RAHVUSLANE

Rahvuslane

reede, 11. mai 2018

Euroopas levivad grupivägistamised

Euroopas on viimasel ajal üha levinumad grupi- ehk nn karjavägistamised, kus meeste jõuk vägistab naise ning filmib kõike seda üles.
Teema on olnud arutusel Euroopa Parlamendis, kus aga paljud saadikud, nende seas Soome esindajad ei soovinud seda teemat arutada, vahendab Iltalehti.

Hispaanias on inimesed juba väga vihased ning tulnud tänavale lausa meelt avaldama, et vägistamistega seotud seadusandlust muudetaks. Praegu on seadused vägistamisega seoses väga leebed. Seadusandluse muutmist kaalutakse ka Soomes, kus vägistamisena käsitletakse ainult sellist tegu, millega kaasneb füüsiline vägivald ja ohver on abitus seisundis.
Hispaania avalikkust šokeeris 2016. aasta grupivägistamine, kus 5-meheline jõuk vägistas Pamplonas 18-aastase neiu, filmis selle üles ja postitas veebi nimega La Manada, mis tähendab karja või hundikarja. Sellest on tulnud kasutusele termin karjavägistamine. Kohtu otsuse järgi jäid mehed süüdi vaid seksuaalses ärakasutamises, mitte vägistamises. Nii nagu Soomes, nii eeldab ka Hispaanias vägistamine vägivalla või ähvarduste kasutamist.

Hispaania juhtumi puhul võttis kohus aluseks video, kust võib aru saada, et naine ise nõustus seksiga, kuna magas liikumatult ja suletud silmadega ajal, kui mehed teda vägistasid. See näitas justkui, et naine oli kõigega nõus.
See, et mehed mõisteti süüdi vaid seksuaalses ärakasutamises, ajas tuhanded hispaanlased marru ja põhjustas meeleavaldusi üle riigi.
Hispaania juhtumiga seoses tuli teema arutusele ka Euroopa Parlamendis, aga paljud saadikud, nende seas mitmed Soome saadikud ei soovinud seda teemat arutada.

0 kommentaari:Eesti Vabadussõjalaste Liit


TIIBET VABAKS!

  © Blogger template Ramadhan Al-Mubarak

Back to TOP