RAHVUSLANE

Rahvuslane

esmaspäev, 28. veebruar 2011

ERR: KOHUS TÜHISTAS BÖHMI KAITSELIIDUST VÄLJAARVAMISE


Jüri Böhm. (Foto: Postimees/Scanpix)
28.02.2011 17:08
Tallinna halduskohus tühistas täna Kaitseliidu mullusuvise käskkirja, millega tuntud rahvuslane Jüri Böhmi arvati Kaitseliidust välja.
Kohus tühistas Böhmi (59) kaebuse alusel Kaitseliidu Harju maleva pealiku mullu 11. augusti käskkirja, millega arvati Böhm Kaitseliidust välja, ütles halduskohtu referent ERR-i uudisteportaalile.

Kaitseliit heitis Harju maleva liikme Böhmi oma ridadest välja mullu suvel pärast seda, kui too oli riputanunud Youtube'i lauluvideo. Kaitseliidu vormi rõivastunud Böhm esitab klipis enda loodud laulu "Truudusvanne", milles ta kutsub üles tapma okupante ning tegema seda lustakalt ja reipalt nii püssi, pussi kui kaikaga.

Kaitseliit leidis, et Böhm rikkus kaitseväe ja Kaitseliidu tegevliikme vormiriietuse korda, sest vormiriietuses ei ole lubatud osaleda meelsust väljendavatel üritustel, mis võivad diskrediteerida kaitseväge või Kaitseliitu.

Böhm märgib oma videoetteastes, et laul "Truudusvanne" valmis tal seoses 66 aasta möödumisega Sinimägede kangelaslikest kaitselahingutest ning see on pühendatud kõikidele Eesti kangelastele, kes on võidelnud ning on valmis ka tulevikus võitlema okupantide vastu oma riigi ja rahva püsimise eest.

Äriregistri andmetel on Böhm alates 2005. aasta suvest IRL-i liige. Marek Kuul
Allikas: http://uudised.err.ee/index.php?0

0 kommentaari:

  © Blogger template Ramadhan Al-Mubarak

Back to TOP