RAHVUSLANE

Rahvuslane

kolmapäev, 16. veebruar 2011

MATTI ILVES: MÕNINGAD INTELLIGENDID "MURETSEVAD" JUBA EESTLASTE SAATUSE PÄRAST EUROOPA LIIDUS!

Eile hilisõhtul juhtusin kuulama Ignar Fjuk´i saadet Vikerraadios. Teiste küsimuste hulgas oli arutlusel ka Euroopa Liidu tulevik ja leiti, et Saksamaa ning Prantsusmaa eestvedamisel kujuneb liit järjest enam liitriigiks.
Kõne all oli ka eestlaste saatus liitlriigis ja kujunes arvamus, et ega meid midagi head ees ei oota. Räägiti isegi sellest, et see võib tähendada eestlaste kadu rahvusena. Milline pääsetee meile siis välja pakuti? Huvitav oli see, et praktiliselt mitte midagi, stuudios valitses täielik allaandmismeeleolu. Keegi ütles isegi nii, kui asi päris hulluks läheb siis paneme pähe mütsid (mõeldi ilmselt rahvariiete peakatteid) ja näitame, et oleme veel olemas.
Sellise ettepanek oleks päris naljakas, kui see nii kurb ei oleks. Kas need inimesed jõuavad kunagi äratundmisele, et eestlaste ja eesti kultuuri säilimise tagab ainult Euroopa Liidust väljaastumine? Praegu elab Eestis veel eestlasi 0,8 miljonit ja umbes paarikümne aasta pärast võime olla juba vähemusrahvus meie põlisel kodumaal.

0 kommentaari:

  © Blogger template Ramadhan Al-Mubarak

Back to TOP