RAHVUSLANE

Rahvuslane

neljapäev, 29. märts 2018

Tammsaare kool võõrustas multikultuursete koolide õpetajaid ja ministrit

 Foto: erakogu

Teisipäeva hommikul kogunesid 11 eesti keele õpetajat multikultuursete koolide (MuKK) võrgustiku koolidest Pärnu Tammsaare kooli.
MuKK loodi 1,5 aastat tagasi ja sellesse kuulub kuus kooli Tallinnast, Tartust, Valgast ja Pärnust. Muu hulgas toetab MuKK- võrgustik õpetajate professionaalset arengut ja korraldab kogemuspäevi.

Esimene niisugune kogemuste päev toimuski Tammsaare koolis. Külastati eri kooliastmetes eesti keele kui teise keele ja keelekümblusklassides eesti keele kui emakeele tunde, jagati mõtteid ümarlauas ja vahetati kogemusi.
Järgmine MuKK-võrgustiku kogemuste päev toimub inglise keele õpetajatele 5. aprillil Tallinna Sakala gümnaasiumis.
Tammsaare koolis käis külas ka haridus- ja teadusminister Mailis Reps, kes rääkis haridusministeeriumi põhisuundadest, vastas küsimustele, mis puudutasid õpetajate vanust ja nappust, õpetajate ootepensioni, õppekava muutusi.
Haridusminister jagas kooli muret õpetajate ümberõppe pärast ja  emana vahetas oma kogemusi arenguvestlustelt ja koolivormiga.

Allikas: https://parnu.postimees.ee/4453659/tammsaare-kool-voorustas-multikultuursete-koolide-opetajaid-ja-ministrit
_______________
On alustatud (peale kõrgkoolide, kus see toimub juba ammu) eesti keele väljasurumist ka tavakoolidest! Liigutakse edukalt rahvusjärgse ELi poole.
M.I.


0 kommentaari:Eesti Vabadussõjalaste Liit


TIIBET VABAKS!

  © Blogger template Ramadhan Al-Mubarak

Back to TOP