RAHVUSLANE

Rahvuslane

neljapäev, 12. aprill 2018

Teateid tegelikkusest: Euroopa Komisjoni eksperdid ei ole heaks kiitnud Rail Balticu uut tasuvusuuringut

Avalikult Rail Balticust (ARB) saatis Euroopa Komisjonile analüüsi jaanuaris valminud Rail Balticu tasuvusuuringu vigade kohta. Vastuses kinnitab Euroopa Komisjon, et nende eksperdid ei ole uut tasuvusuuringut hinnanud.
Ernst & Youngi (EY) poolt teostatud ja eelmisel aastal valminud tasuvusuuringu vähemalt 4.1 miljardi euro suuruste vigade kohta avaldatud analüüsi saatis ARB valitsuse liikmetele, RB Railile, riigikontrolöridele ning Euroopa Komisjonile. ARB analüüsi kohaselt näitab tasuvusuuring pärast vigade kõrvaldamist, et Rail Baltic kavandatud kujul ei ole sotsiaalmajanduslikult tasuv ning on Eestile kahjulik.

Nüüdseks Euroopa Komisjonist (EK) ARB-le saabunud vastuses selgitatakse, et Euroopa Komisjoni eksperdid ei ole EY tasuvusuuringut hinnanud, sest seda ei ole esitatud ühegi rahataotluse juurde. Küll on komisjon varem väitnud, et uuring vastab nõuetele, sest see telliti usaldusväärselt audiitorfirmalt ning selles kasutatud metoodika on õige.
„Meie jaoks on üllatav, et Euroopa Komisjoni ametnik saatis varem mitmeti tõlgendatava vastuse, millest avalikkusele võis jääda eksitav mulje,“ ütleb ARB juhatuse liige Priit Humal. „Hea, et nüüd on veidi enam selgust selles, mida ametnik oma vastustega ütles. Väide, et tasuvusuuringu metoodika on õige, tähendab vaid, et uuringus on tõepoolest olemas kohustuslikud kulu- ja tuluread. Meie kinnitame, et osades ridades kasutatud numbrid on valed ja nüüd lõpuks möönab Euroopa Komisjon, et nemadki pole seda hinnanud.“

Komisjoni poolt saadetud vastus ARB-d siiski täielikult ei rahulda, kuna osadele küsimustele vastuste andmist on välditud. RB Rail ja valitsuse liikmed pole kirjadele üldse vastanud.
ARB peab väga oluliseks mõistlikku raudteeühendust Euroopaga, kuid on valetamise, manipuleerimise ning salastamise vastu. „Uus rongiühendus tuleb rajada nii, et see oleks elujõuline ning kasulik siinsetele elanikele,“ kinnitab Humal. „Soovisime sellest rääkida ka Rail Balticu konverentsil, kuid RB Raili juht Rubesa meile esinemiseks aega ei andnud. Seega saame kõnelda vaid meeleavaldusel, mis toimub teisipäeval kell 9:00-10:00 konverentsipaiga ees aadressil Tornimäe 3.“ lõpetab Humal.

MTÜ Avalikult Rail Balticust

Allikas: Facebook

0 kommentaari:Eesti Vabadussõjalaste Liit


TIIBET VABAKS!

  © Blogger template Ramadhan Al-Mubarak

Back to TOP