RAHVUSLANE

Rahvuslane

pühapäev, 2. jaanuar 2011

NSBLOGI: 2004. aasta teine tulek

Posted in nsblogi@politician.com, TEATEID TEGELIKKUSEST on 1. jaan 2011 by Maximus Germanus Meridius


Parandatud!
Terve 2003. ja 2004. aasta räägiti EL propageerijate poolt, et hinnad ei tõuse samale tasemele, mis rikastes riikides, küll aga tuleb parem elatustase. 2004. aasta tõi aga hinnatõstmise, mis lõi augu paljude rahavarudesse.
Nüüd, kus toimunud üleminek mädaeurole, on tõstetud hinnad juba enne euro tulekut Soome tasemele.
Eriti jultunud on olnud kütusemüüjad, kes jagatudturu tingimustes tõstnud hinna järk-järgult suurema aktsiisimääraga Soome tasemele. Peale kasuahnuse muud põhjust selleks pole, sest näiteks barrel on enam kui 24 eurot odavam võrreldes buumi ajaga, kuid hind ületab juba täna buumiaja tippu. Riik saaks soovi korral seda takistada võttes ülitähtsate toodete hinnad suurema järelvalve alla, kuid liberaalvõimu see ei huvita.
Nobeli preemia laureaat P. Krugman kirjutab: “Eesti SKT küll kasvab, kuid seda peale Suure Depressiooni laadset 18-protsendilist langust. Rahvusvahelise valuutafondi ennustused ulatuvad aastani 2015, kuid ka siis jääb prognoositud SKT tase alla 2007. aastale. Peaaegu 18 protsendini ulatunud töötus jääb üle kümne protsendi aastani 2014.”
Riigi tootmismahud ja elatustase on suuresti tagasi aastas 2004, suur eufooria asendub peale esimeste arvete ja palkade kätte saamist kainenemisega, väljaränne kogub taas hoogu.
Oleme saanud küll Eestit rohkem Soome ja Saksamaa majandustega siduva valuuta, kuid selle hind pole senise eliidi inflatsiooni ohjeldamise põlguse juures veel sugugi lõplik.
T€RE, 2004 AD!

0 kommentaari:

  © Blogger template Ramadhan Al-Mubarak

Back to TOP