RAHVUSLANE

Rahvuslane

laupäev, 11. veebruar 2017

Prantsuse uusparempoolsed: Brexit ja Trump annavad põhjuse hääletada

Prantsusmaa uusparempoolse presidendikandidaadi Marine Le Peni kampaaniajuhid ütlesid, et brittide otsus lahkuda Euroopa Liidust ja Donald Trumpi valimine USA presidendiks on andnud prantslastele põhjuse hääletada, sest see võib kaasa tuua tõelise muutuse.

Le Peni toetajad kogunesid pühapäeval Lyoni kesklinna kongressikeskusse, kus Prantsusmaa iseseisvust propageeriv ja massiimmigratsiooni vastustav erakond Rahvusrinne teist päeva suurkogu peab. Le Penil on kavas rääkida oma 144 kampaanialubadusest, mis muu hulgas näevad ette loobumist Euroopa Liidust ja status quost.

Ühe Le Peni peastrateegi Florian Philippot’ sõnul inimestel, kes arvasid, et hääletamisel pole mõtet, sest see ei muuda midagi, on nüüd olemas tõendid alternatiivi võimalikkusest. Ta lisas, et talle meeldivad Trumpi säutsud Twitteris, sest need lõhuvad normiks kujunenud poliitkorrektsust, mis varjutab tõde ja ähmastab reaalsust.

AP-BNS-UU
FOTO: AFP/Scanpix

Allikas: http://uueduudised.ee/migratsioonikriis-euroopas/prantsuse-uusparempoolsed-brexit-ja-trump-annavad-pohjuse-haaletada/

0 kommentaari:

  © Blogger template Ramadhan Al-Mubarak

Back to TOP