RAHVUSLANE

Rahvuslane

kolmapäev, 5. juuni 2013

MATTI ILVES: EESTI KAITSEVÄE VÕITLUSVÕIMEST

Vikerraadio ühes uudistesaates avaldas hiljuti rõõmusõnumi, et kaitsetahe on kasvanud eriti venekeelsete noorte hulgas ja samuti lähevad muukeelsed meelsasti kaitseväkke.
Mina hoiduksin siiski rõõmustsmast ja seda eelkõige põhjusel, et nii kasvatame endale väljaõpetatud viiendat kolonni.

Jah, venelased võivad olla head kaaslased nn. välismissioonidel, kuid sellega ka relvavendlus lõppeb. Meie tõenäoline vaenlane relvakonfliktis või sõjas saab olla ainult Venemaa. On palju oodata, et siinesd venelased - kes elavad rõhuvas enamuses vene kultuuriruumis ja infoväljas - tõstavad relva rahvuskaaslaste vastu.
Täpselt samasugune olukord valitses ka 2. maailmasõja alguses Poolas ja kiire kaotuse sakslastele ja venelastele põhjustas samuti armee mitmerahvuslikus.
Toon nüüd väljavõtte Hanno Ojalo raamatust "1939: kui me valinuks sõja": "Kuigi Poola relvajõud panid mõlemale agressorile visalt vastu, olid vaenlase jõud ülekaalukad. Lisaks nõrgestsid Poola sõjaväge ka rahvuslikud pinged poolakate, sakslaste, ukrainlaste ja valgevenelaste vahel."

Taolises keerulises ja veelgi raskemas olukorras on nüüd ka suhteliselt nõrgalt relvastatud Eesti Kaitsevägi. Siin on põhjust süüdistada eelkõige meie valitsust ja ka mingil määral kaitseväe juhtkonda, kes kasutasid väeosade komplekteerimisel täiesti vale taktikat.
Eestis ei kutsuta teenistusse kunagi kõiki kutsealuseid noormehi ja siin oleks tulnud teha panus eestlastele, kelle tahe kaitsta oma riiki on alati olnud kõrge.
Mäletame ka hästi, kui meie valitsus kasutas kaitseväge (kasutatakse ka praegu) omaette integratsiooni  instrumenina, kus sai venelastele õpetada eesti keelt ja sellest oldi lausa vaimustuses. Meie sõjaväe võitlusvõimekusele seejuures üldse ei mõteldud.

Praegu olemegi olukorras, et relvastatud kokkupõrke puhul Venemaaga, võib kaitsevägi kiiresti kaotada võitlusvõime ja ma ei kadesta eesti sõdureid, kui tuilstama hakatakse ka seljatagant.
Samuti võib-olla puudub meil seepärast ka esmane vastupanuvõimekus kuni NATO abivägede saabumiseni, mis võib aega võtta küllaltki kaua, kuni poliitikud nende saatmises kokku lepivad. Tuletan meelde, et NATO sõjaväelased ei saa algatada ise ühtegi sõjalist operatsiooni.

6 kommentaari:

Anonüümne 5. juuni 2013 15:13  

Suureks ohuks kaitseväle on ükskõiksed kodanikud,kes on nõus müüma oma hinge või vanakuradile endale,kui see neile kasulik on(loe: deserteeruma sobival momendil). Ma ei oska kommenteerida venekeelsete kodanike ja nende maailmavaate osas ja palju neist on lojaalsed. Kuid paljud kodanikud,kasutaks ära võimalust, kui nad saaksid relvad enda kätte ja siis ei hakkaks nad mitte kaitsma vaid pööraksid need oma ülemuste vastu ja asuks seejärel vandalismi ja röövimisega tegelema. Selline on demoraliseerunud ühiskonna varjupool(riik on sellele 12-13.a ainult kaasa aidanud oma olematu sisejulgeoleku poliitikaga, lastes end NATO lubadustest uinutada),millest keegi ei taha rääkida ega mõelda. Kuna see on nagu halb unenägu aga sääraseid kodanikke on ja nad ainult ootavad oma võimalust.
Eelkõige peaks olema sõjavägi ja kogu riigi julgeolek suunatud sääraste kodanike taastootmise peatamise peale, sest seespoolt õõnestatud armee on sama hea kui puuodaga minna tanki vastu.
Ma pole küll sõjaväelane aga näen säärastes kodanikes ja nende mõttemaailas ohtu sisejulgeolekule, sest halvad harjumused(elukombed) on nagu kulutuli,mis nakatab kõiki.

Anonüümne 3. märts 2015 12:02  

Olen Mavis Calos, esindaja Aiicco kindlustus plc, anname välja laenu individuaalsed erinevused usalduse ja au. anname laenu intressimääraga 2%. kui olete huvitatud võtke meiega ühendust selle ettevõtte e-pos (amaah.credit.offer@gmail.com) nüüd jätkata oma laenu üleminekudokumendi ok. kui teil on vaja laenu, et luua ettevõtte või kooli te olete väga teretulnud Aiicco kindlustus plc. Võite meiega ühendust võtta ka selle e-post: ( maviscalos_laen_laenamine@outlook.com ). saame üle kanda summa, mida taotletakse enne nädalas.

DO YOU NEED LOAN FOR PERSONAL BUSINESS? IF YES CONTACT OUR EMAIL ABOVE TO PROCEED WITH YOUR LOAN TRANSFER IMMEDIATELY OK.

devina irfan 17. august 2018 12:12  

Olen Deivi Rakvere linnast, ma pühendan oma aega siin, kuna lubasin ma proua Elizabetti, kes juhtub olema Elizabetti laenupakkuja veebilaenuandja ja ma palvetan ALLAHi eest, et ta näeks minu postitust üheks sellest päevast .

 Mõned kuud tagasi nägin ma nimega Arnah naist avaldatud kommentaari ja selle, kuidas ta on pettunud, küsides temalt, kuidas dr James Mowat küsis veebipõhist laenu, enne kui ALLAH suunatas teda Elizabetti ja Elizabethi kätt lahkuma ilma stressita 20 000 eurot. palun ärge pöörduge Dr James Mowat'i poole e-posti teel: jamesmowatloanfirm@gmail.com, et vältida kelmuse ohvriks langemist.

Otsustasin pöörduda Arnahiga, et kinnitada, kas see on tõsi ja palun suunake mind, kuidas saada proua Elizabetti laenu, ta ütles mulle, et võtke ühendust proua Elizabetti, ning nõudisin, et ta peaks palun öelge mulle protsessi ja kriteeriumid, mida ta ütles, et see on proua Elizabetti laenude taotlemiseks väga lihtne, pean vaid temaga ühendust võtma, täitma taotlusvormi saatma tagasi, saatma minu isikutunnistuse skannitud koopia, seejärel registreeruma ettevõttes, mille järel ma saan oma laenu . siis ma küsisin, kas see on, kuidas sa oma laenu said? Ta vastas, et see oli kõik, mida ta tegi, see oli väga üllatav.

 Ma võttis ühendust Elizabettiga ja ma järgisin hoolikalt juhiseid õnneks, et ma täitsin oma nõudeid ja minu laen kiideti edukalt heaks, kuid enne laenu viimist minu kontole paluti mul lubada jagada proua Elizabetti hea uudiseid ja see on miks te täna seda postitust näete. minu suurimat üllatust sain 20 000 euro suuruse hoiatuse. Nii et ma soovitan igaüks, kes otsib usaldusväärset allikat, et saada laenu, et pöörduda pr Elizabetti e-posti teel: elizabethchristopherloan@gmail.com turvalise laenu saamiseks võite minuga minu e-kirjaga ühendust võtta : devinairf128@gmail.com või võite ka Arnahiga ühendust võtta aadressil arnahnana01@gmail.com. Ma arvan, et üks hea käik väärib teist.

george 30. jaanuar 2019 16:49  

Kas vajate kiireloomulist laenu? Laenud võlgade kustutamiseks või raha laenamiseks. Oma äri parandamiseks olete kõik pangad ja teised finantsasutused tagasi lükanud? Kas teil on vaja laenu või hüpoteeki? See on koht, mida vaadata, me oleme siin, et lahendada kõik teie rahalised probleemid. Me laename raha üldsusele. Vajadus rahalist abi vajavale halbale võlausaldajale. Ettevõtlusinvesteeringute maksmiseks mõistliku intressimääraga 2%, lubage mul kasutada seda meediat, et teavitada teid sellest, et pakume usaldusväärset ja abivalmis abi ning oleme valmis teile laenama. Võtke meiega ühendust e-posti teel: (georgeanderson.loanfirm255@gmail.com)

Laenupakkumine

Thompson gary 17. märts 2019 16:10  

Tere !

Kas teil on vaja seaduslikku ja kiiret laenuteenust?

Rakenda nüüd ja saad oma raha kiiresti!

* Asukoht vahemikus 5000 kuni 50 miljonit
* Vali 1–30 aasta jooksul tagasimaksmiseks.
* Paindlikud laenutingimused.
Võtke meiega ühendust e-posti teel: thompson.loanservice@gmail.com

Kõik need ja muud, võtke meiega ühendust.
Täisnimi: ..........
Telefoninumber:.......
Kuu sissetulek: .............
Riik ...............................
Laenu eesmärk ...........
Vajalik summa .................
Laenu staatus ............
Kestus: ...........................
Võtke meiega ühendust e-posti teel: thompson.loanservice@gmail.com
Juhtimine.
Võta krediidi kiireks kohe !!!

jude mark 4. aprill 2019 01:31  

Westlake Financial Services on Ameerika Ühendriikide suurim erakapitalil põhinev finantseerimisettevõte, mis on aasta-aastalt kasvanud. Jätkame oma meeskondade, mitmekesise ärimudeli laiendamist ja mis veelgi tähtsam, hakkame tsemendi oma rolli autotööstuse tulevase liidrina.

Meie teenused sisaldavad järgmist: -
* Investorite laenud
* Võlgade konsolideerimise laen
* Teine hüpoteeklaen
* Ärilaenud
* Isiklikud laenud

Vastake meile tagasi, et saaksime teile rohkem teavet anda.
E-MAIL ------ westlakefinancialservices02@hotmail.com
Tervitab,

  © Blogger template Ramadhan Al-Mubarak

Back to TOP