RAHVUSLANE

Rahvuslane

esmaspäev, 14. detsember 2015

EKRE saab valitsusse

Foto: Andras Kralla

Toimivat lahendust otsiv pagulaskriis suurendab konservatiivide ühtsustunnet ja sillutab Eestis EKREle tee valitsusse, kirjutab Äripäeva arvamustoimetaja Ken Rohelaan.

Värske nobelist Angus Deaton selgitas hiljuti, miks äärmuspoliitik Donald Trump on USA presidendivalimiste kampaanias leidnud suure poolehoiu. Esiteks on Trump saanud võimaluse poliitikasse tulla suuresti raha tõttu. Teiseks, valijad on pettunud peavoolupoliitikutes, kes on lasknud ebavõrdsusel kogu maailmas ohtlikult kasvada.
Eesti valijad näitasid kevadel, et ka Eestis ei ole peavoolu­erakonnad tõesti enam eelisseisundis: riigikogu sai varasema nelja partei kõrvale kaks uut, nende seas konservatiivse EKRE. Kes pääseb riigikokku, sammub lähemale ka riiklikule rahakraanile.

EKRE toetus kogub alles hoogu

Kui võrrelda erakondade toetusreitinguid eelmise aasta sama ajaga, siis Vabaerakond ja EKRE on toetust saanud peamiselt Reformierakonna, SDE ja IRLi populaarsuse vähenemise tõttu. Valijad pettuvad peavoolupoliitikutes. Vabaerakond ja EKRE saavad protestihääli, sealhulgas neilt, kes konservatiivide maailmavaadet otseselt ei toetagi.
Hiljuti tegi IRLi noorteorganisatsiooni juht ettepaneku liita Eesti konservatiivsed erakonnad, nende seas EKRE. Taas märk, et konservatiivid näevad võimalust populaarsust juurde saada. Nad näevad võimalust võimu suurendada. Praegust trendi jätkates on vaid aja küsimus, kui EKRE liige pääseb valitsusse.

Allikas: http://www.aripaev.ee/arvamused/2015/12/12/ken-rohelaan-ekre-saab-valitsusse

2 kommentaari:

Anonüümne 15. detsember 2015, kell 07:30  

Vaimuhaiged rahvuslased hakkavad siis oma kaaskodanikele koonduslaagreid rajama, et rahvuslikud hullud saaksid oma komplekse ja pederastiat maandada!

eelmisele 16. detsember 2015, kell 15:15  

7.30 ja juba kompuutris... vabatahtlik töö või palgaline?Eesti Vabadussõjalaste Liit


TIIBET VABAKS!

  © Blogger template Ramadhan Al-Mubarak

Back to TOP