RAHVUSLANE

Rahvuslane

pühapäev, 15. detsember 2019

Huvitavat pühapäevaks: Briti väljaanne kiitis Soomet, aga on ka üks murekoht

Kuigi Soome on maailmas võrdõiguslikkuse eestvedaja – Soomes anti naistele valimisõigus esimesena Euroopas juba 1906. aastal, siis on ka üks murekoht.
Soome praegune naisvalitsus on näide sellest, et sooline võrdõiguslikkus võib poliitikas saada reaalsuseks. Lisaks on Soomes pikk lapsepuhkus ja tasuta kooliharidus, vahendab Guardian.

Samas on Soomes üks suur murekoht ja see on perevägivald, kus Soome on jätkuvalt Euroopas esirinnas. Lisaks on probleemiks lapsepuhkuse jagamine: praegu kasutavad mehed lapsepuhkusest vaid 10 protsenti, see omakorda mõjutab naiste tööalast karjääri, palgataset ja pensione. Soomes on meeste ja naiste palgaerinevus 16 protsenti ja tööturg on Euroopas üks ebavõrdsemaid.

Soomes on võrdõigusvolinikul enamus probleeme seotud just seoses töö ja lapsepuhkusega. Probleem on olnud tõsine juba pikka aega, mis Soome-suguses riigis võib olla üllatav.

1 kommentaari:

Anonüümne 15. detsember 2019, kell 17:32  

Loomulikult ka Maailma õnnelikumal maal on teine probleem millest eriti rääkida ei taheta -väga kõrge enesetappude protsentEesti Vabadussõjalaste Liit


TIIBET VABAKS!

  © Blogger template Ramadhan Al-Mubarak

Back to TOP