RAHVUSLANE

Rahvuslane

neljapäev, 10. oktoober 2013

Mart Helme: avalik kiri Eerik-Niiles Krossile

Hetkel on Eerik-Niiles Kross lihtsalt üks EÜS-i pullimees, kelle käe all korruptsioon Tallinnas küll kahanema ei hakka, leiab Konservatiivse rahvaerakonna esimees Mart Helme. 

Hea Eerik,
Ma ei tea, missugused on Sinu isiklikud motiivid praegu käimasolevas valimiskampaanias – on need finantsilist laadi, on need ego rahuldamisega seotud või tulenevad need Sinu varasemast taustast ja on seotud võõrriikide eriteenistustelt saadud soovitustega – kuid kogu Sinu käitumine viimase kuu jooksul pärineb justnagu 19. sajandi USA valimiskampaaniatest, kus otstarve  pühitses abinõu ja ka kõige alatumad trikid olid lubatud.
Praegu oleme siiski otsaga 21. sajandis ja ma pean Sulle ütlema, et see, kuidas Sa käitud, on madal.
Oma puhtalt meediakõmule suunatud sisutühja tsirkusega hävitad Sa inimestes viimase usu ja usalduse poliitika ning poliitikute suhtes. Ühtlasi alandad Sa sellega kõiki neid inimesi, kes tões ja vaimus kandideerivad kohalikel valimistel volikogudesse, lootes, et suudavad stagneerunud Eestis midagi muuta.
Kahetsusväärselt alandad Sa ka valijaid, kes sisuliste arutelude ja probleemidele lahenduste ootamise asemel peavad päevast päeva kuulma-lugema Sinu poisikeselikest tempudest, milledel pole mitte midagi pistmist ei Tallinna ega kogu Eesti ees seisvate väljakutsetega.
Oma kõigest rahaga ülerullivas, kriitikast mitte hoolivas, kõmulisust taotlevas, valijate madalatele instinktidele apelleerivas ja valijaskonda taotluslikult polariseerivas tegevuses oled aga muutunud täpselt selleks, kelle vastu väidad end tegutsevat. Eerik, sinu kampaania on peegelpilt Savisaarest, sa pole karvavõrdki temast parem.
Tõenäoliselt poleks käesolevat kirja siiski sündinud, kui Sa oma järjekordse trikina poleks välja käinud kaarti hoiatusega uuest pronksiöö laadsest provokatsioonist. Kui sind tegelikult vaevaks mure Eesti julgeoleku pärast, siis vana luuretöötajana peaksid ju teadma, et endistele ametikaaslastele avalike kirjade saatmine ei ole adekvaatne viis olukorda parandada.
Ma ei leia selle kohta muud sõna kui - tülgastav. Vene valijad on oma otsuse, keda toetada, juba ammu teinud ja neid veel mingi provokatsiooniga konsolideerida pole Keskerakonnal mingit vajadust.
Küll aga on Sinul pärast seda, kui Sinu venelastele antud kolmekeelse Eesti lubaduse vale päevavalgele ujus ning Sinu aususele ja tõsiseltvõetavusele tugeva hoobi andis, vajadus ennast eestlaste silmis rehabiliteerida. Ja selleks sobib kõige paremini muidugi vene kaart. Minul Sinu asemel oleks piinlik, aga luurajatel niisugust emotsionaalset relikti ilmselt pole.
Eerik! Võtan siinkohal endale õiguse Sulle meelde tuletada sajandite vanust tõde: seisus kohustab! Kasva suureks! Käitu, nagu on kohane endisele diplomaadile! Samastu ükskord juba - vähemalt kampaania lõpukski – tõsiselt võetava ja Tallinna kui Eesti pealinna juhtima sobiva poliitikuga. Hetkel oled Sa lihtsalt üks EÜS-i pullimees, kelle käe all korruptsioon Tallinnas küll kahanema ei hakka.

4 kommentaari:

Anonüümne 10. oktoober 2013, kell 13:13  

karuteene.
onu a.karu kingib kesklinna legendaarse hotell kungla plats hilton usa monopolistidele. tendents on selline, et sama teed lähevad ka err teleraadiomaja platsid kreutzwaldi ja gonsiori, faehlmanni tn. us-israeli-briti-rootsi-türgi-hiina ärikad on tulevased eestimaa omanikud. ärikad on riigireeturid ja mahamüüjad. tall.volikogu annab lammutus-ehitusload välja. kiidab heaks kõik planeeringud. kas kilekoti meelehea eest? sama teed lähevad ka vanalinnas asuvad ministeeriumid ja muud ametid, sest kallis vanalinna ja kesklinna kinnisvara ootab omi uusi ameerika omanikke.
head tallinnlased ja err teleraadiotöötajad! päästkem ajalooline hotell kungla hoone! seda ei tohi lasta lammutada ja kole klaasbetoon karp püsti ajada! sest uued us omanikud ei pea vanu hotellitöötajad tagasi võtta, orjapidajatel leidub veelgi odavam tööjõud meksikast, indiast, türgist jne.

Anonüümne 10. oktoober 2013, kell 14:48  

http://via-midgard.info/news/article/advajta-vedanta-svoboda-vybora-yeto-illyuziya.htm
valimiste illusioon

Anonüümne 11. oktoober 2013, kell 08:52  

Mistahes ka motiivid ei oleks, peab tõdema, et sellise tembutamisega on EN Kross tõusnud ainsaks märkimisväärseks alternatiiviks kaua kestnud ainuvalitsusele Tallinnas. Ülejäänud kandidaadid jäävad küsitluste põhjal valijate jaoks kaugele tagaplaanile. Ja praegusel hetkel oleks pea igasugune vahetus teretulnud Tallinna linnas, kasvõi lihtsalt sellepärast, et siiani toimunu päevavalgele tuua. Reaalselt ei ole lootust muidugi ühelgi teisel kandidaadil peale E Savisaare linnapeakohale, kuid valides selle tembutaja on ehk lootust vähemalt mingile opositsioonile linnavolikogus, mis siiani on olnud hambutu.

Anonüümne 12. oktoober 2013, kell 19:15  

Las see Kross olla!Helmet ei nõua Venemaa ülekuulamisele ja keegi ei istu tema pärast kinni range reziimiga vanglas Venemaal!Krossile on parim meedia ja poliitiline kaitse endi elu eest.Tal ei ole mingit huvi saada linnapeaks vaid IRL andis talle võimaluse päästa oma nahka.Rahva ees on ta ammu juba margi täis teinud ja ei ole tõsiseltvõetav kandidaat.Eks tal endal ka ole vastik peeglit vaadata.Siin on lihtsalt eesmärgid erinevad ja ta jääb esikaanele ka pärast valimisi.Kas siis ebameeldivana või mitte ,selles ei ole talle mingit tähtsust!Kui Helme oleks samasuguse s..ta sisse astunud siis usun ,et ta ei käituks teisiti.Ei usu ,et Helmel ,erinevalt Krossist, jätkuks julgust astuda Venemaa õigusorganite ette ,teades ,et tagasi tuleb alles 10 aasta pärast ,peale vangistust Venemaal!?Pealegi ei vääri Kross ,Ilvese poolt määratud luuraja nime ,sest tema käitumine toob riigile rohkem häbi kui au.Mitte ükski endine või tänane spioon ,ei reduta meedia eesriide taga.Ainult lapsekingades poisike võib selle peale tulla!Kui oled ametis tööd teinud siis kasvavad kogemused ja sidemed üle maailma ja ükski riik ei hakka sind avalikult kohtu ette tirima.Eesti Vabadussõjalaste Liit


TIIBET VABAKS!

  © Blogger template Ramadhan Al-Mubarak

Back to TOP