RAHVUSLANE

Rahvuslane

kolmapäev, 6. jaanuar 2016

MEIE KIRIK: Poola välisminister saadab EL-i pikalt: me panustame traditsioonidele ja usule Jumalasse

Poola välisminister Witold Waszczykowski annab Euroopa Komisjonile teada, et Poola uus valitsus teeb panuse traditsioonidele, usule Jumalasse ja normaalsele perekonnaelule, mis lähtub mehe ja naise liidust. Jõulude ajal aga ei pea Poola lihtsalt pühi, vaid tähistab Kristuse sündi.

Hiljuti tuli Poolas võimule konservatiivne erakond Õigus ja Õiglus (PiS), kelle moodustatud valitsus on alates novembri keskpaigast astunud samme riigi sõltumatute institutsioonide rahvuskeskseks taastamiseks. See on ehmatanud väga Euroopa Komisjoni, kes on astumas vastusamme nimetatud arengu takistamiseks, vahendab portaal Kath.net.

Poola uus välisminister Witold Waszczykowski lükkab Brüsseli kriitika tagasi. „Me soovime ainult oma riiki mõningatest haigustest tervendada.” Tema sõnul järgis Poola eelmine valitsus „vasakpoliitilist kontseptsiooni”, mis tähendab, „nagu peaks maailm liikuma marksistliku eeskuju järgi ainult ühes suunas – uude kultuuride ja rasside segunemisse, jalgratturite ja taimetoitlaste maailma, kus panustatakse veel ainult uutele energiatele ja võideldakse religiooni iga vormi vastu. Sel pole traditsiooniliste Poola väärtustega enam midagi tegemist.”
Poola uus võimupartei aga panustab „sellele, mis liigutab Poola enamust: traditsioonidele, ajalooteadvusele, isamaalisusele, usule Jumalasse, normaalsesse perekonnaellu mehe ja naise vahel. Me soovime neil päevil ka veel „rõõmsaid jõulupühi”, mitte „ilusat pühadeaega”, sest me pühitseme endiselt Jeesuse sündi”, ütles minister.

Euroopa Komisjoni reaktsiooni kohta ütles ta: see võib olla „šokk meie progressiusulistele vastastele, et 25 aastat vasakpoolset ja liberaalset indoktrinatsiooni neid traditsioonilisi väärtusi kõrvaldada ei suutnud ja et me nendega isegi valimised võitsime.” Teisisõnu ei ole vasakliberaalne ajupesu suutnud korralikult teha seda ümberkasvatustööd, mida temalt oodati.

Allikas: http://www.meiekirik.net/index.php/uudised/394-poola-valisminister-saadab-el-i-pikalt-me-panustame-traditsioonidele-ja-usule-jumalasse

1 kommentaari:

Anonüümne 6. jaanuar 2016 14:17  

see peaminister on tõeline poola patrioot.erinevalt muudest vassallidest...

  © Blogger template Ramadhan Al-Mubarak

Back to TOP