RAHVUSLANE

Rahvuslane

reede, 31. oktoober 2014

Helsingis vägivallatsevad immigrandid ja vasakäärmuslased

 
Helsingi politsei valmistub äärmuslaste kokkupõrgeteks

Äärmuslaste aktiviseerumine on seotud sügisel hoogustunud noortejõukude tänavavägivallaga. Paremäärmuslaste arvates ründavad immigrandid kohalikke, mistõttu on nad loonud soome noorte kaitseks "patrullid". Vasakpoolsed peavad aga patrulle "natslikeks lintšipatrullideks", mille vastu vägivalla kasutamine on nende meelest õigustatud, edastas RahvusRinghääling.

Nüüd siis Helsingi politsei valmistub võimalikeks paremäärmuslaste ja vasakpoolsete kokkupõrgeteks eeloleval nädalavahetusel kesklinnas.

Eelmisel nädalavahetusel leidis Kiasma juures aset vasakanarhistliku võrgustiku Varis ja paremäärmusliku Rahvusrinde liikmete vastasseis. Politseikomissar Jere Roimu sõnul osales selles kümneid inimesi, vahendas Helsingin Sanomat.

Vastasest jagu saamiseks oli kaasa oli võetud ka pudeleid ja raudtorusid. Roimu peab võimalikuks, et midagi sellist võib juhtuda ka eeloleval nädalavahetusel.

Politseile oli eelmise kokkupõrke eel selle võimalus teada, sest nii vasakpoolsed kui ka parempoolsed olid oma kavatsustest internetis teada andnud. Kokkupõrge vältas kõigest pool minutit, sest korravalvurid sekkusid ja halvim jäi ära.

Allikas: RahvusRinghääling

Allikas: SIIN

0 kommentaari:

  © Blogger template Ramadhan Al-Mubarak

Back to TOP