RAHVUSLANE

Rahvuslane

teisipäev, 12. veebruar 2019

Paha lugu: Euroopa majandusel toss väljas

Kui viimased kümmekond aastat on vedanud Euroopa majandust Saksamaa, siis nüüd on toss väljas: Saksamaa tänavune majanduskasv on kõigest 1,1 protsenti, üks väiksemaid Euroopa Liidus.
Euroopa Komisjoni värske prognoosi kohaselt on kõige kehvemas seisus Itaalia, mille majandus kasvab ainult 0,2 protsenti. Taustaks: 1-protsendiline kasv tähendab sisuliselt stagnatsiooni.

Seiskunud on ka Briti, Prantsuse, Belgia ja Rootsi majandused, kus kasvu prognoos on kõigest 1,3 protsenti. Neis riikides on olnud ka kõige suuremad rahvarahutused.
Euroopa Liidu keskmine kasv on tänavu kõigest 1,5 protsenti (varasem prognoos oli 1,9 protsenti). Veidi üle selle on oodatav kasv Taanis ja Austrias (1,6 protsenti), Portugalis ja Hollandis (1,7 protsenti) ning Soomes (1,9 protsenti).
Kõige kiiremini kasvavad Malta (5,2 protsenti), Iirimaa (4,1 protsenti), Slovakkia (4,1 protsenti) ja Rumeenia (3,8 protsenti). Eesti kasvuprognoos on 2,7 protsenti, Läti oma 3,1 protsenti ja Leedu oma 2,7 protsenti. Poola oodatav kasv on 3,5 protsenti.
Euroopa Liidu tänavune inflatsiooniprognoos on 1,6 protsenti.
Ühisraha eurot kasutava eurotsooni kasvuprognoos on veel madalam, 1,3 protsenti ja inflatsiooniprognoos on 1,4 protsenti, mis tähendab, et hinnad kasvavad majandusest kiiremini.
Olulist paranemist pole Euroopa majanduses oodata ka järgmiseks, 2020. aastaks.1 kommentaari:

Lesko 12. veebruar 2019, kell 14:53  

Kas teil, kallid sõbrad, dejavu tunnet ei ole? Minul on. Kõik see meenutab mulle 2008 aasta majanduspaukku. Aibult seekord saab see olema 10 korda hullem.Eesti Vabadussõjalaste Liit


TIIBET VABAKS!

  © Blogger template Ramadhan Al-Mubarak

Back to TOP