RAHVUSLANE

Rahvuslane

reede, 3. november 2017

Helsingi lasteaiad loobuvad isadepäeva tähistamisest

Helsingi lasteaiad on loobumas isadepäeva tähistamisest ja asemele tuleb sooneutraalsem lähedastepäev.

Praegu on isadepäev asendatud lähedastepäevaga Yliskylä ja Kulosaari lasteaedades. Kulosaaris põhjendatakse seda kasulikkusega lapse jaoks, vahendab Iltalehti.
Põhjus on nimelt selles, et Helsingis on palju erilisi peresid. Laps on aga kõige keskmes ja tema jaoks on tähtis, et keegi lähedastest tuleks kohale. Nüüd vaadatakse, kuidas uus süsteem töötab, rääkis Kulosaari lasteaia juhataja Ria Sotka.

Kulosaaris tähistatakse lähedastepäeva järgmise nädala neljapäeva hommikupoolikul.  Eesmärk on kohelda kõiki peresid võrdselt ja tagada, et kõik oleks teretulnud.
Tagasiside on uuendusele olnud nii positiivne kui negatiivne. Ühelt poolt peetakse seda heaks algatuseks, aga negatiivseid kommentaare ei soostunud lasteaia juhataja avalikustama.
Helsingi abilinnapea Pia Pakarinen ütles, et lasteaedade juhatajad saavad isadepäeva asendamise otsustada iseseisvalt. Näiteks siis, kui vanemad paluvad ja seda võiks teha isegi ühe lapse trauma vältimiseks. Lapsel võib olla näiteks kaks isa või ema.

Isadepäeva tähistatakse Soomes 12. novembril. Esimest korda tähistati seda päeva 1970. aastal. Ametlikuks pidupäevaks ehk nn lipupäevaks kuulutati see 1987. aastal.
Helsingis on ligi 330 linna lasteaeda.

0 kommentaari:Eesti Vabadussõjalaste Liit


TIIBET VABAKS!

  © Blogger template Ramadhan Al-Mubarak

Back to TOP