RAHVUSLANE

Rahvuslane

esmaspäev, 4. november 2019

Inimkaubandus on päästetud: Itaalia laev 151 kokkukorjatud migrandiga randus taas Sitsiilias

Pärast immigratsioonivastase Itaalia siseministri Matteo Salvini ja tema Lega lahkumist valitsusest on uus vasakpoolne valitsus taastamas riigi rolli migrantide smugeldamisel Euroopasse.
Itaalia avamere varustuslaev tõi Sitsiiliasse 151 migranti, kelle nad olid varem Liibüa ranniku lähedalt kokku korjanud, vahendab BNS agentuuri AFP.

Alus Asso Trenta sildus pühapäeval Pozzallos. Seni pole selge, kas migrandid jäävad Itaaliasse või jagatakse teistesse Euroopa Liidu riikidesse
Mõni tund varem oli Saksa inimsmugelduslaev Alan Kurdi toimetanud 88 migranti Tarantosse Itaalia mandriosas. Vastavalt EL-i vahendatud kokkuleppele läheb 67 neist teistesse riikidesse, teised aga jäävad Itaaliasse.

Taranto ametiisik Gabriella Ficocelli ütles Itaalia uudisteagentuurile ANSA, et migrantide seas oli viis saatjata alaealist, kes olid teekonnast kurnatud. Need põgenikud pääsesid maale kaheksa päeva pärast päästmist Vahemerelt katsel jõuda Euroopasse Liibüa inimsmugeldajate merekõlbmatutel alustel.
Itaalia uus siseminister Luciana Lamorgese ütles reedel avaldatud usutluses oma rändevastase eelkäija Matteo Salvini väiteid “tagasi lükates”, et mingit migrantide invasiooni ei ole. Lamorgese ütles ajalehele Repubblica, et sel aastal on Itaaliasse saabunud 9600 migranti ja asüülitaotlejat. 2018. aastal oli neid 22 000.

Lamorgese jätab paraku tähelepanuta, et tänavune madal arv on just tänu Matteo Salvinile, kes ei lubanud migrante ega inimkaubitsejate laevu enam Itaaliasse.
Pildil: migrandid Taranto sadamas (ZUMAPRESS.com)

Allikas: https://uueduudised.ee/uudis/maailm/inimkaubandus-on-paastetud-itaalia-laev-151-kokkukorjatud-migrandiga-randus-taas-sitsiilias/

0 kommentaari:

  © Blogger template Ramadhan Al-Mubarak

Back to TOP