RAHVUSLANE

Rahvuslane

reede, 5. aprill 2019

Galerii: sotsid ja nende aatekaaslased korraldasid riigikogu ees EKRE vastase protesti

Sotsid ja nende aatekaaslased korraldasid Riigikogu hoone esisel lossiplatsil EKRE vastase meeleavalduse, samal ajal kui hoones sees oli algamas riigikogu XIV koosseisu avaistung. Foto: Infox Live

Täna alustas Toompeal tööd riigikogu XIV koosseis. Tund aega enne avaistungi algust oli aga Riigikogu hoone ette kogunenud ligi poolsada sotsi ja nende aatekaaslast, et protesteerida ausatel ja demokraatlikel valimistel rahvalt 19 mandaati pälvinud EKRE vastu, vahendab Infox Live.

Enne avaistungit Riigikogu hoone esisele lossiplatsile kogunenud sotsid ja nende toetajad hoidsid käes uue võimaliku koalitsiooni poliitikute pilte koos mustade kaabudega. Lisaks kanti erinevaid protestisilte, milledel nõuti süsteemi muutust ning vaba, sõbralikku, hoolivat ja õiglast Eestit.
Tauniti Eestis väidetavalt esinevat rassismi, natsismi, võõraviha, naistepõlgust, homofoobiat ja soovi naasta keskaega.

Ühtlasi kirjutati punase teibi abil lossiplatsile suurelt sõna “IKE” ning mõned protestijad heitsid end seni teadmata põhjusel platsile pikali maha. Meeleavaldajatel oli kaasas ka üks suurem sinimustvalge lipp ja mopp(?!).
Tuntumatest sotsidest olid kohale ilmunud ka erakonna juht Jevgeni Ossinovski ning riigikogu liikmed Marina Kaljurand ja Indrek Saar.
Samuti olid kohal ka sotside ridades kandideerinud kuid oma tagasihoidliku häältesaagiga riigikogust välja jäänud vilepuhujast endine reformierakondlane Silver Meikar (271 häält) ja Siim Tuisk (192 häält).

Kindlasti tekitas sotsides pahameelt ka tõsiasi, et kui EKRE kasvatas võrreldes eelmiste parlamendivalimistega oma saadikukohtade arvu 12 võrra, siis sotsid kaotasid 5 mandaati.
Rahaliselt tähendab see EKREle ligi 625 000 euro võrra suuremat riiklikku toetust, samas kui sotside tegevuse rahastamiseks eraldatakse seekord ligi 278 000 maksueurot vähem.

Toimetas Martin Vaher

Allikas: http://objektiiv.ee/galerii-sotsid-ja-nende-aatekaaslased-korraldasid-riigikogu-ees-ekre-vastase-protesti/

0 kommentaari:Eesti Vabadussõjalaste Liit


TIIBET VABAKS!

  © Blogger template Ramadhan Al-Mubarak

Back to TOP