RAHVUSLANE

Rahvuslane

reede, 13. jaanuar 2017

Raevunud sallija ründas raudtoruga kristlikku "vihakõnekauplust"

Möödunud aasta 5. detsembril rünnati Helsingis asuvat kristlikku kirjandust pakkuvat raamatukauplust Luther-Divari & Kristillinen kirjakauppa. Kauplusesse astunud umbes 25-aastane mees teatas, et see on koht, kus levitatakse vihakõnet, ning hakkas pesapallikurika suuruse raudtoruga purustama kaupluse sisustust.

Kui poeomanik Hannu Halonen võttis telefoni, et politseisse helistada, ründaja lahkus, purustades veel eeskoja ukseklaasi ja vaateakna. Paar päeva hiljem helistas sama mees poe omanikule, sõimas teda ning saatis tema telefonile ka ähvardava sõnumi.

Politsei andmetel oli mehe rünnak ajendatud sellest, et kauplus müüs traditsioonilisi pereväärtusi kaitsva ühenduse Aito avioliitto ry trükiseid ning oli neid esitlenud ka nädal varem toimunud Helsingi raamatumessil. Kuna messil osalejatel ei olnud õigust pakkuda teiste ettevõtete kirjandust, kõrvaldas korraldaja Aito avioliitto ry esindajad messilt.

Abieluteemalise kirjanduse esitlemine messil tõi sotsiaalmeedias kaasa pahameeletormi. Hiljem kauplust rünnanud mees kirjutas juba siis, et kauplus "maksab selle eest kallilt".
Üks teine kommentaator kutsus üles kaupluse messiekspositsiooni süütamisele. Kaupluse omanik kahetses kooskõlastamata tegevust messil, teisalt hindas ta uudist edastanud Soome ringhäälingu Yle tegevust lausa vihkamisele õhutavaks.

Rünnaku kohtulik arutelu algab käesoleva nädala reedel.
Kauplus ei lase ennast toimunust häirida ning kavatseb ka edaspidi müüa ning oma vaateaknal eksponeerida abielu väärtustavat kirjandust.
Kristlik antikvariaat ja raamatukauplus Luther-Divari & Kristillinen kirjakauppa asub viiesaja meetri kaugusel kesklinna kalaturust (vt siit).
Vaata ka ühenduse Aito avioliitto ry kodulehte.
Loe lähemalt siit.

Allikas: http://www.meiekirik.net/index.php/uudised/329-raevunud-sallija-rundas-raudtoruga-kristlikku-vihakonekauplust

0 kommentaari:

  © Blogger template Ramadhan Al-Mubarak

Back to TOP