RAHVUSLANE

Rahvuslane

teisipäev, 23. aprill 2019

Vilja Kiisler lahkub Postimehest

Postimehe ajakirjanik Vilja Kiisler otsustas väljaandest lahkuda. Foto: Scanpix

Postimehe ajakirjanik Vilja Kiisler andis täna sotsiaalmeedia vahendusel teada, et on otsustanud väljaandest lahkuda.
“Aeg Postimehes on olnud hindamatu, erakordne kogemus. Mu töö meeldib mulle väga ja lahkuda on kahju. Ometi on see mu enda otsus. Mu viimane tööpäev on 17. mail,” kirjutas Kiisler täna pärastlõunal oma Facebooki lehel.


 Kiisler töötas alates 2012. aastast Äripäeva arvamustoimetajana. 2018. aasta augustist tegutses ta Postimehes poliitajakirjanikuna, juhtides sealset vestlussaadet “Otse Postimehest” ning avaldades poliitteemalisi artikleid lehes ja veebis. Enne Äripäeva töötas Kiisler pikalt ka Delfi arvamustoimetajana.
Kiisleri postituse all kurvastavad tema lahkumise üle mitmed tuntud ajakirjanikud nagu Ahto Lobjakas, Manona Paris, Ott Järvela aga ka sotsiaaldemokraadist poliitiline aktivist Siim Tuisk.

Foto: Facebook’i kuvatõmmis

Lahkumise põhjuseks erimeelsused peatoimetajaga
Kiisler tunnistas ERR-ile, et lahkus Postimehest erimeelsuste tõttu lehe uue peatoimetaja Peeter Helmega: “Lahkumise põhjus on minu põhimõtteliselt erinev arusaam peatoimetaja omast ajakirjandus- ja arvamusvabadusest.”
Mitme Postimehe siseallika kinnitusel oli Kiisleri lahkumise otsene põhjus tema EKRE-kriitiline arvamusartikkel “Asi pole retoorikas, sisu on õõvastav”, mille järel kutsus peatoimetaja Helme ta vaibale. Omavahelise vestluse käigus olevat Helme heitnud Kiislerile ette mitmeid artiklis antud hinnanguid, mille peale teatas Kiisler omakorda oma otsusest ametist lahkuda.
Peeter Helme tunnistas, et tal oli tõesti Kiisleriga artikli osas erimeelsusi, kuid mingit survet ta enda sõnul Kiislerile ei avaldanud.

“Mina lihtsalt käsitlesin ühte küsimust stiiliküsimusena ja tema meelest see nii ei olnud. Ja kuna me mingit ühist teed ei leidnud, siis see oli tema otsus, mitte minu otsus,” selgitas Helme.
Helme sõnul ei kavatsenud ta ka Kiisleri artiklit mingil kujul muuta, vaid soovis talle anda vaid tagasisidet:
“Ma olen enne ka märganud tema seisukohavõttude puhul, et need on väga võitlevad ja minu arust kohati liiga agressiivsed. See oli lihtsalt viimane artikkel, mis tal ilmus ja ma märkasin seal mitut asja, mis mind sõnastuse puhul häirisid ja ma juhtisin ka tähelepanu sellele.”
Ühtlasi kinnitas ta, et Postimehe toimetusest väljastpoolt mingit mõju talle selleks ei avaldatud.
Helme sõnul ei häirinud teda mitte Kiisleri arvamus ega seisukoht, vaid liiga jõuline ja kõrvalisi teemasid sisse toov lähenemine, mis ei ole tema hinnangul lihtsalt Postimehe stiil. Tema hinnangul saab ajakirjanik end väljendada ka diplomaatilisemalt.
Objektiivi toimetus soovib aga proua Kiislerile edu uutes väljakutsetes!

Toimetas Martin Vaher

Allikas: https://objektiiv.ee/vilja-kiisler-lahkub-postimehest/
_____________
Pilt: Facebook
M.I.


0 kommentaari:Eesti Vabadussõjalaste Liit


TIIBET VABAKS!

  © Blogger template Ramadhan Al-Mubarak

Back to TOP