RAHVUSLANE

Rahvuslane

teisipäev, 19. august 2014

MART NIKLUS: Balti Apelli 35. aastapäev

23. augustil kell 14.00 leiab Tartus, fondi Domus Dorpatensise saalis aset seminar, mis on pühendatud Balti apelli 35. aastapäevale. Aastapäevale pühendatud diskussioonist võtab osa üks kirja autoritest Mart Niklus ning ühtlasi ka uue generatsiooni inimõiguste kaitsja – Eesti Inimõiguste Keskuse juhataja Kari Käsper.

Balti apell oli 45 Eesti, Läti ja Leedu kodaniku märgukiri ÜRO peasekretärile ning NSVL, Saksamaa LV, Saksa DV ja Atlandi hartale alla kirjutanud riikide valitsustele nõudega avalikustada Molotovi-Ribbentropi pakt koos selle salaprotokollidega, kuulutada pakt kehtetuks allakirjutamise hetkest peale ning taastada Balti riikide iseseisvus. Märgukiri avalikustati 23. augustil 1979. aastal. Eesti poolt olid sellele alla kirjutanud Mart Niklus, Endel Ratas, Enn Tarto ja Erik Udam. Hiljem ühinesid venelased Andrei Sahharov, Viktor Nekipelov, Tatjana Velikanova, Malva Landa ja Arina Ginzburg.

Seminaril arutatakse dokumendi ajaloolist tähtsust ning üheskoos sellega dissidentide panust Eesti iseseisvuse taastamisel. Ühtlasi räägitakse sellest, kuidas tänapäeva vabas Eestis ollakse valmis ellu viima välispoliitikat, mis aitaks ka teisi kannatavaid riike ja rahvusi ning jälgiks inimõiguste kõrgeimaid standardeid.

Domus Dorpatensise saal asub Tartus aadressil Raekoja Plats 1 / Ülikooli 7.

Seminari toetab Euroopa Kolmandate Riikide Kodanike Integreerimise Fond ja Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed.

0 kommentaari:Eesti Vabadussõjalaste Liit


TIIBET VABAKS!

  © Blogger template Ramadhan Al-Mubarak

Back to TOP