RAHVUSLANE

Rahvuslane

pühapäev, 21. aprill 2013

Nestlé tippjuht: Kogu joogivesi peaks olema erastatud

WWD1 vesi 300x139 Nestlé tippjuht: Kogu joogivesi peaks olema erastatud
Nestlé korporatsiooni juhatuse esimees Peter Brabeck-Letmathe on juhtinud ühte maailma suuremat toidukaupade kontserni juba alates 1997. aastast. Aastal 2005 andis ta intervjuu dokfilmi “We Feed The World” (Me toidame maailma) jaoks. Nestlé on hiidkorporatsioon, mille otseses alluvuses töötab 275 000 töötajat ning neist sõltub üle maailma 4,5 miljonit töötajat.

Intervjuus teeb Brabeck maha idee, et kõik looduslik on hea ja halvustab mahekauba kasvavat populaarsust. Ta leiab, et USA-s on geenmuundatud taimi söödud juba 15 aastat ning sellest pole tekkinud mitte ühtegi terviseprobleemi – Euroopa skepsis GMO-de osas on lihtsalt silmakirjalikkus.
Brabeck tunnistab, et vesi on kõige olulisem tooraine maailmas ja inimkonna veevarud peaks erastama. Ta leiab, et puhta vee kättesaadavus kui inimõigus on ekstreemne idee. Vesi, nagu iga teine toidukaup, peaks olema kindla turuväärtusega: me peame alati aduma, et veel on hind. Ning muidugi annaks seda siis müüa piirkondadesse, kus veega probleeme on, mis annab tema sõnul “palju erinevaid võimalusi”.
Iga tippjuhi suurim sotsiaalne vastutus on oma ettevõtte eduka ja kasumliku tegutsemise tagamine. Ainus viis maailma probleeme lahendada on suurema hulga töökohtade loomine. Brabeck on tuleviku suhtes positiivselt meelestatud: meil pole kunagi olnud nii hea nagu nüüd, nii palju raha, nii tugev tervis ja pikk eluiga – meil on olemas kõik, mida me soovime.

Vaata intervjuud Peter Brabeckiga:
Allikas: http://www.telegram.ee/maailm/nestle-tippjuht-kogu-joogivesi-peaks-olema-erastatud#.UXOceFtLH7M

0 kommentaari:Eesti Vabadussõjalaste Liit


TIIBET VABAKS!

  © Blogger template Ramadhan Al-Mubarak

Back to TOP