tuvalu inimesi hea meelega vastu võtma," vahendab EPL presidendi sõnu.

Kaljulaid lisas, et kindlasti pole see realistlik, sest Tuvalu elanikud ei tahaks ümber asuda külma kliimasse, ent niisuguste lahenduste peale on aeg maailmas mõelda.

Allikas: http://www.meiekirik.net/index.php/uudised/1130-president-kaljulaid-motiskles-10-000-kliimapogeniku-asustamisest-hiiumaalePresident%20Kaljulaid%20m%C3%B5tiskles%2010%20000%20kliimap%C3%B5geniku%20asustamisest%20Hiiumaale

Read more...

  © Blogger template Ramadhan Al-Mubarak

Back to TOP