RAHVUSLANE

Rahvuslane

reede, 10. mai 2019

Tuntud prantsuse rahvuslane Marine Le Pen külastab peagi Eesti rahvuskonservatiive

Marine Le Pen valimiskoosolekul Metzis.

EKRE Riigikogu saadiku ja Euroopa Parlamendi saadikukandidaadi Jaak Madisoni teatel külastab lähiajal Eestit Prantsuse populaarne rahvuslaste liider Marine Le Pen. Visiit toimub europarlamendi valimiste raames ja eesmärgiks on tõhustada koostööd Euroopa rahvuslaste vahel.

Marine Le Peni Vene-sidemete kohta liigub palju informatsiooni, millest enamik on pooltõde. Esiteks, paljud Euroopa rahvuslased tunnevad tõesti huvi sidemete vastu vene rahvuslusega, ja need ongi peamiselt Lääne-Euroopast, kellel puudub otsene negatiivne kogemus Venemaaga, mis näiteks poola rahvuslaste puhul seab kohe punased jooned ette.

Teiseks – Eesti peavoolumeedia ei räägi Prantsusmaa ühiskonna üldisest Venemaa-lembusest. Selle riigi erinevad presidendid, poliitiline juhtkond, sõjaväelased ja ettevõtjad on alati toetanud sidemeid Venemaaga, mis annavad neile majanduslikku tulu. Tuletagem meelde, et ainult rahvusvaheline surve sundis Prantsusmaad ära jätma kahe Venemaa tarvis ehitatud Mistrali sõjalaeva tarnimist Kremlile vahetult pärast Krimmi annekteerimist. Pärast transatlantiliste vastuolude kasvu Euroopa ja USA vahel on Prantsusmaa ja Saksamaa veelgi rohkem Venemaast huvitatud.

Venemaa sidemeid toetab ka president Emmanuel Macron. Siinjuures tehakse vahet riiklike ja erakondlike suhete vahel – Prantsusmaa on loodud kuvand, kus Pariis ajab Moskvaga niiöelda riiklike asju, Rahvusrinne aga võtab justkui mingit musta Kremli raha ja levitab selle eest Vene agendat, mis aga on täiesti propagandatrikk. Siin maksab Jupiteri ja härja võrdlus – makronilik venemeelsus on lubatud, lepenilik mitte. Muide, nii Prantsusmaa kui Saksamaa kasutavad Venemaa turule pääsemiseks mitte riiklikke, vaid piirkondlikke suhteid mõlema maa väiksemate haldusüksuste vahel.

Lahti rääkimata on ka Marine Le Peni väidetava Vene rahastuse tegelik taust. Tavaliselt keeravad Lääne pangad enne valimisi “paremäärmuslastele” kõik rahakraanid kinni. Kuna valimised on kallis lõbu, siis laenuta ei saa ning Rahvusrindel on võimalik raha küsida vaid pankadelt, milles on kas omanikeringis või siis klientide seas keegi Venemaa oligarhidest – ja kui Le Pen sealt raha saab, siis tuuakse kohe välja kaudsed kokkusattuvused, mida serveeritakse oligarhide raha saamise ja Venemaa mõjuga.

Miks peetakse Marine Le Peni Euroopas ohtlikuks? Sest kogu mandril ja eriti Prantsusmaal toimub
kiire islamiseerumine ning üha enam tuntud analüütikuid hoiatab kodusõja eest. Prantsusmaa riigivõim üritab pingeid igati maandada, kuigi seda tehakse peamiselt islamile järeleandmisi tehes ja “paremäärmuslasi” represseerides – võimulolijad kardavadki islamist rohke prantslase endi kannatuse katkemist ja seetõttu peetakse rahvuslasi juhtivat Rahvusrinnet kõige ohtlikumaks.

Marine Le Pen on kahtlemata teinud avaldusi, mis on Kremlile meeltmööda, kuid praeguses olukorras, kus Euroopa rahvuslased koonduvad Euroopa Parlamendi valimisteks, kasutavad konservatiivid selliseid kohtumisi ära Venemaa mõju vähendamiseks. Ehk siis pannakse kohtumistel paika see, et koostöö saab olema, aga partnerina Vene-sidemeid ei aktsepteerita ja tegevuses sellega kaasa ei minda. Ka EKRE eraldab koostöös teiste Euroopa riikide rahvuslastega Kremli sellest pika ja laia punase joonega.

Marine Le Peni visiidist annab europarlamendi saadikukandidaat Jaak Madison edaspidi täpsemat teavet. Eesti pole ainus koht, kuhu tuntud poliitik sõidab – ta on praegugi Euroopas ringi rändamas.

Allikas: https://uueduudised.ee/eurovalimised-2019/populaarne-prantsuse-rahvuslane-marine-le-pen-kulastab-peagi-eesti-rahvuskonservatiive/

0 kommentaari:Eesti Vabadussõjalaste Liit


TIIBET VABAKS!

  © Blogger template Ramadhan Al-Mubarak

Back to TOP