RAHVUSLANE

Rahvuslane

reede, 22. mai 2015

Ungari peaminister: Euroopa Liidu ettepanekud migrantide kohta on absurdsed, peaaegu hullumeelsed

www.DELFI.ee
Foto: FREDERICK FLORIN, AFP

Ungari peaminister Viktor Orbán pidi teisipäeval Euroopa Parlamendi ees aru andma oma jutu kohta surmanuhtluse taastamisest. Samas kasutas ta võimalust ära ja süüdistas Euroopa Liitu „absurdsetes ja peaaegu hullumeelsetes“ ettepanekutes migrantide küsimuses.
Euroopa Komisjon on muu hulgas teinud ettepaneku, et liikmesriigid jagaksid võrdsemalt Euroopa Liitu saabuvaid migrante ja suurendaksid vastuvõetavate põgenike arvu 20 000 võrra. Üle Vahemere Euroopasse tulevad migrandid on liikmesriikides muret tekitanud. Vahemerest on saanud tuhandete Euroopasse pürgivate inimeste surnuaed, vahendab Helsingin Sanomat.
„Kvoodid toovad ainult rohkem inimesi Euroopasse. Kvoodid meelitavad ligi inimkaubitsejaid ja ütlevad inimestele, et tulge aga üle Vahemere, mis hinnaga tahes,“ ütles Orbán Reutersi vahendusel.
Varem avaldas Orbán soovi diskussiooni alustamiseks surmanuhtluse taastamiseks Ungaris. „Miski ei takista Ungarit oma kodanikke kaitsmast,“ ütles Orbán pärast Ungari tubakakaupmehe tapmist.
Teisipäeval kaitses Orbán oma avaldusi, öeldes, et asjadest peab olema võimalik rääkida.
„Meile, ungarlastele, meeldib otse rääkida. Sellepärast ütleme, et Euroopa kuulub eurooplastele ja Ungari ungarlastele,“ ütles Orbán Euroopa Parlamendi teatel.
Euronewsile ütles Orbán, et tahab, et liikmesriigid võiksid ise surmanuhtluse üle otsustada.
„Ungari on põhiseaduslik riik, kus poliitiline võitlus toimub põhiseaduslike meetoditega. Ma oleksin õnnelik, kui näeksin Euroopa seadust, mis viib otsustamise surmanuhtluse üle tagasi riikide otsustada. Siis, kui on nii, võim asja arutada ja selle kohta otsuse teha. See on õige korraldus,“ ütles Orbán.
Euroopa Komisjon kordas teisipäeval oma seisukohta, mille järgi kaotab liikmesriik hääleõiguse Euroopa Liidu organites, kui surmanuhtlus uuesti kasutusele võetakse.

See leht on trükitud DELFI internetiväravast
Aadress http://www.delfi.ee/archive/article.php?id=71514497

0 kommentaari:Eesti Vabadussõjalaste Liit


TIIBET VABAKS!

  © Blogger template Ramadhan Al-Mubarak

Back to TOP