RAHVUSLANE

Rahvuslane

laupäev, 23. jaanuar 2016

Martin Helme: kooseluseaduse pooldajad on valmis rikkuma reegleid ja võltsima protokolle

Riigikogu Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni esimees Martin Helme seadis sotsiaalmeedia postituses kahtluse alla riigikogu õiguskomisjoni juhi Heljo Pikhofi tegevuse, kahtlustades teda protokolli võltsimises.

“Riigikogu juhatus koostas neljapäeval järgmise nädala päevakorra ja saatis teisipäeval saali ka kooseluseaduse rakendusaktid, mille teise lugemise käigus hakatakse läbi hääletama sadu parandusettepanekuid,” kirjutas Helme Facebookis, märkides, et kui parandused on läbi hääletatud, tuleb teine lugemine lõpetada, et saaks minna edasi kolmanda lugemise ehk lõpphääletamise juurde.
“Kergitasin kulme, kui nägin, et juhatus oli pannud kolmanda lugemise juba järgmise nädala neljapäevale. Mitte ainult selle tõttu, et me kavatseme teisel lugemisel kooseluseaduse kehtima hakkamise takistamiseks kasutada venitustaktikat ja see tähendab, et neljapäeval pole see ajakava mõttes mingi trikiga võimalik, vaid ka selle pärast, et õiguskomisjonis pole tehtud otsust teise lugemise lõpetamiseks,” kirjutas Helme.
Ta selgitas, et kui komisjon teist lugemist ei lõpeta, läheb eelnõu peale praeguse portsu parandusettepanekute läbi hääletamist komisjoni tagasi. “See omakorda tähendab, et me saame teha uue ringi parandusettepanekuid ja ohsapoiss kus me neid siis jälle teeks. Ühtlasi pole võimalik minna edasi kolmanda lugemise juurde ehk lõpphääletusele. Ja ega vahepeal komisjonis seis muutu, eelnõu on seal jätkuvalt punnseisus,” kirjutas Helme.

“Nüüd tundub, et homoaktivistid on probleemi üritanud lahendada võltsimisega. Õiguskomisjonist on juhatusse läinud protokoll 14. detsembri istungist. Olin ise sel istungil meie alalise liikme Uno Kaskpeiti asendaja. Sellel koosolekul otsustati, et teine lugemine saadetakse saali 26. jaanuaril, aga ei otsustatud midagi selle kohta, kas lugemine siis lõpetada või mitte. Mäletan selgesti, et toimus vaidlus selle üle, kas lugemine lõpetada või mitte ja seda ei pandud hääletusele. Hääletusele pandi küsimus, millal saata eelnõu saali. Komisjoni protokolli on aga pandud, et ühtlasi otsustati lugemine lõpetada.”

Helme kirjutas, et neljapäeval, pandi lõpetamise küsimus õiguskomisjonis hääletusele ja see jäi ilma toetuseta. “Seis oli 5-5 ja kuna hääli oli võrdselt, siis puudus poolthäälte enamus ja seega ei leidnud ettepanek toetust. Riigikogu juhatusele viidati aga lugemise lõpetamise osas siis sellele 14. detsembri koosoleku protokollile. Tegemist on järjekordse skandaalse näitega sellest, kuidas kooseluseaduse pooldajad on valmis rikkuma kõiki reegleid ning minema isegi võltsinguteni, et ebapopulaarset praakseadust läbi suruda. Kui õiguskomisjoni esimees tegeleb protokolli võltsimisega ja Riigikogu juhatuse eksitamisega, siis mis õigusriigist me räägime?”

Helme kinnitas, et rahvaerakonna fraktsioon kavatseb esmaspäeval päevakorra kinnitamise eel selle teema väga tõsiselt tõstatada. “Niisugusel kujul ei saa päevakorda kinnitada, kolmandat lugemist pole võimalik praegu reegleid rikkumata päevakorda üldse panna ja protokolli võltsimine on väga tõsine asi.”

BNS

Allikas: http://uueduudised.ee/martin-helme-kooseluseaduse-pooldajad-on-valmis-rikkuma-reegleid-ja-voltsima-protokolle/

0 kommentaari:

  © Blogger template Ramadhan Al-Mubarak

Back to TOP