RAHVUSLANE

Rahvuslane

kolmapäev, 17. aprill 2019

Pariisi Jumalaema kiriku põleng ei pruugi sugugi olla vaid inimlik hooletus

Jumalaema kiriku põleng andis suure hoobi maailmakultuurile.

Kogu maailma vapustas Pariisi Jumalaema kiriku põleng, mis on suur hoop maailmakultuurile.
Uued Uudised ei võta julgust väita, et tegu oli tahtliku süütamisega, kuid ärevaid momente on küllaga. Esiteks – kuidas nii olulisel objektil on nii kehv tuletõrjesüsteem, et hoone sai kiiresti leekidesse mattuda?

Teiseks – nagu kirjutab Objektiiv, langes Prantsusmaal ainuüksi ühe nädala jooksul vandaalide rünnakute alla kaksteist katoliku kirikut. Kirikujuhid on avalikkuse tähelepanu vältimiseks juhtumitest vaikinud, lootes, et politsei uurimistöö toob lahenduse.
Möödunud pühapäeval, vaid natuke peale keskpäevamissat, süütasid marodöörid Saint-Sulpice kiriku Pariisis – ühe pealinna suurima ja tähtsaima katoliikliku pühakoja, kirjutab Breitbart. Politsei sõnul oli tegemist tahtliku süütamisega ja algatatud on kriminaalmenetlus.
Prantsusmaa Siseminsteerium registreeris 2018. aastal 1063 kristlaste vastu suunatud väärtegu, selle kõrval 541 antisemiitliku ja 100 moslemite vastast väärtegu.

Pärast kaksiktornide ründamist 2001. aastal võttis Prantsusmaa politsei erilise tähelepanu alla Eiffeli torni, sest tollal imbus läbi info, nagu tahaks islamiterroristid hävitada selle droonide abiga, ja just seetõttu, et tegu on Prantsusmaa sümboliga. Notre Dame on kristliku Prantsusmaa sümbol.
Hoiatav on ka Õhtulehe vahendatud uudis: Türgi president Erdogan teatas, et kaalub Hagia Sophia muutmist mošeeks. See kaunis hoone Istanbulis on ajaloo vältel olnud kasutusel nii ortodoksse kui katoliku kirikuna ja mošeena. Tänapäeval nähakse muistset pühamut kui ehitist, mis ühtaegu ühendab religioone, kuid on samas ka uskudeülene. 2018. aasta märtsis põhjustas Türgi president rahvusvahelise pahameele, kui luges religioonide mitmekesisuse sümboliks saanud hoones islamipalvet.

Erdogani samm näitab islami survet teistele kultuuridele. Katoliikliku pühakoja mahapõletamine võib olla teadlik hoop, sest sellise kultuurimälestise kadumine on kui killukese äravõtmine kristliku kultuuri mosaiigist. Mäletatavasti tegi Islamiriik sedasama maailmapärandi kallal Palmyras.
“Pariisi Jumalaema kirikuga põles maha üks Euroopa ristiusu olulisemaid kultuuripärandeid,” tõdes 20 aastat Prantsusmaal elanud eestlane, poliitikavaatleja ja kolumnist Martin Kala ERR-ile. Ehk ongi selles karm tõde – Euroopa kultuuripärandi hävitamine, mis toob sama suurt kahju kui omaaegne Aleksandria raamatukogu mahapõletamine.

Ilmselt näitab uurimine, kas Notre Dame`i katedraali põlengu taga on kuri käsi või mitte. Kahjuks on Euroopa kristlik kultuur löögi all nii euroopaliku ateistliku neomarksismi kui ka Vanasse maailma üha jõulisemalt siseneva islami poolelt.
Kui see põleng peakski süütamiseks osutuma, siis vaevalt poliitkorrektne Macron tagajärgi kartes seda enne europarlamendi valimisi avalikustada lubab – pigem pannaks ametlikuks versiooniks, et Quasimodo ja Esmeralda mängisid tikkudega.
Ja lõpetuseks pilt Pariisi moslemitest põleva kiriku taustal.
 Allikas: https://uueduudised.ee/uudis/maailm/pariisi-jumalaema-kiriku-poleng-ei-pruugi-sugugi-olla-vaid-inimlik-hooletus/

0 kommentaari:Eesti Vabadussõjalaste Liit


TIIBET VABAKS!

  © Blogger template Ramadhan Al-Mubarak

Back to TOP